Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

beecia  

User



ImiÄ™: Beata

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Mar 2013

Sk±d: Szczecin/£ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 16:43   Uzależnienie od samookaleczania.

Czy znacie kogoś lub sami macie doświadczenia z samookaleczaniem? Czy znacie kogoś kto był od tego uzależniony i z tego wyszedł?
Pytam dlatego, że sama chcę z tym czymś skończyć no ale...
_________________
"Jestem głupcem, naiwnym dzieckiem, nie biegnę za tłumem i mam swoją ścieżkę!"
 

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 16:48   

Przykro mi, ale chyba tylko psycholog może tu pomóc... :(
Nie znam nikogo, kto by robił coś takiego.
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

beecia  

User



ImiÄ™: Beata

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Mar 2013

Sk±d: Szczecin/£ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 16:50   

Teoretycznie psycholog mógłby mi pomóc ale to jest chyba jedyny specjalista do jakiego nigdy w życiu sie nie udam. Mam złe doświadczenia z przeszłości dlatego próbuję sobie poradzić "domowymi" sposobami.
_________________
"Jestem głupcem, naiwnym dzieckiem, nie biegnę za tłumem i mam swoją ścieżkę!"
 

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 16:52   

Myślę, że żeby zerwać z czymś takim trzeba mieć kogoś bliskiego, przyjaciela... Masz kogoś takiego?
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

beecia  

User



ImiÄ™: Beata

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Mar 2013

Sk±d: Szczecin/£ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 16:55   

Mam bliskie osoby, ale nie na tyle bliskie by móc powiedzieć im o swoich problemach. Ich bliskość bardziej polega na tym, że to one zwierzają się mi, a ja zawsze udaję tę silną po której wszystko spływa i niczym się nie przejmuje. Więc w sumie na Twoje pytanie odpowiedź brzmi, że niestety nie.
_________________
"Jestem głupcem, naiwnym dzieckiem, nie biegnę za tłumem i mam swoją ścieżkę!"
 

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 17:14   

Myślę, że właśnie to jest Twoim największym problemem. Ale rozumiem, że nie narzekasz na samotność? A gdybyś spróbowała otworzyć się przed kimś, kto jest Ci najbliższy?
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

beecia  

User



ImiÄ™: Beata

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Mar 2013

Sk±d: Szczecin/£ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 17:21   

Można czuć się samotnie nawet w wielkim tłumie ludzi. I właśnie u mnie tak jest. Pomimo, że mam znajomych "na pęczki" to nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek z nich skłonny był żeby wysłuchać mnie gdy ja mam problem. Zresztą ja wśród znajomych mam wizerunek osoby, która jest silna, ze wszystkim sobie poradzi, nawet jak ma problem to nie obarcza innych nim. I nawet gdybym chciała (chociaż wiem,że po latach trzymania wszystkiego w sobie nie potrafiłabym) się przed kimś otworzyć to nikt nie chciałby mnie wysłuchać bo jestem silna i dam radę sama...
_________________
"Jestem głupcem, naiwnym dzieckiem, nie biegnę za tłumem i mam swoją ścieżkę!"
 

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 18:10   

Może właśnie dlatego warto wybrać się do psychologa? Nie tylko Cie wysłucha, ale też pomoże. Mówię tu o dobrym psychologu. Kiedyś też trafiłam na kiepskiego i trauma pozostała mi na długo, ale ten, z którego usług korzystałam ostatnio naprawdę mi pomógł.
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

beecia  

User



ImiÄ™: Beata

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Mar 2013

Sk±d: Szczecin/£ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 18:22   

A korzystałaś na terenie £odzi?
Ja mam wielkie problemy z zaufaniem drugiej osobie i boję się, że gdybym poszła i okazało by się, że taka osoba mi nie "podpasowała" to wyszłoby kiepsko. Dlatego właśnie się zastanawiam czy dam radę poradzić sobie z tym sama.
_________________
"Jestem głupcem, naiwnym dzieckiem, nie biegnę za tłumem i mam swoją ścieżkę!"
 

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 18:25   

Tak, korzystałam w £odzi. Co prawda był to psycholog monarowski, ale "poradnia leczenia uzależnień"... Chyba można pod to podciągnąć Twój problem. Jeśli byś chciała mogłabym się skonsultować z tą Panią i zapytać, czy by Cię przyjęła. Z całego serca mogę Ci ją polecić.
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

beecia  

User



ImiÄ™: Beata

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Mar 2013

Sk±d: Szczecin/£ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 18:27   

A powiedz mi jeszcze o kosztach?
_________________
"Jestem głupcem, naiwnym dzieckiem, nie biegnę za tłumem i mam swoją ścieżkę!"
 

nie to nie  

Mega wymiatacz

kocia mama



ImiÄ™: Kejt

Wiek: 33

Do³±czy³a: 27 Lut 2013

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 18:30   

Kosztów brak, bo to nfzetowska placówka. Musisz być tylko ubezpieczona.
_________________
"Wiesz, co się robi, jak życie dołuje? Mówi się trudno i płynie się dalej!"

Dori
 

beecia  

User



ImiÄ™: Beata

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Mar 2013

Sk±d: Szczecin/£ód¼

   

Wys³any: 2013-03-02, 18:34   

Jakoś mam duże uprzedzenie do psychologów i boję się, że nic z tego nie wyjdzie. Ale namiary możesz podać w sumie, nic nie szkodzi spróbować. Tylko cały czas zastanawiam się czy nie da rady sobie poradzić samemu z czymś takim.
_________________
"Jestem głupcem, naiwnym dzieckiem, nie biegnę za tłumem i mam swoją ścieżkę!"
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2013-03-03, 10:14   

beecia, rozumiem, że miałaś negatywne doświadczenia w kontakcie z psychologiem. Jednak to nie sprawia, że reszta osób wykonujących ten zawód jest taka sama. Autoagresja i samookaleczenie jest naprawdę poważnym problemem i nie należy go bagatelizować. W przypadku każdych zaburzeń, nie istnieją domowe sposoby, które rozwiązywałyby ten problem. Nie wystarczy odpocząć, znaleźć sobie inny sposób rozładowywania napięcia, obejrzeć ulubiony film, czy przeczytać w spokoju książkę. To choroba jak każda inna i wymaga profesjonalnego leczenia. Składa się z wielu procesów, których nie jesteś świadoma, bądź nie potrafisz ich właściwie rozpoznać lub zinterpretować. W tym tylko może Tobie pomóc terapeuta.
A naprawdę warto. Z pewnością posiadasz cele, marzenia, które chciałabyś zrealizować. ¯ycie z takim problemem nie jest łatwe prawda? Pomyśl ile rzeczy zabiera Tobie samookaleczenie. Wszystkie z nich mogłabyś odzyskać. Chociażby spokój. Nie pozwól na to, by ten problem odebrał Tobie zbyt wiele.

Powodzenia. :-)
_________________
Drugs&hugs.
 

beecia  

User



ImiÄ™: Beata

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Mar 2013

Sk±d: Szczecin/£ód¼

   

Wys³any: 2013-03-03, 12:09   

slow teoretycznie nie powinnam myśleć, że skoro ten jeden psycholog był zły to reszta też jest ale jakoś nie umiem się pozbyć wrażenia, że tak jest i już nie potrafię zaufać także chyba niestety tę formę pomocy będę musiała sobie odpuścić. Teoretycznie nie da się poradzić sobie domowymi sposobami z tym problemem ale z drugiej strony chyba odrobina silnej woli powinna wystarczyć. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć.
¯ycie z takim problemem teoretycznie nie jest łatwe ale z drugiej strony tak bardzo się do tego przyzwyczaiłam, że już nie sprawia mi to większej różnicy.
_________________
"Jestem głupcem, naiwnym dzieckiem, nie biegnę za tłumem i mam swoją ścieżkę!"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com