Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

samotny123  

User



Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-19, 21:17   [opowiadanie] <na tytuÅ‚ przyjdzie jeszcze czas>

Dobry wieczór, od paru paru tygodni zacząłem pisać powieść fantastyczną, co zawsze chciałem zrobić. Wizja napisania książki była dla mnie zawsze bardzo kusząca. Ale niestety, mimo że piszę ją tylko dla siebie, strasznie się obijam i parę godzin pisania przeplatam kilkoma dniami nic-nie-robienia. Postanowiłem więc na szybko, że będę tutaj wrzucał kolejne skrawki opowiadania, by zmobilizować się do pisania ;) Dam sobie spokój z wyjaśnianiem o czym będzie owe opowiadanie, bo im mniej wyjaśnię, tym ciekawsza będzie historia. A więc, proszę bardzo, pierwszy podrozdział! Miłego czytania :)

I.1: https://drive.google.com/open?id=0B5jbqi6qseMOZElBZGFBSHRVaEU
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-20, 08:18   

Nic specjalnego.
_________________
W miękkim futrze kota
 

samotny123  

User



Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-20, 08:19   

DeSade napisa³/a:

Nic specjalnego.


Możliwe. To jest moje pierwsze opowiadanie w życiu :p I ogólnie chciałem się zająć czymś rozwijającym ;)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-20, 13:33   

samotny123 napisa³/a:

I ogólnie chciałem się zająć czymś rozwijającym



To się tym zajmij, zamiast pisać opowiadania.
Lol.
_________________
W miękkim futrze kota
 

samotny123  

User



Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-20, 13:54   

DeSade napisa³/a:

samotny123 napisa³/a:

I ogólnie chciałem się zająć czymś rozwijającym



To się tym zajmij, zamiast pisać opowiadania.
Lol.


Dzięki za motywację, będę dalej pisał opowiadania :p
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-02-21, 00:14   

Nie znajdziesz (chyba) na tym forum osoby bardziej doświadczonej w dziedzinie literatury niż DeSade, więc jeśli zależy Ci na profesjonalnej opinii możesz sobie wziąć jej słowa do serca.
Jeśli jednak w dupie masz to co mówią profesjonaliści i wszyscy inni to pisz dalej, dużo i często. I najlepiej nie chwal się tym co tworzysz. Nie zaczynaj pisania z nastawieniem, że komuś to pokażesz, że ktoś będzie Cię oceniał i chwalił, bo faktycznie znajdą się osoby, które będą się zachwycały niezależnie od tego jaką wartość będą przedstawiały Twoje prace. I nie chodzi tylko o to. Jak będziesz pisała sama dla siebie wtedy automatycznie będzie to prawdziwsze i nawet jeśli "słabe" gatunkowo to jednak o większej wartości. No chyba, że chcesz się zabawić w czystą komerchę jak Meyer czy Rowling. No ale wtedy musisz pisać naprawdę "dobrze" już mniejsza o zawarte treści.

Ale w każdym razie pisz, bo to pomaga zachować dziecięcą wrażliwość, której tak bardzo brakuje w ludziach w dorosłym świecie.
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

samotny123  

User



Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-21, 08:00   

@Lady Virgin
No z tym dużo i często to nie wiem jak mi wyjdzie.

A swojÄ… drogÄ…:

Cytat:

Jak będziesz pisała sama dla siebie


Już prędzej będę pisał sam dla siebie, ale dzięki za dobre rady, doceniam :D
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-21, 09:24   

Lady Virgin napisa³/a:

I najlepiej nie chwal siÄ™ tym co tworzysz.



Dobra rada, zawsze pozostać w zaciszu własnego domu, tworząc i nie pokazując tego światu, nie mając w istocie tego zamiaru, wyrzucać do śmieci. Ale co tam, mam satysfakcje z własnych wypocin, nieporównywalną.

Lady Virgin napisa³/a:

Nie zaczynaj pisania z nastawieniem, że komuś to pokażesz, że ktoś będzie Cię oceniał i chwalił, b



W innym przypadku, nikt Cię nie przeczyta, bo komu zechce czytać się ludzkie przeżycia, i kogo obchodzi, co tam kto sobie myśli. Jakiś człowiek.

Lady Virgin napisa³/a:

nawet jeśli "słabe" gatunkowo to jednak o większej wartości.



Ziew. :-D

Lady Virgin napisa³/a:

pomaga zachować dziecięcą wrażliwość,


Gratuluję, poprawiłaś mi humor, cokolwiek miałaś na myśli, dziękuje. Dziecięca wrażliwość...
_________________
W miękkim futrze kota
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-02-21, 14:19   

DeSade napisa³/a:

Gratuluję, poprawiłaś mi humor, cokolwiek miałaś na myśli, dziękuje. Dziecięca wrażliwość...

Już Ci tłumaczę co miałam na myśli. Nawiązałam tu do moje ostatniej rozmowy z koleżanką w metrze. Tematem były nasze ulubione książki i ona wymieniła kilka swoich pozycji, między innymi "Gwiazd naszych wina", opowiedziała mi jak płakała na ostatnich stronach. Moje spojrzenie musiało nie być pochlebne, bo zaraz wybałuszyła na mnie oczy z niemym pytaniem: "No Cooo!?". Wytłumaczyłam jej, że mnie nie bardzo ruszyła ta historia i tak średnio znajduje w niej wątek do płaczu. Wtedy ona popatrzyła na mnie jak na kosmitę (choć nigdy nie wiedziałam jak patrzy na przybyszów z obcych planet, ale jakby przylecieli to myślę, że tak własnie wyglądałoby jej spojrzenie). Zapytała mnie co w takim razie jest dla mnie jest wzruszające.
- Za nim pomyślałam, powiedziałam jej, że motyw sadystycznych kobiet, które bez skrupułów znęcają się nad silnymi mężczyznami fizycznie i emocjonalnie, zniewalając ich również seksualnie - w książkach Anny Bishop, albo scena kiedy Fermin po opuszczeniu więzienia spędza noc z prostytutką i mimo, że ma wszelkie podstawy nie krzywdzi jej (mały wątek z książek Ruiza^^). W tym miejscu znów pojawiło się spojrzenie -"jesteś kosmitą?" A ja wiedziałam, że muszę przestać opowiadać ludziom o swoim guście.
Po chwili ona trochę ze złością trochę ze smutkiem spytała: "I naprawdę nie ruszyło Cię jak umierająca dziewczyna mówi mowę pożegnalną na "przed pogrzebie" swojemu jeszcze żywemu chłopakowi, a później po jego śmierci czyta mowę pożegnalną napisaną przez niego na jej własny pogrzeb? W mojej głowie pojawiła się odpowiedź "Nie".
I zaczęłam jej zazdrościć że może przeżywać tak duże emocje w miejscu, gdzie dla mnie nie ma już nic. Przyznała mi wtedy, że jest bardzo wrażliwa i nie chce pozbyć się tej dziecięcej (ogromnej) wrażliwości. A ja przypomniałam sobie jak kiedyś bardzo emocjonalnie reagowałam na pewne tematy, które teraz stały mi się obojętne. I nie jestem pewna czy podoba mi się ten fakt.

samotny123 napisa³/a:

Już prędzej będę pisał sam dla siebie, ale dzięki za dobre rady, doceniam :D

Przepraszam moje niedopatrzenie^^
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-21, 17:58   

Lady Virgin napisa³/a:

(choć nigdy nie wiedziałam jak patrzy na przybyszów z obcych planet, ale jakby przylecieli to myślę, że tak własnie wyglądałoby jej spojrzenie).



Spoko :-D

Dlatego wydało mi się to zabawne, albowiem wrażliwość dziecięcą utożsamiałam zawsze z jedzeniem surówki, a potem ziemniaków, na końcu kotlet!

[ Dodano: 2015-02-21, 17:59 ]
Przenigdy natomiast razem.
_________________
W miękkim futrze kota
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2015-02-21, 20:48   

DeSade napisa³/a:

Dlatego wydało mi się to zabawne, albowiem wrażliwość dziecięcą utożsamiałam zawsze z jedzeniem surówki, a potem ziemniaków, na końcu kotlet!

[ Dodano: 2015-02-21, 17:59 ]
Przenigdy natomiast razem.



jakby na moich oczach jakiś dzieciak jadł razem surówke ziemniaki i kotleta to bym go od razu zabił
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Szklana  

Stały User

Szklany człowiek.



Do³±czy³a: 22 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-21, 20:51   

Lady Virgin napisa³/a:

to pomaga zachować dziecięcą wrażliwość, której tak bardzo brakuje w ludziach w dorosłym świecie.

Dawno nie przeczytałam takiego banału.
samotny123, pisz ile wlezie, jeśli to Cię w jakiś sposób rozwija albo pozwala oczyścić z pewnych emocji. Szkoda, że nie udało mi się tego przeczytać, ale jedno jest pewne, nie wyskakuj od razu z pierwszym opowiadaniem, bo wątpię, żeby było genialne, a tzw. hejty mogą Cię tylko zniechęcić. I jeszcze jedno, pojedynczy rozdział nic nie znaczy. Zrób coś od początku do końca i powtórz sto razy, wtedy można dyskutować :-)
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2015-02-21, 20:56   

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

jakby na moich oczach jakiś dzieciak jadł razem surówke ziemniaki i kotleta to bym go od razu zabił




Po co?
_________________
W miękkim futrze kota
 

Lady Virgin  

Moderator



Wiek: 28

Do³±czy³a: 19 Cze 2012

   

Wys³any: 2015-02-21, 21:42   

Szklana napisa³/a:

Dawno nie przeczytałam takiego banału.


odczepcie się wreszcie od mojej "dziecięcej wrażliwości" ?
_________________
There are no unlockable doors
There are no unwinnable wars
There are no unrightable wrongs
Or unsingable songs
 

Szklana  

Stały User

Szklany człowiek.



Do³±czy³a: 22 Sty 2015

   

Wys³any: 2015-02-21, 22:07   

Lady Virgin, nie sądzę, żebyś była kimś, kto może mi mówić, żebym się odczepiła. I nie chodzi o samo wyrażenie, ale o całe zdanie, jest po prostu słabe i śmieszne.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com