Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Zdarta.Cena  

Stały User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-06, 14:28   Wasz stosunek do Niemców.

Bardzo mnie to ciekawi. Jak jest wasz stosunek do Niemców, i w ogóle do Niemiec? Lubicie ich czy nie? Uzasadnijcie swoją odpowiedź. Za co lubicie lub za co nie lubicie? Czy to stereotyp czy prawda?
 

Vicol  

Wymiatacz



ImiÄ™: Wiktor

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Wrz 2009

Sk±d: st±d

   

Wys³any: 2009-11-06, 15:37   

ja tam do Niemców nic nie mam. Może troche ich język jest dziwnie brzmiący. Ogólnie wole ich niż Latynów :P
 

PaUliNAaA3112  

Wymiatacz



ImiÄ™: Paulina

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Lip 2009

Sk±d: Z Polski;]

   

Wys³any: 2009-11-06, 15:38   

Ja do nich raczej nie mam nic.
To przeszłość. Trzeba isc dalej. Przebaczyć, ale nie zapomnieć.
a co do jezyka to ucze sie bo lubie ten jezyk
_________________
No Men-no Sex,No Sex-No Children,No School-No Problem ;p
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2009-11-06, 15:42   

Hm... miłością do nich nie pałam.
Do nienawiści powodu nie mam ( jeśli chodzi oczywiście o dzisiejsze czasy) .
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

vvdx  

Mega wymiatacz

smoker



ImiÄ™: Piotrek

Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-09, 12:39   

Biorac pod uwage II WOjne Swiatowa czuje do niemcow odraze i niechec. No ale tego co bylo juz nie mozna cofnac i trzeba miec neutralny stosunek. Niech oddadza nam pieniazki za zniszczona Warszawe i przestana sie upominac o swoje posiadlosci i bedzie ok.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-11-09, 17:42   

obojętny całkowicie.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2009-11-09, 17:44   

Nie przepadam za językiem. Ogólnie nie przepadam, lecz staram się nie być uprzedzony
:D ZresztÄ… Blind Guardian, Rammstein... :P
_________________
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-11-09, 20:16   

Nic do nich nie mam. A nawet jak byłam na 2 tygodnie w Niemczech na kolonii to było całkiem miło, z kazdym dało się dogadać łamanym angielskim, na migi. :mrgreen:
A to co było kiedyś, te wojny, nie wojny, rozbiory, nie rozbiory to wiadomo Polska poniosła straty ale z tego powodu teraz nie będę obrażać Niemców.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Primo!

User

Pierwszy Skrzypek


ImiÄ™: SÅ‚awek

Wiek: 30

Do³±czy³: 09 Lis 2009

Sk±d: ¯abia Wola

   

Wys³any: 2009-11-09, 20:20   

Ja równie¯ nie jestem uprzedzony, ale wymienie się paroma uwagami. :-)
Nie da się ukryć, że język (a właściwie jego wymowa przez samych Niemców) nie jest przyjazny. Przynajmniej takie jest moje uczucie, ale może jest to spowodowane moimi prorosyjskimi skłonnościami na różnych płaszczyznach (język, kultura, moje pochodzenie - jestem w 1/64 Rosjaninem, ale w rodzinie zdecydowanie więcej polskości, ale i tak wszyscy biegle mówią po rosyjsku :-P , przepraszam za off-top), bo język rosyjski jest dla mnie całkowitym przeciwieństwem niemieckiego - jest taki melodyczny.
Z kolei nie dziwię się niektórym, bo po kampanii SPD z Polakami-krukami na plakatach ich reakcja jest zrozumiała.
Ciekawa rzecz miała się chyba w Warszawie, gdzie bodajże Plac Bankowy chciano przemianować na Plac Przyjaźni Polsko Niemieckiej. Większość ankietowanych była nieprzychylna, lecz mało kto podawał konkretne powody.
Trzeba przyznać, że jednak wszyscy - nawet jeśli zaprzeczają - mają nieco stereotypowy wizerunek Niemca. Bo wszyscy znają stereotyp: Niemiec - blondyn lub rudy o stalowoniebieskich oczach, surowych rysach twarzy, nieco dystyngowanej postawy (chyba, że wszyscy myśląc "Niemiec" mają przed oczami Bawarczyka w tradycyjnym stroju). Niby każdy wie, że to stereotyp, ale jak zobaczy jakiegoś Niemca w realu albo TV i będzie on wyglądał tak samo, to od razu zacznie wierzyć w stereotyp. Ale oczywiście to nie reguła. Sam podczas jazdy do Danii przez Niemcy, podczas pobytu w Hamburgu doszedłem do wniosku, że "Ci wszyscy Niemcy są niemal identyczni". :-P Oczywiście tak nie jest.
Nieco inaczej Niemców postrzegają rdzenni mieszkańcy Wielkopolski, ¦ląska (mimo ogromnych separatystycznych skłonności) i Pomorza, którzy przez wieki zdołali się zasymilować z miejscową ludnością. Niestety II wojna światowa i kilkaset lat pruskiego (niemieckiego) zaboru odbiło swoje piętno, które widoczne jest i dziś.
Moja taka mała dygresja - to, co najbardziej kojarzy mi się z Niemcami, to powiedzenie "pruski dryl". :-D

Primo!
_________________
Faber est quisque suae fortunae.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-11-09, 20:22   

Zdarta.Cena napisa³/a:

ak jest wasz stosunek do Niemców, i w ogóle do Niemiec?


Bardzo neutralny
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-11-09, 20:25   

Nie żywię do Niemców urazy. Nie zapominam o faktach historycznych, ale nie obwiniam dzisiejszych obywateli Niemiec o IIW¦. Uczę się ich języka, lubię go, mimo, iż potrafi być naprawdę skomplikowany ;) .
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Joana  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 09 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-11-09, 22:12   

Ja też nic do nich nie mam. Nie znam osobiście żadnego Niemca, mogłabym policzyć na palcach tych, których spotkałam gdzieś w przelocie na mieście itd. a i ci nie zasłużyli w żaden sposób na moją niechęć. Historia historią, było, minęło, a żyć trzeba do przodu.
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-11-09, 22:13   

Nie przepadam. Za historię i ogólny stosunek do Polaków teraz.

O i jak dojdę do władzy to podbije szwabów :mrgreen:
 

bezsenna  

Stały User



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Sie 2009

   

Wys³any: 2009-11-09, 22:50   

Często jestem w Niemczech, mam tam dużo znajomych. Sami sympatyczni ludzie, zawsze pomocni. Zdarza mi się niechcący nawet sprowadzić Niemców do domu, kiedy np. przyjeżdżają zobaczyć miejsce i domy, w których kiedyś mieszkali. :D Językiem byłam kiedyś bardziej zafascynowana, teraz mi to szaleństwo minęło.
Jedyne co mogę im zarzucić, to to, że mają o niebo lepszą sytuację niż my, Polacy, a i tak narzekają i nie doceniają tego.
A sprawy typu: wojna.. to było kiedyś. Czasu się nie cofnie. A nie można żyć w wiecznym konflikcie i nienawiści.
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2009-11-09, 22:56   

nie wiele mogę się wypowiedzieć o Niemcach, ponieważ niewielu znam. a znając kilka osób nie można się wypowiadać o całym narodzie.
w kraju nigdy nie byłam, ale niesłychanie drażni mnie niemiecki język. jest taki twardy i chropowaty. nie lubię.
_________________
meow
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com