Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

janko  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: janek

Wiek: 33

Do³±czy³: 09 Sty 2011

Sk±d: warszawa

   

Wys³any: 2011-06-15, 10:15   

Iamlegend napisa³/a:

Do problemów dojdzie składowanie radioaktywnych odpadów (polecam na www.iplex.pl zobaczyć dokument o budowie "podziemnego miasta" w Finlandii (o ile dobrze jeszcze pamiętam). Miejsce przetrzymywania tych odpadów nie będzie już zdatne do zamieszkania prawdopodobnie nigdy w historii ludzkości


Paliwo atomowe(czyli uran) po zużyciu w reaktorze musi wrócić do producenta i to on się martwi składowaniem takiego odpadu. Są bardzo restrykcyjne przepisy, które mają zabezpieczyć materiał rozszczepialny przed 'zaginięciem' gdzieś w świecie ;P
 

Everthus  

Pogromca postów



Wiek: 34

Do³±czy³: 18 Gru 2010

   

Wys³any: 2011-06-15, 11:17   

Jestem 100% za. Energia odnawialna jest póki co w powijakach, węgiel i cała reszta nieźle truje, a elektrownie atomowe działają bez awaryjnie od pół wieku w większości bogatszych krajów, dając ogromną ilość energii. Z resztą, wystarczy spojrzeć na mapę. Jesteśmy otoczeni elektrowniami atomowymi. Przez takie cyrki jak w żarnowcu mam złą opinię o naszej klasie politycznej i wielu ludziach.
Sęk w tym, że ekolodzy są tępi, i tego nie widzą, tudzież biorą spore sumki od różnych film za sianie histerii.
_________________
lol
 

Ched  

Stały User

Ciasteczkowa Potwora



Wiek: 36

Do³±czy³a: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-06-15, 19:17   

Też jestem za atomem.
Wbrew pozorom emisja zanieczyszczeń, w tym tych niebezpiecznych, w porównaniu do tradycyjnych elektrowni węglowych jest naprawdę mała.
A że węgla nie robi się więcej, to trzeba się na coś zdecydować - Atom prezentuje się najlepiej, bo wszystkie elektrownie wiatrowe, słoneczne i szczególnie wodne dają dosyć mało energii, a koszt ich budowy jest koszmarny.
Chociaż nie miałabym nic przeciwko wykorzystywaniu biomasy i biogazu na składowiskach odpadów i w oczyszczalniach ścieków, to się aż prosi o takie wykorzystanie i tym samym pełną samodzielność placówki.
_________________
TIGER, tiger, burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
 

Mrana  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Anna

Do³±czy³a: 12 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-18, 14:18   

Cytat:

Też jestem za atomem.


Jak wszystko ma to i wiele wad i wiele zalet.
Zużywają znacznie mniej paliwa, niż elektrownie węglowe. Również ilość szkodliwych odpadów powstających jako produkt uboczny działalności elektrowni jądrowej jest mniejsza. Lecz wiadomo, że koszty utrzymania takiej elektrowni są o wiele większe z racji produktów procesu rozszczepienia uranu, które trzeba przechowywać pod ziemią. Cóż, ja osobiście uważam, że mimo wad taka elektrownia powinna znaleźć się w Polsce.
 

weronikaa

User


Do³±czy³: 25 Cze 2011

   

Wys³any: 2011-06-25, 10:59   

Moim zdaniem lepiej postawić na energię wiatru - wykorzystujemy energię odnawialną, nie ma tutaj zagrożeń, jakie niesie za sobą wykorzystanie energii atomowej. Awarie zdarzają się co prawda bardzo rzadko, ale kiedy już nastąpią - skutki są katastrofalne - po co więc się narażać? Spójrzcie, co się dzieje w Niemczech:
"30 maja partie niemieckiej koalicji rządzącej ustaliły, że do 2022 r. Niemcy zrezygnują z korzystania z energii atomowej. Większość z 17 elektrowni atomowych w Niemczech zostanie wyłączona do 2021 r." (odnawialnecieplo.pl)
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 36

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2011-06-25, 12:00   

Chyba nie czytałaś uważnie, że w około i tak jesteśmy okrążeni przez atomówki, więc za bardzo nie ma różnicy czy atomówka będzie u nas, czy nie. Z resztą jest więcej plusów niż minusów takiego rozwiązania. Ja nawet bym się zgodził by była w moim mieście.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Iamlegend  

User


ImiÄ™: Maciej

Wiek: 32

Do³±czy³: 15 Cze 2011

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2011-06-27, 20:38   ...

Energia wiatrowa może i jest ekologiczna itp ale:

1. położenie - wiatraki muszą znajdować się w miejscu występowania stałych, silnych wiatrów (w Polsce tylko pas pobrzeży)
2. bardzo wysoki koszt budowy jednej sztuki nie mówiąc już o całej wiatrowej elektrowni
3. hałas generowany przez wiatraki przeszkadza mieszkańcom i przegania zwierzęta
4. wiatraki w oczach niektórych niszczą piękny, naturalny krajobraz

Wiem że dużo z tych wad dubluje również elektrownia atomowa ale - jedna elektrownia atomowa zastąpi tysiące takich wiatraków
 

Kamil12493  

User


ImiÄ™: Kamil

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-02, 15:49   

Energetyka atomowa jest najnowocześniejszym i najczystszym sposobem pozyskiwania energii. Stanowi ona najlepszą alternatywę dla szkodliwych dla środowiska elektrowni węglowych, olejowych itd. Jak wszystko również energia atomowa ma swoje wady. Ale pojedynczy wypadek nie powinien ograniczać rozprzestrzeniania tego sposobu produkcji energii.
 

kreatywnykalosz  

User

uwielbiam deszcz .



Do³±czy³a: 02 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-04, 12:06   

moim zdaniem powinniśmy, w dzisiejszych czasach to jedyna pozwalająca na wytworzenie dużej energii metoda
_________________
spójrz za siebie ...
 

Kamil12493  

User


ImiÄ™: Kamil

Wiek: 30

Do³±czy³: 02 Lip 2011

   

Wys³any: 2011-07-04, 13:13   

Cytat:

Mam nadzieję, że w Polsce nigdy jej mieć nie będziemy.



Typowo polskie podejście, w ten sposób nigdy niczego nie będziemy mieć, zresztą i już nie mamy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com