Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

GCPU

Stały User



Do³±czy³: 10 Lis 2010

   

Wys³any: 2012-07-12, 15:21   zapalisz?

W okresie dorastania, czyli najważniejszym okresie Twojego życia szukasz wÅ‚aÅ›ciwej drogi. DenerwujÄ… CiÄ™ rodzice, którzy Ciebie nie rozumiejÄ…, a jedyne pytanie jakie pada z ich ust, to „jak byÅ‚o w szkole? ”. Konflikty jakie pojawiajÄ… siÄ™ w domu z rodzicami o godziny powrotu do domu, odrabianie lekcji, nie taki strój, zÅ‚e zachowanie, czy wreszcie pyskowanie. Zauważasz, że zaczynacie siÄ™ różnić. Masz zupeÅ‚nie inne spojrzenie na Å›wiat niż jeszcze parÄ™ lat wczeÅ›niej. Zaczynasz widzieć w rodzicach bardziej wrogów niż przyjaciół. Wielu nastolatków w takim momencie zaczyna dążyć do bycia niezależnym i w zwiÄ…zku z tym wycofuje siÄ™ z życia rodziny, by budować relacje z przyjaciółmi i wtedy…

no wÅ‚aÅ›nie, imprezy, pierwsze kontakty towarzyskie. Spotykasz siÄ™ ze znajomymi, którzy ubierajÄ… siÄ™ podobnie, sÅ‚uchajÄ… Twoich ulubionych zespołów, macie podobne pasje, zainteresowania. Czujesz, że z nimi możesz porozmawiać o wszystkim. Podzielić siÄ™ problemami, nawet tymi, które skrywasz gÅ‚Ä™boko przed wszystkimi innymi. Siedzicie na imprezie i… Nagle ktoÅ› wyciÄ…ga woreczek z zielonymi liśćmi i pyta, „ chcesz? ”. Co w takim wypadku powiedzieć? Przecież ciężko jest odmówić, skoro obok Ciebie siedzi grupa znajomych a impreza trwa. WiÄ™kszość nastolatków musi sama zdecydować co odpowiedzieć. Mam nadzieje, że ten post pomoże Tobie podjąć decyzjÄ™.

Marihuana, bo o niej mowa produkuje się z rośliny pod nazwą Cannabis sativa. W wielu przypadkach pomaga zrelaksować się i podnosi nastrój. Często jednak wywołuje łagodne halucynacje i w związku z tym zaliczana jest do środków psychodelicznych, czyli halucynogenów. Warto wiedzieć, że marihuana już sama w sobie zawiera o połowę więcej substancji smolistych niż papierosy. Zaraz po zapaleniu marihuany zostaje upośledzona koordynacja wzrokowo- ruchowa, co uniemożliwia np. prowadzenie pojazdów. Upośledzona zostaje również pamięć krótkotrwała i opóźnia proces uczenia się. Następstwem zapalenia marihuany są także napady lęku, które spowodowane są wzmożonym odbieraniem bodźców z otoczenia. Nasila się również tempo akcji serca do 140- 150 uderzeń na minutę, a także niebezpiecznie podnosi ciśnienie krwi.

Wciąż siÄ™ zastanawiasz… i znów z rozmyÅ›laÅ„ wyrywa Ciebie kolejne pytanie „zapalisz ?”. A w Twojej gÅ‚owie tysiÄ…ce myÅ›li: „ podobno to sprzyja zacieÅ›nianiu wiÄ™zi towarzyskich, zwiÄ™ksza siÄ™ Å›wiadomość doznaÅ„ i można odkryć coÅ› nowego, polepszony zostaje wglÄ…d w siebie, zwiÄ™kszy siÄ™ twórcze myÅ›lenie, czas bÄ™dzie wolniej pÅ‚ynąć ” …
Jednak trzeba pamiętać, że każdy reaguje na narkotyki inaczej. Przyspieszone tętno i zwiększenie uświadomienia własnego ciała zazwyczaj powoduje wrażenie, że zaraz serce Tobie wyskoczy. Objawy dezorientacji często wywołują lęk, iż nie powróci się do swojej tożsamości. Silnie zatrucie sporą dawką marihuany prowadzi do nudności i wymiotów.
¦wiat zdaje się być wielkim, otwartym marketem z różnymi substancjami psychoaktywnymi. Polska zalewana jest narkotykami, które zniekształcają spostrzeganie i zmieniają stany uczuciowe. Każdy szuka w marihuanie czegoś dla siebie; ucieczki, przyjemności, chęci zaimponowania innym, inni jeszcze- wewnętrznej prawdy. Wybór zawsze należy do Ciebie i to Ty wyznaczasz swoją hierarchię, priorytety i dobierasz znajomych. Warto wsłuchiwać się w siebie i zastanowić, czy trzeźwa świadomość nie jest lepsza niż zniekształcona używkami rzeczywistość.

Beata
 

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-07-12, 17:44   

Co to ma być ? Paliłaś kiedyś ?
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2012-07-12, 18:00   

Dafuk?

Ale że w sensie że to jest taka jakby historyjka żebym wczuł się w rolę, a potem doszedł do mądrych wniosków czy cuś?

GCPU napisa³/a:

czy trzeźwa świadomość nie jest lepsza niż zniekształcona używkami rzeczywistość.



Ja jestem za świadomością.

Ale większośc ludzi nie, bo jakby powiedzieli że świadomośc jest lepsza a potem upija się niszcząc zdrowie, dostając potem kaca i tracąc świadomośc to znaczy że jest hipokrytą.

Mi się lepiej rozmawia, bawi, żyje na trzeźwo, ale spójrz ilu nastolatków pije na imprezach. To są ludzie, którzy uważają, że świadomośc jest na imprezie nie jest fajna.

Jak na tekst taki pisany przez prawdopodobnie jakąś osobę uważającą się za pedagoga i psychologa który wrzucił tekst na forum młodzieżowe który zmieni ich postrzeganie używek to nie była dobra manipulacja.
_________________
 

Asasello  

Wymiatacz

Asasello



Wiek: 30

Do³±czy³: 15 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-07-12, 18:05   

Cytat:

Jak na tekst taki pisany przez prawdopodobnie jakąś osobę uważającą się za pedagoga i psychologa który wrzucił tekst na forum młodzieżowe który zmieni ich postrzeganie używek to nie była dobra manipulacja.



To samo pomyślałem i tak samo uważam.
 

KestoN  

Stały User


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Maj 2012

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-07-12, 18:14   

MARIHUANA MA WIÊCEJ SUBSTANCJI SMOLITYCH NI¯ PAPIEROS? Ty wiesz co ty gadasz? sama marihuana jest nawet DOBRA dla płuc, posiada nie groźnie substancje, no chyba że palimy jointa z tytoniem no to tak jak szlug. Gościu nie pisz jak nie wiesz o czym piszesz, ja jestem za tym żeby usunąć ten bezsensowny post, Natanek Cię nasłał? każdy zrobi to co uważa a nie to co ty napiszesz, ja wolę zapalić skręta i się odprężyć niż wypić wódki i być agresywnym.
 

NietajemniczyZnajomy  

Hiper wymiatacz

pustyni.



Do³±czy³: 14 Lip 2010

   

Wys³any: 2012-07-12, 20:20   

Pieprzysz smuty. Ganja jest zla, ale nie aż tak :)
_________________
Your Game Tools
Your Hacks Forum
 

mat1313

Mega wymiatacz


Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Lut 2012

   

Wys³any: 2012-07-12, 21:22   

Alko, faje, dragi - bez tego można żyć, do życia niezbędne, a pieniądze w portfelu.
 

justys1911  

User


ImiÄ™: Justyna

Wiek: 31

Do³±czy³a: 02 Lip 2012

   

Wys³any: 2012-07-12, 22:08   

nie paliłam, nie palę i nei zamierzam mimo iż wielu znajomych to robi. Uważam że to jest złe, ale gdybym miała wybierac wolałabym żeby zalegalizowali marihuanę a wycofali alkohol, bo uważam że marihuana nie jest w stanie wyrządzic tyle złego ludziom co alkohol
_________________
"Lepiej zrobić coś i żałować, niż żałować że się tego nie zrobiło"
 

KestoN  

Stały User


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Maj 2012

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2012-07-12, 22:24   

zgadzam się z koleżanką u góry ;) ¯ADNA U¯YWKA NIE JEST DOBRA, ale marihuana jest mniej szkodliwa niż papierosy czy alkohol nie mówiąc o innych narkotykach
 

viphouse  

Hiper wymiatacz


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2012-07-12, 23:26   

GCPU napisa³/a:

Często jednak wywołuje łagodne halucynacje i w związku z tym zaliczana jest do środków psychodelicznych, czyli halucynogenów.



Bzdura. Marna prowokacja.
 

antylopa  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-07-12, 23:32   

hahaha, nie wierze..

Asasello napisa³/a:

Cytat:
Jak na tekst taki pisany przez prawdopodobnie jakąś osobę uważającą się za pedagoga i psychologa który wrzucił tekst na forum młodzieżowe który zmieni ich postrzeganie używek to nie była dobra manipulacja.



To samo pomyślałem i tak samo uważam.


ja tez podnosze lapke w gore.
_________________
Siedziałam w Twoim salonie, jak dawniej.
Rozmawiałam z Twoją mamą, jak dawniej.
Piłam kawę w szarym kubku, jak dawniej.
I nawet pachniało jak dawniej.
Ale obok mnie puste miejsce,
dawniej siedziałeś tam Ty...
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2012-07-12, 23:52   

Czy zapalÄ™? A co masz?
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

antylopa  

Stały User



Do³±czy³a: 26 Cze 2012

   

Wys³any: 2012-07-13, 00:04   

Straho, zapraszam do mnie.
_________________
Siedziałam w Twoim salonie, jak dawniej.
Rozmawiałam z Twoją mamą, jak dawniej.
Piłam kawę w szarym kubku, jak dawniej.
I nawet pachniało jak dawniej.
Ale obok mnie puste miejsce,
dawniej siedziałeś tam Ty...
 

dzilu96  

Pogromca postów



ImiÄ™: Piter

Wiek: 28

Do³±czy³: 03 Pa¼ 2010

Sk±d: Stara stolica

   

Wys³any: 2012-07-13, 21:07   

Nie zapalę bo wolę wypić, i co mi zrobicie? :wstyd:
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2012-07-13, 21:16   

dzilu96, good for you.
Teraz straszna moda na palenie zamiast picia.

Ja np w ogóle walę to i ani nie piję ani nie palę... chyba że czasami fajkę sobie zapalę. :D
_________________
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com