Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-09-15, 11:18   

cretultix napisa³/a:

absolutnie się nie zgodzę, jakąkolwiek wartość maja dyskusje wyłącznie z osobami o odmiennych poglądach, można się bardzo wiele nauczyć, tudzież zmienić spojrzenie na sprawę.


cretultix napisa³/a:

Bardzo wiele nauczyłem się właśnie poprzez takie dyskusje, w których bardzo często pojawiają się linki do rożnych artykułów tudziez tytuły wartościowych książek,
Jak zarejestrowałem się na forum katolickim to wiedzę w temacie miałem prawie zerową, i byłe agnostykiem, prawie wyłącznie czytającym posty innych, obecnie dość sporo się tam udzielam, zmieniłem pogląd na ateizm, a moja wiedza wzrosłą znacznie.


I oczywiście masz rację. Tyle ,że jest różnica pomiędzy owymi dyskusjami,które opisujesz,a przykładowo wymianą zdań w tych tematach. Jeśli dyskusja polega na pisaniu argumentów oraz kontrargumentów w sposób dojrzały ,przemyślany ,tudzież popierany jakmiś linkami, czy wiedzą , ma to dla nas wartość poznawczą. Lecz ośmielę się stwierdzić ,że w większości dyskusje w tym dziale przypominają bardziej przepychanki w piaskownicy.

cretultix napisa³/a:


Owszem skopiować tekst to nie sztuka, a wręcz głupota, tym bardziej jak nie jest się wstanie obronić tezy postawionej w tekście, mimo wszystko ten temat nie był całkowicie bezsensowny, bo osoba która wkleiła tu ten tekst wie teraz ze to stek bzdur (w większość) i na przyszłość nie będzie prze klejąc takich nie sprawdzonych głupot.


Jeżli takowe wnioski wyciągnęła to ,aż tak bezsensowny nie był ;) Trudno jednak to stwierdzić skoro autorka tematu przestała udzielać się po pierwszych stronach i pojawianiem się kontrargumentów.
_________________
Drugs&hugs.
 

BoJa

User


ImiÄ™: Ania

Wiek: 28

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2009

Sk±d: Ma³y P³ock

   

Wys³any: 2009-10-13, 18:05   

Płakać mi się chcę jak czytam niektóre wypowiedzi... Bóg istnieje.. jest na to naprawdę mnóstwo dowodów !! No np. taka ksiażka: "Trafiona piorunem" Ludzie obudźcie sie zanim będzie za późno.. Pomyślcie jakie czeka was 'piękne' życie po śmierci jeśli się nie zmienicie... cierpienie i tylko obraz ludzi cieszących się Niebem i spokojem w czasie gdy wy będziecie topić się w błocie, brudzie otoczeni przez demony... do tego dążycie?!!! Litości
_________________
Czemu tak mieszasz w moim sercu??
Po co?? ;(
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-10-13, 18:08   

BoJa napisa³/a:

Ludzie obudźcie sie zanim będzie za późno.. Pomyślcie jakie czeka was 'piękne' życie po śmierci jeśli się nie zmienicie... cierpienie i tylko obraz ludzi cieszących się Niebem i spokojem w czasie gdy wy będziecie topić się w błocie, brudzie otoczeni przez demony... do tego dążycie?!!! Litości


Oh.
Bardzo realistycznie i dobitnie.Przepraszam,ale jaką masz pewność ,że tak wygląda życie po śmierci ? Zupełnie jakbyś to widziała.Mniej wykrzykników i przedstaw jakieś argumenty,ponieważ nie dokońca Twoja wizja mnie przekonuje.
Ja tam lubię błoto.
_________________
Drugs&hugs.
 

rosa_  

Stały User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 31

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: z za¶wiatów.

   

Wys³any: 2009-10-17, 13:54   

Bardzo ciekawe rzeczy :) Rzeczywiście ten papież, co bilblie dodał do listy ksiąg zakazanych to dobry był :P Ciekawe na czym opierał swoją wiarę.
_________________
Nie pragnę słów,
wzrokiem do mnie mów.

www.agyn.fbl.pl - komentarze bardzo mile widziane
 

Abaddon  

Hiper wymiatacz

Niekonwencjonalny



ImiÄ™: Abaddon

Wiek: 27

Do³±czy³: 04 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-10-17, 13:58   

rosa_, pewnie tym, że jest jedyna dobra interpretacja biblii zwana Wulgatą i nikt inny nie ma prawa interpretować Biblii więc po co ma do niej zaglądać ?

[ Dodano: 2009-10-17, 14:04 ]
W mojej opinii w obecnych czasach nie ma lepszej drogi do szukania zbawienia, niż przerabianie pism największych kultur, kierowanie się racjonalnym myśleniem na temat życia w społeczności... dlaczego ?

Kościół dopuszczał mordy, gwałty oraz wiele innych rzeczy które były dla niego oficjalnie wręcz przeciwne
Trudno - taką ma on już historie
Skoro nie wahał się mordować ludzi, z pewnością nie wahał się też edytować biblii
do tego stopnia by była mu jak najbardziej posłuszna...

Jeden jest Bóg i jedna jest droga.
_________________
Co za idiotyczny punkt w regulaminie.
Poza tym, wypadało się podpisać jak grzebałeś na moim profilu pipko.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com