Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

werka45  

User


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 19 Maj 2012

   

Wys³any: 2012-05-20, 13:32   Psycholog, czy warto ?

Czy byliście kiedyś u psychologa? Jeśli tak to jakie wrażenia? Jak myślicie czy warto pójść i z nim porozmawiać ?
 

Ostatnio zmieniony przez werka45 2012-05-20, 13:46, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Shanta

Wymiatacz



Do³±czy³: 18 Maj 2010

   

Wys³any: 2012-05-20, 13:35   

Byłam na czymś w stylu AA dla młodzieży własnie z psychologami. Ja bardzo miło wspominam, są normalni , przynajmniej ja na takich trafiałam. Polecam, bo czasami samemu się wszystkiego nie ogarnie.
_________________
To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące.

Paulo Coelho
 

Anonimka  

Wymiatacz

zua kobieta



ImiÄ™: Kasia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 31 Lip 2009

Sk±d: st±d :)

   

Wys³any: 2012-05-20, 13:46   

Byłam w 2 kl podstawówki, bo nagle zaczęłam bać się chodzić do szkoły. Słabo pamiętam przebieg wizyty, ale na pewno było miło. Pamiętam, że po wizycie zaczęłam normalnie chodzić do szkoły. Myślę, że warto się przejść. Psycholog stara się zrozumieć problem, nawiązać rozmowę, doradzić. Nic do stracenia w każdym razie :p
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2012-05-20, 16:10   

Chodziłam przez parę tygodni regularnie w gimnazjum. Wizyty te mi pomogły. Jednak ponownie bym się nie zdecydowała.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2012-05-20, 18:27   

To zależy jaki masz problem, ale myślę, że warto skorzystać z pomocy specjalisty, kiedy sama wszystkiego nie jesteś w stanie udźwignąć. Ja nigdy nie miałam styczności z tego typu lekarzem, jednak nie wątpię w skuteczność terapii u psychologa.
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2012-05-25, 20:07   

Takie wizyty pomagają o ile trafi się na dobrego psychologa. Jesli ma się problem, z którym nie można sobie poradzić to warto się udać do psychologa.
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

rejczel93  

Stały User

Inspiracja



Wiek: 31

Do³±czy³a: 24 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-12-31, 01:05   

Ja chodziłam do psychiatry. Kobieta ta była świetna, rozmowy z nią bardzo mi pomogły. Poszłam tam, to był mój wybór i nie żałuję.
_________________
I poczuj choć raz, że jesteś częścią tego świata.
I nie możesz bez niego istnieć, a on nie może istnieć bez Ciebie.
 

noel93  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 05 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-08, 14:57   

Ja chciałabym chodzić do psychologa. Bo czuje taką potrzebę i już.
Sęk w tym, że sama nie wszędzie dojadę i kasy zbyt dużo też nie ma...
A u mnie w mieście to psycholog nie podszedł mi do gustu... To nie jest osoba, której bym się zwierzała po prostu. :zalamany:
_________________
Ya here we are - still goin' strong
Right here in the place where we belong
It's a new world - it's a new start
It's alive with the beating of - young hearts
It's a new day - it's a new plan
I've been waiting for you. Here I am
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-02-09, 15:57   

Warto, jednak trafić na takiego, który będzie nam odpowiadał to cud. Ja osobiście byłam na terapii u czterech psychologów i dwóch psychiatrów, przy czym tylko jedna babeczka przypadła mi do gustu i z chęcią do niej chodziłam. Psychiatrzy też w porządku, może dlatego że byli facetami, a z nimi jakoś łatwiej się dogaduję pod każdym względem? Po za tym u nich to była prostsza sprawa - leki pomagają albo nie, zwiększamy dawkę, albo zmieniamy lek. Po tych kilku wizytach u różnorakich psychologów stwierdziłam, że to nie ma większego sensu, wydawało mi się że oni próbują mi wmówić, że problem który mam jest zupełnie innej kategorii, niż mi się wydaje, z tym że nie robili tego w taki sposób, że zastanawiałam się nad tym, tylko w taki jak podczas rozmowy z moją matką: jest tak jak ja mówię i koniec, nie wymyślaj. Dlatego też zrezygnowałam, stwierdziłam, że leki mi wystarczą, a z czasem to przestałam brać leki nawet i czuję się doskonale.
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

kornelia  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 16 Cze 2009

   

Wys³any: 2014-02-10, 15:51   

Ja chodziłam na długą terapię do terapeuty i bardzo mi pomogła. Niestety była płatna więc po kilka miesiącach jak się wzmocniłam psychicznie przestałam chodzić.
Potem próbowałam do darmowego psychologa, ale wizyta polegała na opowiedzeniu co mi się zdarzyło przez ostatni tydzień i nic więcej, więc po kilku spotkaniach dałam sobie spokój. Od zwykłych pogawędek mam przyjaciół a psycholog powinien przeprowadzać jakąś terapię która pomoże na dłużej. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Oczywiście warto chodzić do psychologa jeśli jest dobry i czujemy, że nam pomaga.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-02-11, 14:22   

Wizyty zatrzymują proces spadania, wiec ograniczają się do kilku poważnych rad.
Może się często wydawać, że takim wizytom towarzyszą wybuchy płaczu. Jednak u mnie nigdy nie było lamentu.
Jednak mimo tego, że są drogie, chodzę, bo w pewien sposób mi pomagają.
Zresztą mam przy sobie numer mojego psychoterapeuty i dzwonię w ostateczności, nawet jeżeli mielibyśmy rozmawiać o filozofii Schopenhauera.
_________________
W miękkim futrze kota
 

Rhagar14  

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 07 Sty 2013

   

Wys³any: 2014-02-11, 16:24   

Cytat:

Zresztą mam przy sobie numer mojego psychoterapeuty i dzwonię w ostateczności, nawet jeżeli mielibyśmy rozmawiać o filozofii Schopenhauera.


To musi być całkiem miłe
 

psychickid  

Hiper wymiatacz

w rękach widnokręgi



Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lis 2013

Sk±d: Jelenia Góra

   

Wys³any: 2014-02-14, 23:02   

DeSade napisa³/a:

Zresztą mam przy sobie numer mojego psychoterapeuty i dzwonię w ostateczności, nawet jeżeli mielibyśmy rozmawiać o filozofii Schopenhauera.



zawsze tak to sobie wyobrażałam i myślę, że wtedy to na prawdę ma sens, taka pomoc, niezależnie od terminów, od wszystkiego. oczywiście w granicach normy.
_________________

nie ma boga, nie ma polityki, nie ma spokoju,
nie ma miłości, nie ma władzy, nie ma planu
trzymaj się z dala od boga, zostań niepokorny
staczaj siÄ™.
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-02-24, 02:08   

DeSade napisa³/a:


Zresztą mam przy sobie numer mojego psychoterapeuty i dzwonię w ostateczności, nawet jeżeli mielibyśmy rozmawiać o filozofii Schopenhauera.



Jak w filmach ;p
wydaje mi sie ze psycholog nie jest dobrym pomyslem. biznesman nauczy Cie jak robic biznes, a nie coach. Podobnie z psychologami.. całą wiedzę mają z książek. bedzie Twoje zachowanie podciagal pod zespol maniakalnodepresyjny i zapraszal na kolejna wizyte. Ale czasami nie ma wyjscia
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

Zatorland_pl  

Stały User


Do³±czy³: 18 Gru 2012

   

Wys³any: 2014-03-12, 16:01   

Pierwszym psychologiem powinni być Twoi rodzice i z nimi należy rozmawiać o problemach które nas dręczą. jeżeli jednak potrzebna jest pomoc specjalisty to dopiero wówczas można wybrac sie do poradni,na pewno taka rozmowa i spojrzenia na sytuację kogoś kto ma dystans nie zaszkodzi.
_________________
3. Podpisy
a) Każdy podpis może zawierać maksymalnie 255 znaków i obrazek max 400 x 50 px. Większe będą bezpowrotnie usuwane.
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com