Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

sheilven  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 05 Gru 2008

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-08-02, 15:58   

Stratocaster napisa³/a:

porównanie prostytucji do kradzieży nasuwa się dość łatwo, tak jak napisałem wyżej - obie te profesje to sposób na łatwy, szybki i duży pieniądz, oba sposoby są tak samo niemoralne i tak samo odbierają osobie wykonującą ową profesję szacunek ze strony innych. wystarczy?


1. zapomniałeś spojrzeć na kwestię szkodliwości. złodziej odbiera ludziom ich zarobiony latami majątek i dobytek, a prostytutka nikomu nic nie kradnie.
2. zapomniałeś spojrzeć na kwestię, kto do kogo przychodzi. złodziej sam pakuje się do domu klienta, do prostytutki klient przychodzi sam, z własnej woli.
więc nie wystarczy. rozbieżności te są zbyt duże, żeby twoja piękna analogia była trafna. pudło.


no i mÄ…drość życiowa pana Jacka, k***a to nie zawód, k***a to charakter. wiÄ™c kur***… prÄ™dzej jest ten przykÅ‚adowy zÅ‚odziej.
 

Stratocaster  

Hiper wymiatacz

Simple man



Wiek: 33

Do³±czy³: 18 Kwi 2011

Sk±d: Sunshine Village

   

Wys³any: 2011-08-02, 17:56   

to wytłumacz mi jedną rzecz, bo nie rozumiem. żeby porównanie było w porządku dwie porównywane rzeczy muszą być identyczne pod każdym względem? chyba wyjaśniłem o co mi chodziło i zrobiłem to przejżyście, także nie wiem po co się czepiasz.
_________________
Make a joke and I will sigh and you will laugh and I will cry
Happiness I cannot feel and love to me is so unreal
 

Azjatek  

Mega wymiatacz



Do³±czy³a: 12 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-08-03, 00:33   

Stratocaster, muszę się z Tobą zgodzić.
Jest wiele innych sposobów na wyjście z finansowego dołka. Prostytuowanie się jest moim zdaniem drogą na skróty, bo tak jak napisałeś - lepiej dać tyłka niż wziąć się do pracy, lepiej nie robić nic. Poza tym, słyszał ktoś może o czymś takim jak zapomoga? W bardzo kiepskiej sytuacji to również jest lepsze rozwiązanie niż prostytucja, czy kradzież.

Można więc z tego wywnioskować, że nie puściłabym się za hajs.
_________________
"niebezpiecznie jest wierzyć w to, że coś trwa wiecznie..."

Vinyl kills the mp3 industry
 

lilkunaxde  

User



ImiÄ™: Zuza

Wiek: 30

Do³±czy³a: 02 Sie 2011

   

Wys³any: 2011-08-03, 01:20   

Stratocaster w twojej wypowiedzi aż roi się od błędów ortograficznych.


A powracając do tematu, nigdy nie mów nigdy. Czasami nie da się znaleść pracy choć naprawdę jej się szuka. Uważam, że nie posunełabym się do tego, ale nie mogę tego zagwarantować bo niewiadomo jakie jeszcze niespodzianki mi życie przyniesie, w każdym razie zrobiłabym wszystko by ominąć to i potraktować jako "ostateczną ostateczność".
_________________
Do what makes you happy, be with those who make you smile, and laugh as much as you breathe.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2011-08-03, 14:01   

Cytat:

Stratocaster w twojej wypowiedzi aż roi się od błędów ortograficznych.



W Twojej tym bardziej.

Ja powiem krótko. Porównujecie tu dziwki do złodziei. Ja wiem tyle, że wolałabym kraść niż się puszczać. Więc jakby co, to będę kraść. Albo żebrać. Nie sądzę, bym wzięła się za prostytucję, cóż. Ciekawe, co życie przyniesie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-08-03, 14:43   

Takie porównania nie mają żadnej wartości poznawczej. Tylko i wyłącznie wartościującą. Prosta retoryka. Niewiele wart sofizmat.

¯ycie pisze tragiczne scenariusze. Każdy wypadek wymaga właściwie osobnego rozpatrzenia i powstrzymania się od wcześniejszych sądów. Czy ja bym tak mógł? Zrobiłem już wiele rzeczy, którymi zadziwiłem samego siebie. Jakoś jednak nie planuję.

Prostytutka jest, jak... karczoch. Tak. To dobre porównanie.

Po co szanować kogoś, kto sam się nie szanuje? Ciekawe pytanie. Ja tam uważam to za właściwe i szlachetne. Szacunek jest podstawą do zrozumienia.
_________________
#truestory
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com