Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 36

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-18, 20:38   

Zatuszować by nie zatuszowały.
Pewnie po prostu zniknęłaby resztka otoczki religijnej typu opłatek, lub po prostu porzucono by Katolicyzm, jako dziwny odłam negujący święta ;d
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

SvenDarko  

Mega wymiatacz

RevolutionMan



ImiÄ™: Cynamon

Wiek: 33

Do³±czy³: 11 Lip 2009

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2009-12-18, 21:07   

Jak dla mnie, święta to teraz jeden, wielki, komercyjny syf nastawiony tylko do robienia kasy, kasy... ach! no i jeszcze do robienia kasy :P

Co nie zmienia faktu, że mimo mego agnostycyzmu lubię spędzać je z rodziną. Zawsze jest atmosfera która wkręca każdego we wspólne kuchcenie i i TO CO¦ :)
mimo, że nie wierze w to wszystko, miło jest popatrzeć na takich ludzi bo zawsze bije od nich swoiste ciepło :)
_________________
"Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skur* będą zawsze." - Andrzej Sapkowski
 

mloda2345  

Pogromca postów



ImiÄ™: Kinga

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-12-18, 21:18   

Mimo, że nie wierzę(od jakiegoś czasu i się z tego cieszę) święta z rodziną normalnie obchodzę. Zresztą odkąd pamiętam święta miały dla mnie charakter typowo tradycyjny. Po prostu tak było, jest i będzie.
_________________
I am the rock that pushes away. I gave up tomorrow to spite today.
http://www.lastfm.pl/user/mloda2345 ;)
 

Wiedżma666  

User



Wiek: 30

Do³±czy³a: 19 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 10:22   

Dopóki jesteśmy z rodzicami (katolikami) pod jednym dachem to nie wypada się odwrócić i nie obchodzić tych świąt. Dla mnie one nie mają religijnego znaczenia więc obchodzę :) :evil:
_________________
,, I'm Devil I love Metal !! "
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-12-19, 11:37   

pryzmat dobry temat człowieku :]
Niby nie wierzą w nic, a uznają święta Bożego Narodzenia, które są zakorzenione w wierze chrześcijańskiej.
Zdecydujcie sie ateiści albo rybki albo pipki
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 11:38   

Mmm, dobry czas na imprezę. A że wolne to można xD.
 

Ognisty

User


Do³±czy³: 19 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 14:12   

Jestem ateistą, ale te tzw. ¦więta spędzam z rodziną, tak jak wcześniej pisaliście dla mnie ma to charakter tradycyjny, fajnie spotkać się z rodziną. Nie dzielę się opłatkiem, ani nie biorę udziału w różnych innych rytuałach ;p
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-19, 17:01   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

slow napisa³/a:

Nie miałoby to dla mnie,podejrzewam,że dla jednak większości społeczeństwa żadnego znaczenia.


Chodziło mi raczej o ciekawość jakie święta by wymyśliły media jako placebo, albo jak zatuszowały to info ;)


Nie zatuszowałyby,ani nie wymyśliłaby żadnego placebo.
Jestem ciekawa ilu osobom na świecie owo święto kojarzy się ważnym wydarzeniem religijnym.Zbyt silnie jest utrwalone w naszej świadomości i obyczajowści.
_________________
Drugs&hugs.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-19, 18:18   

slow, do Kościoła Katolickiego należy ok 1.2mld osób. Nawet bardzo pesymistycznie zakładając, że tylko 1mld naprawdę wierzy (pesymistycznie, bo to tylko w Polsce jest aż tak wiele hipokryzji), to i tak oznacza, że dla 1mld samych katolików jest to ważne wydarzenie. Dolicz jeszcze innych chrześcijan i masz mniej więcej liczbę.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 18:55   

straszny z Ciebie optymista Młody Duchem ja mysle ze w reszcie europy jest jeszcze gorzej jeśli chodzi o wiarę, ja bym optymistycznie zakładał ze najwyżej 500 milionów naprawdę wierzy i to głównie w krajach 3-świata, choć to zależy co masz na myśli w słowach naprawdę, bo generalnie cała Europa jest za seksem przedmałżeńskim, antykoncepcją, in-vitro, i spora cześć za aborcją na żądanie, czy osoba popierająca któreś z tych zjawisk może być naprawdę wierząca??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-19, 19:57   

E tam,jednak w moim wyobrażeniu być może błędnym większą wartość stanowi kolor bombek i kuchnia mamy niż dzieciątko w żłobie.
Co nie wyklucza tego,że się mylę ;)
_________________
Drugs&hugs.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-19, 20:19   

cretultix napisa³/a:

generalnie cała Europa jest za seksem przedmałżeńskim, antykoncepcją, in-vitro, i spora cześć za aborcją na żądanie, czy osoba popierająca któreś z tych zjawisk może być naprawdę wierząca??


Przeprowadzałeś jakieś ankiety, statystyki :?: :-)

cretultix napisa³/a:

ja mysle ze w reszcie europy jest jeszcze gorzej jeśli chodzi o wiarę


Owszem, ale lepiej jeśli chodzi o hipokryzję, bo jej praktcznie nie ma.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 20:42   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

generalnie cała Europa jest za seksem przedmałżeńskim, antykoncepcją, in-vitro, i spora cześć za aborcją na żądanie, czy osoba popierająca któreś z tych zjawisk może być naprawdę wierząca??


Przeprowadzałeś jakieś ankiety, statystyki :?: :-)


na temat tych zjawisk?? jest od groma i jeszcze trochę statystyk, te dotyczące polski rzucałem w innym temacie, Co do europy i świata gdzieś przeglądałem obszerne badania, ale było to z rok temu

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


Owszem, ale lepiej jeśli chodzi o hipokryzję, bo jej praktycznie nie ma.


A wniosek taki wysuwasz na podstawie??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

myownway  

Hiper wymiatacz

sprzedawca marzeń.



Do³±czy³a: 29 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-12-19, 21:16   

Nie wierzę, ale też obchodzę, bo to taka tradycja, z rodziną. Bez żadnych pasterek, siana pod stołem, czy też innych tego typu rzeczy, ale z dużą ilością jedzenia i prezentami.
_________________
Niestety, rzadko koło zdarzeń obraca siła naszych marzeń.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-12-24, 01:19   

Mój wujek z rodziną, niby niewierzący, a święta obchodzą razem z nami, łącznie z opłatkiem, z postną kolacją wigilijną, a nawet pasterką, bo 'to taka tradycja' i nie wyobrażają sobie innych świąt. Ale nawet Ci wierzący coraz bardziej odbierają je jako okazje do zakrapianych alkoholem spotkań rodzinnych, zapominając jakie jest tego prawdziwe założenie;x.
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com