Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-02-20, 12:33   Zaufanie do innych

Według badań statystycznych w Skandynawii około 60% ludzi ufa innym, swoim współpracownikom, znajomym, sąsiadom.
Polska na tle takich statystyk wynika bardzo miernie. Polacy rzadko ufają innym, są podejrzliwi, że ktoś może mieć/ma złe intencje.
Jak jest u Was, ufacie innym ? Współpracownikom, znajomym ?
Dlaczego Polacy sÄ… tak nie ufni w stosunku do innych ?
Czy byście się zgodzili przeprowadzić test, stając tyłem do wybranej losowo osoby z waszego otoczenia i celowo przewrócić się na plecy mają ufność, że ta dana osoba za plecami was chwyci ? Czy zrezygnowalibyście z takiej próby ?
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

madeline134  

Moderator



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Pa¼ 2009

Sk±d: ¦l±sk/Krk

   

Wys³any: 2010-02-20, 12:38   

Mizantrop napisa³/a:

Jak jest u Was, ufacie innym ? Współpracownikom, znajomym ?



Różnie to bywa.Ogólnie to jestem bardzo ufną osobą,ale w pewnych sytuacjach nie zaufałabym nikomu.

Mizantrop napisa³/a:

Dlaczego Polacy sÄ… tak nie ufni w stosunku do innych ?



Możliwe,że historia ma tu dużo do powiedzenia.

Mizantrop napisa³/a:

Czy byście się zgodzili przeprowadzić test, stając tyłem do wybranej losowo osoby z waszego otoczenia i celowo przewrócić się na plecy mają ufność, że ta dana osoba za plecami was chwyci ? Czy zrezygnowalibyście z takiej próby ?



Tak,zgodziłabym się,ale łatwo by mi to nie przyszło.
_________________
There is nothing to fear but fear itself.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-20, 14:50   

¯ycie uczy, żeby nie ufać bezgranicznie. Zawsze trzeba wziąć pod uwagę każdą ewentualność. Poza tym też zależy o jakim zaufaniu mówimy, bo zaufać gościowi za 20gr i mi odsprzeda szluga to zawsze można.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2010-02-20, 14:57   

Ufam. Nawet bardzo. Ale nie to, że wszystkim. Po prostu gdy kogoś poznaję, to wiem od razu czy mogę mu zaufać. Bywa, że ni z tego ni z owego komuś kogo mało znam zdradzam swoje różne tajemnice czy też wyżalam się i jestem absolutnie pewna, że ta osoba nie zawiedzie mojego zaufania. Jeden raz trafiłam na osobę absolutnie niewartą zaufania. Nie zdradziła mnie ani nie zawiodła, ale czułam, że nie jest szczera, podświadomie nie traktowałam poważnie jej "szczerości" aż któregoś dnia zerwałam z nią kontakt. Teraz wszyscy którzy coś o mnie wiedzą są godni zaufania, wiem o tym.
Zaufanie komuś przychodzi mi łatwo, bo ja chyba wierzę w ludzi. A kiedy ktoś jest fałszywy, to widzę to.
Ale coś naprawdę ważnego w swoim życiu mogłabym powierzyć tylko kilku osobom. Ale za to bez wahania.
Mogłoby to się wydawać wszystko naiwne, ale nie zawiodłam się, więc nadal w to wierzę.
 

JustyÅ›ka  

Hiper wymiatacz

kocianka:)



Wiek: 30

Do³±czy³a: 22 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-02-20, 16:59   

Jestem ostrożna z powierzaniem tajemnic, bo kilka razy już się sparzyłam. :kwasny: Muszę kogoś bardzo dobrze znać, żeby powierzyć mu jakąś tajemnicę, otworzyć się i porozmawiać od serca. Myślę, że Polacy wszędzie szukają jakichś haczyków, nawet w kontaktach międzyludzkich, węszą podstęp, chęć ośmieszenia. Kilka razy robiłyśmy taki test z przyjaciółką i musiałam się chwilę zastanowić, ale udało mi się i nawet mnie złapała. :-D
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-02-20, 17:11   

Znowu naiwne bazowanie na statystykach... Ale no dobra.
Jeśli mam mówić za siebie to jestem bardzo nieufna, teoretycznie ufam tylko jednej mi bliskiej osobie, którą znam 'n' lat. A to jak to komu ufa na tle Polski to raczej trzeba rozpatrywać jednostkowo. Amen.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Weronika.  

Wymiatacz

czekam


ImiÄ™: Weronika

Do³±czy³a: 11 Sie 2009

Sk±d: in±d.

   

Wys³any: 2010-02-20, 17:28   

Jestem bardzo nieufną osobą. Najbardziej ufam ludziom, których nie znam. Taki ze mnie dziwak.
_________________
Nawet nie chodzi mi o sens - jest czy nie
Ale w tym cała bida że go nie za bardzo widać
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-02-20, 17:42   

Mhm, często jestem aż głupio ufna, przez co czasem dostaję po dupie, chociaż czasem to jak ktoś wygląda, jak się uśmiecha czy tego typu kwestie sprawiają, że od początku nie mogę zaufać takiej osobie, co potem się może zmienić.
ale jestem raczej typem, który ufa prawie wszystkim, co potem wraz z rosnącymi liczbami na osi czasu się może zmieniać.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

martucha1231  

Pogromca postów

:)



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-02-21, 01:00   

Niestety za bardzo ufam ludziom. Wiele razy sie juz zawiodlam a jednak nadal ufam prawie kazdemu, a co gorsza ufam poraz kolejny osobie ktora mnie zawiodla. Jestem osoba bardzo ufna i nie potrafie tego zmienic chociaz bardzo bym chciala.
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-02-21, 08:51   

Jakby człowiek chciał każdemu ufać, by zginął marnie. Ufam wybranym osobom.

Cytat:

Czy byście się zgodzili przeprowadzić test, stając tyłem do wybranej losowo osoby z waszego otoczenia i celowo przewrócić się na plecy mają ufność, że ta dana osoba za plecami was chwyci


Jeśli szybko myśli, to odruchowo będzie łapała. Ale tylko odruchowo...
 

Lena  

Pogromca postów

<3



Imię: Mieczysława

Wiek: 33

Do³±czy³a: 10 Cze 2008

Sk±d: Miasto Kobiet.

   

Wys³any: 2010-02-21, 12:42   

Mizantrop napisa³/a:

ak jest u Was, ufacie innym ? Współpracownikom, znajomym ?

nie ufam.
dlaczego?
bo kiedys ufałam i dostalam za to po dupie. nauczylam sie, że nie ufa sie kazdemu, a tylko i wylacznie wybranym ludziom. doslownie jest garstka takich osob.
_________________
"strach jest niezwykle podniecający. Ludzie lubią być straszeni. To działa na nich jak chwile przed orgazmem. Wszyscy pragną tego zaznać. To niezwykłe doświadczenie."
<3
 

Freeman  

Wymiatacz

M. I love you ;*



ImiÄ™: Adam

Wiek: 28

Do³±czy³: 04 Lut 2010

Sk±d: Krk (Kraków) :D

   

Wys³any: 2010-02-21, 14:55   

Też nie ufam .
Nie ufam nikomu . Próbowałem wiele razy i zasze ktoś mnie w coś wkręcał . Stwierdziłem K***a to tak dalej nie może być . W tym świecie nie można ufać nawet samemu sobie .
_________________
2 Wielkie miłości . M ;* i Duży Fiat . Fiat 125p to nie tylko samochód to Styl życia .
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-02-21, 15:12   

Oczywiście,że nie ufam każdej napotkanej osobie.Uważam,że do tego potrzebna jest bliższa znajomość drugiej osoby,jej intencji,zachowań.Co za tym idzie ufam tym,którym wiem ,że na to zaufanie w pełni zasługują.
_________________
Drugs&hugs.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-02-21, 17:47   

Cytat:

Znowu naiwne bazowanie na statystykach... Ale no dobra.


A na czym chcesz bazować ?

Jestem z reguły osobą nieufną. Nim zaufam danej osobie, to musi minąć szmat czasu. Na moje zaufanie dana osoba musi sobie "zapracować" swoją postawą, czynami.

stubarwny napisa³/a:

Jeśli szybko myśli, to odruchowo będzie łapała. Ale tylko odruchowo...


Też mi się tak wydaje, że prędzej by to był odruch.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Dark Wizard  

Stały User



Wiek: 34

Do³±czy³: 27 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-02-21, 20:21   

Nie ufamy sobie ponieważ wszyscy kradną, są chamscy i się nie myją.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com