Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Szumi

User



Do³±czy³: 16 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-16, 22:05   To tylko chwila

Dzisiejsze pole walki to nasze umysły, brak wiedzy i świadomości występowania określonych zjawisk. Bierność społeczna. I choć nasz umysł co dzień jest bombardowany przez komercyjne reklamy. To istnieją też reklamy i działania zakrawające niemalże na propagandę.



UE i jej plakaty gÅ‚oszÄ…ce w szem i wobec, że finansujÄ… jakiÅ› projekt. Weźmy plakat propagandowy ZSRR z przed 30 lat. Niewiele siÄ™ różniÄ… poza technologiÄ… wykonania, jednak nikt nie nazywa tych plakatów plakatami propagandowymi pomimo, że ich cel jest równie zbliżony. PaÅ„stwo o nas dba i siÄ™ o nas troszczy. W tym konkretnym przypadku UE siÄ™ o nas troszczy i o nas dba – wiÄ™c jest wspaniaÅ‚a. Niewiele osób zdaje sobie sprawÄ™, że z budżetu polski wyprowadza siÄ™ do budżetu UE blisko 95 % Å›rodków, które potem do nas wracajÄ…. Zaryzykuje stwierdzenie, że te 5 % z ich strony to kwota jaka jest przeznaczana na wczeÅ›niej wspomniane plakaty i szyldy przy drogach informujÄ…ce nas, że to UE dofinansowaÅ‚a projekt. Wielka szkoda, że nasze paÅ„stwo nie stawia takich szyldów przy kazdej wybudowanej drodze, czy innym przedsiÄ™wziÄ™ciu. Wówczas ludzie szanowaliby nasz rzÄ…d, a inteligencja grzmiaÅ‚a, że to marnotrawstwo.



Temat w jaki sposób i jakimi środkami UE wżera się w nasze umysły jest tak obszerny, że możnaby napisać książkę, ale ostanę przy najważniejszych zagadnieniach. Zdecydowana większość nie wie co dzieje się z naszymi dziećmi gdy odstawiamy je do przedszkola, podstawówki czy gimnazjum (zapytany odpowiesz: "Uczy się". - a może coś więcej ?). Uczą się unijnego hymnu, biorą udział w zabawach i projektach , które zakorzeniają w nich "matkę europe". Umysł dziecka jest chłonny, a w domu na tematy polskości nie wiele się mówi. Kapitalistyczne tempo i styl życia skutecznie to uniemożliwia. Zatem dziecko wychowuje szkoła. Szkołą kieruje ministerstwo, a ministerstwem, rozporządzenia i dyrektywy UE, i czy nam się to podoba czy nie po podpisaniu traktatu lizbońskiego przez prezydenta musi tak być. W szkołach organizowane są specjalne unijne święta i wydarzenia. Ówczesne pokolenie wychowywane jest na obywatela Europy. Trzy pokolenia chowane tym stylem, w świetle unijnego oddziaływania i jakie będziemy mieć społeczeństwo ? Czy będzie to społeczeństwo polskie ? Ile jeszcze lat będziemy czekać aż ilość godzin języka angielskiego zrówna się z ilością języka ojczystego w szkołach ? A może już wkrótce polski będzie językiem marginalnym ? Sądzę, że ku takiemu scenariuszowi wydarzeń zmierza nasza rzeczywistość. W telewizji cały czas mówi się o wydarzeniach na Wiejskiej, tymczasem wszystko co ma kluczowe znaczenie ma miejsce w Brukseli. O działaniach której się w ogóle nie mówi póki nie wprowadzi jakiegoś absurdu. Niewielu wie, jak wiele decyzji i ustaw jest podyktowane koniecznością dostosowania się do unijnego prawa i rozporządzeń. "Oddając swój głos głosowałem na Wspólnotę Gospodarczą, a nie Federacje Europejską !" - często słyszę takie komentarze. Zdrada i ciemnota !, a tu wszystko polityczną "pospolitością skrzeczy". Każde polityczne dyskusje dt. Traktatów (choć lizboński jest pewnie ostatni) to Targowica ! Tyle ze, podmioty polityczne utożsamiają się z osobą całego społeczeństwa. Bardzo mylny punkt widzenia, za który mam nadzieję przyjdzie sąd.



Teraz bardziej obrazowo.

Załóżmy, że nasz kraj to piękna róża, a unia to słoma, które otula nas aby było nam bezpiecznie, ciepło, przyjemnie i dobrze. Wszystkim się to podoba. Ale ten chochoł staje się coraz większy i większy, aż wreszcie przesłania wzrok róży, która nie widzi już nic bo chochoł zakrył jej pole widzenia. Musi wierzyć, że jest tak jak opowiada to chochoł. Tymczasem z braku światła, róża powoli obumiera i pozostaje tylko chochoł.



PS:

W tym artykule zawarłem bardzo wiele symboli mam nadzieję, że je Państwo rozpoznacie i właściwie zinterpretujecie. Tylko dzięki nim ten artykuł jest tak krótki (ironia).

Bardzo wiele posiedzeń Parlamentu Europejskiego jest tłumaczonych i zamieszczanych na serwisie youtube pod hasłem Unia Europejska.


I jeszcze takie małe co nieco:

http://www.youtube.com/wa...feature=related
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-16, 22:11   

¯adna nowość. UE to mrzonka, utopia dla niewykształconych, poprawnych politycznie i bez własnego zdania.
Chciałaś, Polsko, być "trędi" i "dżezi", to teraz masz.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-16, 22:26   

Boże...
W ile osób ten szajs pisaliście, bo nie wierzę że jeden człowiek może spłodzić takiego gniota.
Poważnie;]
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Szumi

User



Do³±czy³: 16 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-16, 22:49   

To musisz uwierzyć że napisała to tylko jedna osoba. Nie zdarzyło Ci się wciągu 21 lat napisać czegoś równie "obszernego" ? :P
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-16, 23:30   

Szumi napisa³/a:

Dzisiejsze pole walki to nasze umysły, brak wiedzy i świadomości występowania określonych zjawisk. Bierność społeczna. I choć nasz umysł co dzień jest bombardowany przez komercyjne reklamy. To istnieją też reklamy i działania zakrawające niemalże na propagandę.

Zwłaszcza podczas całej kampanii jaką przeprowadzono w Polsce. Najbardziej śmieszą mnie reklamy np.zachęcające do jedzenia ryb. Teraz są to ryby, niedługo pewnie zaczną narzucać więcej.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-16, 23:39   

Cytat:

To musisz uwierzyć że napisała to tylko jedna osoba. Nie zdarzyło Ci się wciągu 21 lat napisać czegoś równie "obszernego" ? :P


Zdarzyło mi się, tyle że nigdy nie napisałem tak obszernego gniota.

Cytat:

Zwłaszcza podczas całej kampanii jaką przeprowadzono w Polsce. Najbardziej śmieszą mnie reklamy np.zachęcające do jedzenia ryb. Teraz są to ryby, niedługo pewnie zaczną narzucać więcej.


Poprzez reklamÄ™ ktoÅ› coÅ› ci narzuca?;o
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-16, 23:40   

Dodaj jeszcze że UE to skryte plany masońskie, to utworzenia jednego rządu...
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-16, 23:48   

Uesugi napisa³/a:

Poprzez reklamÄ™ ktoÅ› coÅ› ci narzuca?;o

Poprzez reklamy jakie były przed akcesją akurat tak. Pytanie raczej powinno brzmieć - czy próbuje narzucić.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-16, 23:56   

Cytat:

Poprzez reklamy jakie były przed akcesją akurat tak. Pytanie raczej powinno brzmieć - czy próbuje narzucić.


Sorry, ale jeśli ktoś jest głupi i nie potrafi rozsądnie odbierać reklam, czy też analizować informacji do niego napływających to nie jest niczyja wina. Chcesz obarczać za to winą UE? Czemu nie zrobisz manify pod MacDonaldem obarczając ich za np. otyłość wśród dzieci i nie tylko?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-17, 00:06   

Uesugi napisa³/a:

Sorry, ale jeśli ktoś jest głupi i nie potrafi rozsądnie odbierać reklam, czy też analizować informacji do niego napływających to nie jest niczyja wina.

Sorry, ale jeśli żyjemy w państwie demokratycznym, to powinno się dać równe szanse na wypowiedzenie obu stronom, zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom. I nie chodzi o reklamy jedynie. Nie wiem po co w ogóle było referendum, skoro nawet gdyby nie przeszło, to jakiś "oświecony" oszołom stwierdziłby, że należy je powtórzyć, jak to było w Irlandii w sprawie traktatu. A owa propaganda niestety potwierdziła to co piszesz. I nie krytykuje akurat za te reklamy UE, chociaż nie zdziwiłbym się gdyby akurat je sponsorowała.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-17, 00:17   

Cytat:

Sorry, ale jeśli żyjemy w państwie demokratycznym, to powinno się dać równe szanse na wypowiedzenie obu stronom, zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom. I nie chodzi o reklamy jedynie. Nie wiem po co w ogóle było referendum, skoro nawet gdyby nie przeszło, to jakiś "oświecony" oszołom stwierdziłby, że należy je powtórzyć, jak to było w Irlandii w sprawie traktatu. A owa propaganda niestety potwierdziła to co piszesz. I nie krytykuje akurat za te reklamy UE, chociaż nie zdziwiłbym się gdyby akurat je sponsorowała.


Były głosy przeciwników, ale marnie zorganizowane, bo skupione głownie w środowiskach skrajnych, a więc same siebie skazały na niepowodzenie. Polityka to też marketing, trzeba umieć się sprzedać. Nie umiesz? Przykro nam. Co nie zmienia faktu, że wierzę iż Polacy to mądry naród i swoje zdanie ma. Po drugie moim zdaniem w naszym kraju panuje przekonanie, że telewizja kłamie a rząd pieprzy bzdury ( pozostałości po PRL ) dlatego nie wyolbrzymiałbym aż tak bardzo wkładu tej - jak to nazwałeś - propagandy w pozytywny wynik referendum. Prawda jest taka, że większość pozytywnie się do tej "instytucji" odnosi. Ale nie, ty twierdzisz że oni nie potrafią samodzielnie myśleć i lecą jak to bydło za tym co w TV mówią;o
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Szumi

User



Do³±czy³: 16 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-17, 16:07   

Cytat:

Najbardziej śmieszą mnie reklamy np.zachęcające do jedzenia ryb.



Z tymi rybami to rzeczywiście jest młyn. Limity połowów ryb wyniszczają rybaków, którzy i tak łowią więcej co wynika z wysokiego popytu. Wówczas unia nakłada na nich gigantyczne kary. Co więcej każdy rybak może odsprzedać swój kuter rybacki za milion złotych pod warunkiem że podpisze zobowiązanie że przez 5 lat nie działalności w tym sektorze.



Cytat:

Dodaj jeszcze że UE to skryte plany masońskie, to utworzenia jednego rządu...



Może lepiej trzymajmy się faktów :-)


Cytat:

Sorry, ale jeśli ktoś jest głupi i nie potrafi rozsądnie odbierać reklam, czy też analizować informacji do niego napływających to nie jest niczyja wina.



Jeżeli na okrągło jesteś bombardowany identycznymi informacjami to nie sposób zostać poddanym manipulacji nawet jeśli nie jesteś głupi. Dlaczego Mercedes jest lepszy od Forda ? przecież być może nigdy nie miałeś aut tych marek. Dlaczego kupujesz produkty które są na wysokości oczu, a nie te które masz pod nogami ? Dlaczego baton Pawełek, a nie Mars i na odwrót. Człowiek podejmuje decyzje na podstawie informacji. Czy jego decyzja będzie obiektywna i świadoma jeżeli docierają do niego tylko pozytywne specjalnie wyselekcjonowane informacje ? Ulegasz magi reklamy tak samo jak każdy inny konsument.

Cytat:

Nie wiem po co w ogóle było referendum, skoro nawet gdyby nie przeszło, to jakiś "oświecony" oszołom stwierdziłby, że należy je powtórzyć, jak to było w Irlandii w sprawie traktatu



Dokładnie. Zgodnie z prawem traktat lizboński w tym momencie powinien już nie istnieć. Jednak stało się jak się stało. Wbrew unijnemu prawu. Prawu, które przez ich samych było tworzone. Tu jest kilka ciekawych filmów dt. referendum i traktatu prosto z PE.

Link 1
Link 2
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2010-03-17, 18:19   

Cytat:

Może lepiej trzymajmy się faktów :-)


No właśnie, trzymajmy się :-o

Cytat:

Jeżeli na okrągło jesteś bombardowany identycznymi informacjami to nie sposób zostać poddanym manipulacji nawet jeśli nie jesteś głupi.


Nieprawda. PRLowska propaganda bombardowała Polaków wersjami np. zbrodni katyńskiej, ale jakoś każdy wiedział gdzie leży prawda.

Cytat:

Dlaczego Mercedes jest lepszy od Forda ? przecież być może nigdy nie miałeś aut tych marek.


O tak to argument powalający wręcz. Kupowałeś kiedyś samochód? Ja np. nie, ale mój kolega kupował. I jakoś nie kierował się reklamą. Wypytał wszystkich znajomych ( i ludzi obcych ) którzy korzystali z aut jakie brał pod uwagę.
Porównywał opinie forumowiczów, jeździł po giełdach samochodowych i warsztatach. Pytał pytał pytał. Dopiero potem kupił. Więc darujcie sobie tego typu argumentację.

Cytat:

Dlaczego kupujesz produkty które są na wysokości oczu, a nie te które masz pod nogami ? Dlaczego baton Pawełek, a nie Mars i na odwrót.


Sorry ale ja tego nie robię. I nie wmówisz mi, że większość Polaków tak robi, bo baaaardzo wiele osób wybierając produkty spożywcze porównuje np. cenę. ( z wiadomych względów ). Zdaję sobie sprawę, że jest pewien procent ludzi którzy na te chwyty się łapie. Ale zdecydowanie nie jest to większość.

Cytat:

Ulegasz magi reklamy tak samo jak każdy inny konsument.


Poza tym zwracam uwagę na nieścisłość tego porównania. Kupowanie batonika, a samochodu to wybór jednak zdecydowanie różniący się. To samo tyczy się podejmowania ważnych życiowych decyzji, jak np. politycznych. Więc nie sprowadzałbym zakupu batona ( czy innych błahych rzeczy ) do kupowania samochodu a tym bardziej do ważniejszych decyzji.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-17, 18:49   

Uesugi napisa³/a:

Były głosy przeciwników, ale marnie zorganizowane, bo skupione głownie w środowiskach skrajnych, a więc same siebie skazały na niepowodzenie. Polityka to też marketing, trzeba umieć się sprzedać. Nie umiesz? Przykro nam.

Nie rozśmieszaj mnie, dobrze wiesz że reklamy były finansowane przez partie rządzące, a pieniądze szły z naszych podatków. Nie chodzi tutaj o umiejętność przekonania, tylko spopularyzowania swoich opinii, za pomocą pieniędzy. Widzisz w tym jakąkolwiek sprawiedliwość i zdrową konkurencję ?

Uesugi napisa³/a:

Co nie zmienia faktu, że wierzę iż Polacy to mądry naród i swoje zdanie ma.

Do kwestii politycznych niestety daleko jest do takich twierdzeń - pokazuje to choćby frekwencja na każdych wyborach.

Uesugi napisa³/a:

Po drugie moim zdaniem w naszym kraju panuje przekonanie, że telewizja kłamie a rząd pieprzy bzdury ( pozostałości po PRL ) dlatego nie wyolbrzymiałbym aż tak bardzo wkładu tej - jak to nazwałeś - propagandy w pozytywny wynik referendum.

Tutaj różnica była taka, że zarówno rządy jak i opozycje pieprzyły te same bzdury, z wyjątkiem nielicznych oczywiście. Wyniki każdych wyborów w Polsce pokazują, że zawsze najsilniejsza opozycja przejmuje władzę po partiach rządzących i to właśnie jej postulaty są popierane. Sama zmiana tych stanowisk co jedną kadencję, pokazuje niedojrzałość Polaków do systemu demokratycznego. Pomijam tutaj moje preferencje polityczne, ale NIGDY nie dano żadnej partii zrealizować swojego programu w więcej niż 50%, a to wymaga dłuższego czasu niż 2-4 lat. Stąd też mamy taki burdel - to tylko dygresja.

Uesugi napisa³/a:

Prawda jest taka, że większość pozytywnie się do tej "instytucji" odnosi. Ale nie, ty twierdzisz że oni nie potrafią samodzielnie myśleć i lecą jak to bydło za tym co w TV mówią;o

Przeciętny obywatel wyrażając swoje zdanie potrafi jedynie powtórzyć to, co zasłyszał w mediach.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Szumi

User



Do³±czy³: 16 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-03-17, 20:05   

Cytat:

Nieprawda. PRL-owska propaganda bombardowała Polaków wersjami np. zbrodni katyńskiej, ale jakoś każdy wiedział gdzie leży prawda.



Zgadzam się z Tobą. Z tym że obecnie unijne działania są bardziej wyrafinowane i stanowcze aniżeli za czasów PRL. Unia skupia się przede wszystkim na wpływaniu na najmłodsze umysły. Więc (jak pisałem wyżej) jakie te umysły będą za 15 lat ? Kiedy propaganda starała się działać na dorosłych (tych którzy znali prawdę) i nie świadome dzieci wówczas rodzice na ten temat rozmawiali z dziećmi i przekazywali im prawdę. A kto o prawdzie powie dzieciom dzisiaj ? w tej pogoni za pieniędzmi ? Czy kiedy byłeś dzieckiem rodzice opowiadali Ci np. o Katyniu ? a czy dzisiaj rodzice mówią swoim dzieciom o legendach, czy ważnych wydarzeniach historycznych ?

Cytat:

O tak to argument powalający wręcz. Kupowałeś kiedyś samochód? Ja np. nie, ale mój kolega kupował. I jakoś nie kierował się reklamą. Wypytał wszystkich znajomych ( i ludzi obcych ) którzy korzystali z aut jakie brał pod uwagę.
Porównywał opinie forumowiczów, jeździł po giełdach samochodowych i warsztatach. Pytał pytał pytał. Dopiero potem kupił. Więc darujcie sobie tego typu argumentację.



OK. Racja. Są zakupy bardzo świadome. Ale już na pewno wybory polityczne są tak uwarunkowane od politycznej reklamy i PR-owskich działań ze cho cho. Jestem pewien że 95 % polaków idąc na wybory i oddając głos na jakąś partie czy jej kandydata nigdy nie przeczytało programu politycznego tej partii. A to jest dokument z którego należy ich rozliczać.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com