Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

pryzmat  

Pogromca postów



Wiek: 32

Do³±czy³: 26 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-12-17, 08:13   AteiÅ›ci a Boże Narodzenie

Zauważyłem że na forum jest duża liczba ateistów,.
Ciekawi mnie jak spędzacie Boże Narodzenie bo zapewne mieszkacie z rodzicami katolikami, przebywacie z rodziną? Spożywacie razem z rodziną wigilię? Jak to wszystko u was wygląda..
_________________
_______________

Człowiek e, to wyścig szczurów,
do szklanych domów, z szarych murów,
jak twój guru to PeeLeN, ty przegrasz wyścig ten..


 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-17, 09:38   

Jestem ateistką i obchodzę wraz z rodziną święta Bożego Narodzenia.
Nie wyobrażam sobie,aby mogłoby być inaczej.
Nie ukrywam,że nie ma to dla mnie większego znaczenia religijnego, za to ma ogromne znaczenie kulturowe i tradycyjne.
Liczy się dla mnie wówczas możliwość spędzenia czasu z rodziną, świąteczna pełna ciepła atmosfera.
_________________
Drugs&hugs.
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-17, 11:10   

Jak wyżej.
Lubię ten okres choćby ze względu na zjeżdżającą się rodzinkę, której niestety tak często się nie widuje. Wygląda to mniej więcej tak samo, tyle że z samą tradycyjną otoczką.
O jakichś tam adwentach czy innych pasterkach zdążyłem już dawno zapomnieć i dopiero czytając to forum coś tam kojarzę z odległej przeszłości.
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Martina  

Hiper wymiatacz

pomarańczowa mantra



Wiek: 33

Do³±czy³a: 08 Pa¼ 2009

Sk±d: Jastrzêbie Zdrój

   

Wys³any: 2009-12-17, 12:33   

mieszkam sama, świąt nie obchodzę, ale 25 grudnia chętnie pójdę do ciotki na ciasto ^^
_________________
potrafię już tylko pełzać po ścianach własnych struktur. teraz ich nie ma. moje myśli są bezdomne.
 

mareczek

User



Do³±czy³: 11 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-17, 12:34   

ja w to pogańskie święto staram się dostosować do wierzących, inaczej bym nie dostał prezentu ;)

a na poważnie to staram się jakoś normalnie zachowywać no bo idea świąt jest fajna, szkoda że atmosfera taka plastikowa

[ Dodano: 2009-12-17, 12:35 ]
hehe też mieszkam sam ale kiedy mam wolne (tj np w święta) staram się wbić do rodziców
_________________
b) Odnośniki do zewnętrznych stron mogą umieszczać jedynie osoby mające na swoim koncie minimum 75 sensownych postów.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2009-12-17, 14:54   

Póki mieszkam ze starymi to trzeba się jakoś podporządkować ^^

Jak będę mieszkał sam to trzeba będzie kupić zapas żarcia i piwa :P No i oczywiście kolędy made in gorgoroth...
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Thorns Jesus's  

Mega wymiatacz


Do³±czy³a: 11 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-17, 15:44   

Dla mnie Boże Narodzenie jest zwykłym dniem w którym wpieprza się dobre jedzonko i dostaje ewentualnie upominki. Nie dziele się opłatkiem jak i nie stroje domu czy choinki, a o modlitwie to już nie wspomne...
 

piekny_roman71

User



Do³±czy³: 17 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-17, 17:02   

Obecnie Boże Narodzenie w krajach zachodnich i za oceanem ma mało wspólnego z religia. To już jest tradycja i tyle. ¦więty Mikołaj na czerwono (coca-cola), pompa w supermarketach zaraz po wszystkich świętych, itd. Marketing i komercja, a nie wiara i wartości religijne.
 

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2009-12-17, 17:08   

dzisiaj święta to bardziej obyczaj niż religijne święto, tym bardziej w moim domu gdzie przesadnie wierzący nikt nie jest. religją przejmuje się już tylko babcia i pcha siano pod obrus, żeby niby było poprawnie. biblii się nie czyta, na pasterkę się nie chodzi.
_________________
i'm burning up a sun just to say goodbye.
 

dobry_dziekan  

Hiper wymiatacz

Pracowity leń



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 35

Do³±czy³: 09 Lip 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2009-12-17, 18:25   

Wielkie obżarstwo się zbliża ;d
Nie mogę się doczekać ;d
_________________
"Mówią, że niepełna wiedza jest rzeczą niebezpieczną, ale jednak nie tak złą, jak całkowita ignorancja."
T. Pratchett
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-12-17, 22:33   

tradycyjnie, dużo jedzenia, siedzenie w domu itp. ;)
_________________
ona umrze martwa.
 

Czarodziejek  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 13 Gru 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2009-12-17, 23:41   

Cytat:

tradycyjnie, dużo jedzenia, siedzenie w domu itp.


mareczek napisa³/a:

a na poważnie to staram się jakoś normalnie zachowywać no bo idea świąt jest fajna, szkoda że atmosfera taka plastikowa

Cytat:

Nie ukrywam,że nie ma to dla mnie większego znaczenia religijnego, za to ma ogromne znaczenie kulturowe i tradycyjne.

 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-18, 19:32   

Missy napisa³/a:

Obecnie Boże Narodzenie w krajach zachodnich i za oceanem ma mało wspólnego z religia.


Chciałeś/chciałaś napisać, że w mediach i ogólnie publicznie. Bo ogólnie Uroczystość Narodzenia Jezusa Chrystusa ma w Kościele wydźwięk religijny :-)
(Swoją drogą ciekawe, co by się stało, gdyby Kościół zniósł ową Uroczystość)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-18, 19:46   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

(Swoją drogą ciekawe, co by się stało, gdyby Kościół zniósł ową Uroczystość)


Nie miałoby to dla mnie,podejrzewam,że dla jednak większości społeczeństwa żadnego znaczenia.
Jak już wspomniałam przede wszystkim dla mnie ma to związek z kulturą oraz tradycją.

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Bo ogólnie Uroczystość Narodzenia Jezusa Chrystusa ma w Kościele wydźwięk religijny


Właśnie, w Kościele.
_________________
Drugs&hugs.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2009-12-18, 20:05   

slow napisa³/a:

Nie miałoby to dla mnie,podejrzewam,że dla jednak większości społeczeństwa żadnego znaczenia.


Chodziło mi raczej o ciekawość jakie święta by wymyśliły media jako placebo, albo jak zatuszowały to info ;)
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com