Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-04-26, 19:25   

Elementnieba napisa³/a:


Ooo.... serio? Jedno zdarzenie, wiele teorii :-) a skÄ…d o tym wiesz?

Oficjalne dane chociażby. Z tego co pamiętam różnica między wysokością fali a muru była minimalna, ale kto to mógł przewidzieć.

Elementnieba napisa³/a:

I powiem szczerze, że nie specjalnie wiem co mam o tym sadzić, jednego natomiast jestem pewna- kapitalnie zorganizowana akcja podawania leku.

Bez potrzeby. A takie stosowanie płynu lugola może prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Elementnieba napisa³/a:


Dokładnie i z uśmiechem tłumaczył nam to profesor od fizyki, też byliśmy zdziwieni ;)

Na logikę taka teoria jest bez sensu, wątpię by profesor(!) wyglosil taką mowę. Zresztą co ja się będę rozpisywać, poczytaj o Hiroshimie, jak wyglądała po wybuchu.
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

szostol  

Pogromca postów


Do³±czy³: 03 Kwi 2009

   

Wys³any: 2011-04-26, 19:47   

Na logikę to gdyby promieniowanie rozchodziło się w poziomie to może byłoby przez beton powstrzymane, natomiast przy wybuchu takiej bomby idzie niszcząca fala uderzeniowa, a promieniowanie wraz z chmurą radioaktywną leci setki kilometrów i niesie opad radioaktywny.
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-04-26, 22:54   

A ja jestem ze stosowaniem energii atomowej, jest to bardzo wydajne źródło energii, ekologiczne (tzn. jeśli nie dojdzie do katastrofy) poza tym nie ma zagrożenia, że w najbliższej przyszłości zasoby odpowiednich pierwiastków uranu itp. sie wyczerpią.
_________________
I sprzedajemy humanitarnie PolskÄ™ w dalszym ciÄ…gu. ~Roman Dmowski

Wprowadzenie komunizmu w Polsce byłoby podobne do nałożenia siodła na krowę. ~Józef Stalin

Silny człowiek jest najsilniejszy gdy jest sam. ~Adolf Hitler
 

Elementnieba  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 25 Kwi 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-04-27, 19:48   

Sade napisa³/a:

Oficjalne dane chociażby


No właśnie ja tez wiem z oficjalnych źródeł, że elektrownia zbudowana była do 8 w skali Richtera :-)

Sade napisa³/a:

A takie stosowanie płynu lugola może prowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych.


Oczywiście, słyszałam o przypadku śmiertelnym.

Sade napisa³/a:

wÄ…tpiÄ™ by profesor(!) wyglosil takÄ… mowÄ™.


Jasne, uroiłam to sobie :-o

Sade napisa³/a:

Zresztą co ja się będę rozpisywać, poczytaj o Hiroshimie, jak wyglądała po wybuchu.


Najpierw poczytaj z czego zrobiona była Hiroszima, a konkretnie głównie z drewna, betonowe budynki zwróć uwagę, że stoją. ;)

szostol napisa³/a:

a promieniowanie wraz z chmurą radioaktywną leci setki kilometrów i niesie opad radioaktywny.


Hmmm... nie dostatecznie precyzyjnie się wyraziłam... chodzi jedynie o zniszczenia jakie ze sobą niesie wybuch, wiadomo że chmura radioaktywna to już inna bajka.
_________________
Prawda zależy od punktu widzenia drugiej osoby
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-04-27, 21:03   

Elementnieba napisa³/a:


Jasne, uroiłam to sobie :-o

Mogłaś chcieć zabrzmieć wiarygodnie :) Nieważne, w każdym razie zastanowiłabym się nad sensem słuchania wykładów takiego profesora.

Elementnieba napisa³/a:

Najpierw poczytaj z czego zrobiona była Hiroszima, a konkretnie głównie z drewna, betonowe budynki zwróć uwagę, że stoją. ;)


http://marvinlindsay.type...754f2970c-800wi
http://www.ourcivilisatio...s/hiroshima.jpg
Czyżby?
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2011-05-03, 02:29   

Uesugi napisa³/a:

Jasne że znajdziesz szybkie auta elektryczne, ale to są i tak albo prototypy albo auta tak drogie, że się nie opłaca. Co nadal nie zmienia faktu, że jest to auto ( jak na teraz ) mało wydajne, bo trzeba często ładować jeśli chce się wycisnąć z niego przyzwoite osiągi.



Są drogie i sie nie opłaca, ponieważ istnieje lobby naftowe ;-)

Uesugi napisa³/a:

Ja się nie zastanawiam nad samochodami, czy spalinowe czy elektryczne bo nie o to w tym temacie chodzi. To czy ludziska będą śmigać na autach spalinowych, elektrycznych, podniebnych rydwanach międzygalaktycznych, teleporterach - to ja mam to w dupie. Wszystko jednak wymaga energii. Chodzi o to, ze jeśli wybieramy auta elektryczne to musimy mieć ENERGIÊ. A takiej ilości, na masową skalę, do przemysłu samochodowego który wyzbędzie się substancji ropopochodnych, nie masz chyba zamiaru produkować z węgla, e?;o ( i o tych swoich wodnych, wiatrowych itd też zapomnij ). Tu trzeba atomu i tyle.



To szkoda, ze sie nie zastanawiasz, bo brak wyobraźni skutkuje własnie tym, że cierpią bogu ducha winni ludzie.

Sade napisa³/a:

Generalnie ucierpiały tereny w pobliżu elektrowni, nie pamiętam już jaki dokładnie obszar. Ale tak jak pisałam, nie gdybajmy, bo takie sytuacje się nie zdarzają, raczej.



Skoro ucierpiało setki ludzi to pokazuje, ze sie zdarzaja!!!

Sade napisa³/a:

Może to zbyt daleko idący wniosek, ale idąc Twoim tokiem myślenia jesteśmy skazani na świeczki.



Raczej chodzi mi o minimalizację strat energii, która jest w dziesiejszych czasach wykorzystywana nieekonomicznie.

Bardzo ciekawe materiały daliście.
Polecam Wam filmik,który właśnei znalazłam Link
 

jutro  

Hiper wymiatacz

kryzysowy narzeczony



Wiek: 33

Do³±czy³: 05 Lip 2009

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-05-03, 11:12   

Według planów elektrownia ma powstać niedaleko mnie;p I nie zgadzam się bo mi popsuje piękny widok z okna.

A tak serio, to ja jestem na tak, w Polsce nie ma żadnych większych kataklizmów żeby zdarzyło się to co w Japonii;)
_________________
żyć dobrze, eliminować problem.
 

Sade  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 06 Mar 2011

   

Wys³any: 2011-05-03, 12:01   

LongIsland napisa³/a:


Skoro ucierpiało setki ludzi to pokazuje, ze sie zdarzaja!!!

Jesteś tak zaimpregnowany na jakiekolwiek argumenty, że chyba nie ma sensu wchodzić z Tobą w polemikę.

Co do filmiku, nie jest on argumentem w dyskusji na temat budowy elektrowni w Polsce. ¯ycie pokaże ile z tych spekulacji jest prawdą. W każdym razie śmieszy mnie ogólnoświatowa panika, którą jeszcze się podsyca.
_________________
"Hipokryzja jest ukłonem grzechu w stronę cnoty."
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-05-03, 12:38   

Cytat:

Są drogie i sie nie opłaca, ponieważ istnieje lobby naftowe ;-)


Lobby naftowe?;o W ciągu swojego życia nie zauważyłaś w ogóle, że to co nowe jest drogie? nowe technologie - komputery, sprzęt elektroniczny?;o

Cytat:

To szkoda, ze sie nie zastanawiasz, bo brak wyobraźni skutkuje własnie tym, że cierpią bogu ducha winni ludzie.


Przecież zastanawiam się nad tym skąd wziąć energię, a nie nad rodzajem środku transportu, każdy potrzebuje energii. Umiesz czytać ze zrozumieniem?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2011-05-03, 12:42   

Tak powinno się używać, ale nie za mojego życia, bo nie chcę być napromieniowany gdy coś pójdzie nie tak.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

Elementnieba  

Stały User



ImiÄ™: Karolina

Do³±czy³a: 25 Kwi 2011

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2011-05-03, 12:51   

Sade napisa³/a:

Czyżby?


Ty patrz... niektóre stoją ;) I są betonowe :-P Ależ oczywiście że siła wybuchu zmiecie niektóre z powierzchni ziemi, jednak Hiroszima była dosyć tradycyjnie zbudowana... czyli w dużej mierze z drewna. :-)
_________________
Prawda zależy od punktu widzenia drugiej osoby
 

Iris66  

Wymiatacz



Imię: Tuśka

Wiek: 29

Do³±czy³a: 19 Sty 2011

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2011-05-03, 14:47   

Tak naprawdę to w odległości do 300km od granic polskich znajduje się 10 elektrowni atomowych - czynnych, więc teraz czy używamy energii jądrowej czy nie i tak w razie katastrofy w jednym z państw ościennych zostaniemi napromieniowani, energia atomowa wchodząc na polski rynek stała by sie konkurencyjnym dostawcą, dlatego inni dostawcy musieliby obniżyć ceny, aby nie stracic klientów, Polska mogłaby zmiejszyć emisją CO3 co też odbiłoby się na cenach energii (dostawcy nie musieliby dokupowac dodatkowych "pakietów" emisji CO2), zyskalibyśmy czystsze środowisko, a w Polsce zasoby wegla niedługo sie wyczerpią, a całkowite uzależnianie się od dostaw gazu i ropy ze wschodu, nawet z punktu obronności państwa jest dość niestosowne, a złoża uranu mamy u siebie.
 

whaa  

Stały User



ImiÄ™: Klaudia

Do³±czy³a: 16 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2011-05-04, 22:59   

Ja jestem za budową elektrowni jądrowych, bo jeżeli ma pierdalnąć to pierdalnie. Mamy sąsiadów, którzy posiadają elektrownie jądrowe, więc czy my je bd mieć czy ich mieć nie bd, to wyjdzie na to samo.
 

Akeyo20  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³: 16 Cze 2010

   

Wys³any: 2011-05-27, 23:40   

whaa napisa³/a:

Ja jestem za budową elektrowni jądrowych, bo jeżeli ma pierdalnąć to pierdalnie. Mamy sąsiadów, którzy posiadają elektrownie jądrowe, więc czy my je bd mieć czy ich mieć nie bd, to wyjdzie na to samo.



Dokładnie. U nas nie ma trzęsień ziemi, a nowoczesne elektrownie mają od groma zabezpieczeń. Mocna kadra nadzorująca i jazda. Wszyscy mają, a u nas sieją bunty i potem narzekają, że źle się żyje.
 

Iamlegend  

User


ImiÄ™: Maciej

Wiek: 32

Do³±czy³: 15 Cze 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-06-15, 03:51   Hard to decide...

Elektrownie atomowe to bez wątpienia melodia przyszłości w dziedzinie energetyki. Polska jest na nią skazana gdyż nasze złoża węgla prędzej czy później wyczerpią się. Trzeba tu powiedzieć że obecne elektrownie cieplne produkują dużo odpadów do atmosfery. Ważne jest również nierównomierne rozmieszczenie złóż surowców. Ich gro znajduje się w południowej Polsce przez co tam jest lokowana największa ilość tradycyjnych elektrowni. Energia musi być przesyłana na znaczne odległości a takie coś powoduje duże straty na linii przez co końcowy odbiorca płaci nie tylko za to co sam wykorzystał lecz również za to co uległo "zgubieniu" w trakcie przesyłu.

To wszystko spowoduje że pierwsza "atomówka" w Polsce będzie znajdować się gdzieś na pomorzu. Początkowo koszty budowy będą ogromne lecz później już sama produkcja powinna być relatywnie tania. Do problemów dojdzie składowanie radioaktywnych odpadów (polecam na www.iplex.pl zobaczyć dokument o budowie "podziemnego miasta" w Finlandii (o ile dobrze jeszcze pamiętam). Miejsce przetrzymywania tych odpadów nie będzie już zdatne do zamieszkania prawdopodobnie nigdy w historii ludzkości

All in all jestem za gdyż jak koledzy wcześniej raczyli wspomnieć - Polska jest otoczona tego typu elektrowniami i argument że my takiej nie posiadamy wcale nie daje nam żadnego bezpieczeństwa. A skoro i tak jesteśmy w "strefie zero" to czemu nie mamy z tej sytuacji skorzystać?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com