Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

noname123123

User


Do³±czy³: 29 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-29, 01:29   tabaka i mÅ‚ody organizm

witajcie,
Mam 13 lat, od 4 - 5 dni ( okres świateczny, nie pamiętam dokładnie ) wciągam tabake. Są to naprade małe ilości, malutka kupeczka , bo jak więcej nawet odrobine to albo mi się katar robi albo do garda ( kupka o średnicy mniej więcej 0,5 cm). Wciągam może trzy-cztery razy w dzień, to zależy od ochoty.
Martwie się , czy to nie uzależni mnie jakoś szybko, i czy nie zaszkodzi w np. rośnięciu.
z góry dziękuje za wszelkie odpoiedzi, najbardziej prosze o te w związku z rośnięciem :)
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2012-12-29, 01:35   

Po co?
 

noname123123

User


Do³±czy³: 29 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-29, 01:46   

Uwielbiam zapach mentolu oraz lekką woń tytoniu. to chyba jedyny powód. Poza tym , dwa razy próbowałem i pomaga na katar.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2012-12-29, 11:51   

To sobie wÄ…chaj, a nie wciÄ…gaj.

btw. http://www.e-mlodzi.com/993.htm tutaj temat pokrewny.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Czarne Indigo  

VIP

szach mat



ImiÄ™: Julia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 14 Sie 2012

Sk±d: wielkoPolska

   

Wys³any: 2012-12-29, 13:52   

Taak, zostaniesz małym gimbusowatym kurduplem :mrgreen:
_________________
Kruki i wrony was rozdzióbią.
 

Lawenda  

Wymiatacz

Oboistka



Do³±czy³a: 23 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-29, 15:23   

A jaki widzisz cel we wciąganiu tabaki? :) Poszło się do gimnazjum? :)
_________________
"Dorożki mokrej w deszczu wrak
Spoczął na dnie wielkiej kałuży,
Wydęty ciszą żagla garb
Wspomina chwile wielkiej burzy."
 

noname123123

User


Do³±czy³: 29 Gru 2012

   

Wys³any: 2012-12-29, 15:35   

A jaki widzisz cel we wciąganiu tabaki? :) Poszło się do gimnazjum? :)


U mnie w gimnazjum w mojej klasie i równoległych nikt nie używa tabaki, a jeżeli już to nie wiem o tym. Celu wiekszego nie ma, przyjemne uczucie w nosie i to tyle.
 

waski46  

User



ImiÄ™: Radek

Wiek: 28

Do³±czy³: 06 Sty 2013

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2013-01-06, 14:57   

No tak, celu w tym nie ma. U mnie w gimnazjum było to samo ale ja to robiłem dla szpanu-czułem sie fajnie. Później skończyłem z tabaką zacząłem palić -uzależniłem sie od fajek. Potem postanowiłem że bede używał tabaki zamiast papierosów (tańsze, nie śmierdzisz itd.) ale skończyło sie na tym że uzależniłem się zarówno od tabaki jak i papierosów xd. Używanie tabaki nie ma ani sensu ani żadnych powazniejszych skutków -jedynie zapalenie śluzówki nosa czy coś takiego aczkolwiek i tak nie polecam bo uważam że to pierwszy krok do brania czegoś mocniejszego.
 

spokojnydoczasu  

Stały User


Wiek: 28

Do³±czy³: 08 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-01-07, 00:32   

To że ktoś spróbuje papierosów czy tabaki wcale nie oznacza że później sięgnie się po coś mocnejszego. W dużej mierze wszystko zależy od otoczenia. Tabake miałem okazje spróbować w sumie dawno ale zbytnio nie przypadła mi do gustu. Jeśli chodzi o wpływ na wzrost wątpię żeby jakiekolwiek wyroby tytoniowe miały na to wpływ bo palę od ładnych kilku lat z trzema krótkimi przerwami (tak przyznaje się że początki były głupotą) a nie uważam że mając 184 cm wzrostu jestem karłem. Wg mnie jest głupotą sięgać po jakiekolwiek używki bo uzależnić się jest łatwo a jeśli chodzi o późniejsze odstawienie pojawia się problem. W sumie nie powiem że nie lubię puścić dymka ale czasem to bywa uciążliwe więc każdemu radzę się poważnie zastanowić bo tabaka z racji tego że też jest wyrobem tytoniowym tak samo może uzależnić.
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2013-01-08, 15:10   

Cytat:

Martwie się , czy to nie uzależni mnie jakoś szybko


Tak, to Ciebie uzależni, tabaka ma w sobie nikotynę jak normalne papierosy, co powoduje uzależnienie fizyczne (biorą pod uwagę częstotliwość zażywania, psychiczne już jest)

I nie, nie zaszkodzi w rośnięciu, może trochę na nos.

Zażywałem przez pewien czas tabakę, symbolicznie, ze znajomymi, do tej pory lubię od czasu do czasu. Nie paliłem nigdy nałogowo, a mam 22 lata. Najlepszą formą zerwania z nałogiem, jest nie zaczynać go :]
Jak ktoÅ› lubi tabake, niech zostanie przy tabace, kto pali fajki przy fajkach. Peace.
_________________
lol
 

srm  

User


Imię: Michał

Wiek: 27

Do³±czy³: 11 Sty 2013

   

Wys³any: 2013-01-17, 00:51   

Wiesz, snuffanie dla samego snuffania, tylko po to by to zrobić, bo fajnie wygląda i fajnie się czuje (PRAWDZIWY KOGZ) to trochę źle...

Snuffam czasami, ale podkreślam - czasami, może raz na tydzień, dwa, dla samego smaku. No i w odpowiednich ilościach, w większych nie ma sensu, nie dość że wszystko ci spływa po gardle, to jeszcze zaczynasz kichać i jest to niezdrowe :)

Wątpię czy to... "zaszkodzi" w dorastaniu, ale może nauczyć złych nawyków i parę idiotów może pomyśleć, że jak tabaka nie zaszkodziła to po czymś mocniejszym nic mu nie będzie :)

No i śluzówka się niszczy.
 

Adiyoshi

User


Do³±czy³: 05 Mar 2015

   

Wys³any: 2015-03-05, 22:06   

sluzowka ci wysiadze, malo masz wrazen?
 

hellibiu

User


Do³±czy³: 25 Maj 2015

   

Wys³any: 2015-05-25, 14:21   

Tabaka jak każde ziele, potrafi uzależnić.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com