Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-11-21, 11:25   Pink Floyd

To zaskakujące, ale tego tematu chyba jeszcze nie było.

Tego zespołu nie trzeba chyba przedstawiać, legenda sceny rockowej i nie tylko. Wspaniały przykład progresywnego rocka oraz tego co można zrobić z muzyką.

Największy szacunek pozostaje wg. mnie albumowi "The Dark Side Of The Moon, a dalej oczywiście "The Wall", "Division Bell", "Wish You Were Here", "Animals" czy też "Obscured By Clouds".
Moje ulubione utwory: Another Brick in the Wall, Breathe, On The Run, Any Colour You Like, Wish You Were Here, Sine On You Crazy Diamond, Comfortably Numb, Don't Leave Me Now, Goodbye Blue Sky, What Do You Want From Me, The Show Must Go On, Hey You, Cluster One, Lost For Words i na koniec High Hopes.

Wspaniała muzyka. Lubicie?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-11-21, 11:28   

Mimo, że ogólnie nie słucham to czasami mi się zdarzy. Dobra muzyka, nie powiem - z tym, że w mój gust trafia średnio, tj. tylko część piosenek.
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-11-21, 11:31   

Podzielam zdanie enchantment. Nawet fajnie grają, ale ich muzyka to nie jest dla mnie. Można powiedzieć, że nudzi mnie - tak, nie boję się tego powiedzieć. Słucham jedynie Wish You Were Here i Comfortably Numb, z którym mam niemiłe wspomnienia alkoholowe.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

coca.cola  

Hiper wymiatacz

Oh. Wow. Lovely.



Do³±czy³a: 27 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-11-21, 11:47   

TQIT napisa³/a:

"The Dark Side Of The Moon, a dalej oczywiście "The Wall", "Division Bell", "Wish You Were Here",


Zabawne, bo też ustawiłabym w ten sposób kolejność.

A ja bardzo lubię. Początki miałam trudne, bo zaczynałam z ciężką muzyką, ( to śmieszne, ale przejmuje gusta muzyczne osób z którymi mam głębszy kontakt. ) a tutaj nagle Pink Floyd i zmiana o 180 stopni.
¯e tak bezczelnie powiem - muzyka fajna do uprawiania spokojnego, czułego seksu. Mam miłe wspomnienia.
Wish You Were Here spolszczył i zaśpiewał mi wtedy mój ówczesny chłopak, więc do tej piosenki szczególnie mam sentyment, do tego dochodzi jeszcze Hey You, Yet Another Movie, Shine On You Crazy Diamond czy idealne do fajki : Echoes.
Słucham znacznie rzadziej. Ale mimo wszystko w kryzysowych momentach odnajduję się w ich muzyce. Spokój, wyciszenie, choć patrząc na niektóre ich 'teledyski', idzie doszczętnie poryć sobie psychę.
Niepokój wywołuje we mnie Goodbye Blue Sky, a klip to już szczególnie : http://www.youtube.com/watch?v=_0v07InoFiU, oraz http://www.youtube.com/wa...feature=related

ps. czy w tym drugim tylko mnie poczÄ…tek kojarzy siÄ™ ze stosunkiem? :)
_________________
- Chyba się w panu zakochała, bo przeklinała pana całymi tygodniami.

Tumi Amar...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-11-22, 06:32   

LubiÄ™.
A nawet bardzo.Przez wiele lat obcowałam z ich muzyką.Szczególnie cenią za innowację w zabawie z muzyką oraz niezwykle trafiające do mnie teksty.
Wprawdzie wolę Floydów po zmianie wokalisty Davida Glimoura ,lecz Barret także miał to "coś".I przede wszystkim jestem fanką basisty-Rogera Watersa ( po mimo tego,że zachował się jak d..,jest dla mnie jednym z najwybitniejszych muzyków progresywnych)
Jeżeli chodzi o albumy :
Division Bell, Wish You Were Here,The Dark Side of the Moon,
A Momentary Lapse of Reason,Animals

Piosenki to między innymi :
Coming back to life,wish you were here,High Hopes,Goodbye Blue Sky,Another Brick in the Wall,Eclipse,If,Julia dream,Learning to fly,Remember a day,Shine On You Crazy Diamond,Lost For Words,Speak to me,The post war dream..
_________________
Drugs&hugs.
 

coddy  

Hiper wymiatacz

Gorgorocik



ImiÄ™: Kuba

Wiek: 28

Do³±czy³: 16 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-11-22, 06:40   

No i kolejny zespół obok Godsmacka, który będę musiał koniecznie przesłuchać po 30 razy każdą płytę... Szybko się nie przekonam, bo nie lubię progresywnego grania, ale już lubię parę kawałków, to mi wystarczy (od zawsze znałem Another Brick in the Wall, ale chyba tylko to).
_________________
And I’ll stay alive
Just to follow you home
And I will survive
‘Cause you’re my Mississippi Princess
You’re my California Queen
Like the Duchess of Detroit
And every city in between

http://www.lastfm.pl/user/Coddy113
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-11-26, 22:19   

Pink Floyd..fantastyczny zespół.Rzeczywiście dziwne,że do tej pory nie było o nim tematu,wielkie niedopatrzenie.Ulubione albumy?Nie potrafię wybrać ulubionego,każdy działa na mnie zupełnie inaczej,każdy ma w sobie coś innego,w każdym coś lubię.Nie mniej na pewno czołówką są wspomniane wyżej ''The Dark Side Of The Moon'',''Division Bell'' i ''The Wall''.Co do utworów niezaprzeczalnie ulubionym jest ''High hopes'',następnie ''Wish you were here'',''Another brick in the wall'',''Money'',''Time'',''Any colour you like'',''The Great Gig in the Sky'',...
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-11-26, 23:32   

Oczywiście lubię dobrą muzę to i Pink Floyd musi być. High Hopes mógłbym słuchać godzinami.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

ada  

Stały User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Kwi 2009

Sk±d: NIbylandia

   

Wys³any: 2010-11-30, 15:47   

OCZYWI¦CIE ¯E LUBIÊ! Są świetni, kocham rocka, więc logiczne, że znam i słucham;)) Co najlepsze? ojj nie wiem, wszystko na swój sposb cuudowne;d
_________________
¯ycie z zasady....
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-11-30, 15:48   

ada napisa³/a:

kocham rocka, więc logiczne, że znam i słucham;))


Teraz nigdy nie wiadomo co kryje siÄ™ pod nazwÄ… "rock".
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Dzwoneczek  

Stały User

Skrzypek na dachu



ImiÄ™: Calineczka

Do³±czy³a: 14 Lis 2010

Sk±d: Nibylandia

   

Wys³any: 2010-12-05, 17:34   

Bike i Flaming to moje ulubione utwory :D. No i Corporal Clegg...
_________________
"Jestem sobie chochlik - kogo mogÄ™, zwodzÄ™,
Kogo mogę, drażnię, nikomu nie szkodzę.
Nikogo nie kocham ni też nienawidzę,
Choć mnie nikt nie widzi, ja, co zechcę, widzę!"
 

Wika  

Wymiatacz

psychopatka



ImiÄ™: Wiktoria

Wiek: 28

Do³±czy³a: 28 Lis 2010

Sk±d: KMP

   

Wys³any: 2010-12-05, 17:56   

przyznam się, ze tego typu muzyki nie słucham, nawet ledwo kojarzę kilka kawałków, ale jest to legenda rocka i warto raz na jakiś czas posłuchać. U mnie zależy to od nastroju.
_________________
"Bo każda chwila, żywot motyla, żyje przez chwilę i tylko raz."

http://r1.bloodwars.interia.pl/r.php?r=219900
 

Portis  

Stały User

Nikt.



ImiÄ™: Matt

Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Gru 2010

Sk±d: Znik±d.

   

Wys³any: 2010-12-05, 17:56   

Wika napisa³/a:

U mnie zależy to od nastroju.



Zobaczysz, że z wiekiem będziesz parła w tą muzyką głębiej i głębiej i na pewno Ci przypadnie do gustu.
_________________
Are You still into it?
 

Grzegorz1996  

Stały User

Republikanin



ImiÄ™: Grzegorz

Wiek: 27

Do³±czy³: 11 Mar 2010

Sk±d: Paw³owice ¦l±skie

   

Wys³any: 2011-01-02, 21:56   

O tak, Pink Floyd, bardzo ich lubię. Ostatnio nie zdarza mi się ich słuchać (ostatnio w ogóle mało kiedy mi się zdarza słuchać jakiegokolwiek rocka), ale jak ich słuchałem to dużo i muszę wszystkim polecić 3 albumy (moje ulubione zresztą) :

A Saucerful Of Secrets - Płyta jeszcze za czasów gdy Floydzi grali psychodelię (czasy Syda Barretta), brzmi naprawdę świetnie i niesamowicie wciąga.

Animals - Typowo brzmiąca progresja na bardzo przyzwoitym poziomie, polecam każdemu fanowi proga.

Dark Side Of The Moon - Tego raczej nie muszę polecać, bo większość osób znających Floydów powinno znać tą płytę, bez tego absolutnie ani rusz, znakomita płyta swoją drogą.

Szkoda że się rozpadli, ale wydaję mi się, że już i tak by nic ciekawego nie zaprezentowali swoją grą (no chyba że na jakimś koncercie, ale mi tu chodzi o twórczość studyjną).
 

Nonsens  

Stały User



Do³±czy³: 03 Cze 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-01-04, 14:20   

Jeśli Pink Floyd to oczywiscie The Wall z piosenka Mother na czele. Nie wolno równiez pominać Goodbye Blue Sky i Another brick in the wall. Ostatnio mam "faze" na Learning to fly. Piosenka Hey you przywoluje i przemile wspomnienia.
_________________
There is a pleasure in the pathless woods,
There is a rapture on the lonely shore,
There is society, where none intrudes,
By the deep sea, and music in its roar:
I love not man the less, but Nature more,
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com