Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2009-08-11, 18:24   

Jestem zmuszana do chodzenia do spowiadać na święta albo jakaś wielka rocznica.
Ja sama twierdzę, że nic złego nie zrobiłam, więc standard grzechy mówię...
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

Banicja Wieczysta  

Mega wymiatacz



Wiek: 24

Do³±czy³: 21 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-12, 14:33   

Gdybym był katolikiem , spowiadałbym się osobiście z Bogiem w domowym zaciszu , o ile takie połączenie może zaistnieć ?
 

Amelia  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 22 Mar 2009

Sk±d: bdg

   

Wys³any: 2009-08-18, 09:42   

Cytat:

Czy chodzicie do spowiedzi? Jak traktujecie ten sakrament?


Ostatni raz byłam na bierzmowanie.

Wtedy chciałam naprawdę bez grzechu przystąpić do sakramentu, powiedziałam wszyściutko co mi leżało na sercu. Niestey to był mój błąd. Ksiądz jak po mnie pojechał, wyzwał. Byłam tym tak zszokowana i stwierdziłam, że to koniec ze szczera spoiwedzią.
_________________
Wczoraj kwiatki sypała w kościele.
Dziś z kwiatków balsam smaruje po ciele.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-08-18, 15:17   

Nie rozumiem tego aktu.Rachunek sumienia ,no spoko, dreptam sobie do kościółka, spowiadam się zupełnie obcemu facetowi ,który przy tym wypowiada się w imieniu Boga taa ? Dreptam sobie do ławeczki , odmawiam modlitwy.
I już mi lżej na duszy ,mogę dalej żyć. Podzielam przy tym zdanie Banicji Wieczystej gdybym była katoliczką spowiadałabym się Bogu poprzez modlitwę lub takie tam.
Nie odczuwam potrzeby,nie odczuwałam, moje postępowanie analizuje pod kątem moich wartości moralnych i żyję w zgodzie ze sobą.
_________________
Drugs&hugs.
 

bella16  

Stały User



ImiÄ™: Iza

Wiek: 30

Do³±czy³a: 14 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-25, 18:42   

chodzę do spowiedzi kiedy czuję potrzebe czyli tak co miesiąc czy dwa. nie uważam że trzeba chodzić bo ja stwierdzam że mam coraz mniej grzechów czyli że co staję się święta??xD heeh bez przesady. czasem boję się samej spowiedzi ale zawsze chodzę do Franciszkan bo uwielbiam się u nich spowiadać tzn jest mi tam lepiej niż u mnie w kościele.
 

jr_  

Pogromca postów



ImiÄ™: Manselinosa

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

Sk±d: Okolice Lublina

   

Wys³any: 2009-08-25, 18:58   

Np w Holandii jest spowiedź zbiorowa, na mszy "spowiadam się Bogu. [...] " i ja to traktuje jako spowiedź. Ksiądz jest tylko człowiekiem , więc dlaczego on ma mnie spowiadać? a i tak większość osobom daje to samo rozgrzeszenie
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=Sl5HP3MCTKA

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mmm ... ;*
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-26, 10:34   

ja chodze rzadko...
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-26, 12:27   

jr_ napisa³/a:

Np w Holandii jest spowiedź zbiorowa, na mszy "spowiadam się Bogu. [...] " i ja to traktuje jako spowiedź.


W Polsce jest to samo ;) Tyle, że wypowiedzenie tych słów i przyjęcie Ciała Pańskiego gładzi grzechy, ale tylko lekkie (w Holandii raczej jest identycznie) :-)

jr_ napisa³/a:

Ksiądz jest tylko człowiekiem , więc dlaczego on ma mnie spowiadać?


Ksiądz nie rozgrzesza Cię swoją mocą, tylko mocą Chrystusa, którą otrzymał w Sakramencie ¦więceń. To samo z innymi Sakramentami.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

ada  

Stały User



ImiÄ™: Agnieszka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 28 Kwi 2009

Sk±d: NIbylandia

   

Wys³any: 2009-08-26, 14:24   

Ostatnio do spowiedzi poszłam z nadzieją ze mi to pomoże, bałam sie jak cholera, bo troche sie nagrzeszyłlo, a teraz wszystko powtarzam. Bo ksiądz mi powiedział standardowe kazanie i tyle. A teraz chodze do niej tylko po podpis do indeksu. Szkoda, ze to tak wygląda, ale i tak odszedł teraz ksiądz, do którego zawsze chodzilam:( I takw wszystkiego nie mówie, wole powiedziec to samo Bogu w modlitwie wieczornej, a On przecież wie, że żałuje, może nie wszystkiego, ale żałuje.
_________________
¯ycie z zasady....
 

Balrog  

Stały User



Imię: Paweł

Wiek: 34

Do³±czy³: 13 Sie 2009

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-08-28, 11:36   

Ale po co sie spowiadac? zacznijmy od tego?
_________________
Błąkają się w ciemnościach, nie wiedzą co i jak,
Ja mam przy sobie lampÄ™, lecz zdmuchnÄ™ jÄ… i tak.
Wyciągam zatem rękę. I liczę, że ty też.
Chcę pobyć z tobą razem, gdy ciemność wokół jest.
 

wdowaaaa  

Stały User

czub


Wiek: 38

Do³±czy³a: 30 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 11:46   

ja do końca nie rozumiem sensu spowiedzi ponieważ :
- Bóg i tak wszystko widzi i wie
- ksiądz też człowiek grzeszny więc jak może ''pouczać'' .
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-28, 12:03   

wdowaaaa napisa³/a:

- Bóg i tak wszystko widzi i wie


I co z tego wynika :?:

wdowaaaa napisa³/a:

- ksiądz też człowiek grzeszny więc jak może ''pouczać'' .


To jakim prawem rodzice Ci mówili jak byłaś mała co Ci wolno, a czego nie :?: Przecież oni też się mylą, też nie słuchali swoich rodziców :!: Skandal :wstyd:
Nie tylko ksiądz może "pouczać" (jeśli Ci nie chodzi tylko o spowiedź) :-) Każda osoba może a nawet ma obowiązek pouczyć kogoś, np wtedy, kiedy dana osoba mówi, że jest katolikiem, a zachowuje się zupełnie inaczej.

Cytat:

15 Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. 16 Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. 17 Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!

(Mt 18,15-17)
To pouczenie przy spowiedzi nie ma być jakimś poniżeniem penitenta, a wywyższeniem spowiednika. Ma służyć ono dobru penitenta (wiadomo, nie każdy ksiądz w ten sposób poucza), jego wzrostowi duchowemu.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 12:11   

Też dla mnie to troche bezsens...Bóg widzi i wie kiedy popełniamy grzechy i kiedy żałujemy, ze je popełnilismy. myślę że sama modlitwa by wystarczyła(oczywiscie modlitwa własnymi słowami a nie jakieś "Ojcze nasz...". Po co ksiadz ma znać nasze grzechy i tym bardziej trzymac je dla siebie i nas z nich rozgrzeszac skoro to Bóg ma nas rozgrzeszyc;/
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-28, 12:17   

To Bóg nas rozgrzesza poprzez kapłana :-) Czemu tak jest :?: Spytaj Boga, który nakazał taką formę spowiedzi. Tzn nie nakazał spowiedzi stricte w konfesjonale (zresztą można się spowiadać poza konfesjonałem), ale dał Apostołom moc odpuszczania grzechów, a oni przekazali tę moc swoim następcom - biskupom. Praktyka spowiedzi wyglądała różnie (spowiedź konfesjonałowa wykształciła się w VIII/IXw. w płn. Galii i chyba także na Wyspach), ale zawsze wyznawano grzechy przed człowiekiem.
Poza tym założę się, że jakby spowiedź polegała tylko na pomodleniu się i przeproszeniu, to katolicy by grzeszyli gorzej niż niewierzący ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Iwona  

Pogromca postów

Iwona



ImiÄ™: Iwona

Do³±czy³a: 19 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 12:18   

a co? ksiadz jest jakiÅ› inny i sie kontaktuje z Bogiem czy ma rozgrzeszyc czy nie? dla mnie to beznadzieja;/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com