Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

em's  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Mar 2010

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-03-17, 22:47   

Szumi napisa³/a:

UE i jej plakaty głoszące w szem i wobec, że finansują jakiś projekt. Weźmy plakat propagandowy ZSRR z przed 30 lat. Niewiele się różnią poza technologią wykonania, jednak nikt nie nazywa tych plakatów plakatami propagandowymi pomimo, że ich cel jest równie zbliżony.



Różnica jest taka że UE finansuje do 75% kosztów projektu o którym informuje ta "niecna" propaganda a ZSRR miało tylko plakat.

Szumi napisa³/a:

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że z budżetu polski wyprowadza się do budżetu UE blisko 95 % środków, które potem do nas wracają. Zaryzykuje stwierdzenie, że te 5 % z ich strony to kwota jaka jest przeznaczana na wcześniej wspomniane plakaty i szyldy przy drogach informujące nas, że to UE dofinansowała projekt


W 2007 roku Polska dostała 7.8 mld euro po odjęciu składki wyszło na "czysto" około 5.1 mld euro. Sumka w sam raz na plakaty, co ?

Szumi napisa³/a:

Uczą się unijnego hymnu, biorą udział w zabawach i projektach , które zakorzeniają w nich "matkę europe"


O zgrozo!

Szumi napisa³/a:

Ile jeszcze lat będziemy czekać aż ilość godzin języka angielskiego zrówna się z ilością języka ojczystego w szkołach


Oby jak najmniej. Może wtedy na ulicy jak ktoś usłyszy pytanie po angielsku to nie zrobi głupiej miny i nie wyda z siebie jakiegoś "YYYYYYYY"

Szumi napisa³/a:

Niewielu wie, jak wiele decyzji i ustaw jest podyktowane koniecznością dostosowania się do unijnego prawa i rozporządzeń.


O tak, bo polskie prawo jest takie wspaniałe i przyjazne dla obywatela, że nic tu na lepsze nie da się zmienić...

Szumi napisa³/a:

Jestem pewien że 95 % polaków idąc na wybory i oddając głos na jakąś partie czy jej kandydata nigdy nie przeczytało programu politycznego tej partii. A to jest dokument z którego należy ich rozliczać.



A ja jestem pewny że lubisz nosić różowe stringi...
_________________
"Ej, nienawidzisz mnie to fajnie, twój hate tylko mi sił dodaje, jak tu stałem, stać tu będę dalej..."
 

Szumi

User



Do³±czy³: 16 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-17, 23:21   

Cytat:

O tak, bo polskie prawo jest takie wspaniałe i przyjazne dla obywatela, że nic tu na lepsze nie da się zmienić...



Nikt nie powiedział że będą to zmiany na lepsze.
Jeżeli chodzi o język to fakt masz racje ogólna znajomość ang. jest marna i dobrze byłoby gdyby była lepsza. Jednak pisząc o tym języku miałem na myśli że ang. będzie językiem głównym, a polski zostanie zepchnięty na drugi plan. I cóż ? uważasz że te kilkaset miliardów euro jest warte świadomości narodu z tak krwistą i ofiarną ponad tysiąc letnią przeszłością ? Zapytaj kombatantów o co walczyli.

Jeżeli chodzi o liczby. Przepraszam. Nie sprawdziłem, mój błąd.
 

em's  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Mar 2010

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-03-17, 23:34   

Pewnie, że nie wszystkie będą na lepsze ale wiele z nich tak. Czy polski zostanie zepchnięty na drugi plan? Może tak może nie, żyjemy w czasach gdy dzisiaj pracujesz w Polsce, jutro na drugim końcu świata. A czy ty uważasz, że Polska, jako kraj poradziła by sobie gospodarczo sama, bez członkostwa w UE?
_________________
"Ej, nienawidzisz mnie to fajnie, twój hate tylko mi sił dodaje, jak tu stałem, stać tu będę dalej..."
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-18, 00:57   

Cytat:

Nie rozśmieszaj mnie, dobrze wiesz że reklamy były finansowane przez partie rządzące, a pieniądze szły z naszych podatków.


Nie. Z UE. Ze zła wrodzonego;] Znowu błąd.

Cytat:

Nie chodzi tutaj o umiejętność przekonania, tylko spopularyzowania swoich opinii, za pomocą pieniędzy. Widzisz w tym jakąkolwiek sprawiedliwość i zdrową konkurencję ?


Widocznie przespałeś wszystkie debaty "za" i "przeciw" UE, a takich było sporo w polskiej TV. I gdybyś spojrzał na OBOP, to byś wiedział, że to właśnie z debat płynie najwięcej korzyści. Zresztą prześledź debaty. Polecam od tej Miodowicz vs Wałęsa...

Cytat:

Do kwestii politycznych niestety daleko jest do takich twierdzeń - pokazuje to choćby frekwencja na każdych wyborach.


Z politologicznego punktu widzenia frekwencja w wyborach nie świadczy o mądrości polaków nic a nic...

Cytat:

Sama zmiana tych stanowisk co jedną kadencję, pokazuje niedojrzałość Polaków do systemu demokratycznego. Pomijam tutaj moje preferencje polityczne, ale NIGDY nie dano żadnej partii zrealizować swojego programu w więcej niż 50%, a to wymaga dłuższego czasu niż 2-4 lat. Stąd też mamy taki burdel - to tylko dygresja.


Zatem postulujesz system większościowy?

Cytat:

Przeciętny obywatel wyrażając swoje zdanie potrafi jedynie powtórzyć to, co zasłyszał w mediach.


Serio, mam tego dosyć. MÓW ZA SIEBIE OK?
Bo jak na razie widać, że to TY i tobie podobni powtarzają to co wyciągnąć z mediów można, a w twoim przypadku, z Internetu. Nie wypowiadaj się w imieniu narodu ok?

Cytat:

Z tym że obecnie unijne działania są bardziej wyrafinowane i stanowcze aniżeli za czasów PRL


Nieprawda. Bo za PRL nie miałeś możliwości porównać czegokolwiek z czymkolwiek.

Cytat:

Więc (jak pisałem wyżej) jakie te umysły będą za 15 lat ? Kiedy propaganda starała się działać na dorosłych (tych którzy znali prawdę) i nie świadome dzieci wówczas rodzice na ten temat rozmawiali z dziećmi i przekazywali im prawdę. A kto o prawdzie powie dzieciom dzisiaj ? w tej pogoni za pieniędzmi ?


Powiem ci inaczej. Polska była 123 lata pod zaborami. I jakoś przez ten czas nic nie zginęło. A przypominam np. o zakazie posługiwania się językiem polskim i dalej idącym restrykcyjnym zapisom. Nie przekonasz mnie tym.

Cytat:

Czy kiedy byłeś dzieckiem rodzice opowiadali Ci np. o Katyniu ? a czy dzisiaj rodzice mówią swoim dzieciom o legendach, czy ważnych wydarzeniach historycznych ?


Tak. Co mam ci więcej powiedzieć? Jako dziecko zawsze miałem przyswajaną świadomość narodową. gdy zacząłem wchodzić w sprawy poważniejsze - jak np. Katyń - zawsze rodzice służyli pomocą. Za dużo nihilizmu w tych twoich dywagacjach.

Cytat:

Jestem pewien że 95 % polaków idąc na wybory i oddając głos na jakąś partie czy jej kandydata nigdy nie przeczytało programu politycznego tej partii. A to jest dokument z którego należy ich rozliczać.


I bardzo dobrze, że nie przeczytało. Bo programy polityczne partii są właśnie największą ściemą jaką można sobie wymarzyć. Fajnie że to padło na tym forum. Viva la Polonaise! :evil:

Cytat:

Jednak pisząc o tym języku miałem na myśli że ang. będzie językiem głównym, a polski zostanie zepchnięty na drugi plan. I cóż ? uważasz że te kilkaset miliardów euro jest warte świadomości narodu z tak krwistą i ofiarną ponad tysiąc letnią przeszłością ? Zapytaj kombatantów o co walczyli.


Oooooo. To jakie masz dowody na to, że polski język zaginie? Bo już bym sie bardziej skłaniał do opinii lingwistów (wpływ Internetu, zniekształcenia ) niż do regulacji UE, których to odnośnie języka nie ma w ogóle.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-18, 06:03   

Cytat:

Z politologicznego punktu widzenia frekwencja w wyborach nie świadczy o mądrości polaków nic a nic...

No to o czym ? Będziesz teraz się bawił w wyszczególnianie terminów ? Pokazuje zacofanie i brak zainteresowania własnym losem. Mądrzy ludzie tak postępują ?

Uesugi napisa³/a:

Nie. Z UE. Ze zła wrodzonego;] Znowu błąd.

No proszę,nie wiedziałem tego nawet.,w tym lepszym świetle stawia to UE. Widać już nawet przed wyborami maczała swoje brudne paluchy w polskiej polityce.

Uesugi napisa³/a:

Widocznie przespałeś wszystkie debaty "za" i "przeciw" UE, a takich było sporo w polskiej TV. I gdybyś spojrzał na OBOP, to byś wiedział, że to właśnie z debat płynie najwięcej korzyści. Zresztą prześledź debaty. Polecam od tej Miodowicz vs Wałęsa...

Znowu wzbudzasz śmiech. Debaty były jedynym miejscem gdzie dano szanse na wypowiedzenie się przeciwnikom,ale były zorganizowane w taki sposób aby umniejszyć ich możliwość wypowiedzi. Co z tego że debaty były, skoro stawiano np.9/10 automatów gderających dokładnie to samo a na przeciwko 1 przeciwnika przystąpienia.

Uesugi napisa³/a:

Serio, mam tego dosyć. MÓW ZA SIEBIE OK?
Bo jak na razie widać, że to TY i tobie podobni powtarzają to co wyciągnąć z mediów można, a w twoim przypadku, z Internetu. Nie wypowiadaj się w imieniu narodu ok?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: rzeczywiście,rzeczywiście, moje poglądy są szeroko prezentowane przez media. Widać chyba za dużo wypiłeś albo byłeś już zmęczony

Uesugi napisa³/a:

Zatem postulujesz system większościowy?

Obecny siÄ™ nie sprawdza.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-18, 12:39   

Cytat:

No to o czym ? Będziesz teraz się bawił w wyszczególnianie terminów ? Pokazuje zacofanie i brak zainteresowania własnym losem. Mądrzy ludzie tak postępują ?


To że ludzie nie chodzą na wybory może świadczyć o wielu sprawach. O kijowych elitach, o braku zainteresowania, o braku wiary w elity. Np w takiej Szwajcarii chwalonej za demokrację bezpośrednią, ta demokracja właśnie spowodowała że ludziom chodzenie na głosowania się po prostu... znudziło. Ale wracamy do Polski. Rozpatrujemy tutaj coś takiego jak referendum i jego wynik, więc mówmy o ludzich którzy poszli do urn. I moim zdaniem dokonali świadomego wyboru.

Cytat:

No proszę,nie wiedziałem tego nawet.,w tym lepszym świetle stawia to UE. Widać już nawet przed wyborami maczała swoje brudne paluchy w polskiej polityce.


Tak i sfałszowała referendum;]

Cytat:

Znowu wzbudzasz śmiech.


Powiem ci że to mi schlebia, bo dobrze znaczy o mojej osobie. Dzięki.

Cytat:

Debaty były jedynym miejscem gdzie dano szanse na wypowiedzenie się przeciwnikom,ale były zorganizowane w taki sposób aby umniejszyć ich możliwość wypowiedzi. Co z tego że debaty były, skoro stawiano np.9/10 automatów gderających dokładnie to samo a na przeciwko 1 przeciwnika przystąpienia.


No to widocznie ty oglądałeś jakieś inne, bo ja nie doszukałem sieżadnej manipulacji :-o

Cytat:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: rzeczywiście,rzeczywiście, moje poglądy są szeroko prezentowane przez media. Widać chyba za dużo wypiłeś albo byłeś już zmęczony


Wiesz że Internet zalicza się do mediów? Bo chyba nie bardzo;] Twoje poglądy są żywcem wygrzebane z internetu, a konkretnie społeczności wyżalającej się na wszystko, ludzi anty anty.

Cytat:

Obecny siÄ™ nie sprawdza.


Zadaj sobie pytanie: to system tworzy ludzi czy ludzie tworzÄ… system? e?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Szumi

User



Do³±czy³: 16 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-18, 13:33   

Cytat:

A czy ty uważasz, że Polska, jako kraj poradziła by sobie gospodarczo sama, bez członkostwa w UE?



Uważam że bez UE (biorąc pod uwagę że rząd nie kwapi się do żadnych reform) bylibyśmy w fazie stagnacji, a co za tym idzie żyli byśmy w biedzie. Czasie nie rozwoju, a ewentualnie bylibyśmy pchani przez ogólnoświatowy cykl koniunkturalny lub od czasu do czasu przez jakieś przedsiębiorcze reformy, ale bez żadnych pozytywnych rewolucji. Nie kwestionuje zasadności UE jako takiej. Uważam że jest potrzebna i Polska powinna być w tej Wspólnocie Gospodarczej jaką Unia jeszcze do nie dawna była. Uważam natomiast że Polska nie powinna być częścią Konfederacji Europejskiej jako jednego państwa. Mamy wielu inteligentnych i znających się na rzeczy ludzi, którzy tworzą świetne opracowania dotyczące tego co i jak trzeba robić aby osiągnąć określone cele np. program Foresight Polska 2020, ale politycy nie przywiązują do tych opracowań wagi. Wizja polskiej polityki jest krótkowzroczna.

Cytat:

I bardzo dobrze, że nie przeczytało. Bo programy polityczne partii są właśnie największą ściemą jaką można sobie wymarzyć. Fajnie że to padło na tym forum. Viva la Polonaise!



Reklamy, spoty polityczne, debaty, programy polityczne dla Ciebie wszystko to kłamstwo i ściema w takim razie na podstawie czego podejmujesz decyzje o tym żeby głosować na tą lub inną partie ? Bo skoro to ważna decyzja i jak wspomniałeś wcześniej odnośnie aut to chyba nie chodzisz i nie pytasz się po znajomych i partiach politycznych czy ten jest dobry ? itd. więc na podstawie czego ?

Cytat:

Zadaj sobie pytanie: to system tworzy ludzi czy ludzie tworzÄ… system? e?



A może to jednostki tworzą system dla całości ? Historia UE to nie historia ludzi, obywateli jak ma to miejsce w przeszłości wielu krajów, ale jednostek politycznych które dziś tworzą to, a jutro tamto. Niewiele jest w niej aktów społecznych poza wyborami które miały miejsce w wielu przypadkach tylko raz.

Cytat:

w takiej Szwajcarii chwalonej za demokrację bezpośrednią, ta demokracja właśnie spowodowała że ludziom chodzenie na głosowania się po prostu... znudziło



No i o czym to świadczy ? Jeżeli naród który może decydować o sobie w prawie wszystkich sprawach i wie jakie to ważne tego nie robi ? znudziło się - to słowo tu nie pasuje. Po prostu mają odmienny system wartości. Mają tej demokracji za dużo. Jednak być może u nas jest jej za mało.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-18, 14:02   

Cytat:

Reklamy, spoty polityczne, debaty, programy polityczne dla Ciebie wszystko to kłamstwo i ściema w takim razie na podstawie czego podejmujesz decyzje o tym żeby głosować na tą lub inną partie ? Bo skoro to ważna decyzja i jak wspomniałeś wcześniej odnośnie aut to chyba nie chodzisz i nie pytasz się po znajomych i partiach politycznych czy ten jest dobry ? itd. więc na podstawie czego ?


Przecież idąc do urny zakreślasz nazwiska, c`nie? Partia wystawia w danym okręgu listę nazwisk. Znam ludzi z okręgu, bo np. chodzę na spotkania i mogę posłuchać co jeden i drugi mówi. Widzę jak się udziela, albo nie udziela. I wybieram. Jeśli na liście znajdą się głąby to rysuję na karcie do głosowania siusiaka i pisze żeby mnie w niego cmoknęli. A kierowanie się podziałem ideologicznym też nie jest zbyt jasne, bo ten podział w Polsce jest rozmyty. Poza tym możesz chociażby przeczytać projekty reform jakie składały partie w sejmie. Stąd ta wiedza. I nie pisałem nigdzie że debaty to ściema i kłamstwo. To chyba ty nam tutaj chcesz udowodnić że jesteśmy ofiarami manipulacji, nie?

Cytat:

Historia UE to nie historia ludzi, obywateli jak ma to miejsce w przeszłości wielu krajów, ale jednostek politycznych które dziś tworzą to, a jutro tamto. Niewiele jest w niej aktów społecznych poza wyborami które miały miejsce w wielu przypadkach tylko raz.


To pytanie było ukierunkowane do polskiego systemu akurat, bo ktoś kwestionował jego skuteczność, ale nieważne. Ale dobrze że to poruszyłeś. Na początku tego posta napisałeś że nie chcesz Konfederacji. I dobrze jak widać nikt nie chce.Widać przecież że Europejczycy nadal myślą kategoriami NARODOWYMI, bo np. nie chodzą na wybory do PE. Więc po co ta histeria i demagogia na początku tematu?

Cytat:

Jednak być może u nas jest jej za mało.


Mógłbyś to rozwinąć?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Szumi

User



Do³±czy³: 16 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-18, 14:13   

Jeżeli rzeczywiście na takiej podstawie podejmujesz decyzje to bardzo się cieszę że Cię poznałem. Jesteś dla mnie przykładem na to że istnieją ludzie poważni :) pełen szacunek.
Nie tyle my jesteśmy ofiarami manipulacji co polskie dzieci.


Cytat:

Więc po co ta histeria i demagogia na początku tematu?



Po to żeby przedstawić problem. ¯e celem UE jest stworzyć super europejczyka, który będzie europejczykiem, a nie polakiem. Stąd tak duże zaangażowanie UE w sprawy oświaty i wychowania.

A pośrednio też po to aby w jakiś sposób Cię zainteresować, bądź zdenerwować czy też zbulwersować i tym samym doprowadzić do tego żebyś dołączył do dyskusji. :-P Od taka mała manipulacja.

Cytat:

Mógłbyś to rozwinąć?



Chodzi mi przede wszystkim o referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego. Uważam że do niego nie doszło ponieważ obawiano się że Polacy się na niego nie zgodzą.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-18, 14:44   

Cytat:

Nie tyle my jesteśmy ofiarami manipulacji co polskie dzieci.


Bo uczą się w szkołach angielskiego i hymnu UE? No bez przesady na litość boską. Tak się składa, że mam 5letniego brata. Jakoś nie sądzę by ulegał "wynarodowieniu". Zna wierszyki typu "Kto ty jesteś - Polak mały...", itd. A to, że obok potrafi policzyć do 10 po angielsku jakoś mnie nie przeraża.

Cytat:

¯e celem UE jest stworzyć super europejczyka, który będzie europejczykiem, a nie polakiem.


Jak wyżej. To już gruba przesada.

Cytat:

Stąd tak duże zaangażowanie UE w sprawy oświaty i wychowania.


To wychowanie ma na celu oswojenie dzieci z myślą, że świat stoi przed nimi otworem, Polska jest krajem otwartym i na swojej drodze spotkają różnych ludzi różnych narodowości. Celem jest nauczenie ich by brały to za rzecz normalną, by nauczyły się z nimi współpracować. I tyle. Poza tym tak naprawdę, prawdziwie patriotyczne wychowanie wynosi się z domu. Więc nie widzę problemu.

Cytat:

Po to żeby przedstawić problem.


Retoryka mówiąc delikatnie niewłaściwa. Brzmiało to jak rozpoczęcie polowania na czarownice;o

Cytat:

A pośrednio też po to aby w jakiś sposób Cię zainteresować, bądź zdenerwować czy też zbulwersować i tym samym doprowadzić do tego żebyś dołączył do dyskusji. :-P Od taka mała manipulacja.


Raczej słabo wyszła, bo jak sam zauważyłeś mój początkowy wkład do tematu sprowadzał się do nazwania tego tekstu gniotem;]. Rozmowa zaczęła się dopiero po tym jak zszedłeś z tonu ulicznego demagoga, do normalnego, który jestem w stanie zaakceptować;p

Cytat:

Chodzi mi przede wszystkim o referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego. Uważam że do niego nie doszło ponieważ obawiano się że Polacy się na niego nie zgodzą.


Mogło tak być, ale to tylko dywagacje. Ja chcę zwrócić uwagę na inny, paradoksalny fakt. Wszyscy przeciwnicy UE ( ty nim jak mówiłeś nie jesteś, sprzeciwiasz się tworzeniu Superpaństwa ) którym zależy na rozbiciu tej organizacji w trzy diabły powinni... poprzeć TL! Bo właśnie istnieją duże obawy, że w przyszłości rozsadzi on UE od środka.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Szumi

User



Do³±czy³: 16 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-18, 15:55   

Cytat:

Bo uczą się w szkołach angielskiego i hymnu UE?



Jak pisałem wcześniej znajomość języka angielskiego czy też innych języków jest bardzo pożądana, a jeżeli mogą się ich uczyć dzieci już na etapie przedszkolnym to tylko plus bo łatwiej i szybciej będą w stanie go sobie przyswoić. Co do hymnu to jest właśnie przesada. Nie przypominam sobie żeby poza okresami uciemiężenia Polacy musieli się go uczyć i zdawać na ocenę w szkołach.

Cytat:

Jak wyżej. To już gruba przesada.



Czy przesada czy nie zweryfikuje przyszłość. Jak napisałeś Traktat Lizboński może rozsadzić Unie od środka. Zgadzam się z Tobą, to jest możliwe, ale możliwe. W sytuacji kiedy parlamentarzyści ci narodowi czy europejscy dalej będą czuć silną więź i wartość Państwa (a nie prowincji) którym przewodzą to będą przedkładać interesy własnego kraju nad wspólnotę. Więc w jaki sposób aparat unijny może temu przeciw działać ? W krótkim okresie czasu niewiele może zrobić jest to działanie na lata. Dlatego też będą starali się stworzyć tzw. super europejczyka. Kiedy już większość społeczeństwa będzie się utożsamiać z Europą, a nie swoim narodowym krajem (są już teraz takie osoby) wówczas to Parlament Europejski będzie ich narodowym, a proces wyniszczenia się UE od środka nigdy więcej nie zaistnieje.

Cytat:

Retoryka mówiąc delikatnie niewłaściwa. Brzmiało to jak rozpoczęcie polowania na czarownice;o



Czy ty też cierpisz (jak politycy) na syndrom przerostu formy nad treścią ?

Cytat:

powinni... poprzeć TL! Bo właśnie istnieją duże obawy, że w przyszłości rozsadzi on UE od środka.



Przeciwnicy eksperymentu wiedzą że ryzyko jest zbyt duże ("obawy"). Przeciwnicy nie musieli go popierać bo i tak nie mieli w tej sprawie w jakikolwiek sposób wiążącego głosu.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-18, 19:28   

Cytat:

Co do hymnu to jest właśnie przesada. Nie przypominam sobie żeby poza okresami uciemiężenia Polacy musieli się go uczyć i zdawać na ocenę w szkołach.


Nie jest przesadą, bo hymn UE nie ma na celu zastąpienia hymnów narodowych.

Cytat:

Zgadzam się z Tobą, to jest możliwe, ale możliwe.


Zdecydowanie mniej prawdopodobne jest, że UE zrobi z nas "super Europejczyków".
Kod:
Zgadzam się z Tobą, to jest możliwe, ale możliwe. W sytuacji kiedy parlamentarzyści ci narodowi czy europejscy dalej będą czuć silną więź i wartość Państwa (a nie prowincji) którym przewodzą to będą przedkładać interesy własnego kraju nad wspólnotę.

Chodziło mi głównie o zmianę systemu głosowania w RUE. Choć mechanizm jest taki jak opisałeś właśnie. Z solidarnością w UE jest licho i wątpię by to się zmieniło. Jeszcze mniej prawdopodobne jest to, że politycy nie bedą myśleć w kategoriach interesów narodowych. Poza tym TL określa procedurę wyjścia kraju z UE. Więc panika moim zdaniem nie wskazana, czas pokaże w którą to stronę pójdzie.

Cytat:

Czy ty też cierpisz (jak politycy) na syndrom przerostu formy nad treścią ?


Przeczytaj swój pierwszy post w tym temacie, a zobaczysz kto na to cierpi;]
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-18, 19:41   

Uesugi napisa³/a:

To że ludzie nie chodzą na wybory może świadczyć o wielu sprawach. O kijowych elitach, o braku zainteresowania, o braku wiary w elity. (...) Ale wracamy do Polski. Rozpatrujemy tutaj coś takiego jak referendum i jego wynik, więc mówmy o ludzich którzy poszli do urn. I moim zdaniem dokonali świadomego wyboru.

Ja rozpatruję całą przestrzeń 20 lat po upadku komuny. Frekwencja waha się na poziomie 40 - 55 %. W takim razie co można powiedzieć o reszcie ? Do tego dolicz sobie wszystkich żuli przekupionych tanimi winami, dzieciaków głosujących tak jak kazali rodzice oraz ludzi którzy podjęli decyzję dopiero po zobaczeniu karty do głosowania. Ciekawe ile zostanie z tego świadomego wyboru.

Uesugi napisa³/a:

Zadaj sobie pytanie: to system tworzy ludzi czy ludzie tworzÄ… system? e?

A Ty sobie zadaj pytanie czy po 89 roku, każdy system początkowo by nie kulał. Ciągłe zmiany jego ukierunkowania tylko spowolniły wychodzenie na prostą.

Uesugi napisa³/a:

Wiesz że Internet zalicza się do mediów? Bo chyba nie bardzo;] Twoje poglądy są żywcem wygrzebane z internetu, a konkretnie społeczności wyżalającej się na wszystko, ludzi anty anty.

No to podaj mi strony z której "wygrzebałem" moje poglądy. Ja podam Ci strony z których Ty wygrzebałeś swoje i będziemy kwita. Widzisz już bezsens swojej wypowiedzi ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Szumi

User



Do³±czy³: 16 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-18, 19:46   

Teraz nie, ale wcześniejsza wersja konstytucji europejskiej ta która nie została na wejściu zaakceptowana zakładała jedną flagę, hymn i godło. Jednak narodowe odczucia polityków zwyciężyły w tym przypadku. A co zwycięży za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat ? Dziś Unia i tak może wprowadzić w większości resortów w państwie taki porządek jaki chce za sprawą TL.

Tak masz racje TL określa procedurę jest ona tak zawiła i zbiurokratyzowane że trwałaby kilka lat i pochłonęła wielkie sumy . Jak myślisz co UE by robiła przez ten czas ? chyba dosłownie wszystko żeby odwieść to państwo od tej decyzji i nie koniecznie byłyby to działania czysto polityczne bo już teraz z nimi bywa różnie w PE. Oczywiście sądzę że lepsze byłoby po prostu zaprzestanie respektowania postanowień TL a co za tym idzie całej Unii.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-18, 20:21   

Cytat:

Ja rozpatruję całą przestrzeń 20 lat po upadku komuny.


Dwadzieścia lat to jednak mało, nie sądzisz?

Cytat:

Do tego dolicz sobie wszystkich żuli przekupionych tanimi winami,


O dowody na tego typu procedery nawet nie pytam bo na pewno nam je zaraz okażesz prawda?

Cytat:

dzieciaków głosujących tak jak kazali rodzice


;o;o Znasz choć jednego takiego? Bo ja nie.

Cytat:

A Ty sobie zadaj pytanie czy po 89 roku, każdy system początkowo by nie kulał. Ciągłe zmiany jego ukierunkowania tylko spowolniły wychodzenie na prostą.


Przecież to ty twierdzisz ze jest nieefektywny i sugerujesz zmianę, nie ja.

Cytat:

No to podaj mi strony z której "wygrzebałem" moje poglądy. Ja podam Ci strony z których Ty wygrzebałeś swoje i będziemy kwita. Widzisz już bezsens swojej wypowiedzi ?


Zdążyłem zauważyć, że różnego rodzaju internetowe teorie nie są ci obce, a nawet entuzjastycznie je przyjmujesz. Stąd ten wniosek. A moje poglądy niestety nie płyną z tego źródła;/

Cytat:

Teraz nie, ale wcześniejsza wersja konstytucji europejskiej ta która nie została na wejściu zaakceptowana zakładała jedną flagę, hymn i godło.


Flagę hymn i godło, ale UE a nie wyparcie symboli narodowych, ludzie nie dobijajcie;/ Poza tym już teraz istnieje flaga, hymn UE i co, koniec świata nastąpił?

Cytat:


Tak masz racje TL określa procedurę jest ona tak zawiła i zbiurokratyzowane że trwałaby kilka lat i pochłonęła wielkie sumy


Nieprawda. Państwa są suwerenne i mogę robić co chcą. Superpaństwo NIE ISTNIEJE. Jeśli okaże się tak, że mniejsze państwa będą w sposób rażący pomijane w procesie decyzyjnym to nie ma takiej siły, która utrzymałaby je wewnątrz tej organizacji.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com