Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-11-24, 20:00   

Tacy ludzie, tzn. ludzie na siÅ‚Ä™ „wciskajÄ…cy” wiarÄ™ pochodzÄ… albo z bardzo wierzÄ…cych rodzin, albo tej wiary miaÅ‚y za maÅ‚o. Zmuszanie kogoÅ› do jakiÅ› rzeczy i obojÄ™tnie czy jest to zjedzenie buÅ‚ki, pójÅ›cie do koÅ›cioÅ‚a czy zabicia kogoÅ› jest w Å›wietle prawa nie zgodne z konstytucjÄ….
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-24, 20:20   

Patrycja94 napisa³/a:

Zmuszanie kogoś do jakiś rzeczy i obojętnie czy jest to zjedzenie bułki, pójście do kościoła czy zabicia kogoś jest w świetle prawa nie zgodne z konstytucją.


TAK! Masz racjÄ™!

Tylko zastanawiam się, czy poszłabyś na policję, aby zgłosić że jesteś zmuszana do chodzenia do kościoła przez rodziców.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-11-24, 20:43   

Gdybym miała ukończone 18 lat to tak, niestety do 18 roku życia nie mogę zgłaszać zeznań bez obecności opiekunów prawnych. :-x
To zawsze pogwałcenie prawa do wolności wyznania
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-24, 20:49   

Patrycja94 napisa³/a:

Gdybym miała ukończone 18 lat to tak


:mrgreen:

Patrycja94 napisa³/a:

niestety do 18 roku życia nie mogę zgłaszać zeznań bez obecności opiekunów prawnych


Jak nie, skoro tak?
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-11-24, 20:53   

mam nadzieję, że wiesz, że pisane to było z przymróżeniem oka. ;)

TQIT napisa³/a:

Jak nie, skoro tak?


:?:
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-24, 20:57   

Tego jest akurat na 100% pewny - można bez problemu pójść samemu na policję by oskarżyć rodziców o cokolwiek - czy to chodzi o znęcanie się, czy właśnie brak wolności wyznania. Policja nie ma prawda odmówić osobie "pokrzywdzonej" w sprawie.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-11-24, 21:06   

Policja? Może bardziej telefony zaufania? Albo psycholodzy?
Moja koleżanka miała taką sytuację, że nie mogła zeznawać bez osoby dorosłej.
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-24, 21:09   

Patrycja94 napisa³/a:

Może bardziej telefony zaufania?


Telefony zaufania w prawdziwych przypadkach zazwyczaj kierują tam gdzie trzeba - na policję. Psycholodzy też. I powtarzam: obecności opiekunów nie jest na 100% konieczną koniecznością.
 

Patrycja94  

Hiper wymiatacz

ZÅ‚a dziewczyna



ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Wrz 2009

Sk±d: wzi±æ na wino?

   

Wys³any: 2009-11-24, 21:10   

Skoro tak, to nie będę się sprzeczać.
_________________
...I ślubuję Ci uśmiech przy porannej kawie, parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę.
 

pustuÅ‚  

Mega wymiatacz

Sokoli fanatyk



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lis 2009

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2009-11-24, 22:08   

Współczuje Ci-też kiedys miałem ten problem,udało mi się wyrwać i żyje wolny od katoli i ich religi
_________________
www.sokolnictwo.pl
www.koo.free.ngo.pl
www.pustulka.pl
"W zarannej topieli drapieżny ptak wzbił się do lotu wysoko, wysoko"
"Będziesz jak ptak który szybując w otchłań ufnie wierzy,że jego czas wiecznie trwa"
 

Hasse  

Stały User

Wyznawca



Imię: Michał

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-26, 19:35   

pustuÅ‚ napisa³/a:

Współczuje Ci-też kiedys miałem ten problem,udało mi się wyrwać i żyje wolny od katoli i ich religi

Jesteś ateistą? Na pewno powiesz,że czujesz się taki swobodny, że teraz kiedy już nie wierzysz, że już nie ma jakiejś wyższej siły( nie mówię tu już o Bogu, bo według mnie nie da się w nic nie wierzyć) dla której powinieneś żyć czujesz się tak SWOBODNY...Katole... OK. Czy nie jest tak??? Jestem ciekaw kto także zmuszał ciebie do chodzenia do kościoła i do wiary. Pewnie sam siebie zmuszałeś.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-11-26, 19:38   

Hasse napisa³/a:

Jestem ciekaw kto także zmuszał ciebie do chodzenia do kościoła i do wiary. Pewnie sam siebie zmuszałeś.


Przeczytaj najpierw ten temat, a później pisz, ze nikt nie może zmuszać do "wiary".
 

pustuÅ‚  

Mega wymiatacz

Sokoli fanatyk



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lis 2009

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2009-11-26, 19:48   

Hasse, no ateistą to nie,kimś innym ale nie oto tu chodzi.Tak czuje się swobodny i tak-owszem byłem zmuszany do chodzenia na religie i to jeszcze nie tak dawno.Groziło mi wyrzucenie z domu bo moja rodzina jest katolicka i to przez duże K natomiast ja jestem całkowitym przeciwieństwem


//Błędy !
_________________
www.sokolnictwo.pl
www.koo.free.ngo.pl
www.pustulka.pl
"W zarannej topieli drapieżny ptak wzbił się do lotu wysoko, wysoko"
"Będziesz jak ptak który szybując w otchłań ufnie wierzy,że jego czas wiecznie trwa"
 

Hasse  

Stały User

Wyznawca



Imię: Michał

Wiek: 30

Do³±czy³: 26 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-26, 20:04   

Odmienny charakter. Po prostu nie zrozumiałe dla mnie jest takie podejście. Pewnie dlatego, że jestem mocno wierzący. Dlatego przepraszam jeśli nie będę zgadzał się z kimś.

[ Dodano: 2009-11-26, 20:05 ]

TQIT napisa³/a:

a później pisz, ze nikt nie może zmuszać do "wiary".

Nie napisałem, że nikt nie może nas zmuszać do wiary...

[ Dodano: 2009-11-26, 20:07 ]
Chodzi mi po prostu o to, że osoby młode w tym i ja często buntują się nie przeciwko samemu narzucaniu wiary jako wiary tylko narzucaniu czegokolwiek przez kogokolwiek i w tym tkwi problem.
_________________
Bóg stworzył świat w 7 dni. A ja zniszczyłem swój świat w 7 sekund. -,,Siedem Dusz"
 

pustuÅ‚  

Mega wymiatacz

Sokoli fanatyk



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lis 2009

Sk±d: Gdynia

   

Wys³any: 2009-11-26, 20:18   

W moim przypadku to nie jest kwestia buntu bo ten wiek mam już 2 lata za sobą.U mnie to kwestia podejścia do wiary i życia i wiem w co wierze a w co nie.

//Proszę,abyś korzystaj z mozzili jeśli masz problem z dysleksją,bądź zwracał większą uwagę na to w jaki sposób piszesz i czy nie popełniasz żadnych błędów ortograficznych.
_________________
www.sokolnictwo.pl
www.koo.free.ngo.pl
www.pustulka.pl
"W zarannej topieli drapieżny ptak wzbił się do lotu wysoko, wysoko"
"Będziesz jak ptak który szybując w otchłań ufnie wierzy,że jego czas wiecznie trwa"
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com