Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-03-21, 17:38   

Wiesz ostia nie wiem co ma logika do mieszkania razem, ale ok.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-03-21, 19:49   

Isair, nie uogólniaj :) Celowo zacytowałam wybrane zdanie, aby nie podczepiać mego "wywodu" do całego tematu.
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2011-03-21, 22:12   

Cytat:

co innego bycie razem ze sobÄ… 5 lat, co innego mieszkanie ze sobÄ… 5 lat.



Na pewno to co innego no ale kurcze w końcu te 5 lat to nie gadanie ze sobą przez internet ale spędzanie dni, godzin, weekendów, czasem tygodni. Też jest duża rutyna, nie jest już tylko wesoło i fajnie, są problemy mniejsze i większe i można wiedzieć na co się decydujemy i aż takich dużych zaskoczeń na pewno nie powinno być. Już przez 5 lat na pewno musiało być wiele kompromisów, porozumień i nieporozumień i tylko przy wspólnym mieszkaniu to się trochę pewnie potęguje więc nie powinno być źle.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-22, 09:52   

diego, zupełnie inaczej podchodzisz do mieszkania razem ze świadomością, że za tydzień bądź dwa wrócisz do własnego domu. Poza tym wakacyjny wyjazd różni się od typowego mieszkania razem w swoim mieście, chodząc do szkoły/pracy.
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-03-22, 10:16   

Taka świadomość to chyba się pojawia jak już wiesz, ze związek może się rozpaść, a nie przez cały okres mieszkania ze sobą?
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-22, 19:14   

Cytat:


Taka świadomość to chyba się pojawia jak już wiesz, ze związek może się rozpaść,

Nie. Jeśli powiedzmy mieszkają ze sobą dwa tygodnie np. na wyjeździe, to takie małe wady nie rzucają się w oczy. A w każdym razie nie robi się z tego afery, bo wyjazd, bo fajnie razem pomieszkać, bo to tamto. Ale jeśli masz je znosić do końca życia to albo robi się coś z nimi tu i teraz albo się wścieka :D
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-03-22, 21:21   

Sądząc z opisu sytuacji to albo para nie przemyślała decyzji o wspólnym zamieszkaniu, albo od samego początku coś nie szło. Nie wierzę, że nie można wcześniej przedyskutować pewnych rzeczy i dojść do porozumienia. Sranie w gacie od samego zamieszkania z drugą osobą, że przez jakąś głupotę się to rozleci jest śmieszne i tyle.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

diego  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2011-03-22, 21:54   

Isair napisa³/a:

Sranie w gacie od samego zamieszkania z drugą osobą, że przez jakąś głupotę się to rozleci jest śmieszne i tyle.



Racja.

Sade napisa³/a:

zupełnie inaczej podchodzisz do mieszkania razem ze świadomością, że za tydzień bądź dwa wrócisz do własnego domu. Poza tym wakacyjny wyjazd różni się od typowego mieszkania razem w swoim mieście, chodząc do szkoły/pracy.



No ok ale chyba przesadzasz. Mówisz, że mieszkanie z drugą osobą to same problemy, konflikty, nuda, nuda i beznadzieja. Może i jestem naiwny ale nie przesadzajmy. Jedna strona medalu to takie spory nie wiadomo o co i przyzwyczajanie się do swoich przyzwyczajeń no i dochodzenie do kompromisów. Jest jeszcze ta druga chyba ważniejsza. Dla doświadczonej pary na pewno takie zamieszkanie nie będzie aż takim szokiem, że co chwila wszyscy będą się wściekać.
_________________
"I know what I want, I say what I want and no one can take it away"

Każdy wie co ten sport dla nas znaczy, w naszym mieście- my dzielni Krzyżacy.
Wiesław Jaguś - legenda na zawsze
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-03-22, 22:23   

Isair napisa³/a:

Nie wierzę, że nie można wcześniej przedyskutować pewnych rzeczy i dojść do porozumienia.

Cały sukces w tym, żeby dobrać się tak by do takich dyskusji dochodziło, a nie że jedna ze stron wychodzi i trzaska drzwiami :D

Isair napisa³/a:

Sranie w gacie od samego zamieszkania z drugą osobą, że przez jakąś głupotę się to rozleci jest śmieszne i tyle.

Ale tu nie chodzi o sranie w gacie. Jestem z kimś, kocham tę osobę, więc naturalne, że z nią mieszkam.

diego napisa³/a:

Mówisz, że mieszkanie z drugą osobą to same problemy, konflikty, nuda, nuda i beznadzieja.

NIE! Nigdzie tego nie napisałam. Napisałam, że trzeba się liczyć z tym, ze coś takiego może sie pojawić, a nie że każda para jest na to skazana.
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-03-22, 22:29   

Ale Sade właśnie czytając ciebie i Ostię można tak wywnioskować. Ja wierzę, że nie zawsze jest wesoło, bo takie jest już życie. Jeśli ludzie ze sobą nie chcą lub nie umieją rozmawiać to ich problem.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-03-23, 06:17   

Isair, diego, osobiście dałabym sobie spokój. W innym przypadku dowiesz się jak długo będzie trwał Twój związek, jakie wazony będą Tobie przeszkadzały oraz ile musisz mieszkać z partnerem, by doszło do takich sytuacji. Wyolbrzymianie osób, które prawdopodobnie nie doświadczyły tego i bazują jedynie na stereotypach, bądź opowieściach koleżanek. Oczywiście, że zdarzają się takie przypadki. Jednak nie należy ich wpisywać do ogółu, czy oceniać przez ich pryzmat czyjegoś pożycia.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-03-23, 06:25   

slow napisa³/a:

Wyolbrzymianie osób, które prawdopodobnie nie doświadczyły tego i bazują jedynie na stereotypach, bądź opowieściach koleżanek.


We trójkę demonizujecie nasze demonizowanie :D

My TYLKO nadmieniamy, że tak naprawdę partnera pozna się dopiero podczas mieszkania razem, a nie pomieszkiwania na wakacjach czy coś.
To, o dziwo, nie są opowieści koleżanek, "Dlaczego Ja" czy inne gówno - a wybaczcie, wolę być świadoma (bo tylko o świadomości piszę, nie snuję opowieści Kasandry, że przez jedną skarpetkę na dywanie wszystko się rozpadnie) ewentualnych trudności, niż żyć w przekonaniu, że oboje będziemy srać na różowo i wspólnie wypasać jednorożce na bezkresnych łanach zbóż.
Jak i wy - więc już skończcie się na nas rzucać, że widzimy wszystko na czarno, bo tak wcale nie jest.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2011-03-23, 06:33   

Ostia, tylko my zawarliśmy w swoich wypowiedziach, że nie wykluczamy takich sytuacji. Jednak to Twoje wypowiedzi zawierały jak dotąd same negatywy, które naprawdę nie są nieodłącznym elementem wspólnego pożycia.
_________________
Drugs&hugs.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2011-03-23, 08:13   

slow, pisałam post o oczywistości w zakresie pozytywów wspólnego mieszkania - chyba nawet przy rozmowie z tobą.
Więc nie przesadzajmy - obopólnie.
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-03-23, 09:17   

Niemniej jednak odpowiedź na pytanie, dlaczego powinno się zamieszkać razem przed ślubem ma w twoim wykonaniu charakter negatywny. W końcu wymieniłaś same negatywne skutki niemieszkania razem :-)
Także nie wiem co miałbym demonizować skoro jasno się określasz w sporze.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com