Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 10:02   

throndor napisa³/a:

Kiedyś od znajomego Księdza usłyszałem, że spowiedź jest po to aby księża wiedzili co sie "na wsi" dzieje i w sumie się z tym zgadzam.



Chciałabym spotkać się z tym Księdzem. A jesteś pewien, że powiedział tak w zwykłej rozmowie?
Ja też słyszałam tak od mnie znajomych księży, ale to tylko w żartach, po których następowały rozsądne dyskusje na temat spowiedzi czy wiary.
 

throndor  

Stały User


Do³±czy³: 01 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 12:29   

Zostało to powiedziane, na jakimś parafialnym spotkaniu ludzi młodych, o ile mnie pamięć nie myli. Jasne, że to do końca poważne nie było i to akurat wydaje mi się w miarę oczywiste.

Zresztą mam także wiele innych zastrzeżeń do dzisiejszej spowiedzi świętej. Ksiądz powinien być chyba jakimś hmm duchowym doradcą, a nie gościem który mówi idź synu odklep 10 zdrowasiek i nie czyń tego więcej, jak to dzisiaj wygląda w zdecydowanej większości przypadków.

Myślę, także , że dojrzały człowiek jest w stanie ocenić wagę swoich grzechów, a nie przekazywać to komuś innemu. Aczkolwiek możliwe, że tutaj ujawnia się moja zbyt wielka wiara we własne możliwości.
_________________
"mój mózg,to mój drugi ulubiony organ"/W.Allen/
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-09-04, 20:21   

throndor napisa³/a:

Ksiądz powinien być chyba jakimś hmm duchowym doradcą, a nie gościem który mówi idź synu odklep 10 zdrowasiek i nie czyń tego więcej, jak to dzisiaj wygląda w zdecydowanej większości przypadków.


Ludzie Ci się spowiadają jak wygląda ich Spowiedź :?:
Tzn co do roli spowiednika, to masz racjÄ™ i siÄ™ z TobÄ… zgadzam.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Jackool  

User



ImiÄ™: Jacek

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-09-04, 20:37   

Dlatego mamy wybór, powinniśmy sobie wybrać spowiednika który nam najbardziej odpowiada.. Nie musisz się spowiadać w swoim kościele
 

ona89  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 26 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-09-05, 21:18   

Właśnie! Powiem Wam o sobie. Pochodzę z małego miasteczka. Parafii mamy kilka, tak ok. 8 parafii.
W mojej parafii nie było kapłana, który by do mnie "trafiał" z nauką, czy też takiego, którego mogłabym podczas spowiedzi o coś tam zapytać. I znalazłam takiego księdza w sąsiedniej parafii. I stale się u niego spowiadałam. Wiedział o tym, i często pomagał nie tylko podczas spowiedzi, ale w zwykłych rozmowach w grupie czy na gg.
Teraz studiuję w wieeelkim mieście. I też nie spowiadam się w pobliskim kościele. Jeżdże do spowiedzi 20 minut autobusem, ale do kapłana, który pięknie wypełnia swoją posługę i jest mocym głosem Boga w moim życiu.

Musicie szukać! Każdy z nas znajdzie kapłana, który do mnie czy do Ciebie osobiście przemówi.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com