Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-02-15, 19:55   

Irma napisa³/a:

Podoba mi się ta wypowiedź. Bardzo ładne słowa. Sama to napisałaś?



tak.. po prostu zacytowałam, bo już wypowiadałam sie w tej kwestii w innym temacie..

psychopathicwizard napisa³/a:

a nie uważacie, ze on jest jak człowiek?



nie.. ponieważ on jest wszędzie i jest wszystkim.. człowiek nie może mu sie równać..

psychopathicwizard napisa³/a:

ma swoje wady i zalety?



Bóg nie posiada żadnych wad, ponieważ jest doskonały..

no tak ktoś może zadać pytanie:
Jeśli Bóg jest istotą tak prawą, wspaniałą, to dlaczego człowiek jest taki zakłamany i wredny, i dlaczego posiada tyle wad? Jeśli Bóg miałby być idealny to dlaczego stworzył 'nieidealnego' człowieka?

odp jest prosta.. człowiek sam w sobie jest doskonały.. tylko dzieki wolnej woli, która otrzymał od Boga sam powoduje, to że staje sie 'nieidealny'..
_________________
be high, fly away..
 

laven  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2008

   

Wys³any: 2009-02-15, 20:24   

Niepowalone dowody? Wtf? Czyli jakie. Gdyby były konkretne i niepodważalne dowody, wtedy wiara przestałaby istnieć. Byłaby tym samym, czym jest nauka. Opierałaby się na faktach. Z tego co wiem, to nawet w Biblii pisano "Błogosławiony ten, który nie widział, a uwierzył". Wszystko opiera się na zaufaniu, do tego, co nie sprawdzone. I tym jest wiara. Gdyby były podane jasne fakty, cała magia wiary i religii, by prysła. Religie opierają się na dogmatach, a nie faktach.
_________________
Obie rzeczy - zarówno to, przed czym uciekasz, jak i to, za czym wzdychasz - są w tobie.

— Anthony de Mello
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2009-02-17, 22:26   

Psychopathicwizard, skąd wiem? Czytam Pismo ¦w. Kogo? Chociażby księdza podczas mszy św., który jest teologiem i zna się na rzeczy. Głosu Boga? Wiesz, może nie masz aż tak rozwiniętej duszy ,,aby słyszeć głos Boga". Nie wiem czy rozmawiałeś kiedyś z Bogiem, aby to wiedzieć. Człowiek praktykujący wie co pisze.
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Splinterowa

Stały User

eee...



Do³±czy³: 29 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-01-29, 13:05   

Nikim.
_________________
I don't know much
I don't know too much
But I know this
Shit is fucked up
 

FunnyGuy  

Stały User


Do³±czy³: 05 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-02-09, 20:53   

Zerem, sadysta i msciwym skur... oczywiscie to Biblijny Bog bo w ogle nie wierze w boga.
 

Wisienka

Wymiatacz



Do³±czy³: 02 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-03-04, 11:26   

Bóg jest dla mnie kimś bardzo ważnym,kimś kto już wiele razy mi pomógł.
Zwierzam Mu się ze wszystkich problemów,dziękuję za wszelkie dobro,proszę o rzeczy dla mnie ważne,staram się być dobrym człowiekiem.Kocham Go i jestem dumna z tego,że jestem katoliczką.
_________________
"Nasze życie jest takie, jakim uczyniły je nasze myśli".
Marek Aureliusz
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-03-04, 11:33   

Dla mnie tak naprawdę nikim ważnym bo nie przywiązuję do tego żadnej wagi....
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-03-06, 19:11   

Nikim.
 

norbi17  

Wymiatacz


ImiÄ™: Norbert

Do³±czy³: 03 Lip 2009

Sk±d: mnie znasz?

   

Wys³any: 2010-03-06, 22:08   

Piracy napisa³/a:

Nikim.


jak zwykle wyczerpująca odpowiedź z mocnymi argumentami w roli głównej.
 

motyl14  

Wymiatacz


Do³±czy³a: 30 Sie 2009

   

Wys³any: 2010-03-10, 21:56   

Bóg dla mnie jest Bogiem stworzycielem nieba i ziemi Bóg jest wszechwładny i w Niego wierzę!!!!
 

GiBoN  

User

ten tego



ImiÄ™: co cie to?

Do³±czy³: 02 Gru 2009

Sk±d: z Ziemi

   

Wys³any: 2010-03-10, 22:12   

Bóg? Wymysł ludzi, jest po to byśmy mogli sobie wytłumaczyć rzeczy, których nie rozumiemy, np. skąd jesteśmy. Ponadto zawsze ten "bóg" jest z nami, przy nas czuwa, ogólnie dobra wymówka i wsparcie psychiczne w ciężkich chwilach. Ale wg. mnie taki wielki stwórca nie istnieje jedynie w naszych umysłach...
_________________
"Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda
Musisz być waleczny, jak Lion of Juda
Pamiętaj, że Babilon to jedna wielka obłuda
Ej Bracie, ej Siostro, ej!"
 

Piracy  

Pogromca postów

Makaveli



ImiÄ™: M.

Wiek: 32

Do³±czy³: 12 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-03-10, 22:13   

norbi17 napisa³/a:

jak zwykle wyczerpująca odpowiedź z mocnymi argumentami w roli głównej.



A po co więcej? Po co mam pisać o czymś, czego nie uznaję i po co to argumentować na siłę? To mój biznes. Moja reakcja na słowo bóg jest prosta - nikt.
 

madziulka1666  

User


ImiÄ™: Magda

Wiek: 32

Do³±czy³a: 19 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 22:08   

motyl14 napisa³/a:

Bóg dla mnie jest Bogiem stworzycielem nieba i ziemi Bóg jest wszechwładny i w Niego wierzę!!!!






Zgadzam się z tobą Bóg jest wielki!!!!
Kto był z was na Mamree ? Gdyby nie wiara w Niego już dawno by mnie nie było. Bóg daje nam to o co prosimy tylko czesto zapominamy że Bóg nie jest wróżką ktora spełnia życzenia. To musi się stać Jego wola.
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-21, 22:51   

Bóg to urojony przyjaciel, w imie którego ludzie sie zabijają.
 

madziulka1666  

User


ImiÄ™: Magda

Wiek: 32

Do³±czy³a: 19 Maj 2009

   

Wys³any: 2010-03-22, 10:40   

stewie napisa³/a:

Bóg to urojony przyjaciel, w imie którego ludzie sie zabijają.




Wiara w Boga nie może być urojona. Jezus nie jest postacią fanastyczna która nie wiadomo skąd była. Dla osób wierzących napewno nie jest urojony.

[ Dodano: 2010-03-22, 10:43 ]

easy napisa³/a:

Irma napisa³/a:

Podoba mi się ta wypowiedź. Bardzo ładne słowa. Sama to napisałaś?



tak.. po prostu zacytowałam, bo już wypowiadałam sie w tej kwestii w innym temacie..

psychopathicwizard napisa³/a:

a nie uważacie, ze on jest jak człowiek?



nie.. ponieważ on jest wszędzie i jest wszystkim.. człowiek nie może mu sie równać..

psychopathicwizard napisa³/a:

ma swoje wady i zalety?



Bóg nie posiada żadnych wad, ponieważ jest doskonały..

no tak ktoś może zadać pytanie:
Jeśli Bóg jest istotą tak prawą, wspaniałą, to dlaczego człowiek jest taki zakłamany i wredny, i dlaczego posiada tyle wad? Jeśli Bóg miałby być idealny to dlaczego stworzył 'nieidealnego' człowieka?

odp jest prosta.. człowiek sam w sobie jest doskonały.. tylko dzieki wolnej woli, która otrzymał od Boga sam powoduje, to że staje sie 'nieidealny'..







Człowiek nie będzie nigy idealny. Możemy dążyc do doskonałości ale tego nie osiągniemy. Jestesmy ludzmi wolnymi i możemy sie starac byc lepszymi.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com