Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-18, 22:09   

$karbówka napisa³/a:

HCNOPS też się zmienił, niedawno chciał być Francuzem, teraz widzę marzy mu się Iran. ;)


Och, mój drogi, nic się nie zmieniło ;) Nie mniej jednak stwierdziłem że skoro nie było mnie na forum ponad pół roku, to warto by było coś zmienić. Zaratusztrianizm jest bodaj moją ulubioną religią (co idzie wyczuć w moich wcześniejszych postach w dziale Religia), więc pomyślałem że miniaturka z Ahura Mazdą będzie odpowiednia. Choć miałem pewne wątpliwości, Ranger wyzywał mnie tyloma sympatycznymi określeniami gdy miałem Trójkolorówkę, że do końca nie byłem przekonany czy chcę zmieniać miniaturkę. Duch modernizmu jednak zwyciężył. ;)

Logan128 napisa³/a:

O państwo dla narodu. O państwo, w którym będą żyli kolejni Polacy. Walczą o barwy. Czyje? Narodu. Walutę. Jaką? Używaną przez NARÓD. o terytorium. Które? Należące do NARODU. O niepodległość, tak, kraju. Kto korzysta na wolności? NARÓD!


Fajnie, ale to nijak ma się do tego, co ja ciągle poruszam, a co Ty ciągle ignorujesz - dobrostan narodu. Patrioci z Sudanu Południowego walczą o państwo, w którym będą żyli kolejni Sudańczycy. Walczą o barwy. Czyje? Sudanu Południowego. Walutę. Jaką? Używaną przez SUDAN PO£UDNIOWY. O terytorium. Które? (powinno być czyje, a nie które) Należące do Sudanu Południowego. Można tak długo. Ostatecznym podsumowaniem jest fakt, że obecnie Sudan Południowy jest jednym z najbiedniejszych krajów świata. Ale mają wolność? Mają. Jak już powiedziałem - mieć własne państwo jest fajnie, ale dla mnie liczy się wpierw, by naród był zamożny i miał możliwość rozwijania się, a dopiero na drugim miejscu stawiam polityczne samostanowienie. Za tezą tą przemawia fakt, że w Polsce mamy 38 mln Polaków, zaś poza jej granicami mamy już 20 mln Polaków i liczba ta stale rośnie. Znaczy to, że dla ok. 33% Polaków ważniejsze jest życie na odpowiednim poziomie materialnym, a nie przebywanie na niezależnym, niepodległym terytorium własnego państwa.

Logan128 napisa³/a:

Nie czujesz przynależności, dumy z tego kim jesteś?


Przynależności do czego? Mam na myśli to, że każda społeczność wyróżnia się swoim indywidualnym charakterem. Mi osobiście nie przysparza dumy fakt, że urodziłem się w jednym z najbardziej konserwatywnych społeczeństw Europy. Dumny jestem tylko z tego, co sam osiągnąłem, a przynależności rasowej, czy też narodowej nie osiągnąłem w żaden sposób.

Logan128 napisa³/a:

Bycie Polakiem to powód do dumy.


Bycie Etiopczykiem, Niemcem, Szkotem, Brazylijczykiem, Chińczykiem, Marsjaninem, czy bóg jeden wie czym jeszcze też jest powodem do dumy. Czym się różni duma Polaka od dumy Chińczyka?

Logan128 napisa³/a:

nie rozumiem jak można mieć gdzieś czy się jest w Polsce czy pod okupacją, byleby żyło się "dobrze".


Normalnie, jest to racjonalne podejście do tematu. Na nic wolność jeśli człowiek musi żyć na granicy walki o przetrwanie. W Polsce wielu ludzi nie ma możliwości życia na godnym poziomie, spełniania swoich marzeń, samodoskonalenia. Wielu ludzi wyjeżdża dosłownie za chlebem, by przetrwać, by utrzymać siebie i bliskich. To pokazuje, że wolą udać się do obcej ojczyzny i tam pracować, niż siedzieć w kraju. Wybacz, ale dumy nie włożysz do garna i nie podasz jej na kolację.



Swoją drogą, jeśli pozwolisz, to zapytam Cię o jedną rzecz: jakie jest Twoje podejście do Ruchu Autonomii ¦ląska?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-18, 23:11   

Logan128 napisa³/a:

Tak. Chociaż część z nich sytuacja np. finansowa zmusiła do wyjazdu, za pracą. Większość z nich nadal czuje się Polakami.


Jedni tak, drudzy przyjmują obywatelstwa obcych krajów, mieszkają tam, wychowują dzieci ( zwłaszcza Polki, biorą za partnerów obcokrajowców ), często już nie wracają.
Patrioci?
Polacy?
Prostacy, lecący za pełną michą?

A emigranci z powstania listopadowego, styczniowego?
Co powiedzieć o takim Marianie Langiewiczu?

Logan128 napisa³/a:

Ale z często dobrze poukładanym systemem wartości. Mentalność z pewnością inna, pytanie czy na + czy na - . Moja babcia nieraz mówiła "a za komuny to było dobrze, była praca itd.", ale o złych rzeczach nie pamięta.


Mój ojciec mówi, zę za komuny było dobrze, a za Gierka to już w ogóle "żar tropików i banany na stole"... za tego Gierka uciekł do RFN.


HCNOPS napisa³/a:

Och, mój drogi, nic się nie zmieniło Nie mniej jednak stwierdziłem że skoro nie było mnie na forum ponad pół roku, to warto by było coś zmienić.


No, ja myślałem, że szanowny kolega już w Monte Carlo. ;)

HCNOPS napisa³/a:

Choć miałem pewne wątpliwości, Ranger wyzywał mnie tyloma sympatycznymi określeniami gdy miałem Trójkolorówkę, że do końca nie byłem przekonany czy chcę zmieniać miniaturkę. Duch modernizmu jednak zwyciężył.


Dostałeś tzw. rangeryzmem?
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 00:06   

$karbówka napisa³/a:

No, ja myślałem, że szanowny kolega już w Monte Carlo. ;)


No niestety, a z powodów zdrowotnych byłem nawet wręcz zmuszony studia zawiesić. Stwierdziłem zatem że literatura Wellsa + stare dobre forum sprawią, że ten czas mi jakoś szybciej minie.

$karbówka napisa³/a:

Dostałeś tzw. rangeryzmem?


Bardziej pozytywnie, niż negatywnie. Podziwiam po prostu na ile najróżniejszych sposobów Ranger potrafi określić Trójkolorówkę.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 01:08   

HCNOPS napisa³/a:

Powstańcy warszawscy dołożyli do tego jeszcze utratę całej stolicy, która została zniszczona w 96%,



Trochę przesadziłeś z tymi %. Ale liczba ofiar by się zgadzała. Generalnie trzeba to podkreślić, że walczyć chciało 1.5% a 20% zostało w wyniku walk zabitych, plus dalsze tysiące trwale okaleczone fizycznie i/lub psychicznie.

Logan128 napisa³/a:

Oni tylko wykonali rozkaz od dowódców, którzy nie mieli najnowszych informacji o działaniach wroga.



Dowódcy byli skończonymi idiotami, ponieważ nie robi się akcji, głośno deklarując że jest wymierzona przeciwko interesom kogoś, kogo pomoc jest niezbędna- Sowieci i tak by odbili Warszawę, wzniecenie powstania miało jedynie na celu przejęcie władzy nad miastem przed Sowietami i inne cele polityczne które musiały uderzać w interesy ZSRR.

Logan128 napisa³/a:

¯ołnierze Wyklęci walczyli? Właśnie o wolność, niepodległość, żeby polskim herbem był orzeł, flaga biało-czerwona, a walutą złoty. Smutne, że niektórzy tego nie rozumieją. Niektórzy z żołnierzy woleli umrzeć, niż w ogóle wyrzec się Polskości, nie mówiąc już o kraju i niepodległości.



Popatrz na to inaczej: Czesi siedzieli cicho i ich naród oraz kultura przetrwały IIW¦ w znacznie lepszym stanie. Nieustępliwa walka miała sens tylko w przypadku Francuzów, ponieważ oni mieli większe siły, konieczność lądowania i odbijania całej Francji zwiększyła straty wśród Anglików i Amerykanów.

Logan128 napisa³/a:

Nie sądziłem, że w tym temacie będzie trzeba komukolwiek tłumaczyć dlaczego ¯ołnierze Wyklęci zasługują na podziw.



"Ogień" w żadnym wypadku nie zasługuje na podziw. Mordował i grabił kogo mu akurat było wygodnie.

Nie robi też na mnie wrażenia partyzant który stawiał opór do lat 60tych- to musiał być zwykły bandyta, wariat, albo ktoś kto za głęboko w to wszedł i już nie potrafił sobie załatwić odwrotu.


$karbówka napisa³/a:

- ale na podstawie swojej wiedzy, nie wyciągnięto wniosków co do sensu rozpoczęcia powstania.
A przesłanki były i to poważne.



Otóż to

$karbówka napisa³/a:

Inni mają bardziej nacjonalistyczno-patriotyczne podejście, jeszcze inni internacjonalistyczne - skądś się te 10 milionów Polaków w USA, i blisko 3 mln w UK, oraz 2mln w Niemczech wzięły.



Ja bym w ogóle odszedł od idei naszego buforowego Saisonstaat, skazanego w dłuższej perspektywie na jakąś kolejną ciężką inwazję, i bym przeszedł do idei rozsianych po świecie i wspierających ewentualne migracje ewakuacyjne diaspor polskich. Tyle że bardziej zasymilowanych, żeby nie budzili niechęci odmiennością.

Logan128 napisa³/a:

Myśleli ogólnie o Polakach.


A byli tacy co zabili by własną matkę gdyby się Niemcom poddała.

Logan128 napisa³/a:

O niepodległość, tak, kraju. Kto korzysta na wolności? NARÓD!



Zależy jakiej wolności. Lepiej mieć wolność światopoglądową i ekonomiczną pod jakimś potężnym protektoratem, bo wtedy są warunki i do rozwoju biologicznego i kulturowego, niż siedzieć we własnym źle zorganizowanym i złodziejskim państwie które tępi własnych obywateli i jeszcze jak przyjdzie co do czego, nie rady siebie obronić. A nawet jeżeli, to za cenę tak astronomicznych strat, że nikt by nie chciał tego nawet na oczy zobaczyć.

Logan128 napisa³/a:

nie rozumiem jak można mieć gdzieś czy się jest w Polsce czy pod okupacją, byleby żyło się "dobrze".



Widzisz, ja uważam że dezerter co ucieknie do Anglii i odkryje nowy pierwiastek albo skomponuje tam dzieło wiekopomne jak symfonie Beethovena, bardziej zasłuży się narodowi, niż typ co wyskoczy z okopu i zaraz dostanie kulkę w nieudanym ataku. Na pewno uciekinier bardziej przysłuży się ludzkości.

Oczywiście, bitni żołnierze są potrzebni, ale każdy powinien robić w pierwszym rzędzie to, do czego się najlepiej nadaje.

Polska idea narodowa powstała, ponieważ szlachta chciała się wyzwolić z ucisku zaborczego, a brakowało jej sił fizycznych i musiała umasowić tożsamość żeby zyskać ilościowo na mięsie armatnim. Wtedy to jeszcze miało jaki taki sens, choć i tak nie działało bo naród był po prostu za mały i zbyt zacofany ekonomicznie. A teraz? Jeżeli coś nie działa, to trzeba to zmienić.

Logan128 napisa³/a:

Większość z nich nadal czuje się Polakami.



Koło 50%.

Logan128 napisa³/a:

Ale z często dobrze poukładanym systemem wartości.



Jeżeli Powstaniec mówi że Putin jest gorszy niż Stalin, to jest idiotą który nie umie liczyć.
A jeżeli uważa że trzeba wieszać homosiów, to wcale nie ma dobrego systemu wartości. Ma co najwyżej system uprzedzeń.

HCNOPS napisa³/a:

Wielu ludzi wyjeżdża dosłownie za chlebem, by przetrwać, by utrzymać siebie i bliskich. To pokazuje, że wolą udać się do obcej ojczyzny i tam pracować, niż siedzieć w kraju. Wybacz, ale dumy nie włożysz do garna i nie podasz jej na kolację.



Więcej: to dowodzi że obce państwo lepiej służy Polakom niż ich własne. To za sprawą państwa.
Drugi problem, to kwestia mentalności lokalnych Polaków, zwłaszcza tych ze wschodu kraju: jako ateista nie mieszczę się w ich definicji bycia Polakiem. Skoro tak, to czemu mam z nimi współpracować, gdy między nami jest przepaść mentalna, i łatwiej mi się dogadać z wykształconym Anglikiem, niż z konserwatywnym Polakiem?
Już raz to przerabialiśmy: w XVII wieku wypędziliśmy najzdolniejszych Polaków, teraz niektórzy by chcieli zrobić powtórkę.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 01:38   

philosophus napisa³/a:

Sowieci i tak by odbili Warszawę, wzniecenie powstania miało jedynie na celu przejęcie władzy nad miastem przed Sowietami i inne cele polityczne które musiały uderzać w interesy ZSRR.


Podsumujmy temat, że skończyłoby się jak operacja "Ostra Brama", a pewnie i gorzej.


philosophus napisa³/a:

Ja bym w ogóle odszedł od idei naszego buforowego Saisonstaat, skazanego w dłuższej perspektywie na jakąś kolejną ciężką inwazję, i bym przeszedł do idei rozsianych po świecie i wspierających ewentualne migracje ewakuacyjne diaspor polskich.



Czyli zostawić Polskę i oddać Niemcom albo Rosji - wyjechać i zrobić z siebie Cyganów, którzy tylko się pałętają po świecie i wszystkich wku**ają?
Fantastyczny plan! :]
Ja jednak się na to nie piszę, £ódź to syf i mi nie żal, ale mojego małego domku pod Płockiem na pięknym Mazowszu nie oddam.
A imigranci po zasymilowaniu to już nie Polacy - John Kowalsky to Amerykanin.

Bardziej wolałbym jeśli już to mającą świadomość narodową słabo zasymilowaną obcą kulturą emigrację, plus państwo-matkę, coś w stronę ¯ydów wspierających swoje państwo, lub Sikhów, regularnie przesyłających kasę do ojczyzny-Pendżabu.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 01:54   

$karbówka napisa³/a:

Czyli zostawić Polskę i oddać Niemcom albo Rosji - wyjechać i zrobić z siebie Cyganów, którzy tylko się pałętają po świecie i wszystkich wku**ają?
Fantastyczny plan!



Cyganie to niezasymilowani złodzieje. A przecież poruszyłem też temat niechęci. Mój pomysł polega na podwójnej tożsamości: upodobnienie się do autochtonów, przy cichym zachowaniu własnej odrębności. Jednocześnie utrzymywanie wspólnoty transnarodowej, która w razie zagrożenia w którymś z krajów, byłaby w stanie zorganizować ewakuację.

$karbówka napisa³/a:

Ja jednak się na to nie piszę, £ódź to syf i mi nie żal, ale mojego małego domku pod Płockiem na pięknym Mazowszu nie oddam.



To i nie musisz. Ktoś tu musi siedzieć. Ale czemu nie załatwić sobie kanałów odwrotowych i met na wypadek zniszczenia kraju?

$karbówka napisa³/a:

Bardziej wolałbym jeśli już to mającą świadomość narodową słabo zasymilowaną obcą kulturą emigrację, plus państwo-matkę, coś w stronę



Można, tylko wolałbym żeby bili się zawodowi najemnicy opłacani za niemieckie pieniądze, niż Blechacz i zmobilizowani biofizycy z ośrodka pod Krakowem :-D

Zresztą to po części już się zaczyna dziać. Polska bez UE i NATO to niezdolny do samoobrony karzeł, a Polonii tu nie uda się ściągnąć. Dajemy d*** właśnie tym że połowa Polaków za granicą zatraca tożsamość i nie mamy żadnej efektywnej międzynarodówki która by zapewniała wsparcie polityczne, finansowe i ewentualną ewakuację. Jak się nic nie zmieni to ten naród zdechnie najdalej w 100 lat.
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-09-19, 08:14   

Cytat:

Fajnie, ale to nijak ma się do tego, co ja ciągle poruszam, a co Ty ciągle ignorujesz - dobrostan narodu. Patrioci z Sudanu Południowego walczą o państwo, w którym będą żyli kolejni Sudańczycy. Walczą o barwy. Czyje? Sudanu Południowego. Walutę. Jaką? Używaną przez SUDAN PO£UDNIOWY.


A czy Powstańcy nie mieli na myśli naszego dobra? Co oni mają do tego, że teraz jest jak jest. Gdyby Polska była częścią Rosji, to Rosja by się bogaciła. Nie wiem czy dałaby wzbogacić się Polakom.

Cytat:

Przynależności do czego? Mam na myśli to, że każda społeczność wyróżnia się swoim indywidualnym charakterem. Mi osobiście nie przysparza dumy fakt, że urodziłem się w jednym z najbardziej konserwatywnych społeczeństw Europy. Dumny jestem tylko z tego, co sam osiągnąłem, a przynależności rasowej, czy też narodowej nie osiągnąłem w żaden sposób.


Tak. Dokładnie to jest powodem do dumy. Jesteśmy różnymi ludźmi, ale łączy nas to, że jesteśmy Polakami.

Cytat:

A jeżeli uważa że trzeba wieszać homosiów, to wcale nie ma dobrego systemu wartości. Ma co najwyżej system uprzedzeń.


Wieszać ich... ciekawe, ale mamy XXI wiek, cywilizowane państwo, bez przesady. Natomiast absurdem byłoby zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych czy pozwolenie na adoptowanie przez nich dzieci. Polska to katolicki kraj, a niektórzy próbują zrobić z tego cyrk.
Kiedyś tolerancja była na 0 poziomie. Trafił się ktoś mądry to palono go na stosie za czarowanie. Teraz jest idealna równowaga między tolerancją a rozsądkiem. Tacy ludzie są i normalnie żyją, nikt ich nie tyka. A prawa których się domagają to absurd.

Cytat:


Swoją drogą, jeśli pozwolisz, to zapytam Cię o jedną rzecz: jakie jest Twoje podejście do Ruchu Autonomii ¦ląska?


Pierwsze słyszę.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 09:23   

Logan128 napisa³/a:

A czy Powstańcy nie mieli na myśli naszego dobra?


Nie wiem co mieli na myśli. Mnie interesuje co jest możliwe do udowodnienia. Założę się bowiem, że Lenin też miał na myśli jedynie dobro Rosjan. Lecz pobożne życzenia to jedno, żelazna analiza ekonomiczna to zupełnie druga rzecz i gdy myślisz o niepodległości, powinieneś wpierw zastanowić się czy postulaty o wielkim, bogatym, szczęśliwym kraju są w ogóle możliwe do zrealizowania. 20 mln ankietowanych odpowiada "nie".

Logan128 napisa³/a:

Gdyby Polska była częścią Rosji, to Rosja by się bogaciła. Nie wiem czy dałaby wzbogacić się Polakom.


Tak można tłumaczyć wszystko. Wielkopolska jest częścią Polski. Warszawa zabiera nam nasze pieniądze, dając je do Polski B. Tym samym Wielkopolska traci, w zamian dostając prawne regulacje, których musi się słuchać, czy jej się podoba, czy też nie.
Idąc dalej tym tropem - Kalisz podlega Poznaniowi, przez co pieniądze Kaliszan idą na piękne poznańskie fontanny i remonty zabytków, podczas gdy u nas problemem jest wybudowanie ścieżek rowerowych.
Na jedności zawsze ktoś coś traci, ale też zyskuje, choć te zyski czasem się nie sumują i to właśnie w tym momencie - gdy bilans strat jest wyższy niż zysków - trzeba pomyśleć o wolności, ponieważ w takiej sytuacji wolność jest synonimem dobrostanu zamieszkującej go społeczności.
Dlatego, to już tak swoją drogą, wspieram Ruch Autonomii ¦ląska, oraz sam działam na rzecz Ruchu Autonomii Wielkopolski, oraz każdego innego polskiego ruchu, głoszącymi ideę autonomii województw.

Logan128 napisa³/a:

Tak. Dokładnie to jest powodem do dumy. Jesteśmy różnymi ludźmi, ale łączy nas to, że jesteśmy Polakami.


Ale co to znaczy "być Polakiem"? Zdefiniuj mi Polaka, wtedy będziemy mogli mieć dyskusję na temat tego, czy nim jestem.

Logan128 napisa³/a:

Natomiast absurdem byłoby zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych czy pozwolenie na adoptowanie przez nich dzieci.


JakieÅ› racjonalne argumenty przeciwko legalizacji, czy po prostu "nie bo nie"?

Logan128 napisa³/a:

Polska to katolicki kraj


Polska nie jest krajem katolickim. Polska jest krajem z większościowo katolickimi obywatelami, choć gdyby podyskutować na temat tego kim katolik dokładnie jest, to okazać by się szybko mogło, że katolików w Polsce mamy poniżej 50%.

Logan128 napisa³/a:

Teraz jest idealna równowaga między tolerancją a rozsądkiem.


Cenzura artystyczna to jest równowaga? Specjalny statut prawny to jest równowaga? To nie ma nic wspólnego z równowagą. Równowaga to jest we Francji, w Polsce mamy nieomal państwo wyznaniowe.

Logan128 napisa³/a:

A prawa których się domagają to absurd.


Dokładnie 100 lat temu uważano, że prawa wyborcze dla kobiet to absurd, 50 lat temu uważano że czarni to gorszy gatunek człowieka, zaś 600 lat temu absurdem było mówienie, że Indianie mają duszę. Jak widać definicja absurdu zależy od czasów w jakich przyszło żyć.
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-09-19, 09:53   

HCNOPS napisa³/a:

Ludzi którzy wszczęli Powstanie powinno się uznać za wrogów ojczyzny i skazać na zapomnienie.



"A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Te swoje antypolskie poglądy to możesz głosić sobie do ściany. Ja Cię znam, bo już wystarczająco się z Tobą na dyskutowałem i zdążyłem zauważyć że nie masz cennych wartości i jesteś politycznym egoistom.

HCNOPS napisa³/a:

Dla mnie liczy się jakoś życia danego narodu, nie zaś jego polityczna wolność.



Moim zdaniem (UWAGA, MOIM ZDANIEM) w PRLu jakość życia była tyci tyci lepsza niż teraz. To znaczy że na moim miejscu byś się sprzedał czerwonym?

HCNOPS napisa³/a:

Bycie Etiopczykiem, Niemcem, Szkotem, Brazylijczykiem, Chińczykiem, Marsjaninem, czy bóg jeden wie czym jeszcze też jest powodem do dumy. Czym się różni duma Polaka od dumy Chińczyka?



Co sugerujesz? ¯e skoro inne narody nie walczą tak o swój jak my to powinniśmy się ostudzić? Chłopcze, Polacy są znani ze swojej waleczności a Ty mi/nam próbujesz sprzedać nędzny kit za judaszowe srebrniki.

HCNOPS napisa³/a:

Ale co to znaczy "być Polakiem"? Zdefiniuj mi Polaka, wtedy będziemy mogli mieć dyskusję na temat tego, czy nim jestem.



Polak to przede wszystkim patriota który jest gotów oddać krew za skrawek polskiej ziemi.

HCNOPS napisa³/a:

Dokładnie 100 lat temu uważano, że prawa wyborcze dla kobiet to absurd, 50 lat temu uważano że czarni to gorszy gatunek człowieka, zaś 600 lat temu absurdem było mówienie, że Indianie mają duszę. Jak widać definicja absurdu zależy od czasów w jakich przyszło żyć.



1000 lat temu oddawano życie za Polskę, 900 lat temu oddawano życie za Polskę, 800 lat temu oddawano życie za Polskę, 700 lat temu oddawano życie za Polskę, 600 lat temu oddawano życie za Polskę, 500 lat temu oddawano życie za Polskę, 400 lat temu oddawano życie za Polskę, 300 lat temu oddawano życie za Polskę, 200 lat temu oddawano życie za Polskę, 100 lat temu oddawano życie za Polskę.

I wiesz co? Szczerze mam gdzieś inne rzeczy. Polacy nie niewolili czarnoskórych, tutaj mieszkali żydzi, mieliśmy bliskie kontakty z muzułmanami. Swego czasu byliśmy najbardziej tolerancyjnym krajem w Europie, najbardziej oświeconym. I tak zostaliśmy po dupie od państw urządzających wyprawy krzyżowe i zabijali w imię Boga (czego Polska nie robiła) a teraz to nas się nazywa katolami w Europie i zachodnie społeczeństwo rzuca w nas swoim własnym gównem pt."krucjata". Gdzieś mam takie interesy gdy ktoś obraża moją tożsamość i wolność narodową.
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 10:02   

Logan128, ponieważ nie odniosłeś się do większości moich wniosków, uznają że te punkty już uzgodniliśmy :-P

Logan128 napisa³/a:

Gdyby Polska była częścią Rosji, to Rosja by się bogaciła. Nie wiem czy dałaby wzbogacić się Polakom.



Gdyby Polska była dziś częścią Rosji to by były niższe podatki, oraz z całą pewnością tańszy gaz i benzyna.
Możliwe przy tym że jeździlibyśmy dziś polskimi samochodami (rosyjski protekcjonizm przemysłu krajowego), a nasza kultura dobrze by się rozwijała w Rosji. Nawet w czasach ZSRR nasza kultura narodowa rozwijała się wspaniale, a polscy aktorzy i inni artyści byli znani i podróżowali z występami po całym RWPG- dzisiaj to mogą sobie pojechać prywatnie na zachód, ale kariery tam nie zrobią. Za to dochodzi do tego że w kraju szermierzy na uniwersyteckim AZS nie ma szermierki, za to jest team futbolu amerykańskiego.

Nawet za Caratu Polacy mogli się bogacić. Największą szkodę wyrządzały nieudane powstania które ściągały represje. Mimo to, Polacy w zaborze rosyjskim mieli możliwości bogacenia się. Pomimo pewnego zamordyzmu, zabory Pruski i Rosyjski dość dobrze się rozwijały, podczas gdy ceniony za ogromny liberalizm zabór Austriacki, gdzie portrety cesarza Franciszka samorzutnie wieszano na ścianach w uznaniu dla tego jakim jest dobrym i łagodnym władcą, była największa bieda i zacofanie.

W dodatku zabory były okresem relatywnej stabilizacji życia, na tle XVII i XVIII wieku. Od wybuchu Powstania Chmielnickiego do upadku IRP, mamy okres prawie bezustannych wojen, kiedy obce wojska przechodzą sobie przez cały kraj jak chcą, kradną, palą, gwałcą, porywają i mordują na skalę której naziści by się nie powstydzili, chaosu prawno-administracyjnego, wzajemnych prześladowań, zniewolenia chłopów, wojen między magnatami i dochodzenia prawa przy użyciu siły. Tymczasem w złym, podłym, nękającym Polaków zaborze Pruskim, chłop polski mógł zamordować pruskiego poborcę podatkowego i w sądzie wygrać sprawę o uznanie za niewinnego, z powodu pomylenia poborcy podatkowego z diabłem.- takie było podejście do prawa: nieważne że Polak, nieważne że zamordował pruskiego urzędnika: nie dało się udowodnić że zrobił to umyślnie, więc go uniewinniono.

Logan128 napisa³/a:

Natomiast absurdem byłoby zalegalizowanie małżeństw homoseksualnych czy pozwolenie na adoptowanie przez nich dzieci.


Absurdem jest to, że jedynym argumentem przeciw jaki się słyszy, jest argument czysto semantyczny. I to nietrafiony, bo polscy homosie domagają się związków partnerskich, a nie prawa do małżeństwa.

HCNOPS napisa³/a:

Polska nie jest krajem katolickim. Polska jest krajem z większościowo katolickimi obywatelami, choć gdyby podyskutować na temat tego kim katolik dokładnie jest, to okazać by się szybko mogło, że katolików w Polsce mamy poniżej 50%.



Dokładnie tak. Popularność katolicyzmu to wyłącznie efekt przemian jakie zaszły po wojnach połowy XVIIw, utraty terytoriów i zaborów. Ciekawe jest to, że w XVIII w. prawosławna Rosja była jedynym krajem który nie zlikwidował zakonu Jezuitów, a nawet zażądał od papieża zgody na podtrzymanie go. Dlaczego? Przypuszczalnie dlatego że taki zakon ułatwiał skupienie i obserwowanie poczynań Polaków.

skejCiK napisa³/a:

"A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Te swoje antypolskie poglądy to możesz głosić sobie do ściany. Ja Cię znam, bo już wystarczająco się z Tobą na dyskutowałem i zdążyłem zauważyć że nie masz cennych wartości i jesteś politycznym egoistom.



To generał Anders też był antypolakiem :]

skejCiK napisa³/a:

Chłopcze, Polacy są znani ze swojej waleczności a Ty mi/nam próbujesz sprzedać nędzny kit za judaszowe srebrniki.



Guzik prawda. Polacy są znani z różnych względów, m.in. w USA jako stereotypowi debile. A wspólną cechą Anglików, Rosjan, Niemców i Talibów jest m.in. to, że wszyscy oni uważają się za niezłomnych twardzieli.

skejCiK napisa³/a:

Polak to przede wszystkim patriota który jest gotów oddać krew za skrawek polskiej ziemi.



No to ja nie jestem Polakiem. Wolę kupić parę hektarów w Anglii i wybudować tam Centrum Kultury Polskiej, niż zginąć za kawałek rowu przydrożnego.

skejCiK napisa³/a:

1000 lat temu oddawano życie za Polskę


1000 lat temu tej nazwy jeszcze nie było. Dopiero Bolesław Chrobry ją wymyślił.

skejCiK napisa³/a:

900 lat temu oddawano życie za Polskę, 800 lat temu oddawano życie za Polskę, 700 lat tem



Bo drużyna, a później rycerstwo miały interes ekonomiczny w bronieniu swoich zdobyczy

skejCiK napisa³/a:

400 lat temu oddawano życie za Polskę



400 lat temu to na 12 mln. ludzi było 3 tys. zbrojnych którzy byli po prostu zawodowcami i walczyli za pieniądze albo ze względów prestiżowych. Owszem, w czasie Potopu doszło do powstania ogólnonarodowego ale to wynikało po prostu z potrzeby samoobrony przed grabieżą i morderstwami.

skejCiK napisa³/a:

, 300 lat temu oddawano życie za Polskę



300 lat temu to hetman potrafił w środku bitwy wycofać wojsko polskie żeby się zemścić na królu Auguście Sasie.

skejCiK napisa³/a:

200 lat temu oddawano życie za Polskę, 100 lat temu oddawano życie za Polskę.



Wtedy była zupełnie inna sytuacja polityczna

skejCiK napisa³/a:

a teraz to nas się nazywa katolami w Europie i zachodnie społeczeństwo rzuca w nas swoim własnym gównem pt."krucjata". Gdzieś mam takie interesy gdy ktoś obraża moją tożsamość i wolność narodową.



Trzeba było nie wpuszczać katolicyzmu. RP była tolerancyjna do końca XVI wieku. Potem nasiliła się propaganda, darmowe szkolnictwo jezuickie zrobiło swoje, a napaści ze strony narodów nie-katolickich dopomogły propagandzie katolickiej. Wygnano wtedy najlepiej wykształconych obywateli lub zmuszono ich siłą do zmiany wyznania. Pod koniec XVII wieku i w wieku XVIII RP była już mniej tolerancyjna niż zachód, za to bardziej katolicka niż kiedykolwiek, pogrążona w bezprawiu i zacofana ekonomicznie
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 10:17   

skejCiK napisa³/a:

"A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Te swoje antypolskie poglądy to możesz głosić sobie do ściany.


Sam jesteś antypolakiem :) Sam zobacz co napisałeś: "A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Tym zdaniem dajesz do zrozumienia, że nie jesteś zwolennikiem Polaków jako ogółu, ale wyłącznie Polaków, którzy wyznają Twój punkt widzenia. Polaków, którzy są socjalistami, socjalliberałami, czy komunistami chcesz zabijać i w nosie masz już w tym momencie fakt, że to też są Polacy.

skejCiK napisa³/a:

To znaczy że na moim miejscu byś się sprzedał czerwonym?


Zdefiniuj "sprzedał czerwonym".

skejCiK napisa³/a:

Chłopcze, Polacy są znani ze swojej waleczności a Ty mi/nam próbujesz sprzedać nędzny kit za judaszowe srebrniki.


Polacy znani wśród Polaków ;) Waleczność, to świat zna Amerykanów, Niemców, Japończyków, Chińczyków, Arabów, Francuzów, Rosjan, ale Polaków? Może jakiś zagraniczny podręcznik coś tam o nas wspomni przy okazji jakiś wydarzeń, ale zdecydowanie przeceniasz wkład Polski w światową historię, a już na pewno przesadzasz z tym "znaniem waleczności".

skejCiK napisa³/a:

Polak to przede wszystkim patriota który jest gotów oddać krew za skrawek polskiej ziemi.


Czyli Polakiem jest też Niemiec, ¯yd, czy murzyn :) Akurat to mi się podoba. Nie mniej mam małe zastrzeżenie co do tej rzekomej polskiej ziemi - co dokładnie ma to oznaczać? Wiesz, obecnie to Wrocław jest polską ziemią, Lwów jest ukraińską. Chodzi mi tu o to, że ta polska ziemia to się zmienia wraz z biegiem lat. Dla przykładu dla mojej prababci polska ziemia znaczyła coś zupełnie innego niż dla moich rodziców, czy też dla mnie.

skejCiK napisa³/a:

Polacy nie niewolili czarnoskórych


I prawidłowo! Oczywiście inna sprawa jest taka, że nie niewoliliśmy czarnych nie z powodów moralnych, a z powodów ekonomicznych - Polska była tak biedna, że nie stać jej było nawet na zbudowanie porządnej floty wojennej, nie mówiąc o kolonizowaniu obcego kontynentu oddalonego o tysiące kilometrów. Zresztą, po co nam czarnoskórzy, skoro mieliśmy chłopów z którymi szlachcic mógł zrobić co chciał?

skejCiK napisa³/a:

(czego Polska nie robiła)


I znowu - sądzisz że gdyby Polska była wielkim, bogatym królestwem to by nie brała udziału w krucjatach? Nie braliśmy w nich udziału nie z powodów moralno-teologicznych, ale z powodów logistyczno-politycznych. Polska miała w tym okresie ważniejsze rzeczy na głowie niż bicie się o jakieś tam ziemie oddalone o tysiące kilometrów od granic.

skejCiK napisa³/a:

a teraz to nas się nazywa katolami w Europie i zachodnie społeczeństwo rzuca w nas swoim własnym gównem pt."krucjata"


A tak nie jest? Polska to najbardziej katolicki kraj Europy, zaraz po Malcie, zaś Polacy są jednym z najbardziej konserwatywnych społeczeństw na kontynencie.

skejCiK napisa³/a:

Gdzieś mam takie interesy gdy ktoś obraża moją tożsamość i wolność narodową.


Obrażanie wolności narodowej? Co to w ogóle za dziwny konstrukt jest?
 

Logan128  

Mega wymiatacz



Do³±czy³: 19 Cze 2014

Sk±d: z zaÅ›wiatów

   

Wys³any: 2014-09-19, 10:43   

Cytat:

A tak nie jest? Polska to najbardziej katolicki kraj Europy, zaraz po Malcie, zaś Polacy są jednym z najbardziej konserwatywnych społeczeństw na kontynencie.


Jeśli tak jest, to kolejny powód do dumy z tego że jest się Polakiem. Co Ci się nie podoba w tym że Polska jest krajem katolickim? ¯e homo-nie wiadomo co nie mają takich praw jak w innych krajach? Po za tym 2 posty wcześniej napisałeś

Cytat:

Polska nie jest krajem katolickim


To jest czy nie? Sam sobie przeczysz.

Cytat:

Waleczność, to świat zna Amerykanów, Niemców, Japończyków, Chińczyków, Arabów, Francuzów, Rosjan, ale Polaków? Może jakiś zagraniczny podręcznik coś tam o nas wspomni przy okazji jakiś wydarzeń, ale zdecydowanie przeceniasz wkład Polski w światową historię, a już na pewno przesadzasz z tym "znaniem waleczności".


Nie mówimy o stanie Polskiej armii w 2014 roku, tylko o przeszłości. Przeszłości, w której Polacy nie raz stawali do walki o ojczyznę, również wtedy, gdy teoretycznie nie mieli szans. To nie jest waleczność?

Cytat:


"A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Tym zdaniem dajesz do zrozumienia, że nie jesteś zwolennikiem Polaków jako ogółu, ale wyłącznie Polaków, którzy wyznają Twój punkt widzenia. Polaków, którzy są socjalistami, socjalliberałami, czy komunistami chcesz zabijać i w nosie masz już w tym momencie fakt, że to też są Polacy.


A teraz czepiłeś się skejCiKa który ma rację. Co z tego że urodzili się w Polsce skoro byli przeciw niej, wspierali Rosję? Polak to oni mieli wpisane w papierach.

Cytat:


Absurdem jest to, że jedynym argumentem przeciw jaki się słyszy, jest argument czysto semantyczny. I to nietrafiony, bo polscy homosie domagają się związków partnerskich, a nie prawa do małżeństwa.


Jest to sprzeczne z podstawowymi zasadami moralnymi, religią, tradycją naszego kraju. Chłopak+dziewczyna=normalna rodzina. Przynajmniej część homoseksualnych ludzi i wszyscy transseksualni to osoby z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi. I mam to gdzieś że jakiś pajac z dyplomem powiedział, że to nie jest choroba.

Cytat:


Cenzura artystyczna to jest równowaga? Specjalny statut prawny to jest równowaga? To nie ma nic wspólnego z równowagą. Równowaga to jest we Francji, w Polsce mamy nieomal państwo wyznaniowe.


Wyznajesz tak skrajnie lewackie tezy... zalegalizować narkotyki, eutanazje, dać prawa gejom, niech każdy robi co chce. A katolicyzm jest zły, patriotyzm też, co za faszyści są dumni ze swojego pochodzenia.
_________________
W mentalności to nic nie zmienia.
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-09-19, 11:02   

HCNOPS napisa³/a:

Sam jesteś antypolakiem :) Sam zobacz co napisałeś: "A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Tym zdaniem dajesz do zrozumienia, że nie jesteś zwolennikiem Polaków jako ogółu, ale wyłącznie Polaków, którzy wyznają Twój punkt widzenia. Polaków, którzy są socjalistami, socjalliberałami, czy komunistami chcesz zabijać i w nosie masz już w tym momencie fakt, że to też są Polacy.



Jestem zwolennikiem Polski dla Polaków. Co to za Polak który nie docenia swojej polskości? Zdrajcy są wszędzie.

HCNOPS napisa³/a:

Zdefiniuj "sprzedał czerwonym".



Oddał kraj pod władze ZSRR.

HCNOPS napisa³/a:

Polacy znani wśród Polaków Waleczność, to świat zna Amerykanów, Niemców, Japończyków, Chińczyków, Arabów, Francuzów, Rosjan, ale Polaków? Może jakiś zagraniczny podręcznik coś tam o nas wspomni przy okazji jakiś wydarzeń, ale zdecydowanie przeceniasz wkład Polski w światową historię, a już na pewno przesadzasz z tym "znaniem waleczności".



Oj, oj. Polecam zapoznanie się z dyskografią szwedzkiego zespołu Sabaton, a szczególnie utwór '40 to 1'. A powiedzieć Ci czemu polska waleczność nie jest znana światu? Bo w Polsce mówi się o tym czego nie umiemy a nie o tym co umiemy, wytyka się nasze wady, nie zalety, promuje się chłam i to wszystko dzieje się w mediach.

HCNOPS napisa³/a:

Czyli Polakiem jest też Niemiec, ¯yd, czy murzyn :) Akurat to mi się podoba. Nie mniej mam małe zastrzeżenie co do tej rzekomej polskiej ziemi - co dokładnie ma to oznaczać? Wiesz, obecnie to Wrocław jest polską ziemią, Lwów jest ukraińską. Chodzi mi tu o to, że ta polska ziemia to się zmienia wraz z biegiem lat. Dla przykładu dla mojej prababci polska ziemia znaczyła coś zupełnie innego niż dla moich rodziców, czy też dla mnie.



To że się ziemia zmienia to normalne. To że wczoraj twój samochód był Kowalskiego to nie znaczy że dzisiaj byłby gotów chronić go przed kradzieżą. Co do Polaka-murzyna/żyda/Niemca to fakt jest taki że takich osób jest na tyle mało w Polsce że mi to nie przeszkadza. Ale stając się państwem nacjonalistycznym uważałbym z rozdawaniem obywatelstw.

HCNOPS napisa³/a:

I prawidłowo! Oczywiście inna sprawa jest taka, że nie niewoliliśmy czarnych nie z powodów moralnych, a z powodów ekonomicznych - Polska była tak biedna, że nie stać jej było nawet na zbudowanie porządnej floty wojennej, nie mówiąc o kolonizowaniu obcego kontynentu oddalonego o tysiące kilometrów. Zresztą, po co nam czarnoskórzy, skoro mieliśmy chłopów z którymi szlachcic mógł zrobić co chciał?



¦mieszne argumenty, niczym nie podparte. Szlachciców nie było stać na niewolników? :mrgreen:

HCNOPS napisa³/a:

I znowu - sądzisz że gdyby Polska była wielkim, bogatym królestwem to by nie brała udziału w krucjatach? Nie braliśmy w nich udziału nie z powodów moralno-teologicznych, ale z powodów logistyczno-politycznych. Polska miała w tym okresie ważniejsze rzeczy na głowie niż bicie się o jakieś tam ziemie oddalone o tysiące kilometrów od granic.



Słuchaj, swego czasu Polska była największą siłą w Europie. Zapominasz się srogo że to my jako jedyni zdobyliśmy Moskwę a także odparliśmy Imperium Osmańskie w bitwie pod Wiedniem.

HCNOPS napisa³/a:

A tak nie jest? Polska to najbardziej katolicki kraj Europy, zaraz po Malcie, zaś Polacy są jednym z najbardziej konserwatywnych społeczeństw na kontynencie.



No i to jest powód żeby winić kogoś za krucjatę? Równie dobrze mogę winić Lenina za stalinizm. Jest jakieś połączenie? Nie ma. To że jesteśmy najbardziej konserwatywni na kontynencie to mi nie przeszkadza.

HCNOPS napisa³/a:

Obrażanie wolności narodowej? Co to w ogóle za dziwny konstrukt jest?



Odsyłam do wujaszka google :D
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 12:07   

Logan128 napisa³/a:

Co Ci się nie podoba w tym że Polska jest krajem katolickim?


Może nie podoba mi się np. zakazywanie wszystkiego, co rzekomo obraża religię? Wystawy, przedstawienie, skecze... Dodajmy do tego przymus edukacji religijnej i zagrabienie ogromnej przestrzeni publicznej przez Kościół. Poza tym jako ateista jestem zmuszany, by płacić na to wszystko, to z moich właśnie podatków utrzymuje się Kościół.

Logan128 napisa³/a:

To jest czy nie? Sam sobie przeczysz.


Widać nie znasz takiego czegoś jak pisanie w domyśle. Pozwól zatem że Ci to wytłumaczę: jako państwo, Polska katolicka nie jest, jako społeczeństwo Polacy formalnie są katolikami większościowo, lecz badania pokazują, że katolików w Polsce może być tak naprawdę 30-40%.

Logan128 napisa³/a:

Przeszłości, w której Polacy nie raz stawali do walki o ojczyznę, również wtedy, gdy teoretycznie nie mieli szans. To nie jest waleczność?


Nie, to jest głupota. Jak nie masz szans wygrać, to się wycofujesz, nie podejmujesz walki i czekasz na moment w którym zwycięstwo będzie realną szansą. Co, nie czytało się Clausewitza?

Logan128 napisa³/a:

Co z tego że urodzili się w Polsce skoro byli przeciw niej, wspierali Rosję? Polak to oni mieli wpisane w papierach.


Czyli kolejna wisienka - Polak jest ustalony politycznie. Aby być narodowości polskiej trzeba mieć odpowiednie poglądy polityczne, tj. oczywiście prawicowe i nacjonalistyczne, inaczej jesteś "Polakiem na papierku". To samo twierdzili naziści, że prawdziwy Niemiec musi być zwolennikiem Hitlera, a jak nie, to kulka w łeb.

Logan128 napisa³/a:

Jest to sprzeczne z podstawowymi zasadami moralnymi, religiÄ…, tradycjÄ… naszego kraju.


Może Cię to zaskoczy, ale nie każdy wyznaje Twoją religię. A co do tradycji... Tradycją jest też, że żydzi posiadali całe dzielnice. Rozumiem zatem, że w myśl polskiej tradycji jesteś za oddaniem wszelkich należności żydom i ponownie ściągnięcie ich milionami do naszego kraju?

Logan128 napisa³/a:

Chłopak+dziewczyna=normalna rodzina.


Aha. I to wszystko co potrzeba do stworzenia normalnej rodziny? Znaczy się że chłopak może bić, katować i gwałcić dziewczynę, ale jak długo jest to chłopak+dziewczyna=normalna rodzina?
Ogólniki są wrogiem prawdy.

Logan128 napisa³/a:

Przynajmniej część homoseksualnych ludzi i wszyscy transseksualni to osoby z ciężkimi zaburzeniami psychicznymi.


Naukowe dowody na poparcie tej tezy poproszę. No już, raz, raz!

Logan128 napisa³/a:

I mam to gdzieś że jakiś pajac z dyplomem powiedział, że to nie jest choroba.


Nie wiem zatem czy jest jakikolwiek sens mieć z Tobą polemikę. Jest takie powiedzenie: "a jeśli fakty przeczą naszym poglądom, trzeba zmienić fakty". Wiesz kto stosował się do tego powiedzenia? Tacy mili panowie w stylowych, czarnych garniturach i znaczkiem szczęścia na ramieniu :)

Logan128 napisa³/a:

Wyznajesz tak skrajnie lewackie tezy... zalegalizować narkotyki, eutanazje, dać prawa gejom, niech każdy robi co chce


Te moje rzekomo "skrajnie lewackie tezy" mają również inną nazwę: wolność. W przeciwieństwie do Ciebie ja nie chcę decydować za 38 milionów ludzi, nie chcę im mówić co mają robić, co mają myśleć, jaki kodeks mają wyznawać. To Ty tu jesteś totalitarystą i chcesz wszystkim ludziom życie układać, mówiąc co mogą, a czego nie mogą.

Logan128 napisa³/a:

A katolicyzm jest zły, patriotyzm też, co za faszyści są dumni ze swojego pochodzenia.


Bądź tak miły i wskaż mi chociaż jedną moją wypowiedź, gdzie jasno piszę że patriotyzm jest zły i jest tożsamy z faszyzmem.
_________________

skejCiK napisa³/a:

Jestem zwolennikiem Polski dla Polaków. Co to za Polak który nie docenia swojej polskości? Zdrajcy są wszędzie.


No dobrze, Polska dla Polaków, ale kim jest ten mityczny Polak? Są Niemcy, którzy żyją w Polsce, służą w polskiej armii, są oddani temu krajowi. Czy to jest dla Ciebie już Polak, czy jeszcze nie? I pytam - co dokładnie definiuje osobę jako Polaka?

skejCiK napisa³/a:

Oddał kraj pod władze ZSRR.


Kolejny komunał. Podaj dokładnie co to ma znaczyć. Co to znaczy oddać kraj pod władzę kraju X. Podaj dokładną definicję tego zjawiska, a ja się do tego ustosunkuje.

skejCiK napisa³/a:

Oj, oj. Polecam zapoznanie się z dyskografią szwedzkiego zespołu Sabaton, a szczególnie utwór '40 to 1'. A powiedzieć Ci czemu polska waleczność nie jest znana światu? Bo w Polsce mówi się o tym czego nie umiemy a nie o tym co umiemy, wytyka się nasze wady, nie zalety, promuje się chłam i to wszystko dzieje się w mediach.


Primo - Sabaton to tylko jeden zespół. Bardzo fajny, ale nadal tylko jeden. Trudno to nazwać "ogólnoświatową sławą".
Z drugą częścią się zgadzam - też jestem zwolennikiem świętowania zwycięstw i jasnych chwil w naszej historii, nie zaś porażek. Mamy ludzi którymi możemy się poszczycić, problem w tym że w Polsce pokutuje obraz Polaka-biedaka, co to był tak strasznie przez świat uciskany i z tego powodu nie oddajemy się celebracji radosnych wydarzeń. Dlaczego np. zawarcie Unii Polsko-Litewskiej nie jest świętem narodowym? ¦miem twierdzić że jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii, które uformowało Polskę na całe stulecia. To powód do świętowania!

skejCiK napisa³/a:

Ale stając się państwem nacjonalistycznym uważałbym z rozdawaniem obywatelstw.


Doprecyzuj.

skejCiK napisa³/a:

¦mieszne argumenty, niczym nie podparte. Szlachciców nie było stać na niewolników? :mrgreen:


Widzę w Twojej świadomości pokutuje mit murzynów jako taniej siły roboczej. Otóż nie. Wiesz od czego pochodzi określenie redneck? Oznacza ono czerwoną szyję i stosowane było do opisu plantatorów, którzy sami pracowali w polu (stąd opalenizna na szyi), ponieważ nie było ich stać na niewolników. Otóż i owszem, niewolnicy byli niezwykle drodzy. Jakiś magnatów być może na niewolników było stać, lecz byłby to proceder wysoce nieekonomiczny, ponieważ taki niewolnik kosztował w utrzymaniu. Był drogi, więc trzeba było dbać, by za szybko nie umarł. Miał ciężko pracować, więc musiał się dobrze odżywiać, by nie paść po miesiącu, lub z powodu zwykłego kataru. Rzeczpospolitej na proceder niewolnictwa nie było po prostu stać, choć stać nas nie musiało, ponieważ w kraju mieliśmy mnóstwo chłopów, którzy byli tanią i liczebną siłą roboczą.

skejCiK napisa³/a:

Słuchaj, swego czasu Polska była największą siłą w Europie.


"Swego czasu"? To jakaś nowa miara odmierzania czasu? Podaj dokładnie w którym wieku, lub w jakich latach. Poza tym chciałbym też dowiedzieć się w jaki sposób odmierzasz ową siłę. Liczebnością armii? Wyposażeniem? Taktyką?

skejCiK napisa³/a:

Zapominasz się srogo że to my jako jedyni zdobyliśmy Moskwę


Taaaa....

skejCiK napisa³/a:

odparliśmy Imperium Osmańskie w bitwie pod Wiedniem.


No, w końcu coś, co nie jest z Twojej strony pokazem sromotnej niewiedzy! (bo ufam, że do kłamstwa byś się nie posunął, prawda?)

skejCiK napisa³/a:

To że jesteśmy najbardziej konserwatywni na kontynencie to mi nie przeszkadza.


Oczywiście, że Ci nie przeszkadza. Naziście też nie przeszkadzało życie w III Rzeszy, ani komuniście nie przeszkadzało życie w ZSRR. Oni się w tym odnajdywali, a że innym się nie podobało... No cóż, na kolana i kulka w potylicę ;)

skejCiK napisa³/a:

Odsyłam do wujaszka google :D


Wujek Google nic na ten temat nie wie:
 

Tigranes  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 09 Kwi 2012

Sk±d: wiesz?

   

Wys³any: 2014-09-19, 12:17   

HCNOPS napisa³/a:

"A na drzewach zamiast liści, będą wisieć komuniści". Tym zdaniem dajesz do zrozumienia, że nie jesteś zwolennikiem Polaków jako ogółu, ale wyłącznie Polaków, którzy wyznają Twój punkt widzenia.


Co prawda w wielu kwestiach nie zgadzam się ze Skejcikiem, jednak: z tego zdania wynika, że on nie chce wieszać wszystkich tych, którzy nie wyznają jego punktu widzenia, tylko samych komunistów, czyli garstkę fanatyków i zdrajców spod znaku sierpa i młota. A ci jak najbardziej zasługują na śmierć - wychwalają Lenina i Stalina, twierdzą, że zbrodni katyńskiej dokonali Niemcy, że 17 września 1939 bohaterska Armia Czerwona przyszła z bratnią pomocą uciskanym przez polskich panów narodom Białorusinów i Ukraińców, że należy zabić lub zamknąć w łagrach wszystkich właścicieli firm jako "wyzyskiwaczy i kapitalistów" itd. Nie uważasz, że tacy ludzie są bezwartościowi i zarazem niebezpieczni? A czy gdyby część Polaków przeszła na islam i chciał walczyć w szeregach Islamskiego Państwa Iraku i Lewantu, Al-Kaidy lub talibów, to czy też nie chciałbyś takich wieszać?

skejCiK napisa³/a:

Jestem zwolennikiem Polski dla Polaków.


Wbrew tradycjom Polski, która przez setki lat była krajem dla wielu narodów, a dopiero II wojna światowa zmieniła ten stan rzeczy. Przecież polscy ¯ydzi mieszkali w naszym kraju, dopóki nie zostali wymordowani przez Niemców 1942-1943, a ocaleli z Holocaustu - wypędzeni przez władze PRL 1968, polscy Ormianie mieszkali tu, dopóki nie zostali wymordowani przez NKWD i gestapo (nieraz Niemcy mylili ich z ¯ydami z powodu wyglądu), Ukraińcy i £emkowie - dopóki nie przesunięto granic na zachód i nie przeprowadzono akcji "Wisła". Tatarzy też ponieśli straty, bo nieraz Niemcy z powodu wyglądu mylili ich z ¯ydami i mordowali.

Polscy Tatarzy (np. Józef Bielak) też walczyli za Polskę i ginęli w polskich powstaniach narodowych, polscy Ormianie i ¯ydzi wnieśli duży wkład w rozwój polskiej kultury (głównie literatury), a nieraz również ginęli za Polskę (np. Berek Joselewicz). Byś się zdziwił, ile polskich rodzin szlacheckich ma tatarski rodowód. Lub rodowód niemiecki czy ukraiński. Nawet Włosi walczyli w powstaniu styczniowym.

Cytat:

A powiedzieć Ci czemu polska waleczność nie jest znana światu? Bo w Polsce mówi się o tym czego nie umiemy a nie o tym co umiemy, wytyka się nasze wady, nie zalety, promuje się chłam i to wszystko dzieje się w mediach.


Raczej dlatego, że polska waleczność była widoczna tylko podczas wojen obronnych, a na świecie mało kto interesuje się historią wojen które toczyła Polska w obronie swoich granic i niepodległości. Do tych mało których zaliczają się chociażby członkowie zespołu Sabaton. Polska waleczność nie doprowadziła do zbudowania silnej floty wojennej (handlowej zresztą też nie) ani do podbicia żadnego zamorskiego kraju i czerpania z tego zysków.

Cytat:

¦mieszne argumenty, niczym nie podparte. Szlachciców nie było stać na niewolników?


A gdzie ci szlachcice mieliby nabyć tych niewolników? Chyba musieliby popłynąć do Afryki albo pojechać do Hiszpanii czy Portugalii, bo tam niewolnicy byli (później również we Francji i Anglii). Ale polscy szlachcice byli ksenofobami i nie podróżowali na Zachód. Dopiero w drugiej połowie XVIII wieku to się zmieniło, ale wtedy Rzeczpospolita już upadała.

Odpowiedz sobie na pytanie, czy w czasach Rzeczpospolitej szlacheckiej Polacy zdobyli jakikolwiek kawałek terytorium na Zachodzie - rejon należący do Niemiec, albo leżący za morzem lub oceanem. I na pytanie, czy Anglikom, Hiszpanom i Portugalczykom udało się w tym czasie podbić leżący daleko od nich teren.

Cytat:

Słuchaj, swego czasu Polska była największą siłą w Europie. Zapominasz się srogo że to my jako jedyni zdobyliśmy Moskwę a także odparliśmy Imperium Osmańskie w bitwie pod Wiedniem.


Po pierwsze, Polska nigdy nie była ani największym terytorialnie, ani najludniejszym, ani najbogatszym, ani posiadającym największą liczebnie armię państwem Europy. Nawet w czasie największego rozrostu terytorialnego, pod koniec XVI wieku, większe było państwo moskiewskie, a także państwo osmańskie, które były prawdziwymi imperiami. Polska nigdy imperium nie była. Polaków było tak mało, że Niemcy bez problemu kolonizowali Polskę i dominowali w największych miastach takich jak Poznań, Gdańsk, Bydgoszcz, Toruń, Kraków, Wrocław, Opole, Olsztyn. I byli najbogatszymi z mieszczan. Polska warstwa mieszczańska zawsze była nieliczna i słaba, poza tym Polacy byli słabi w handlu, w przeciwieństwie do ¯ydów i Niemców. Od Polski bogatsze były Niemcy, Francja, Włochy i Anglia, z bardzo prostego powodu: te kraje odziedziczyły miasta i dorobek cywilizacyjny cesarstwa rzymskiego, które nie sięgało na obecne ziemie polskie.

Po drugie, wcale nie tylko Polacy zdobyli Moskwę - Mongołowie też to zrobili. I to zupełnie zbrojnie, siłą, a nie tak jak Polacy, którzy mieli w Moskwie niemałe poparcie, i moskiewskie stronnictwo propolskie samo otworzyło bramy Moskwy przed Polakami.

Po trzecie, nie tylko Polacy pokonali Turków i nie tylko w 1683 - dużo wcześniej zrobił to Timur, w międzyczasie jeszcze Jan Hunyadi, a w końcu Austriacy.

Cytat:

Równie dobrze mogę winić Lenina za stalinizm. Jest jakieś połączenie? Nie ma.


Zdziwiłbyś się, że jest. W 1918 był tzw. czerwony terror, a 1919-1920 to, co później, już po fakcie, Lenin nazywał "komunizmem wojennym", było tworzenie państwowych gospodarstw rolnych i komitetów biedoty na wsi. W 1921 wprowadzono NEP, odchodząc od praktyk z lat 1918-1920, ale w 1929 Stalin odszedł od NEP-u i przywrócił to, co zaczęło się w 1918. Przypominam, że to Lenin i jego ekipa kazali w 1918 zamordować całą carską rodzinę.

Cytat:

To że jesteśmy najbardziej konserwatywni na kontynencie to mi nie przeszkadza.


Ale wielu ludziom przeszkadza. Z krajów europejskich tylko Malta i chyba jeszcze Irlandia są bardziej konserwatywne i z silniejszymi wpływami katolicyzmu niż Polska.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com