Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-10-28, 16:41   

Cytat:

"Wydaje mi się, że Francja, UK i Polska zawarły pakty, by móc ratować swój tyłek."


Celem paktu bylo utrzymanie status quo, czyli swojej przewagi na kontynencie i na swiecie. A Wlochy i Rzesza kwestionowaly owa przewage swoich przeciwnikow. To odwieczny mechanizm - skrzywdzeni lacza sily przeciwko krzywdzacym. To i tylko to jest motywem sojuszu Wloch i Niemiec. Gdyby Niemcy byly liberalna demokracja, a Hitler wladal Francja, faszysci i tak zawarliby sojusz wlasnie z Niemcami.

Dlatego wlasnie mowie - to nie rzekome podobienstwo ustrojow stoi za sojuszem Niemiec i Wloch. Stoi za nim podobny cel i calosciowy uklad geopolityczny.

Cytat:

" ZSRR - tutaj knuli intrygę. Węgry - też, by się ratować. Finlandia tylko dlatego, że wolała III Rzeszę od ZSRR. "


Jasne. Ale co dokladnie starasz sie teraz udowodnic? Postaw, prosze, jasna teze.

Cytat:

"A... no to źle, że tak wyglądało w każdym kraju. Tak jakby masowo ludzie zaczęli by się okradać - co z tego, przecież tak każdy robi! "


Oczywiscie. Ale zauwaz, ze zmieniles temat. Mowisz juz teraz nie o faktach historycznych, ale o etyce, moralnosci, wartosciach.

Jasne, ze masz racje. Oczywiscie, ze najlepiej by bylo, gdyby magiczna sila sprawila, bysmy nie potrzebowali okrutnej wojny swiatowej, by przelamac sile nacjonalizmu. Byloby super, gdyby Unia Europejska powstala nie w 1992, ale w 1914 roku. Ale nie powstala.

Cytat:

"Jak wyżej, to po prostu źle, że każdy kraj uważał swoją rasę za wyższą. Ludzie powinni się łączyć, nie dzielić."


Zgadzam sie co do oceny. Oczywiscie, ze dzisiejsze czasy sa megawspaniale. Ale wtedy ludzie po prostu mysleli inaczej.

Cytat:

"Nie atakować nikogo bez powodu - to najlepsze rozwiązanie. Po co Włosi atakowali Abisynię, Albanię, chyba też Grecję już w czasie II W¦."


Jasne, ze Twoje rozwiazanie jest najlepsze. Ale przykladasz dzisiejsze oceny do sytuacji sprzed stu lat. W ten sposob, nigdy nie zrozumiesz procesow historycznych.

Wybor, przed ktorym staly wowczas Wlochy, nie wygladal tak, ze moga albo zaatakowac i byc agresorem, albo nie zaatakowac i zazywac owocow pokoju i dobrobytu. Wybor byl zupelnie inny. W owczesnym swiecie, byles albo ofiara, albo zdobywca. Kazdy, kto mogl, wolal i probowal byc wiec zdobywca. Wlochy nie byly wyjatkiem. Czynil tak absolutbnie kazdy - nie wylaczajac Polski, w granicach ktorej znajdowala sie przeciez w tym wlasnie czasie trzecia czesc Ukrainy, spory kawal Bialorusi, niemala czesc Litwy.

Dzis, w naszych wspanialych czasach, o sile kraju nie decyduje jego agresywnosc, ale jego zamoznosc, wyksztalcenie, otwartosc, umiejetnosc kompromisu. Ale wowczas - bylo zupelnie, ale to ZUPELNIE inaczej. I tak, faszystowskie Wlochy wolaly byc bardziej agresorem, niz ofiara. Ale taki sam wybor podejmowali absolutnie WSZYSCY. Albania? Albania powstala przeciez z ziem zabranych Turcji i nie oddanych Grecji. Abisynia? Przeciez polowa Abisynii to tereny wyrwane panstwom i plemionom Afryki wschodniej.

W tamtych czasach, kazde panstwo swiata probowalo isc ta sciezka, ktora szly Wlochy. Po prostu nie kazdemu sie udawalo.
_________________
Smile or die!
 

sacharon  

Mega wymiatacz


Wiek: 27

Do³±czy³: 16 Wrz 2012

   

Wys³any: 2012-10-28, 21:32   

Ranger:
No z faktami historycznymi nie będę walczył. Niestety większość dyktatorów była i jest za tępych żeby ze sobą współpracować
Lisek96:
"Czyż to nie brzmi komunizmem?"
Może i brzmi, ale nie ma co przywoływać komunizmu, bo to co oni głosili, a co chcieli na prawdę to dwie różne rzeczy.

"Po pierwsze zawsze jakiś powód jest, chęć podbojów jest powodem, nuda dyktatora jest powodem itd itd. Po drugie gdyż Mussolini chciał stworzyć nowe Cesarstwo Rzymskie."

Jeżeli Mussolini podbił obce ziemie z nudów, no to tylko mu pogratulować.
Chciał stworzyć cesarstwo. Znasz dobrze postać Mussoliniego, napisz więc, co nim kierowało, dlaczego to chciał zrobić. Ciekawy jestem.
 

lisek96  

Stały User

Siewca starej wiary


Imię: Michał

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-28, 22:56   

Tzn. powodem Mussoliniego do prowadzenia wojen nie była nuda lecz chcęć właśnie tej odbudowy Cesarstwa Rzymskiego, co wynikało z jego zamiłowania do tego okresu histori Włoch, sam ogłosił się następcą któregoś z cesarzy. Czemu się to nie udało? Gdyż Hitler zaczął wojne a Mussolini i Włochy nie były na nią gotowe. Np jeśli teraz w Polsce do władzy doszli faszyści to prawdopodobnie Polska musiała by zająć Ukraine, Białoruś, Litwe, £otwe, Estonie i kawałek Rosji.
_________________
Perunie! Perunie! Uderz w błękit nieba
Obudź strach u wrogów

Gdy wznosimy w górę swoje miecze
Mamy siłę Bogów!
 

Ranger

Hiper wymiatacz

Navigator



Do³±czy³: 14 Sie 2012

   

Wys³any: 2012-10-29, 00:56   

To o nudzie to glupota. Rzadzenie wielomilionowym krajem posiadajacym wlasne imperium kolonialne naprawde nie zostawia czasu na nude.

To o imperium rzymskim tez jest naciagane. Oczywiscie, propaganda odwolywala sie do chwalebnej przeszlosci Wloch - ale doprawdy, ktory kraj nie buduje swojej tozsamosci narodowej na sukcesach przeszlosci? Nie ma wyjatkow od tej reguly, wyjawszy panstwa zupelnie nowe. Polska i dzis zyje ta tradycja - wystarczy spojrzec na nasze banknoty czy nazwy ulic. Czemu Wlochy sto lat temu mialy byc inne?

Lisek - piszesz, ze gdyby faszysci doszli dzis w Polsce do wladzy, to zaatakowaliby szesc krajow. Odsuwajac na bok kwestie tego, czy to prawda - co Ty o tym myslisz? Czy jako faszysta nie masz problemu z wojna z tyloma panstwami? W dodatku wojna napastnicza?
_________________
Smile or die!
 

lisek96  

Stały User

Siewca starej wiary


Imię: Michał

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-29, 18:39   

No słuchaj, nie chodzi mi tu o wojne z wszystkimi naraz, ja dążyłbym do Polski z granic z początku XVII w. Kiedy była największa. A Litwe można by i przejąć bez wojny, poprostu jest tam wielu Polaków, a są oni w stefie Schengen więc nie było by problemów z przerzutem broni do wystąpienia zbrojnego. Gdyż zacznijmy od tego że Polska najpierw musiałaby rozwinąć się gospodarczo i militarnie, Polacy musieliby włączyć się do wyścigu o podbój kosmosu, przy czym powinniśmy stworzyć satelity będące w stanie niszczyć laserem głowice jądrowe, które projektóją już Amerykanie. Mogły by one rozciągać się na większą część Europy lecz oczywiście za opłatą państw znajdujących się w ich zasięgu. I można ruszać na wschód.
_________________
Perunie! Perunie! Uderz w błękit nieba
Obudź strach u wrogów

Gdy wznosimy w górę swoje miecze
Mamy siłę Bogów!
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-10-29, 20:56   

Ty sobie lisek zainstaluj Total War,Medievala albo Empire Earth i tam realizuj swoje zapędy.
Może jeszcze napadnijmy na jakiś kraj i go ogołoćmy z tego co tam ma..ropa ,diamenty ect.

Boże drogi i ty ,kiedyś dorośniesz.
_________________
You know who i am
 

Bard_Zerald  

Pogromca postów

Forumowy bard



ImiÄ™: Jakub

Wiek: 28

Do³±czy³: 27 Cze 2009

Sk±d: Tatry

   

Wys³any: 2012-10-29, 21:52   

Ranger, już chcialem napisać posta, ale profilaktycznie przejrzałem stronę najpierw. No i patrzę a tu wszystko co chciałem napisać ktoś już napisał i to ty. :D Jakby było dawanie plusów do postów to bym od razu dał.

A ogólnie co do faszyzmu, teraz ludzie szukają jakichś alternatyw do demokracji, bo zauważyli, że demokracja nie działa za dobrze. Ja bym tutaj obwiniał raczej socjalizm, szczególnie w Polsce, bo tutaj to najlepiej widać. Polska jeszcze z tego co wiem od XV (poprawcie mnie jak co) jest demokracja, szlachecka, ale i tak to była najbardziej demokratyczna w Europie. i działo się dobrze. Burdel zrobił się jak czerwoni nabrudzili tak, że tego już chyba nigdy nie wysprzątamy.

Więc co do szukania alternatyw ja wciąż nie uważam że warto być za monarchią oświeconą czy faszyzmem czy tam innym wynalazkiem. Logicznie działające demokratyczne państwo z wolnym rynkiem było by ok. Gdyby czerwoni nie maczali w nim palców.
_________________
 

lisek96  

Stały User

Siewca starej wiary


Imię: Michał

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-29, 22:26   

Sznurek mam Empire´a he he nie poprostu etniczna Polska jest za sÅ‚aba by siÄ™ obronić przed innymi aktualnymi mocaestwami, a pozatym wojny zawsze byÅ‚y i bÄ™dÄ… i od tego nie uciekniemy. Dlatego przy obecnym stanie terytorialnym nie mamy szans bytu, bo jak wiemy przed II wojnÄ… Å›wiatowÄ… mieliÅ›my pakt z WielkÄ… BrytaniÄ… i FrancjÄ… i nas mieli w dupie, i teraz z NATO i UE może być podobnie, jeÅ›li nas wczeÅ›niej nie sprzedadzÄ… albo kupiÄ…. A co do Bard´a co ma nieumiejÄ™tność rzÄ…dzenia naszych wÅ‚adz do komuny? JeÅ›li by siÄ™ postarali i umieli dogadać to komuna by nic tu do rzeczy nie miaÅ‚a. Bo u nas wszystcy zrzucajÄ… wszystko na czasy komuny żeby samemu sb usprawiedliwić, bo u nas tak jest zrzućmy na innych żeby na nas nie byÅ‚o. Ja jestem faszystÄ… ale prawdy trzeba bronić choć zrzuca siÄ™ wine na komunizm któremu jestem przecimy, ale prawda jest taka że przyczynÄ… nie jest to że Polska jest krajem postkomunistycznym a to że w RzÄ…dzie, ParlamÄ™cie itd mamy ludzi ktorzy sÄ… poje.bani, Nemcy też majÄ… tÄ… część postkomunistycznÄ… (NRD) a jpsÄ… poteÄ™gÄ… gospodarczÄ…. WiÄ™c nie przyjmuje tÅ‚umaczenia że w polskiej gospodarce jest burdel przez czerwonych, tylko przez nieudolność naszych wÅ‚adz. Tu trzena jednej osoby która potrafi coÅ› zrobić, a nie paruset rozwydżonych posłów. W Polsce demokracja nie ma szans bytu gdyż nasza mentalność na to nie pozwala, demokracja (szlachecka) doprowadziÅ‚a do rozbiorów, w II RP trwaÅ‚a ok. 8 lat a potem rzÄ…dy sanacji, potem czasy „komunizmu” a teraz chwila demokracji i niedÅ‚ugo Rydzyk przejmie wÅ‚adze, albo my, albo my przed nim a jego po nas nie bÄ™dzie (my- faszyÅ›ci).
_________________
Perunie! Perunie! Uderz w błękit nieba
Obudź strach u wrogów

Gdy wznosimy w górę swoje miecze
Mamy siłę Bogów!
 

Max5005

User



Do³±czy³: 29 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-29, 22:43   

Lisek w pełni cię popieram. Uważam że Mussolini jest jednym z najwybitniejszych polityków XX wieku. Stworzył system który jest po prostu w stanie rozwiązać problemy społeczeństwa natychmiast, bez zbędnego opóźnienia. Włochy zostały brutalnie oszukane, zginęło 600 tysięcy ludzi i ponad milion zostało rannych a w zamian dostali Tyrol Południowy (-.- tereny i tak w większości zamieszkane przez Włochów) a o obiecywano im Austrię, Chorwację a nawet wpływy w Bawarii. (!). Dodatkowo zwycięzcy zapomnieli o Italii podczas podziału niemieckich kolonii. Nie ma się co dziwić że ludzie się buntowali. W końcu Włochy wygrały wojnę! Mussolini nie wprowadził terroru, organizował wielkie roboty publiczne i dał pracę milionom włochów. Zakończył wojnę z kościołem. Wspierał żydowskich faszystów (!). Faszyzm był ruchem pozbawionym elementów rasistowskich. Pojawiły się one dopiero w 1938 roku z czystego pragmatyzmu. Włosi liczyli na niemiecki sprzęt i surowce których im brakowało. Warto zresztą wspomnieć dlaczego Mussolini sprzymierzył się z Hitlerem. Po inwazji na Etiopię, Włochy zaczęły być izolowane na arenie międzynarodowej. Kraje Europejskie nie chciały wspierać surowcami faszystowskiej Italii. I tu wchodzą Niemcy którzy oferują Włochom oprócz surowców pakt sojuszniczy.


Nie dajcie się zmylić. Faszyzm to nie to co Nazizm.
_________________
-Vae Victis
 

lisek96  

Stały User

Siewca starej wiary


Imię: Michał

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-29, 23:00   

Zostali oni oszukani troche jak my przez Anglie i Francje. Max5005 zgadzam siÄ™ z tobÄ… w 100%.
_________________
Perunie! Perunie! Uderz w błękit nieba
Obudź strach u wrogów

Gdy wznosimy w górę swoje miecze
Mamy siłę Bogów!
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2012-10-29, 23:07   

Chętnie z wami faszystami rozprawię się z obecną władzą, a potem będziemy się bili między sobie.
Szanuje Twoje poglądy..chociaż jest mi ciężko to pojąć.
Nie mniej...będę walczył z Tobą hehe
_________________
You know who i am
 

Max5005

User



Do³±czy³: 29 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-29, 23:07   

sznurek napisa³/a:


Ty sobie lisek zainstaluj Total War,Medievala albo Empire Earth i tam realizuj swoje zapędy.
Może jeszcze napadnijmy na jakiś kraj i go ogołoćmy z tego co tam ma..ropa ,diamenty ect.

Boże drogi i ty ,kiedyś dorośniesz.


Dorośnie dorośnie i weźmie się za lemingi.
_________________
-Vae Victis
 

lisek96  

Stały User

Siewca starej wiary


Imię: Michał

Do³±czy³: 10 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-29, 23:22   

No jest chyba jedno z czym się zgodzić nie moge gdyż iż Włosi wojne przegrali.

[ Dodano: 2012-10-29, 23:27 ]
Spoko sznurek trzymam Cię za słowo he he pamiętaj lepiej mieć 5 tyś. karabinów niż 5 mln. głosów jak to powiedział Mussolini
_________________
Perunie! Perunie! Uderz w błękit nieba
Obudź strach u wrogów

Gdy wznosimy w górę swoje miecze
Mamy siłę Bogów!
 

shadow lord  

Mega wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³: 17 Cze 2012

Sk±d: Jaworzno

   

Wys³any: 2012-10-29, 23:40   

Nie wiem czy zauwazyliscie, ale wsrod ludzi coraz czesciej mozna spotkac tego typu poglady, moze nie stricte faszystowskie ale czesto sa one bardzo zblizone do tej ideologi. Jesli o moje poglady chodzi to rowniez jestem faszysta i napewno lepiej by sie polsce powodzilo gdyby prowadzil nas jako narod jeden charyzmatyczny i ogarniety przywodca niz takie stado sprzedajnych kurew, ktorych glownym problemem jest to, co zrobic by dorwac sie do koryta. Co do wstrzynania wojen to bylbym ostrozny, dzis wojny niosa za soba o wiele wiecej nieodwracalnych skutkow niz kiedys.
 

Max5005

User



Do³±czy³: 29 Pa¼ 2012

   

Wys³any: 2012-10-29, 23:52   

Faszyści byli rasistami kulturowymi. I z tym poglądem się identyfikuje. Uważam że szeroko pojęta kultura europejska jest wyższa od kultury takich powiedzmy Gabończyków. I mam prawo przez to czuć się od nich lepszym
_________________
-Vae Victis
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com