Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Błękitny_mak

User

naćpana marzeniami


Do³±czy³: 13 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-13, 21:08   Uzależnienie napojami energetyzujÄ…cymi.

Podobno można się uzależnić napojami typu Tiger, red bul. Czy to prawda? Po czym poznać że jest się uzależnionym?
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-08-13, 21:30   

BÅ‚Ä™kitny_mak napisa³/a:

Czy to prawda? Po czym poznać że jest się uzależnionym?



Odpowiedz sobie na pytanie jedno. Można uzależnić się od kawy (kofeiny) ?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

rivixo  

Stały User

Ewenement



ImiÄ™: Artur

Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2010

Sk±d: J-bie

   

Wys³any: 2011-08-13, 21:33   

Tak naprawde od wszystkiego w nadmierze mozna sie uzaleznic. Jesli myslisz tylko o tym zeby wypic tigera a organizm ine funkcjonuje normalnie bez tego tzn chodzisz zaspany i 'zamulony' to pierwszy stopien do uzaleznienia
 

xbibi19x  

Wymiatacz

xbibi19x


ImiÄ™: Natalia

Wiek: 30

Do³±czy³a: 25 Lut 2011

Sk±d: Rogo¼no Wlkp.

   

Wys³any: 2011-08-13, 21:55   

Ciagle Ci tego brakuje, no i wmawiasz sobie byc moze, ze to Ci w jakis sposób pomaga, pobudza... A po dłuższym czasie wydaje Ci sie, ze potrzebujesz tego coraz wiecej i wiecej... Od takich napojów mozna sie tak samo uzależnić jak od papierosów, czy tez kofeiny...
_________________
£apie chwile ulotne jak ulotka , chwile ulotne łapie jak fotka ... Dbam by chwile ulotne jak notka , nie uleciały jak ulotna plotka ...
 

Lalaith  

Wymiatacz

Arcobaleno



ImiÄ™: Anita

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Lis 2008

Sk±d: szara rzeczywisto¶æ

   

Wys³any: 2011-08-13, 23:09   

xbibi19x napisa³/a:

wmawiasz sobie być może, ze to Ci w jakiś sposób pomaga


Nie trzeba sobie wmawiać, że pomaga i bez tego pobudza organizm.
Tak, jak wspomniał Mizantrop to przede wszystkim kofeina. Nic więc dziwnego, że może uzależniać.
Jak poznać? Tak samo, jak w przypadku każdego innego uzależnienia. Po prostu wiesz, że jest Ci to potrzebne, nie możesz się bez tego obyć.
_________________
Człowiek może znieść bardzo dużo, lecz popełnia błąd sądząc, że potrafi znieść wszystko.

— Fiodor Dostojewski
 

Zagmadfany  

Mega wymiatacz

Yhym :)


Do³±czy³: 20 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2011-08-13, 23:12   

ich smakiem mozna sie uzaleznic a nie zawartoscia puszki :)
_________________
Co sie patrzysz ?
 

Anne  

Hiper wymiatacz

Mag powietrza.



ImiÄ™: Ania

Wiek: 31

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Honolulu.

   

Wys³any: 2011-09-15, 11:04   

Kofeina, no właśnie kofeina! Sama łapię się na tym, aby nie kupować ich zbyt dużo, ponieważ w okresie maturalnym za dużo ich piłam... i teraz tak ciągnie do kofeinowego sztucznego zła (bo kawusia jest błe!).
Ale to wystarczy silna wola i się uda uspokoić. Przynajmniej tak sobie mówię :D.
_________________
Najpierw rezygnujesz z drobiazgów, potem z większych rzeczy, a w końcu ze wszystkiego. Śmiejesz się coraz ciszej, aż wreszcie zupełnie przestajesz się śmiać. Twój uśmiech przygasa, aż staje się tylko imitacją radości, czymś nakładanym jak makijaż.
 

lynics  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Roberto

Wiek: 29

Do³±czy³: 18 Wrz 2011

Sk±d: WLKP

   

Wys³any: 2011-09-19, 17:55   

Można się uzależnić i zrobił to mój były kolega z klasy. Pił codziennie min. 1 puszkę czy tam butelkę, wszystko jedno. On może nie zauważył, że jest uzależniony (zawsze był zamulony, samotnik), ale odkąd go znam trzęsą mu się dłonie. Kiedyś wybrał się do lekarza to mu nie pomógł, bo nie wiedział od czego to. Duże prawdopodobieństwo, że właśnie od tych napoi, ponieważ jak był mniejszy wszystko było ok, a teraz nie może szklanki pełnej wody utrzymać bez rozlania. Wiadomo, że to może być tylko u niego, ale na pewno uzależnia.
 

Poeta_Erotyczny

User


Do³±czy³: 19 Wrz 2011

   

Wys³any: 2011-09-19, 19:20   

¦miech na sali. Uzależnić równie dobrze można się od szklanki wody. Spiąć d*pę w troki, i przestać pić a nie użalać się nad sobą.
 

Raperus

User


Do³±czy³: 14 Pa¼ 2011

   

Wys³any: 2011-10-14, 20:48   

Ja osobiscie sie pogóbiłem z tym energy.
Uzależnienie ?? jasne że mozna wkońcu to jest kofeina ale szybko idzie z tego wyjsć tydzień góra 2.

Ja chodziłem z kumple do sklepu i zawsze se po buteleczce kupowaliśmy od tak do rozmowy xD ;p

Byłem w takim stanie że rano jak niewypiłem np mocnej kawy to miałem problem ze 30 stopniowymi schodami xD ;p

Ale mówie tydzień może 2 aż organizm sie przyzwyczaji znowy do funkcjonowania bez kofeiny
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-10-15, 01:05   

Brat tankuje ten shit litrami. Momentami to mnie aż przeraża. Ale tak poza tym, że pikawa może wysiąść, w sumie uzależnienie nie takie złe.
_________________
lol
 

C-47  

Pogromca postów



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 33

Do³±czy³: 13 Wrz 2011

Sk±d: Wroclaw

   

Wys³any: 2011-10-15, 01:40   

W tego typu napojach energetyzujacych jest spora ilosc kofeina,ktora pobudza organizm lecz w wiekszych zazywaniach jej dawch oraz dlugi czas mozna sie uzaleznic I miec problemy z sercem.
_________________
Najpierw zapoznaj siÄ™ z regulaminem forum piszÄ…c do mnie
 

Samael  

User


Do³±czy³a: 04 Lis 2011

   

Wys³any: 2011-11-05, 16:52   

Uwielbiam napoje energetyzujące, ale jak za dużo tego pije to leci mi krew z nosa.
_________________
Za wiele lat śmiertelnego poniżenia, za wiele dni gdy wiele się dzieje, a nie wiele się zmienia, za dużo krwi, parszywych chwil.
 

Memento morii  

User


Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Lis 2011

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2011-11-15, 00:41   

Jeśli chcesz to się uzależnisz. ostatnio uslyszalem że w napojach energetyzujacych jest kodeina i thc:D Myslalem że się posikam:D
 

GCPU

Stały User



Do³±czy³: 10 Lis 2010

   

Wys³any: 2011-11-23, 14:05   

Podstawową funkcją napojów energetyzujących jest dodanie energii i działania pobudzającego umysł. Efekt ten osiągany jest dzięki zawartości substancji biologicznie czynnych, głównie o działaniu pobudzającym, takich jak: kofeina, tauryna, guarana, inozytol, glukuronolakton, L-karnityna i witaminy z grupy B. W skład napojów wchodzą też wyciągi z ziół np. miłorząb japoński, który ma poprawić zdolność zapamiętywania, wzmacniania naczyń krwionośnych oraz żeń- szeń poprawiający kondycję i wytrzymałość organizmu. Znajdujące się w napojach energetyzujących witaminy z grupy B biorą udział w metabolizmie tłuszczów, białek, węglowodanów, jak również wspomagają funkcje mózgu i całego układu nerwowego. Likwidują uczucie zmęczenia, działają pobudzająco.

Zawartość kofeiny w energizerach o pojemności 250ml w przybliżeniu odpowiada filiżance kawy. Dawka ta nie jest niebezpieczna, pod warunkiem, że tych napojów nie będzie się nadużywać. Nadmiar kofeiny, zwłaszcza w połączeniu z jeszcze innymi substancjami pobudzającymi może wywołać niepokój, nadpobudliwość, bóle głowy, arytmię serca.

Główne składniki napojów:
Kofeina- pobudza układ nerwowy. Działa głównie na korę mózgową, likwiduje zmęczenie psychiczne i fizyczne, przyspiesza reakcje psychiczne, polepsza koordynację myśli, usprawnia pamięć. U osób z wrażliwością na kofeinę można zaobserwować zbytnią pobudliwość, uczucie niepokoju czy przyspieszone oddychanie.

Tauryna- ogranicza produkcję hormonów odpowiedzialnych za spalanie i wydalanie tłuszczów, m.in. serotoniny, która w warunkach fizjologicznych przenosi do mózgu informacje z pracujących mięśni o ich przeciążeniu. Tauryna blokując tę informację sprawia, że nawet podczas dużego wysiłku nie odczuwamy zmęczenia, co jest niebezpieczne dla układu krążenia

Guarana- jest to zielony krzew wytwarzający owoce mające czarne nasiona, które zawierają dużą ilość kofeiny (4%), 3X więcej w porównaniu z kawą.

Napoje energetyzujące nie są zalecane do gaszenia pragnienia. Nie wolno ich łączyć z alkoholem, gdyż wzmacniają jego działanie. Nie mogą ich również pić osoby z nadciśnieniem tętniczym i chorujący na serce. Należy też zwrócić uwagę na ilość wypijanych napojów. Zawarty w napojach inozytol może pogorszyć wchłanianie wapnia, ponieważ substancja ta podwyższa poziom fosforu w organizmie.

Szukasz pomocy?
Chcesz uzyskać więcej informacji?
Napisz lub zadzwoń:
Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień
e-mail: biuro@gcpu.pl
telefon: 058- 320- 44- 04
gadu- gadu: 848- 51- 71

Znajdziesz nas również na Facebooku: http://www.facebook.com/?...9205050?sk=wall
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com