Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-02-13, 09:37   

Powtórzę moja wypowiedź:
'Jest on początkiem i końcem, miłością, drugim człowiekiem, ziemią ogniem i powietrzem, ptakiem na drzewie, słowem i czynem.
Bóg jest wszystkim co jest naturalne. Jego początek jest w naturze, a końca nigdy nie osiąga bo nie da się odstąpić całkowicie od natury.'
_________________
be high, fly away..
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 15:31   

easy napisa³/a:

'Jest on początkiem i końcem, miłością, drugim człowiekiem, ziemią ogniem i powietrzem, ptakiem na drzewie, słowem i czynem.
Bóg jest wszystkim co jest naturalne. Jego początek jest w naturze, a końca nigdy nie osiąga bo nie da się odstąpić całkowicie od natury.'


Podoba mi się ta wypowiedź. Bardzo ładne słowa. Sama to napisałaś? :-)
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 15:33   

ksiądz nam kiedyś takie coś mówił.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 15:43   

Pisząc ten temat również trochę odniosłam wrażenie, że ktoś może to opacznie zrozumieć. Ale nie chodzi mi tutaj o określanie innych ludzi jago gorszych- nie, nie to miałam na myśli. Laven- nie ma gorszego rodzaju człowieka. A Bóg nie należy wyłącznie do katolików, a również do żydów itd.
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 17:59   

Istotą bezcielesna nieskończenie doskonałą sama sie czasem zastanawiam jak to możliwe...ale tak włąśnie sobie go wyobrażam.....
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 18:16   

a nie uważacie, ze on jest jak człowiek? ma swoje wady i zalety?
przecież jesteśmy do niego podobni podobno. wiem, to może być paradoks, ale bierzmy wszystko pod uwagę.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 18:17   

Cytat:

przecież jesteśmy do niego podobni


Podobni, ale nie tacy, jak on.
 

adikox  

Mega wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 01 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 18:18   

Właściwie to nie wiem. Człowiek został stworzony przez Boga na jego podobieństwo, ale dał mu również wolną wolę. Może dlatego robimy złe rzeczy itp. Nigdy nie zastanawiałem się nad tym czy Bóg może mieć jakieś wady i zalety..
_________________
Anarchia Jest Stanem Umysłu
A Nie Jeszcze Jednym RzÄ…dem, Systemem
Oznacza To Ciężką Pracę I Dużo Myślenia
Oznacza To Ciągłą Naukę ¯ycia Swoim Własnym ¯yciem
Naukę Dokonywania Właściwych Wyborów...
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 18:34   

adikox napisa³/a:

czy Bóg może mieć jakieś wady i zalety..



ja myślę że nie. Po prostu to my mamy wady,oskarżamy Boga kiedy cierpimy ale tak naprawdę nie potrafim pojąć tego czego dowiemy sie dopiero po śmierci
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 19:22   

Bóg jest istotą doskonałą.
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 19:23   

pati, gdybyśmy wiedzieli, to ten temat by zapewne nie powstał. a życie po śmierci, wcale nie wyklucza jego nieistnienia.

[ Dodano: 2009-02-13, 19:25 ]
irma skÄ…d wiesz?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-13, 19:32   

Cytat:

Bóg jest istotą doskonałą.



tak samo twierdzę ja. Możecie wierzyć lub nie,ale nikt mnie nie przekona że Boga nie ma
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 11:47   

psychopathicwizard napisa³/a:

irma skÄ…d wiesz?


Bo czytam i słucham :mrgreen:

Pati009 napisa³/a:

Możecie wierzyć lub nie,ale nikt mnie nie przekona że Boga nie ma


Czy ja wiem czy do tego w ogóle można przekonać? Raczej nie. Przecież są niepowalone dowody.
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Pati009  

Hiper wymiatacz

samotny wojownik


ImiÄ™: Patrycja

Do³±czy³a: 15 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 11:50   

Irma napisa³/a:


Czy ja wiem czy do tego w ogóle można przekonać? Raczej nie. Przecież są niepowalone dowody.



tak zwane DOGMATY WIARY ;)
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-15, 19:25   

Cytat:

psychopathicwizard napisał/a:
irma skÄ…d wiesz?

Bo czytam i słucham


kogo? głosu Boga?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com