Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

joy  

Stały User

vedette.



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 31

Do³±czy³a: 06 Mar 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2009-08-28, 12:45   

jestem mocno antyklerykalna, jak do tej pory tylko 2 osobom duchownym zaufałam na tyle, żeby się u nich szczerze wyspowiadać. co do reszty kleru, po prostu nie ufam im na tyle, żeby popełnić taką "intymność" i wyznać im, co zrobiłam nie tak. jeżeli z jakimś grzechem czuję się naprawdę źle, to w myślach przepraszam Boga. a spowiedź w konfesjonale, raz, góra dwa w roku. bo ponoć trzeba.
_________________
` with no alarms and no surprises .
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-08-28, 12:55   

skoro zaufałaś dwu duchownym, to może warto nadal szczerze się u nich spowiadać?
 

Balrog  

Stały User



Imię: Paweł

Wiek: 34

Do³±czy³: 13 Sie 2009

Sk±d: Elbl±g

   

Wys³any: 2009-08-28, 13:30   

Ksiadz wacha kadzidlo i ma kontakt z bogiem tez tak potrafie :E w koncu bylem ministrantem to sobie odpalalismy kadzidlo i wachalismy :]
_________________
Błąkają się w ciemnościach, nie wiedzą co i jak,
Ja mam przy sobie lampÄ™, lecz zdmuchnÄ™ jÄ… i tak.
Wyciągam zatem rękę. I liczę, że ty też.
Chcę pobyć z tobą razem, gdy ciemność wokół jest.
 

Rigardo  

User

Rigardo


ImiÄ™: kamil

Wiek: 28

Do³±czy³: 08 Sie 2009

Sk±d: z otch³ani

   

Wys³any: 2009-08-30, 11:18   

ja nie chodze do spowiedzi bo uważam ze to jest głupie jak nie wiem co gadać swoje grzechy jakiemuś gościowi przecież tylko bóg może dać prawdziwoł pokute i prwadziwie rozgrzeszyć a ksią dz robi to według włąsnego uznania i skont on ma wiedzieć jakoł pokute miał dać bog ja chodziłęm moze tylko 4 razy do spowiedzi i żadna nie byłą szczera.
_________________
"Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył!"-Stanisław Lem
 

BlaackMeetal  

Stały User

nimfomana



ImiÄ™: Scholastyka

Wiek: 32

Do³±czy³a: 29 Mar 2009

Sk±d: Metalowe Miasto

   

Wys³any: 2009-08-30, 12:58   

Nie wierze w taki obrzęd jak spowiedź. Mój Bóg widzi wszystko co robię źle, niczego przed nim nie ukryję. On mnie będzie rozsądzał po śmierci, a nie jakiś ksiądz.
_________________
"Tylko dziecko potrafi wbić patyk w ziemię, nazwać go i pokochać."

"Patrząc w lustro, pytam siebie: czy muszę zabijać z zimną krwią...?"
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-30, 15:29   

Kiedyś pewien Pan na zadane przeze mnie pytanie dlaczego się nie spowiada, odpowiedział coś w tym stylu: Nie muszę chodzic do spowiedzi żeby Bóg poznał moje grzechy, nie potrzebuje pośrednika, a jezeli będę miał zamiar sie poprawić to tak zrobię - po 12 latach też tak myslę...
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-08-30, 15:52   

BlaackMeetal napisa³/a:

Mój Bóg widzi wszystko co robię źle, niczego przed nim nie ukryję.


Bóg, w którego wierzą katolicy, też. Spowiedź nie jest oznajmieniem: zrobiłem to i to, ale chęcią poprawy, aktem skruchy.

Rigardo napisa³/a:

ylko bóg może dać prawdziwoł pokute i prwadziwie rozgrzeszyć a ksią dz robi to według włąsnego uznania


Ksiądz nie rozgrzesza wg własnego uznania. Tak samo ksiądz Cię nie rozgrzesza, tylko Bóg za pośrednictwem danego kapłana.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

JackDaniel's  

Wymiatacz

Pijany życiem.



Do³±czy³: 04 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-08-30, 18:07   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Ksiądz nie rozgrzesza wg własnego uznania. Tak samo ksiądz Cię nie rozgrzesza, tylko Bóg za pośrednictwem danego kapłana.

To po co mu pośrednik?
_________________
"W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byście to chcieli dowodami obalić?!" F.Nietzsche
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-30, 18:25   

Cytat:

To po co mu pośrednik?



Ogólnie mówi się, że pośrednicy najwięcej zarabiają.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-08-30, 20:21   

Bez dobrego menadżera w sławy długo nie pociągną : P
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-08-31, 08:40   

dobry_dziekan napisa³/a:

Bez dobrego menadżera w sławy długo nie pociągną : P



Menadżer nie powinien jednak zmieniać warunków umowy.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

ed.gein  

Stały User

ed gein


ImiÄ™: ed gein

Do³±czy³: 10 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-09-01, 21:30   

do spowiedzi nie chodzę nie mam zamiaru jakiemuś pedofilowi zdradzać swoje grzechy
_________________
Uciekam przed tym, co mnie goni i goniÄ™ tego, co przede mnÄ… ucieka.
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-03, 21:50   

ed.gein napisa³/a:

do spowiedzi nie chodzę nie mam zamiaru jakiemuś pedofilowi zdradzać swoje grzechy



nieznosze takiego uogólniania. Jak w każdym środowisku, znajdą sięosoby, które nie powinny być tym, kim są, ale NIE WOLNO GENERALIZOWAÆ, że każdy ksiądz, to pedofil!
 

vialink  

Administrator

też człowiek .. :)



ImiÄ™: Bartek

Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Pa¼ 2007

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-09-03, 23:18   

ed.gein napisa³/a:

do spowiedzi nie chodzę nie mam zamiaru jakiemuś pedofilowi zdradzać swoje grzechy



Myślę, że to dosyć szczeniackie podejście.
Analogicznie. Stawiam, że jeszcze się uczysz. Załóżmy, że ktoś z Twojej szkoły bierze narkotyki. Ja mam powiedzieć, że nie będę rozmawiał z Tobą, narkomanem?
Ty również w tedy należysz do danej grupy społecznej, w której pojedynczy osobnik zachowuje się tak a nie inaczej.


Również nie chodzę już do spowiedzi, do kościoła ... ale potrafię wymienić dużo bardziej "normalne" powody, niż dziecinne obrażanie księży. Bo Tych akurat w większości szanuję.
 

throndor  

Stały User


Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-03, 23:22   

Kiedyś od znajomego Księdza usłyszałem, że spowiedź jest po to aby księża wiedzili co sie "na wsi" dzieje i w sumie się z tym zgadzam.
_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com