Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-13, 16:06   

ojzu napisa³/a:

Kościół oprócz standardowej posługi, organizuje hierarchię w kraju, wspomaga organizacje charytatywne, czuwa nad sprawami które godzą w dobre imię katolickiej religii.



Czyli dba o Public Relations i management całej instytucji... jest to raczej wydatek, którego koszt ponoszą wierni, niż jakaś rzeczywista wartość dla obywateli.. ale przejdźmy dalej...

ojzu napisa³/a:

Oprócz tego jest pośrednikiem między naszym krajem a Watykanem, na swój,lokalny sposób realizuje jego postulaty.



Może trzeba by jeszcze rozwinąć co to są postulaty Watykanu ;) Niewiele dla mnie znaczy póki co powyższe sformułowanie.

ojzu napisa³/a:

Co do zwykłych ludzi, to nie jest tak, że to wymagana pomoc przychodzi sama, to człowiek musi się ze swoim problem zgłosić, a jakie one są to nie sposób mi tego napisać.



Tak myślisz? Ja myśle, że to kościół musi rozszerzyć swoją 'ofertę'... albo zmienić dotychczasową... Widzisz, Ty chcesz, żeby to ludzie dostosowali się do tej instytucji, ja uważam, że to ona powinna zacząć zauważać ich potrzeby.

ojzu napisa³/a:

Niestety ludzie zawsze chcą załatwiać wszystko najprostszą drogą - najlepiej żeby owca była cała a wilk syty, żeby wszystko było podane na tacy, za darmo.



Pomoc duchowa instytucji, która jest utrzymywana z naszych pieniedzy zdecydowanie powinna być za darmo. Jest to coś ponad tym wszystkim, ponad Państwem, ponad Prawem, coś co jest dodatkiem do tego świata, gdzie wszystko jest określone poprzez schematy i normy. A więc skoro wszyscy wspólnie godzimy się na to, aby to utrzymywać, niech mamy coś z tego, coś co jest naprawde wartościowe....

ojzu napisa³/a:

To nie jest możliwe.



:oczami:
Wchodzimy na pole filozofii.
Na pewno mam inne zdanie niż Ty w kwestii tego co jest możliwe, a co nie.

ojzu napisa³/a:

W moim mniemaniu , jedyną pomocą jakiej możemy wymagać od KK, jest pomoc duchowa, wzmocnienie wiary w kwestii czegoś co nęka.



Jeżeli nie masz nic przeciwko temu, pozostałabym tylko przy tym wątku, bo myśle, że jest sednem sprawy. Wydaje mi się, że kościół nie spełnia tej roli...

Możesz mieć inne przykłady, ponieważ masz swoich znajomych, ale ja powiem o tym co ja obserwuje na własne oczy. Większość moich znajomych została wychowana w wierze katolickiej, mam na myśli rodzine, kolegów ze szkoły itp. Ludzie, o których mowie, nie potrafią powiedzieć co znaczy dla nich Bóg, do czego prowadzi ich wiara, często nie rozumieją tego jaka jest istota bycia chrześcijaninem. Rozmawiając z nimi, można odnieść wrażenie, że wyuczyli się pewnych formułek i się nimi posługują, ale nie zastanawiają się nad znaczeniem tych słów. Można z tego wysnuć wniosek, że kosciol nie potrafi dotrzec do przecietnego czlowieka z przeslaniem, które niesie...

ojzu napisa³/a:

Wyjaśnię to na przykładzie - danie biednym zasiłku załatwi ich problem, ale na chwilę, bo dalej będą biednymi ludźmi. Trzeba ciągle dawać. Lepsze jest rozwiązanie przyczyny tego stanu, wsparcie w pracy, edukacja czy też różne kursy - to jest właściwe rozwiązanie ich problemu, bo nie trzeba ponawiać tych zabiegów, są jednorazowe.



Wiem o co chodzi - lepiej dać wędke niż rybkę, też tak uważam.
Ale mimo wszystko nie sądze, aby edukacja czy też różne kursy były w stanie rozwiązać problem, o ktorym tutaj mówimy.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-08-17, 00:30   

LongIsland napisa³/a:

Czyli dba o Public Relations i management całej instytucji... jest to raczej wydatek, którego koszt ponoszą wierni, niż jakaś rzeczywista wartość dla obywateli.. ale przejdźmy dalej...

To nie organizacja autonomiczna czy anarchistyczna tylko hierarchiczna. To normalne.

LongIsland napisa³/a:

Może trzeba by jeszcze rozwinąć co to są postulaty Watykanu ;) Niewiele dla mnie znaczy póki co powyższe sformułowanie.

Innymi słowy jego głowy czyli papieża. Obecny przyjął drogę konserwatywną, poprzednik ekumeniczną.

LongIsland napisa³/a:

Tak myślisz? Ja myśle, że to kościół musi rozszerzyć swoją 'ofertę'... albo zmienić dotychczasową... Widzisz, Ty chcesz, żeby to ludzie dostosowali się do tej instytucji, ja uważam, że to ona powinna zacząć zauważać ich potrzeby.

Każda instytucja działa w ten sposób. Skąd np.lekarz ma wiedzieć co Ci dolega, skoro mu tego nie powiesz ?

LongIsland napisa³/a:

Pomoc duchowa instytucji, która jest utrzymywana z naszych pieniedzy zdecydowanie powinna być za darmo.


A nie jest ;) ?

LongIsland napisa³/a:

Możesz mieć inne przykłady, ponieważ masz swoich znajomych, ale ja powiem o tym co ja obserwuje na własne oczy. Większość moich znajomych została wychowana w wierze katolickiej, mam na myśli rodzine, kolegów ze szkoły itp. Ludzie, o których mowie, nie potrafią powiedzieć co znaczy dla nich Bóg, do czego prowadzi ich wiara, często nie rozumieją tego jaka jest istota bycia chrześcijaninem. Rozmawiając z nimi, można odnieść wrażenie, że wyuczyli się pewnych formułek i się nimi posługują, ale nie zastanawiają się nad znaczeniem tych słów. Można z tego wysnuć wniosek, że kosciol nie potrafi dotrzec do przecietnego czlowieka z przeslaniem, które niesie...

No cóż, czarne owce są wszędzie. Gdy w około masa ataków , zwłaszcza w mediach to co się dziwić ? Do głębszej wiary trzeba dojrzeć, a młodzież jest jaka jest i lubi się buntować. Ja sam też taki kiedyś byłem, ale nie będę się "chwalił" dokonaniami.

Cytat:

Ale mimo wszystko nie sądze, aby edukacja czy też różne kursy były w stanie rozwiązać problem, o ktorym tutaj mówimy.

Kościół też nie. Za tego typu problemy odpowiedzialne jest albo państwo, albo sami ludzie, albo masa innych przyczyn choćby położenie geograficzne.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-08-17, 00:44   

Cytat:

LongIsland napisał/a:
Pomoc duchowa instytucji, która jest utrzymywana z naszych pieniedzy zdecydowanie powinna być za darmo.

A nie jest ?



Niby jest. Ale można na to spojrzeć w inny sposób. Kościół utrzymywany jest przez ludzi a więc czemu ludzie muszą płacić za chrzest dziecka czy ślub kościelny?
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-08-17, 00:51   

A jak ma utrzymywać budynki itd ? Z drobniaków ze mszy ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-08-17, 01:57   Re:

Gdybyś podliczył ile z tych drobniaków można uzbierać to byś się zdziwił.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-17, 17:49   

ojzu napisa³/a:

A jak ma utrzymywać budynki itd ? Z drobniaków ze mszy ?



Budynki????? Przecież to są pałace... ;)
Ja tam jestem zdania, że żeby się modlić to nie potrzeba do tego obrazów oprawionych w złote ramy.. Księża też mogliby skromniej żyć, coś na wzór mnichów, uprawiać sobie marchewke i kapuste... a z tego co można czasem obserwować, to raczej opływają w dostatek ;)


ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Czyli dba o Public Relations i management całej instytucji... jest to raczej wydatek, którego koszt ponoszą wierni, niż jakaś rzeczywista wartość dla obywateli.. ale przejdźmy dalej...

To nie organizacja autonomiczna czy anarchistyczna tylko hierarchiczna. To normalne.



Rozumiem, że to normalne dla tej organizacji, ale jak widzisz - rozkładając to na czynniki pierwsze okazuje się, że dla mnie, dla społeczeństwa i w ogóle dla całego świata jest to bardzo, ale to bardzo nienormalne ;)

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Może trzeba by jeszcze rozwinąć co to są postulaty Watykanu ;) Niewiele dla mnie znaczy póki co powyższe sformułowanie.

Innymi słowy jego głowy czyli papieża. Obecny przyjął drogę konserwatywną, poprzednik ekumeniczną.



Czyli jakie to ma znaczenie dla przeciętnego obywatela?
Ja widze, że żadne, bo przyjdzie następny papież i znowu zmieni kierunek...
A więc nie jest to jakaś określona odwieczna rola, tylko kwestia polityki aktualnego rządzącego...

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Tak myślisz? Ja myśle, że to kościół musi rozszerzyć swoją 'ofertę'... albo zmienić dotychczasową... Widzisz, Ty chcesz, żeby to ludzie dostosowali się do tej instytucji, ja uważam, że to ona powinna zacząć zauważać ich potrzeby.

Każda instytucja działa w ten sposób. Skąd np.lekarz ma wiedzieć co Ci dolega, skoro mu tego nie powiesz ?



Problemy duchowe ujawniają się w zachowaniach społecznych, można to obserwować na podstawie obserwacji społeczeństwa, nie trzeba się pytać każdego jednego człowieka co mu dolega...

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Pomoc duchowa instytucji, która jest utrzymywana z naszych pieniedzy zdecydowanie powinna być za darmo.


A nie jest ;) ?



No, nie jest ;)

ojzu napisa³/a:

No cóż, czarne owce są wszędzie.



WIÊKSZO¦Æ moich znajomych to nie CZARNE OWCE ;) Mam na myśli dużą grupę osób, a to już pokazuje pewien przekrój społeczeństwa.

ojzu napisa³/a:

Gdy w około masa ataków , zwłaszcza w mediach to co się dziwić ? Do głębszej wiary trzeba dojrzeć, a młodzież jest jaka jest i lubi się buntować. Ja sam też taki kiedyś byłem, ale nie będę się "chwalił" dokonaniami.



Ja to obserwowałam jeszcze wcześniej, zanim zaczęłam w ogóle oglądać wiadomości ;)

A więc podłoże problemu musi być gdzie indziej.....

Mówisz, że to młodzież jest winna, bo nie stać ją na głęboką wiarę...
Ja myślę, że mamy wystarczający potencjał, aby głęboko uwierzyć, ale kościół nie potrafi tego potencjału zagospodarować...

ojzu napisa³/a:

Cytat:

Ale mimo wszystko nie sądze, aby edukacja czy też różne kursy były w stanie rozwiązać problem, o ktorym tutaj mówimy.

Kościół też nie. Za tego typu problemy odpowiedzialne jest albo państwo, albo sami ludzie, albo masa innych przyczyn choćby położenie geograficzne.



Ja bym powiedziała, że nie ma jednej przyczyny, a więc Kościół+Państwo+jeszcze coś innego...
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-08-20, 21:31   

LongIsland napisa³/a:

Budynki????? Przecież to są pałace... ;)
Ja tam jestem zdania, że żeby się modlić to nie potrzeba do tego obrazów oprawionych w złote ramy.. Księża też mogliby skromniej żyć, coś na wzór mnichów, uprawiać sobie marchewke i kapuste... a z tego co można czasem obserwować, to raczej opływają w dostatek ;)

Bo jeżdżą samochodami ? Obrazy to sztuka, pamiątki, każdy może takowe posiadać. Sedno tematu zostało wyjaśnione, więc po co drążysz dalej co kto powinien a co nie ?

LongIsland napisa³/a:

Rozumiem, że to normalne dla tej organizacji, ale jak widzisz - rozkładając to na czynniki pierwsze okazuje się, że dla mnie, dla społeczeństwa i w ogóle dla całego świata jest to bardzo, ale to bardzo nienormalne ;)

A kto Ci dał prawo do wypowiadania się w imieniu całego świata ? :facepalm:

LongIsland napisa³/a:

Czyli jakie to ma znaczenie dla przeciętnego obywatela?
Ja widze, że żadne, bo przyjdzie następny papież i znowu zmieni kierunek...
A więc nie jest to jakaś określona odwieczna rola, tylko kwestia polityki aktualnego rządzącego...

No a jakie są różnice ? Dostrzegasz jakieś ? Czym się różni jedna polityka od drugiej, hę ?

LongIsland napisa³/a:

No, nie jest ;)

To podaj przykład.

LongIsland napisa³/a:

WIÊKSZO¦Æ moich znajomych to nie CZARNE OWCE ;) Mam na myśli dużą grupę osób, a to już pokazuje pewien przekrój społeczeństwa.

50% na 50%, dolicz sobie statystyki wg.wieku. Z tego co napisałaś - niestety nimi są, skoro nie potrafią wskazać prostych rzeczy czy tez.

LongIsland napisa³/a:

Ja myślę, że mamy wystarczający potencjał, aby głęboko uwierzyć, ale kościół nie potrafi tego potencjału zagospodarować...

Nie Kościół, a rodzice. W dzisiejszych czasach ich podejście jest zbyt liberalne i to nie tylko w tej kwestii.

LongIsland napisa³/a:

Ja bym powiedziała, że nie ma jednej przyczyny, a więc Kościół+Państwo+jeszcze coś innego...

Jesteśmy państwem świeckim, więc sorry :-D
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-21, 18:42   

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Budynki????? Przecież to są pałace... ;)
Ja tam jestem zdania, że żeby się modlić to nie potrzeba do tego obrazów oprawionych w złote ramy.. Księża też mogliby skromniej żyć, coś na wzór mnichów, uprawiać sobie marchewke i kapuste... a z tego co można czasem obserwować, to raczej opływają w dostatek ;)

Bo jeżdżą samochodami ? Obrazy to sztuka, pamiątki, każdy może takowe posiadać. Sedno tematu zostało wyjaśnione, więc po co drążysz dalej co kto powinien a co nie ?



Przepraszam w takim razie, że wracam do zakończonego tematu...
Możesz jeszcze raz przytoczyć to sedno???? Chyba jestem jakaś niezbyt lotna, bo nie wychwyciłam :P


ojzu napisa³/a:

A kto Ci dał prawo do wypowiadania się w imieniu całego świata ? :facepalm:



No widze, co sie dzieje przecież.
PS. a Ty jakoś możesz sie wypowiadać w imieniu całego kościoła, wiec sie nie czepiaj ;p

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Czyli jakie to ma znaczenie dla przeciętnego obywatela?
Ja widze, że żadne, bo przyjdzie następny papież i znowu zmieni kierunek...
A więc nie jest to jakaś określona odwieczna rola, tylko kwestia polityki aktualnego rządzącego...

No a jakie są różnice ? Dostrzegasz jakieś ? Czym się różni jedna polityka od drugiej, hę ?



Przecież sam wymieniłeś, jaka jest różnica między poprzednim a obecnym papieżem.

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

No, nie jest ;)

To podaj przykład.



No kolega wyżej podał.

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

WIÊKSZO¦Æ moich znajomych to nie CZARNE OWCE ;) Mam na myśli dużą grupę osób, a to już pokazuje pewien przekrój społeczeństwa.

50% na 50%, dolicz sobie statystyki wg.wieku. Z tego co napisałaś - niestety nimi są, skoro nie potrafią wskazać prostych rzeczy czy tez.



HEEJ!!! Skoro napisałam WIÊKSZO¦Æ to czemu zmieniasz moją wypowiedź pisząc, że PO£OWA????? Z tego co napisałam to własnie nimi nie są...

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Ja myślę, że mamy wystarczający potencjał, aby głęboko uwierzyć, ale kościół nie potrafi tego potencjału zagospodarować...

Nie Kościół, a rodzice. W dzisiejszych czasach ich podejście jest zbyt liberalne i to nie tylko w tej kwestii.



Rodzice też chodzą do Kościoła i się uczą słuchając kazań...
Pozatym moja teza jest na temat Kościoła, a argument o rodzicach jej nie obala.

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Ja bym powiedziała, że nie ma jednej przyczyny, a więc Kościół+Państwo+jeszcze coś innego...

Jesteśmy państwem świeckim, więc sorry :-D



No właśnie, jesteśmy państwem świeckim, ale na społeczeństwo wielki wpływ ma kościół... Sorry, ale nie rozumie troche wniosku, takim skrótem to napisałeś :kwasny:
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-08-22, 14:52   

LongIsland napisa³/a:

Możesz jeszcze raz przytoczyć to sedno???? Chyba jestem jakaś niezbyt lotna, bo nie wychwyciłam :P

Sedno jest takie, że KK to nie instytucja charytatywna, nie został założony w tym celu, ale Ty i "cały świat" wiecie lepiej.

LongIsland napisa³/a:

No widze, co sie dzieje przecież.
PS. a Ty jakoś możesz sie wypowiadać w imieniu całego kościoła, wiec sie nie czepiaj ;p

Piszę o rzeczach oczywistych,a na całym świecie żyją ludzie, różni ludzie.

LongIsland napisa³/a:

Przecież sam wymieniłeś, jaka jest różnica między poprzednim a obecnym papieżem.

Jest różnica ale nie jest aż taka wielka, jak Ty to rozumujesz. To są kwestie metod/działań a nie dogmatów.

LongIsland napisa³/a:

No kolega wyżej podał.

Przykład czego ? Pomocy duchowej ?

LongIsland napisa³/a:

HEEJ!!! Skoro napisałam WIÊKSZO¦Æ to czemu zmieniasz moją wypowiedź pisząc, że PO£OWA????? Z tego co napisałam to własnie nimi nie są...

Masz problemy z logiką ? Pisałem o statystykach.

LongIsland napisa³/a:

Rodzice też chodzą do Kościoła i się uczą słuchając kazań...
Pozatym moja teza jest na temat Kościoła, a argument o rodzicach jej nie obala.

Kościół jest tworzony przez ludzi, to wspólnota, rodzice również go tworzą.

LongIsland napisa³/a:

No właśnie, jesteśmy państwem świeckim, ale na społeczeństwo wielki wpływ ma kościół... Sorry, ale nie rozumie troche wniosku, takim skrótem to napisałeś :kwasny:

Skoro jesteśmy państwem świeckim, to nie wyznaniowym, więc KK jest organizacją niezależną, zatem nie musi współpracować z państwem w tej kwestii oraz żadnej.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-24, 03:18   

Dziwnie się z Tobą rozmawia, mam wrazenie, ze chcesz sie ze mna klocic ;) W tylu wątkach odbieglismy od sedna tematu, że jak chcialam odpisać na poszczególne kwestie, to pogubiłam sens. Zostańmy więc może przy najważniejszych :) Jeżeli nie masz nic przeciwko temu, wrócę do pewnego punktu zwrotnego naszej dyskusji ;)

ojzu napisa³/a:

Sedno jest takie, że KK to nie instytucja charytatywna, nie został założony w tym celu, ale Ty i "cały świat" wiecie lepiej.



Rozumiem Twój punkt widzenia, że KK to nie jest intytucja charytatywna, czyli nie bierze odpowiedzialności za los naszej planety. Ja staram się jednak wytłumaczyć Ci mój punkt widzenia. Wg mnie KK się do tego losu przyczynił i nadal przyczynia.

ojzu napisa³/a:

Krit napisa³/a:

Właśnie. Co takiego tam zyskaliśmy przez kościół?

Kościół daje poczucie wspólnoty, jedności, w tym podobnych chwilach zostawał często jedyną linią oporu.



Jest to jedność w religii, ale nie jedność ze wszystkimi boskimi stworzeniami, którą moim zdaniem powinniśmy odczuwać. Czlowiek potrzebuje wspólnoty często w obliczu strachu i jest to normalne, jednak w chwilach kiedy nie ma zagrożenia, powinnismy się duchowo rozwijać.

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Patrze na karty historii i widzę, że od dwóch tysięcy lat od 'wybawienia nas od grzechów' nadal mamy na tym świecie wojny, ludzie umierają z głodu itp. Naprawdę nie rozumiem na czym polega pomoc ludziom w rozumieniu kościoła... ;)

A co ma do tego wojna ? Kościół zajmuje się duchowymi sprawami, po to został powołany, a nie po to, żeby być organizacją charytatywną.



Dlaczego ludzie tak 'celebrują' wybawienie ludzi od grzechu? Przecież nie był to żaden punkt zwrotny w historii ludzkości, nie zmieniliśmy toru ani sposobu myślenia. Powstała natomiast instytucja, która wybudowała sobie posiadłości, nabyła dzieła sztuki i zatrudniła wykształconych ludzi, którzy nauczają słów, które są do przeczytania w książce... :padam:

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Wydaje mi się, że jakby zapytać przeciętnego Polaka, to by tak powiedział :)

A mi się wydaje że mamy zimę.



Tutaj chyba sie troche wkurzylam na Ciebie i zaczela sie delikatna 'pyskowka'... :hyhy:

ojzu napisa³/a:

Skoro jesteśmy państwem świeckim, to nie wyznaniowym, więc KK jest organizacją niezależną, zatem nie musi współpracować z państwem w tej kwestii oraz żadnej.



A jednak współpracuje. Nie oficjalnie oczywiście, ale łączenie uroczystości państwowych z religijnymi, finansowanie kościoła przez państwo, religia w szkołach sa tego wyraźnym objawem.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-02, 11:53   

Cytat:

Rozumiem Twój punkt widzenia, że KK to nie jest intytucja charytatywna, czyli nie bierze odpowiedzialności za los naszej planety. Ja staram się jednak wytłumaczyć Ci mój punkt widzenia. Wg mnie KK się do tego losu przyczynił i nadal przyczynia.

W jaki sposób ? Kościół średniowieczny, który jest najbardziej krytykowany, panował mniej więcej tylko w Europie. Reszta świata, została później zchrystianizowana, zatem ciężko zrzucać odpowiedzialność na Kościół za to co tam się dokonywało od zawsze, o poziom edukacyjny, mentalny i w końcu materialny.

LongIsland napisa³/a:

Jest to jedność w religii, ale nie jedność ze wszystkimi boskimi stworzeniami, którą moim zdaniem powinniśmy odczuwać. Czlowiek potrzebuje wspólnoty często w obliczu strachu i jest to normalne, jednak w chwilach kiedy nie ma zagrożenia, powinnismy się duchowo rozwijać.

Nie zaprzeczam.

LongIsland napisa³/a:

Dlaczego ludzie tak 'celebrują' wybawienie ludzi od grzechu? Przecież nie był to żaden punkt zwrotny w historii ludzkości, nie zmieniliśmy toru ani sposobu myślenia. Powstała natomiast instytucja, która wybudowała sobie posiadłości, nabyła dzieła sztuki i zatrudniła wykształconych ludzi, którzy nauczają słów, które są do przeczytania w książce... :padam:

Mówi Ci coś termin cywilizacji łacińskiej ? Religia jest z nim nieodłącznie związana, to ukształtowało większość nurtów filozoficznych czy też światopoglądowych w Europie. Wystarczy poczytać o epokach w podręczniku do języka polskiego.

LongIsland napisa³/a:

Tutaj chyba sie troche wkurzylam na Ciebie i zaczela sie delikatna 'pyskowka'... :hyhy:

No bo wiesz, lepiej jest przytaczać fakty a nie domysły :-P

LongIsland napisa³/a:

A jednak współpracuje. Nie oficjalnie oczywiście, ale łączenie uroczystości państwowych z religijnymi, finansowanie kościoła przez państwo, religia w szkołach sa tego wyraźnym objawem.

Ale nie musi. W Polsce póki co mamy wolność słowa, dlatego nie jest to zabronione, a skoro w Polsce jest to religia dominująca, to czemu zabraniasz publicznego celebrowania ? Czy cokolwiek co wtedy ma miejsce obraża, jest niestosowne, wulgarne, bądź tym podobne ?
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-02, 16:05   

ojzu napisa³/a:

Kościół średniowieczny, który jest najbardziej krytykowany, panował mniej więcej tylko w Europie. Reszta świata, została później zchrystianizowana, zatem ciężko zrzucać odpowiedzialność na Kościół za to co tam się dokonywało od zawsze, o poziom edukacyjny, mentalny i w końcu materialny.



Ale to jest jedna i ta sama instytucja!

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Jest to jedność w religii, ale nie jedność ze wszystkimi boskimi stworzeniami, którą moim zdaniem powinniśmy odczuwać. Czlowiek potrzebuje wspólnoty często w obliczu strachu i jest to normalne, jednak w chwilach kiedy nie ma zagrożenia, powinnismy się duchowo rozwijać.

Nie zaprzeczam.



Ciesze się. A teraz powiedz, jak w tym świetle wygląda KK?

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Dlaczego ludzie tak 'celebrują' wybawienie ludzi od grzechu? Przecież nie był to żaden punkt zwrotny w historii ludzkości, nie zmieniliśmy toru ani sposobu myślenia. Powstała natomiast instytucja, która wybudowała sobie posiadłości, nabyła dzieła sztuki i zatrudniła wykształconych ludzi, którzy nauczają słów, które są do przeczytania w książce... :padam:

Mówi Ci coś termin cywilizacji łacińskiej ? Religia jest z nim nieodłącznie związana, to ukształtowało większość nurtów filozoficznych czy też światopoglądowych w Europie. Wystarczy poczytać o epokach w podręczniku do języka polskiego.



Nawet jeśli 'cywilizacja łacinska' tlumaczy ten stan, to go nie usprawidliwia.

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

A jednak współpracuje. Nie oficjalnie oczywiście, ale łączenie uroczystości państwowych z religijnymi, finansowanie kościoła przez państwo, religia w szkołach sa tego wyraźnym objawem.

Ale nie musi.



Może nie musi (chociaż nie wiem jak to rozumieć), ale współpracuje, pozostańmy przy faktach ;-)

ojzu napisa³/a:

W Polsce póki co mamy wolność słowa, dlatego nie jest to zabronione, a skoro w Polsce jest to religia dominująca, to czemu zabraniasz publicznego celebrowania ? Czy cokolwiek co wtedy ma miejsce obraża, jest niestosowne, wulgarne, bądź tym podobne ?



Nie tyle zabraniam, co oceniam. Raczej jako szkodliwe niż wulgarne. Może troche niestosowne, czy nieodpowiednie, jeżeli chcemy się nazywać wolnymi ludźmi.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-02, 22:10   

LongIsland napisa³/a:

Ale to jest jedna i ta sama instytucja!


:facepalm: Nie rozumiesz. Chrystianizacja trochę trwała, dlatego niemożliwym jest ogarnięcie całego świata w tym samym czasie ! Zaczęło się od Izraela, potem poszło do Europy. Zanim wyszło z Europy, to trochę minęło.

LongIsland napisa³/a:

Ciesze się. A teraz powiedz, jak w tym świetle wygląda KK?

Nie wiem, nie jestem jego hierarchą, nie mam dostępu do informacji na temat wewnętrznych spraw KK. Ty na 99.9999% też nie, więc nie wiem po co to drążyć.

LongIsland napisa³/a:

Może nie musi (chociaż nie wiem jak to rozumieć), ale współpracuje, pozostańmy przy faktach ;-)

Każda prawnie zarejestrowana instytucja musi współpracować (chociażby organizując uroczystości itp.) i w takiej ramie bym to rozpatrywał. Aby zorganizować uroczystość czy też manifestację, trzeba złożyć podanie o to do Urzędu Miasta danego miasta, czekać na odpowiedź itd. Na tym polega z grubsza współpraca.

LongIsland napisa³/a:

Nie tyle zabraniam, co oceniam. Raczej jako szkodliwe niż wulgarne. Może troche niestosowne, czy nieodpowiednie, jeżeli chcemy się nazywać wolnymi ludźmi.

Ktoś każe Ci się modlić, klęczeć itp. ? Jesteś do tego zmuszana ? Nie widzę tutaj ograniczenia niczyjej wolności. Mi też się nie podoba np. manifestacja pedałów, ale nic nie wskóram, ponieważ została legalnie zarejestrowana na jakiś dzień i jakąś godzinę.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Barbara77  

Wymiatacz



Do³±czy³a: 02 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-09-04, 03:31   

ojzu napisa³/a:

Tu chodzi nie tylko o materialną pomoc, spójrz na karty historii, co dzięki wspólnej wierze Polacy byli w stanie osiągnąć, chociażby w klasztorze jasnogórskim. Pomocą materialną zajmuje się Caritas



Na temat Caritasu
Na temat Jasnej Gory
A tu troche o tym, jak Kosciol kochal Polske

A propos, pieniadze dla potrzebujacych najlepiej przekazywac bezposrednio, lub wiarygodnej, kontrolowanej instytucji - PCK
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-05, 02:59   

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Ale to jest jedna i ta sama instytucja!


:facepalm: Nie rozumiesz. Chrystianizacja trochę trwała, dlatego niemożliwym jest ogarnięcie całego świata w tym samym czasie ! Zaczęło się od Izraela, potem poszło do Europy. Zanim wyszło z Europy, to trochę minęło.



Co Ty gadasz :?: ;-)

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Ciesze się. A teraz powiedz, jak w tym świetle wygląda KK?

Nie wiem, [..]



A jak myślisz?

ojzu napisa³/a:

Ktoś każe Ci się modlić, klęczeć itp. ? Jesteś do tego zmuszana ? Nie widzę tutaj ograniczenia niczyjej wolności. [..]



No ja to widze. Np. niemowlaki są raczej zmuszane do przyjęcia religii, ponieważ chrzest następuje, zanim są one w stanie odpowiadać za siebie, do komunii też raczej idą pod presją, nie jest to ich świadomy wybór.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com