Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Martucha  

User


Do³±czy³a: 11 Maj 2010

Sk±d: mazowieckie

   

Wys³any: 2010-05-11, 20:56   Wybór liceum!

Mam dylemat jaki wybrać profil w liceum. Czy ogólny czy humanistyczny czy mat-geo? Z każdego przedmiotu mam 4, więc nie wiem i nie wiem co chciałabym robić później....
Z matmą różnie bywało i z geografią też, a na humanistycznym boję sie historii choć też mam 4 to nie mam pamięci do dat. Doradzicie coś?
 

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-05-11, 21:01   

Historie zawsze da sie jakos przeskoczyc, geografie tez- wykujesz, moze przysiadziesz troche dluzej niz normalnie ale sie nauczysz. Z matka w liceum natomiast zaczynaja si schody. Jesli po gimnazjum wiesz, ze matematyka nie jest Twoja najmocniejsza strona to nie polecam- mam za soba profil mat-fiz-inf i w gimnazjum z matmy mialam 5/6 i w liceum sie przejechalam ;) Trzeba miec albo dyg albo naprawde duzo samozaparcia :)
_________________
"Her heart is on her sleeve and it is looking right through me
You gently vicious slowly never felt so naked
Sex not love, I taste it in your make up
Sex not love, I taste in your lips"
 

Martucha  

User


Do³±czy³a: 11 Maj 2010

Sk±d: mazowieckie

   

Wys³any: 2010-05-12, 15:07   

co raz bardziej myślę o humanistycznym....a za dodatkowy język obcy wybrać rosyjski którego uczę się już 6 lat, czy francuski od podstaw? Wiem że to trochę szalone ale lubię języki i może w przyszłości pójdę w tym kierunku. jak myślicie?
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-12, 15:32   

Ja powiem tak - idź na to, co bardziej Cię kręci. Język polecam kontynuować, zwłszcza, że rosyjski dzisiaj w cenie. Co do małej pamięci do dat czy czegokolwiek - o to bym się nie martwiła, pamięć można rozwijać, ja zaczynając studia językowe miałam bardzo niską pamięć, po trzech latach nauki słowek moja pamięć bardzo się rozwinęła, więc o to się naprawdę nie martw, w miarę nauki pamięć się "powiększy" ;)
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Martucha  

User


Do³±czy³a: 11 Maj 2010

Sk±d: mazowieckie

   

Wys³any: 2010-05-12, 15:38   

Poszłaś na studia językowe? Jakie?

[ Dodano: 2010-05-12, 15:40 ]
I jestem bardzo ciekawa jak powiększałaś swoją pamięć?
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-12, 15:45   

Cytat:

Poszłaś na studia językowe? Jakie?



GermanistykÄ™.

Cytat:

I jestem bardzo ciekawa jak powiększałaś swoją pamięć?



Samo przyszło, że tak powiem. Dla przykładu, na pierwszym roku materiał do kolokwium obejmował, bo ja wiem, sześć stron słówek. Teraz, po trzech latach obejmuje nawet do dwudziestu stron, a jednak jestem w stanie nauczyć się wszystkich słówek i nie pomieszać się w nich. Oczywiście nie z dnia na dzień - nauka dwudziestu stron, do takiego pisemnego egzaminu na przykład, to nauka na tydzień, codziennie po średniej dawce materiału.
Nie potrzeba specjalnych ćwiczeń, systematycznie poszerzana pamięć, poprzez codzienną naukę, sprawia, że pod koniec studiów grając w memo ograłam innych 14 do 3 zapamiętanych par :-D
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Ostatnio zmieniony przez cappuccino 2010-05-12, 15:50, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Martucha  

User


Do³±czy³a: 11 Maj 2010

Sk±d: mazowieckie

   

Wys³any: 2010-05-12, 15:49   

Co chciałabyś później robić? A może masz już coś na oku?
 

cappuccino  

VIP



ImiÄ™: Mama Madzia

Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2010-05-12, 15:52   

Cytat:

Co chciałabyś później robić? A może masz już coś na oku?



To kierunek nauczycielski, więc będę przede wszystkim męczyć w szkołach publicznych i językowych :-) będę też robić tłumacza przysięgłego, ale to dopiero po magistrze, na razie skupiam się na skończeniu szkoły i czerwcowym egzamine licencjackim.
_________________


http://mama24na7.blog.pl/
 

Martucha  

User


Do³±czy³a: 11 Maj 2010

Sk±d: mazowieckie

   

Wys³any: 2010-05-12, 15:53   

¯yczę powodzenia i dużo szczęścia.

[ Dodano: 2010-05-12, 16:02 ]
Czy to prawda że jeśli pójdę na mat-geo to będę miała łatwiej z matura z matmy niż gdybym poszła na humanistyczny?

[ Dodano: 2010-05-12, 16:07 ]
moglibyście mi powiedzieć co się robi na humanistycznym? czego jest najwięcej i z czym mieliście największe kłopoty?
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-05-12, 16:23   

Cytat:

Czy to prawda że jeśli pójdę na mat-geo to będę miała łatwiej z matura z matmy niż gdybym poszła na humanistyczny?



Oczywiście że nie. Jak sama nazwa profilu mówi na mat-geo stawia się główny nacisk na plastykę i przysposobienie obronne i to z tych przedmiotów będziesz miała łatwiej z maturą.
 

Doodah Day

User



Do³±czy³: 09 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-12, 23:35   

Na humanie jest trudno z historią. Dużo trudniej, niż komukolwiek się wydawało że będzie - przynajmniej w mojej klasie. Naprawdę mnóstwo materiału. No i wymagane są umiejętności. Historia z podstawówki i gimnazjum w moim przypadku to było tylko nauczenie się kilku dat na sprawdzian, a teraz trzeba umieć powiązać ze sobą fakty, myśleć logicznie, czytać mapy, umieć wyrazić swoje opinie na różne tematy... Naprawdę, to dużo obszerniejszy przedmiot niż mogłoby się wydawać. Chociaż i tak większość zależy od nauczyciela - jak Ci się trafi słaby to krzyż na drogę, ale jak dobry to dużo łatwiej będzie Ci przyswajać wiedzę ;) jeśli serio myślisz o humanie to radziłabym jak najwcześniej zacząć czytać o historii, przyswajać sobie jakieś informacje, uczyć się historycznego myślenia itd.
A polski - mnóstwo wypracowań, ale jeśli to lubisz to nie będzie z tym raczej problemu :)
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-05-12, 23:40   

Idź na mat-geo - humanistów mamy po uszy w tym kraju.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

praDa  

Mega wymiatacz

Sex, rock and thea!



Wiek: 35

Do³±czy³a: 07 Maj 2010

Sk±d: Den Haag / Rijswijk

   

Wys³any: 2010-05-13, 16:51   

cappuccino napisa³/a:

Samo przyszło, że tak powiem. Dla przykładu, na pierwszym roku materiał do kolokwium obejmował, bo ja wiem, sześć stron słówek. Teraz, po trzech latach obejmuje nawet do dwudziestu stron, a jednak jestem w stanie nauczyć się wszystkich słówek i nie pomieszać się w nich. Oczywiście nie z dnia na dzień - nauka dwudziestu stron, do takiego pisemnego egzaminu na przykład, to nauka na tydzień, codziennie po średniej dawce materiału.
Nie potrzeba specjalnych ćwiczeń, systematycznie poszerzana pamięć, poprzez codzienną naukę, sprawia, że pod koniec studiów grając w memo ograłam innych 14 do 3 zapamiętanych par



To nie jest do konca poszerzanie pamieci. Pamiec mozna cwiczyc (jako dziecko chodzilam na takie zajecia, dziala). To raczej fakt, ze idac coraz dalej z jednym jezykiem wszysto zaczyna sie laczyc w jakas calosc. Na poczatku masz niski zasob slow i kazde nowe slowo jest bardzo wazne. Im wiekszy zasob slownictwa, tym wiecej polaczen miedzy nimi np grupujesz je np na synonimy, przeciwienstwa, prepozycje itd.
_________________
"Her heart is on her sleeve and it is looking right through me
You gently vicious slowly never felt so naked
Sex not love, I taste it in your make up
Sex not love, I taste in your lips"
 

niunia16  

User



ImiÄ™: Natalia

Do³±czy³a: 26 Kwi 2010

Sk±d: lubelszczyzny:)

   

Wys³any: 2010-05-13, 17:15   

też jestem przed tym wyborem,decyduję się się na profil humanistyczny.Z całą pewnością nie będzie lekko ,ale matematyka jest nie dla mnie.Jeżeli nie jesteś z matematyką ,,za pan brat,, to radzę ci i nie iść na taki profil z .Potem możesz mieć problemy :]
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-05-13, 17:20   

Pytałaś się czy na mat-geo bd łatwiej z maturą z matematyki.Jeśli przebrniesz przez 3 lata nawet z słabymi ocenami to napewno podstawe masz w kieszeni.Są tam banały.Z rozszerzeniem jest trudno.U mnie w klasie własnie mat-geo własnie wiekszość poszła na ten profil aby doszlifowac matę.Bo byli raczej ogólni.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com