Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-12-22, 10:16   P.C. Cast, Kristin Cast "Dom Nocy - Naznaczona"

Krótki opis, okładkę znajdźcie sobie sami :-P

Najpopularniejsza obok Zmierzchu powieść wampiryczna!(£adny wstęp)
Zoey Montgomery to zwyczajna szesnastolatka, która dzieli życie między
szkolnÄ… monotoniÄ™ a rodzinnÄ… gehennÄ™. Pewnego dnia wszystko siÄ™
zmienia. Zoey zostaje Naznaczona i przyłącza się do grona adeptów szkoły
Domu Nocy. Tylko tam jej ciało może przejść niezbędną Przemianę, by
mogła stać się dorosłym wampirem. Dziewczyna próbuje odnaleźć się w
nowym, fascynującym świecie. Otoczona wrogami i sprzymierzeńcami
pragnie wykorzystać swe wyjątkowe predyspozycje, by zgłębić tajemnice
Domu Nocy. Ku jej zaskoczeniu niezwykle pomocny okazuje siÄ™ Erik...
jeden z najbardziej atrakcyjnych i utalentowanych wampirów w szkole!


Dzisiaj skończyłam ją czytać, sama nie wiem. Wydaje mi sie ze mamy nowy hit... Z ekranizacją Sagi zmierzchu chyba muszą sie spieszyć bo coś w kościach czuję że tak jak Meyer wygryzła HSM tak Panie Cast wygryzą Meyer. Ale cóż to tylko moje spostrzeżenia. I znowu wampiry i znowu love i znowu wyjątkowość i znowu wróg number one. Ach, och, ech i znowu czyta sie to dobrze nawet przy 70 decybelach i znowu ma urok i znowu mi się podobało :wstyd:

Jak dla mnie dość dziwny pomysł wampiry które nie gryzą , matriarchat oraz czczenie bogini, wyższe kapłanki, Shaina Twain - wampirem. Tak na marginesie ostatnio naszła mnie myśl dlaczego każdy czepia sie Zmierzchu iż wampiry tam przedstawione mogą żyć w świetle słońca otóż przecież to fantastyka a fantastyka ma to do siebie że fantazjujemy.
Wracając do tematu hm książka mocno przewidywalna, zakładam ten temat bo wierzę iż z pewnością będzie kontrowersyjny.

Dodam jeszcze że o wiele lepszy jest oryginał - znów tłumaczenie na łeb na szyję.

No i co Wy o tym myślicie?

P.S. Zapomniałam dodać jako że jest to książka młodzieżowa zdziwił mnie początek i język momentami kojarzyły mi sie galerianki sama nie wiem dlaczego... :mrgreen:
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Smile  

Stały User

Histeryczny chichot



ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 09 Lis 2009

Sk±d: okolice Wroc³awia

   

Wys³any: 2009-12-22, 10:59   

Książki jeszcze nie czytałam- zapewne wkrótce będę zmuszona, żeby wiedzieć, o czym rozmawiają wszystkie moje koleżanki O.o Dziwi mnie tylko, że z książki na książkę wampiry są coraz mniej... wampirowe. Mówisz, że te w "Naznaczonej" nie gryzą. Kurczę, ja uwielbiałam ich krwiożerczość!
Ale samej książki jestem ciekawa- coś, co wygryza "Zmierzch" w sercach milionów rozhisteryzowanych nastolatek, musi być w jakimś stopniu dobre. Modlę się tylko, żeby to nie była kolejna tendencyjna historia o miłości nastolatki do wampira, przy czym później inny zły pan wampir chce tą nastolatkę zabić, dobry pan wampir ją ratuje, czyli powtórka z rozrywki z większości książek o tej tematyce.
Przepraszam z góry za chaotyczność wypowiedzi. :-P
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-12-22, 11:15   

Eeee... Nie jest tak źle w tej książce. Hm, niektóre wampiry gryzą ale większość uważa że to nie jest zbyt higieniczne i kulturalne:mrgreen: :mrgreen: .
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Smile  

Stały User

Histeryczny chichot



ImiÄ™: Ola

Do³±czy³a: 09 Lis 2009

Sk±d: okolice Wroc³awia

   

Wys³any: 2009-12-22, 11:30   

Ach, te staroświeckie, wampirze zasady savior vivre :-D
 

cytat  

Wymiatacz

Zirael



ImiÄ™: Zuzanna

Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-22, 13:25   

nie czytałam, ale brzmi mi podobnie do fabuły pewenej mangi- "Vampire Knight".
czyli trąci nudą, ale jeśli wpadnie mi w ręce, przeczytam.
_________________
"(...)Godny jest przecież, bym go dzisiaj chwalił
I wielbił pieśnią za to, że przez chwilę
Istniał zmierzch, ranek i ziemia, i morze,
By Luthien mogła wśród nich się pojawić (...)"


J.R.R. Tolkien
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-22, 15:53   

No nie wiem..
Skoro ma być to kolejny hit to wypada,abym umieściła to w swojej prezentacji.
Mam nadzieję ,że nie będzie się przeciągała ,chociaż pojawiło się tyle tych książek..
Zobaczymy.
_________________
Drugs&hugs.
 

KochajacaWampy1

User


Do³±czy³: 28 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-29, 12:30   

Przeczytałam pierwszą część i powiem jestem mile zaskoczona. :-D Początek wydawał się troche denny lecz potem się w ciągnęłam i z minuty na minute robiło się coraz ciekawiej :-) Czekam teraz na "Zdradzoną". :-o
_________________
"W mrocznym, przepastnym świecie duchów i demonów nie masz istoty równie strasznej, równie odpychającej, a mimio to darzonej taką fascynacją, bojaźnią przesyconą, co wampir..."
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2009-12-29, 12:54   

Przeczytałam. Początek straszny, potem się trochę rozkręca, ale jak na niby tak doświadczoną nauczycielkę razem z córką zdobywającą nagrody za osiągnięcia dziennikarskie jestem strasznie rozczarowana.
 

Evil_Women

User


Do³±czy³: 06 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:15   :P:P

muszę powiedzieć że tą książkę czytałam...:) i nie żałuje:) chociaż sam początej nie przypadł mi do gustu potem akcja w miare się rozkręciła....:P:P mi się podoba i będe czekać na następną część.... :-) :-) :-) :-)
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:17   

Kolejny film dla 13,14-latek o emo-wampirach.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:23   

SvenDarko napisa³/a:

Kolejny film dla 13,14-latek o emo-wampirach.


Toż to książka :D
Ale fakt - dla 13,14 latek idealna..
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:38   

Emeklash napisa³/a:

Toż to książka :D


Film pewnie też będzie. . .
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

Emeklash  

Hiper wymiatacz

delete me



Wiek: 34

Do³±czy³a: 11 Gru 2008

Sk±d: Kielce

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:40   

SvenDarko napisa³/a:

Film pewnie też będzie. . .


Oby nie ;//
ale zresztą chyba za długa seria, żeby to zekranizować, bo tego będzie z 9 części.. chociaż.. kto ich tam wie.
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2010-01-06, 21:41   

Cytat:

ale zresztą chyba za długa seria, żeby to zekranizować, bo tego będzie z 9 części.. chociaż.. kto ich tam wie.


Pottera zekranizowali (wielki błąd) to i to mogą zekranizować. I tak by wyszła z tego szmira prawdopodobnie.
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

papiszka  

User



ImiÄ™: Patrycja

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-01-08, 18:46   

ja ksiazke dostalam od mamay wiec juz mi nie wypadalo nie przeczytac (wspomnialam ze ja chce bo ktos zachwalal ja na forum) :D:P

z poczatku to sie przerazilam widziac jezyk jakim jest napisana ( wiem ze ksiazka jest mlodziezowa ale przegieli z tym "mlodziezowym" slownictwem)
no i strasznie dlugo akcja sie nie mogla rozkrecji .... tak dokladnie to zrobilo sie ciekawie na 199 str. ;p koniec nawet mi sie spodobal bo tak troche zaintrygowal :D:P ogolnie nie wyszlo tak zle bo koniec poprawil ogolne wrazenie :D no ale to nie jest ksiazka dla osob cierpliwych ;P

P.S. czytajac ja bylam chora, zazwyzaj siegalam po nia o 12 w nocy i caly czas pisalm smsy wiec nie bylam skupiona na akcji - moge byc nieobiektywna::P
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com