Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Estilo  

User



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 31

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

Sk±d: Wronki

   

Wys³any: 2009-11-02, 14:55   Nielegalne Oprogramowanie.

http://www.oni-nielegalni.pl/

Wpadłem dziś na tą stronę. Co o tym sądzicie? Wg. mnie gdyby mieli wszystkich łapać za nielegalne oprogramowanie... To jest nierealne bo chyba każdy z nas pobiera muzykę z internetu...
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-02, 14:58   

Estilo, A tu już zależy. £apią ludzi, który wystawiają i udostępniają innym. Jeśli ściągniesz z rapida, to masz to "legalnie" - bo Ty tego nie udostępniasz, nie wysyłasz innym użytkownikom, co innego p2p.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-11-02, 15:03   

Hm... ogólnie jeśli chodzi o ściąganie muzyki z neta...
to w sumie jestem za.
1. Nie każdego stać
2. To rozsławia zespół, bo więcej osób ściągnie piosenkę za darmo niż kupi płytę za 40 zł
3. Nie każdy chce kupić całą płytę dla jednej piosenki

Np Ptaky dały na neta za darmo płytę. Każdy może ściągnąć z ich strony.
Bo dzięki temu więcej osób ich będzie słuchać i przychodzić na koncerty.
Ale sprzedają dla fanów też wersje kolekcjonerską, za jakieś 15 zł.
Bo tyle płyta powinna kosztować. Przez to że takie są drogie wszyscy ściągają z neta.
:)
_________________
 

Estilo  

User



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 31

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

Sk±d: Wronki

   

Wys³any: 2009-11-02, 15:04   

Ok, rozumiem. A gdyby np. patrzeć na Aresa (program komputerowy do pobierania różnych plików dla niewiedzących) to tam mogę i pobierać muzykę i ją wysyłać innym ludziom, z tym że to drugie nie dzieje się pod wpływem mnie (czyt. Usera)
_________________
Pozdrawiam CiÄ™ Kluadia =]
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-02, 15:10   

Estilo napisa³/a:

Ok, rozumiem. A gdyby np. patrzeć na Aresa (program komputerowy do pobierania różnych plików dla niewiedzących) to tam mogę i pobierać muzykę i ją wysyłać innym ludziom, z tym że to drugie nie dzieje się pod wpływem mnie (czyt. Usera)



Na tym właśnie polega mym ściągania p2p. Ktoś Ci daje - dajesz i tym innym ściągać. To działa na takiej samej zasadzie jak torrent.
Zresztą plik muzyczny można trzymać na swoim komputerze 24h lub 48h nie pamiętam już.

Bard_Zerald napisa³/a:

1. Nie każdego stać



Hm to można również przypisać do gier, filmów i etc. Bo mnie nie stać - ściągnę sobie.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Estilo  

User



ImiÄ™: Daniel

Wiek: 31

Do³±czy³: 31 Pa¼ 2009

Sk±d: Wronki

   

Wys³any: 2009-11-02, 15:13   

To trochę chore, przykład : pójdę do kumpla, on mi pożycza jakąś grę (piracką) To już mogą mi się wcisnąć na chatę... Dobrze rozumuję?
_________________
Pozdrawiam CiÄ™ Kluadia =]
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-11-02, 15:26   

A myślisz że jesteś na podglądzie cały czas i ktoś będzie robił rumor o 2 płyty? Poza tym, to bardziej jemu. Ty możesz nie wiedzieć co znajduje się na płycie.
 

Dorotka^^  

Stały User



ImiÄ™: Dorota

Wiek: 32

Do³±czy³a: 30 Sie 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-11-02, 15:32   

Ale patrz na to że to żadna reklama nie jest tylko ubywa zespołowi bo nie zarabia na tym, a to że nie każdego stać to prawda płyty powinny być tańsze myśle że wtedy by nie było piractwa ^^
_________________
Ja tu tylko sprzatam...

...Sztuką jest żyć, a prawdziwym arcydziełem żyć i nie zejść na psy...
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-11-02, 15:39   

A czy sciagajac piosenki z normalnych stron typu MuzykaZaDarmo.pl.com.org.ru.cz.uk(przyklad)to tez jest to nielegalne?
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-02, 15:50   

Norbs93 napisa³/a:

A czy sciagajac piosenki z normalnych stron typu MuzykaZaDarmo.pl.com.org.ru.cz.uk(przyklad)to tez jest to nielegalne?


Tak, jeśli:

Mizantrop napisa³/a:

plik muzyczny można trzymać na swoim komputerze 24h lub 48h


24h z tego co wiem.

Dorotka^^ napisa³/a:

a to że nie każdego stać to prawda płyty powinny być tańsze myśle że wtedy by nie było piractwa ^^


Dupa. Piratów byłoby wcale nie mniej bo "po co mam wydawać 15-20 zł skoro mogę mieć bez problemu za darmo".

[ Dodano: 2009-11-02, 15:51 ]

Estilo napisa³/a:

To trochę chore, przykład : pójdę do kumpla, on mi pożycza jakąś grę (piracką) To już mogą mi się wcisnąć na chatę... Dobrze rozumuję?


Bardzo dobrze. I chore to nie jest.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2009-11-02, 18:37   

W sumie to piractwo nie jest dobre,bo np. znam ludzi którzy regularnie ściągają całe tabuny filmów,piosenek itd.No bez przesady.
Ale z drugiej strony...sama czasem ściągam jakieś piosenki jak mi wpadną w ucho.Bo zanim kupię płytę muszę wiedzieć czy wogóle chcę.Często tak jest że najpierw coś Ci się podoba,a potem nagle przestaje.Dlatego wolę sobie ściągnąć,posłuchać i dopiero kupić(tak,bo potem zazwyczaj kończy się kupnem płyty),lub usunąć z kompa i zapomnieć.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Pietruszka  

User



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 28

Do³±czy³: 24 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-09, 18:55   

Samo posiadanie nielegalnych (pirackich) plików jest niekaralne, jedynie ich rozpowszechnianie lub sprzedawanie...
Ale zgadzam się że piractwo ma swoje dobre strony: Np. ja sam zawsze przed zakupem jakiejś gry lub płyty ściągam z internetu pełną wersję aby sprawdzić czy mi się spodoba.
Nie chcę po prostu wydawać 20-30-40-100 zł na za przeproszeniem na coś co wylatuję z odbytu.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-09, 19:00   

Pietruszka napisa³/a:

Samo posiadanie nielegalnych (pirackich) plików jest niekaralne, jedynie ich rozpowszechnianie lub sprzedawanie...
Ale zgadzam się że piractwo ma swoje dobre strony: Np. ja sam zawsze przed zakupem jakiejś gry lub płyty ściągam z internetu pełną wersję aby sprawdzić czy mi się spodoba.



Nie, niekaralne jest posiadanie plików muzycznych, filmów - oczywiście możesz stanąć przed sądem, ponieważ firmy fonograficzne wytaczają takowe procesy. Ale zgodnie z prawem Polskim - możesz je trzymać dla siebie.

Tak więc ściąganie gry, programów - jest już nielegalne nawet przez Polskie prawo, ściąganie, przetrzymywanie na własny użytek, nie wspominając już o udostępnianiu.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-09, 19:36   

Pietruszka napisa³/a:

Ale zgadzam się że piractwo ma swoje dobre strony: Np. ja sam zawsze przed zakupem jakiejś gry lub płyty ściągam z internetu pełną wersję aby sprawdzić czy mi się spodoba.


A potem jÄ… kupujesz
Taa...
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

HardkorowyDziad  

Stały User

Książe Ciemności



Do³±czy³: 23 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-25, 13:50   

Mizantrop napisa³/a:

Nie, niekaralne jest posiadanie plików muzycznych, filmów - oczywiście możesz stanąć przed sądem, ponieważ firmy fonograficzne wytaczają takowe procesy. Ale zgodnie z prawem Polskim - możesz je trzymać dla siebie.

Tak więc ściąganie gry, programów - jest już nielegalne nawet przez Polskie prawo, ściąganie, przetrzymywanie na własny użytek, nie wspominając już o udostępnianiu.



Muzyka, filmy, Oprogramowanie, Gry - wszystkie powyższe są nielegalne (są wyjątki w postaci oprogramowania freeware i utworów muzycznych oraz filmów domowej roboty, które to są wrzucane poprzez autora) ale zgodnie z polskim prawem dopiero jeśli przetrzymujesz je na dysku dłużej niż 24h. Udostępnianie samo w sobie jest nielegalne ale karalne staje się dopiero kiedy ktoś udostępnia w naprawdę dużych ilościach.
_________________
http://[reklama]/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com