Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-06, 21:51   

Barbara77, wysil się bardziej , bo to akurat nie jest obiektywne źródło informacji. Równie dobrze ja mogę wyszukać jakieś artykuły na stronach diecezjalnych bądź biblijnych które będą przeciwieństwem dla bredni z portalu który podałaś.

LongIsland napisa³/a:

Co Ty gadasz :?: ;-)


KK oraz chrześcijaństwo stworzyło podwaliny do cywilizacji łacińskiej, naszej pierwotnej, europejskiej. To jedyny wpływ społeczny, oprócz początkowej rywalizacji papiestwa z cesarstwem o koncepcję Europy. Jeśli miało to miejsce w Europie to jaki mogło mieć wpływ na resztę świata ?

LongIsland napisa³/a:

A jak myślisz?

Nie mam pojęcia i nie wiem też czy to co wg.Ciebie być powinno jest obowiązkiem.

LongIsland napisa³/a:

No ja to widze. Np. niemowlaki są raczej zmuszane do przyjęcia religii, ponieważ chrzest następuje, zanim są one w stanie odpowiadać za siebie, do komunii też raczej idą pod presją, nie jest to ich świadomy wybór.

Mogą później dokonać aktu apostazji który wycofuje chrzest. Równie dobrze można byłoby pozostawić im wybór w zakresie języka i wstrzymać się z jego nauką do 18 roku życia :-D Rodzice w kwestii wychowania powinni mieć autonomię, to naturalne prawo, nikt go nie kwestionuje.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-07, 14:59   

ojzu napisa³/a:


KK oraz chrześcijaństwo stworzyło podwaliny do cywilizacji łacińskiej, naszej pierwotnej, europejskiej.


to jest oczywiście bzdurą, Chrześcijaństwo nie stworzyło żadnych podwalin, chrześcijaństwo zaczęło budować na istniejących fundamentach, najpierw na judaistyczno-hellenistycznych a następnie na rzymskich


ojzu napisa³/a:


To jedyny wpływ społeczny, oprócz początkowej rywalizacji papiestwa z cesarstwem o koncepcję Europy. Jeśli miało to miejsce w Europie to jaki mogło mieć wpływ na resztę świata ?


to również bzdura, na chrześcijaństwie jest oparta etyka świata zachodniego i w pewnym stopniu kodeks karny, Chrześcijaństwo było głównym czynnikiem kształtującym mentalność europejczyków,
Chrześcijaństwo rozwinęło się w Europie i rozprzestrzeniało wraz z podbojami europejczyków na obie ameryki i Australię, i po części w afryce i Azji, więc ma wpływ na prawie cały świat.

ojzu napisa³/a:


Mogą później dokonać aktu apostazji który wycofuje chrzest.


to również jest bzdurą, według kościoła katolickiego w Polsce chrzest pozostawia niezmazywalny ślad na duszy człowieka, apostazja powoduje jedynie skreślenie danego delikwenta w w księdze chrztu co jest jednoznaczne z wykluczeniem z kościoła katolickiego.
Taki człowiek może się dalej mienić Chrześcijaninem.


ojzu napisa³/a:


Równie dobrze można byłoby pozostawić im wybór w zakresie języka i wstrzymać się z jego nauką do 18 roku życia :-D Rodzice w kwestii wychowania powinni mieć autonomię, to naturalne prawo, nikt go nie kwestionuje.



Albo jesteś idiotą i nie zauważasz różnic między nauką języka niezbędnego do funkcjonowania w społeczeństwie z nauką religij która jest całkowicie zbędna albo po prostu zastosowałeś chwyt estetyczny reductio ad absurdum, w obu przypadkach nie mamy o czym rozmawiać.

I rodzice nie mają i mieć nie będą autonomii, ze względu na szkodliwość pewnych poglądów, niech wspomnę nazizm czy rasizm.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-09-07, 23:59   

ojzu napisa³/a:

Mogą później dokonać aktu apostazji który wycofuje chrzest. Równie dobrze można byłoby pozostawić im wybór w zakresie języka i wstrzymać się z jego nauką do 18 roku życia :-D Rodzice w kwestii wychowania powinni mieć autonomię, to naturalne prawo, nikt go nie kwestionuje.



Zrób tak ze swoimi dziecmi;poczekaj z nauka jezyka do 18 rolu zycia.:evil:



cretultix ma racje

cretultix napisa³/a:

Albo jesteś idiotą i nie zauważasz różnic między nauką języka niezbędnego do funkcjonowania w społeczeństwie z nauką religij która jest całkowicie zbędna

_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-09, 16:50   

cretultix napisa³/a:

to jest oczywiście bzdurą, Chrześcijaństwo nie stworzyło żadnych podwalin, chrześcijaństwo zaczęło budować na istniejących fundamentach, najpierw na judaistyczno-hellenistycznych a następnie na rzymskich

Ty piszesz bzdury, Rzym upadł w V wieku w wyniku m.in. upadku moralnego. Jak zatem można było budować coś w oparciu o dół moralny co przetrwało 15 wieków ?

cretultix napisa³/a:

to również bzdura, na chrześcijaństwie jest oparta etyka świata zachodniego i w pewnym stopniu kodeks karny, Chrześcijaństwo było głównym czynnikiem kształtującym mentalność europejczyków,
Chrześcijaństwo rozwinęło się w Europie i rozprzestrzeniało wraz z podbojami europejczyków na obie ameryki i Australię, i po części w afryce i Azji, więc ma wpływ na prawie cały świat.

Teraz to zaprzeczasz sam sobie. Jaka etyka ? Spójrz na "katolickie" kraje Europy Zachodniej - legalne narkotyki, pary pedałów i lesb, aborcja i eutanazja. Skoro było głównym czynnikiem kształtującym mentalność Europejczyków to czemu :

cretultix napisa³/a:

to jest oczywiście bzdurą, Chrześcijaństwo nie stworzyło żadnych podwalin, chrześcijaństwo zaczęło budować na istniejących fundamentach, najpierw na judaistyczno-hellenistycznych a następnie na rzymskich


Czytałeś sam siebie :?: :?: :?:

cretultix napisa³/a:

Chrześcijaństwo rozwinęło się w Europie i rozprzestrzeniało wraz z podbojami europejczyków na obie ameryki i Australię, i po części w afryce i Azji, więc ma wpływ na prawie cały świat.

Przecież temu nie zaprzeczam jakbyś nie zauważył. Jednak podboje geograficzne miały miejsce "nieco" później niż pierwsi chrześcijanie w Europie.

cretultix napisa³/a:

o również jest bzdurą, według kościoła katolickiego w Polsce chrzest pozostawia niezmazywalny ślad na duszy człowieka, apostazja powoduje jedynie skreślenie danego delikwenta w w księdze chrztu co jest jednoznaczne z wykluczeniem z kościoła katolickiego.
Taki człowiek może się dalej mienić Chrześcijaninem.

Przecież właśnie chodzi o wystąpienie czyż nie ? I to raczej kwestia interpretacji owego przypadku a nie KK.

Cytat:

Albo jesteś idiotą i nie zauważasz różnic między nauką języka niezbędnego do funkcjonowania w społeczeństwie z nauką religij która jest całkowicie zbędna albo po prostu zastosowałeś chwyt estetyczny reductio ad absurdum, w obu przypadkach nie mamy o czym rozmawiać.

I rodzice nie mają i mieć nie będą autonomii, ze względu na szkodliwość pewnych poglądów, niech wspomnę nazizm czy rasizm.

Albo jestem idiotÄ…, albo co ? Ja tu widzÄ™ jawnÄ… obrazÄ™.
Idiotą nazwałbym prędzej osobę, która nie widzi prostej ironii..No ale cóż, tak już to bywa gdy ktoś zaczyna dyskutować nie zapoznając się z uprzednimi wpisami :] Rodzice mają autonomię i tego nie zredukujesz żadnymi przepisami, chyba że jesteś zwolennikiem wspomnianego wyżej przez siebie totalitaryzmu.

stewie napisa³/a:

Zrób tak ze swoimi dziecmi;poczekaj z nauka jezyka do 18 rolu zycia.:evil:



cretultix ma racje

Jak wyżej, oduczcie się czytać wybiórczo, bo nie chce mi się potem przytłaczać swoich wypowiedzi bądź ich tłumaczyć. :facepalm:
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-09, 18:53   

ojzu napisa³/a:

Ty piszesz bzdury, Rzym upadł w V wieku w wyniku m.in. upadku moralnego. Jak zatem można było budować coś w oparciu o dół moralny co przetrwało 15 wieków ?


Ach to cywilizacja to tylko moralność, gospodarka, przemysł, prawo, nauka, filozofia, język, wojsko nie składa się na na cywilizacje....

ojzu napisa³/a:


Teraz to zaprzeczasz sam sobie. Jaka etyka ? Spójrz na "katolickie" kraje Europy Zachodniej - legalne narkotyki, pary pedałów i lesb, aborcja i eutanazja. Skoro było głównym czynnikiem kształtującym mentalność Europejczyków to czemu :


sprawdź w słowniku co oznacza słowobył by najwyraźnie nie rozumiesz znaczenia tego słowa.

ojzu napisa³/a:


Albo jestem idiotÄ…, albo co ? Ja tu widzÄ™ jawnÄ… obrazÄ™.
Idiotą nazwałbym prędzej osobę, która nie widzi prostej ironii..


Ta ironia to chwyt erystyczny, i ma swoja nazwę reductio ad absurdum, stosowanie takich chwytów jest nieuczciwą praktyką w dyskusjach.

ojzu napisa³/a:


Rodzice mają autonomię i tego nie zredukujesz żadnymi przepisami, chyba że jesteś zwolennikiem wspomnianego wyżej przez siebie totalitaryzmu.


w takim razie nauczaj swoje dzieci ze biali to wyższa rasa a żydów i czarnych należy tępić, i obserwuj jak nie tylko tracisz autonomie ale wogóle prawo do opieki nad tymi dziećmi a sam trafiasz do więzienia.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-09, 23:18   

cretultix napisa³/a:

Ach to cywilizacja to tylko moralność, gospodarka, przemysł, prawo, nauka, filozofia, język, wojsko nie składa się na na cywilizacje....

http://pl.wikipedia.org/w...%82aci%C5%84ska
Masz poniekąd trochę racji, ale ja też mam.

cretultix napisa³/a:

sprawdź w słowniku co oznacza słowobył by najwyraźnie nie rozumiesz znaczenia tego słowa.

Już nie sil się na takiego ignoranta. Europa to nie tylko zachód. Ponadto do niedawna porządek był jeszcze w miarę zachowany w krajach o mocnych korzeniach typu Hiszpania czy Włochy.

cretultix napisa³/a:

Ta ironia to chwyt erystyczny, i ma swoja nazwę reductio ad absurdum, stosowanie takich chwytów jest nieuczciwą praktyką w dyskusjach.

To nie żadna erystyka, ale porównanie jak głupie jest traktowanie dzieci bardziej dorosło niż czasami samych dorosłych.

cretultix napisa³/a:

w takim razie nauczaj swoje dzieci ze biali to wyższa rasa a żydów i czarnych należy tępić, i obserwuj jak nie tylko tracisz autonomie ale wogóle prawo do opieki nad tymi dziećmi a sam trafiasz do więzienia.

Niech Cię już o to głowa nie boli, widzę że teraz próbujesz dyskusję przenieść na tory prywatne w dodatku oparte na bredniach i insynuacjach.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-10, 15:17   

ojzu napisa³/a:


Już nie sil się na takiego ignoranta. Europa to nie tylko zachód. Ponadto do niedawna porządek był jeszcze w miarę zachowany w krajach o mocnych korzeniach typu Hiszpania czy Włochy.


do niedawna był zachowany, bo to od niedawna religia zaczęła schodzić na dalszy plan, jednak ciągle większość zasad moralnych ma swoje korzenie wprost w chrześcijaństwie.

ojzu napisa³/a:


To nie żadna erystyka, ale porównanie jak głupie jest traktowanie dzieci bardziej dorosło niż czasami samych dorosłych.


wiem co to porównanie miało na celu, tylko jest mały problem nie ma analogij między między narzucaniem nauki religij a narzucaniem nauki danego języka a co za tym idzie są dwie możliwości, albo nie zauważyłeś braku analogij albo celowo zastosowałeś taką analogie aby oś

ojzu napisa³/a:


Niech Cię już o to głowa nie boli, widzę że teraz próbujesz dyskusję przenieść na tory prywatne w dodatku oparte na bredniach i insynuacjach.



Nic podlonego, wskazuje ci jedynie że nie ma i nie będzie autonomij rodziców w kwestii tego czego mogą oni nauczać swoje dzieci, a powód dla którego moja wypowiedź była skierowana do twojego życia osobistego jest prozaicznie prosty, takie przykłady są lepiej rozumiane.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-14, 13:03   

ojzu napisa³/a:

KK oraz chrześcijaństwo stworzyło podwaliny do cywilizacji łacińskiej, naszej pierwotnej, europejskiej. To jedyny wpływ społeczny, oprócz początkowej rywalizacji papiestwa z cesarstwem o koncepcję Europy.



Ale to jest bardzo duży wpływ ;-)

cretultix napisa³/a:


do niedawna był zachowany, bo to od niedawna religia zaczęła schodzić na dalszy plan, jednak ciągle większość zasad moralnych ma swoje korzenie wprost w chrześcijaństwie.



Dokładnie. Nie tylko zresztą zasad moralnych, wydaje mi się, że równierz wielu innych norm, postaw, wartości.

ojzu napisa³/a:

Jeśli miało to miejsce w Europie to jaki mogło mieć wpływ na resztę świata ?



Nie wydaje Ci się, że cywilizacja zachodnia ma wpływ na resztę świata???

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

No ja to widze. Np. niemowlaki są raczej zmuszane do przyjęcia religii, ponieważ chrzest następuje, zanim są one w stanie odpowiadać za siebie, do komunii też raczej idą pod presją, nie jest to ich świadomy wybór.

Mogą później dokonać aktu apostazji który wycofuje chrzest.



Mogą, ale najczęściej pewne postawy i wartości są w dzieciństwie internalizowane, czyli przyjmowane za własne. Nie daje to w żadnym momencie życia pola do zastanawiania się nad nimi. Myśle, że to duży problem. Tacy ludzie nie żyją wg nauk Chrystusa, ponieważ nie było nigdy w ich życiu rozważania tych nauk, świadomego wyboru czy chce się pewne zasady przyjąć za własne i stosować.

ojzu napisa³/a:

Równie dobrze można byłoby pozostawić im wybór w zakresie języka i wstrzymać się z jego nauką do 18 roku życia :-D [..]



Język jest neutralnym światopoglądowo narzędziem komunikacji. Religia nie ma tej cechy. No i nie jest niezbędna do przetrwania w dzisiejszym świecie, a język tak.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 21:44   

cretultix napisa³/a:

do niedawna był zachowany, bo to od niedawna religia zaczęła schodzić na dalszy plan, jednak ciągle większość zasad moralnych ma swoje korzenie wprost w chrześcijaństwie.

No to też napisałem.

cretultix napisa³/a:

wiem co to porównanie miało na celu, tylko jest mały problem nie ma analogij między między narzucaniem nauki religij a narzucaniem nauki danego języka a co za tym idzie są dwie możliwości, albo nie zauważyłeś braku analogij albo celowo zastosowałeś taką analogie aby oś

To jest wychowanie, a nie narzucanie, mylą Ci się pojęcia. Narzucanie byłoby gdyby dziecko miało już jakąś cechę która byłaby sprzeczna z tą "narzuconą".

cretultix napisa³/a:

Nic podlonego, wskazuje ci jedynie że nie ma i nie będzie autonomij rodziców w kwestii tego czego mogą oni nauczać swoje dzieci, a powód dla którego moja wypowiedź była skierowana do twojego życia osobistego jest prozaicznie prosty, takie przykłady są lepiej rozumiane.

Nie ma ? Nie będzie ? Gdzie ? Porównujesz wychowywanie w duchu wartości które niesie chrześcijaństwo do ideologizacji. To pierwsze nie jest karane, dlatego nie wiem dlaczego podpierasz takim porównaniem swoje, jak widać, błędne tezy. Skoro nie jest karane, to nikt tego nie zabroni, kapujesz ? :)

LongIsland napisa³/a:

Ale to jest bardzo duży wpływ ;-)

Mam wrażenie że zapominasz o czym tu mowa.

Cytat:

Dokładnie. Nie tylko zresztą zasad moralnych, wydaje mi się, że równierz wielu innych norm, postaw, wartości.

Konkrety ?

LongIsland napisa³/a:

Nie wydaje Ci się, że cywilizacja zachodnia ma wpływ na resztę świata???

Najpierw piszesz o kwestiach materialnych, teraz o kulturowych. O co Ci zatem chodzi ??

LongIsland napisa³/a:

Mogą, ale najczęściej pewne postawy i wartości są w dzieciństwie internalizowane, czyli przyjmowane za własne. Nie daje to w żadnym momencie życia pola do zastanawiania się nad nimi. Myśle, że to duży problem. Tacy ludzie nie żyją wg nauk Chrystusa, ponieważ nie było nigdy w ich życiu rozważania tych nauk, świadomego wyboru czy chce się pewne zasady przyjąć za własne i stosować.

Większość zasad moralnych czy nawet prawnych jest zgodnych z zasadami chrześcijańskimi, pisaliśmy już o tym.

LongIsland napisa³/a:

Język jest neutralnym światopoglądowo narzędziem komunikacji. Religia nie ma tej cechy. No i nie jest niezbędna do przetrwania w dzisiejszym świecie, a język tak.


I co z tego ? Pisałem o absurdzie dawania dzieciom praw wyboru w wieku który nie nadaje się do tego.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 22:33   

ojzu napisa³/a:


To jest wychowanie, a nie narzucanie, mylą Ci się pojęcia. Narzucanie byłoby gdyby dziecko miało już jakąś cechę która byłaby sprzeczna z tą "narzuconą".


nie mnie siÄ™ mylÄ… a tobie za to owszem

http://sjp.pwn.pl/slownik/2487112/narzuci%C4%87
narzucić - 3. «zmusić kogoÅ› do zaakceptowania czegoÅ› lub do okreÅ›lonego postÄ™powania»

gdzie tu jest coś o konieczność posiadania jakieś cechy??

to o czym ty piszesz to pranie mózgu, ale próbuj dalej bo faktycznie da się przyczepić do lingwistycznej konstrukcji mojej wypowiedzi.

cretultix napisa³/a:


Porównujesz wychowywanie w duchu wartości które niesie chrześcijaństwo do ideologizacji.


czyli porównuje ideologizacje do ideologizacji, bo nie wiem czy wiesz ale Chrześcijaństwo to pewna ideologia.

cretultix napisa³/a:


To pierwsze nie jest karane, dlatego nie wiem dlaczego podpierasz takim porównaniem swoje,


to pierwsze to szczegółowa nazwa tego drugiego, w zwiazku z czym twoja wypowiedź jest bledną logicznie.

cretultix napisa³/a:


jak widać, błędne tezy. Skoro nie jest karane, to nikt tego nie zabroni, kapujesz ? :)


jak widać błędne:P
zawsze można dopisać kolejną ideologie do listy karanych, ale nie o to w mojej wypowiedzi chodziło.
Mi chodziło o wykazanie ze autonomij w wychowaniu dzieci nie ma co w końcu raczyłeś mi przyznać ( sam stwierdziłeś ze nauczanie niektórych ideologij jest karane)
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 23:05   

cretultix napisa³/a:

gdzie tu jest coś o konieczność posiadania jakieś cechy??

to o czym ty piszesz to pranie mózgu, ale próbuj dalej bo faktycznie da się przyczepić do lingwistycznej konstrukcji mojej wypowiedzi.

Nie umiesz nawet poprawnie zinterpretować tego pojęcia w tym temacie. Dziecko nie musi podejmować wyboru ,czy akceptuje czy nie pewne normy, po prostu je przyswaja bez podejmowania decyzji, więc takie to narzucanie jak spodni na głowę. Czy jest 'zmuszane' do zaakceptowania ? Nie, ponieważ nie ma takiej konieczności, akceptuje to samo,ponieważ wypływa od rodzica. Widzisz, jednak jest coś w tym wychowaniu.

cretultix napisa³/a:

czyli porównuje ideologizacje do ideologizacji, bo nie wiem czy wiesz ale Chrześcijaństwo to pewna ideologia.

Jaśniej - porównujesz coś na czym opiera się prawo i większość zasad moralnych,które jest legalne do ideologii której głoszenie jest zabronione. Zrozumiałeś już ? Dodam jeszcze, że zabronione jest publiczne głoszenie owych treści, dlatego w kwestii wychowania dziecka i tak gówno Ci daje ten przepis.

cretultix napisa³/a:

to pierwsze to szczegółowa nazwa tego drugiego, w zwiazku z czym twoja wypowiedź jest bledną logicznie.

Oprzyj to zdanie na swoim przykładzie, może to będzie dla Ciebie łatwiejsze.

cretultix napisa³/a:

Mi chodziło o wykazanie ze autonomij w wychowaniu dzieci nie ma co w końcu raczyłeś mi przyznać ( sam stwierdziłeś ze nauczanie niektórych ideologij jest karane)


Nie stwierdziłem że nauczanie jest karane, a publiczne głoszenie. To jest różnica.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-15, 11:13   

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Ale to jest bardzo duży wpływ ;-)

Mam wrażenie że zapominasz o czym tu mowa.



Przykro mi, że masz takie wrażenie. Ja bardzo dobrze wiem o czym mówię, ale w związku z tym, że nie umiesz się do tego odnieść - to chyba nie pogadamy :)

ojzu napisa³/a:

Konkrety?



Jak Ty nie rozumiesz o czym ja mówię ogólnie, to co dadzą Ci konkrety, heh.
W każdym razie wystarczy wymienić in vitro, aborcje i eutanazje...
Pozatym - sam piszesz za chwile:

Cytat:

Większość zasad moralnych czy nawet prawnych jest zgodnych z zasadami chrześcijańskimi, pisaliśmy już o tym.



:przestraszony: :przestraszony: :przestraszony: :-D

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Nie wydaje Ci się, że cywilizacja zachodnia ma wpływ na resztę świata???

Najpierw piszesz o kwestiach materialnych, teraz o kulturowych. O co Ci zatem chodzi ??



O to co Ty piszesz, o ewidentne zaprzecznie faktom.
Napisałeś:

Cytat:

Jeśli miało to miejsce w Europie to jaki mogło mieć wpływ na resztę świata ?


No więc cywilizacja zachodnia miała bardzo duży wpływ na resztę świata.

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Mogą, ale najczęściej pewne postawy i wartości są w dzieciństwie internalizowane, czyli przyjmowane za własne. Nie daje to w żadnym momencie życia pola do zastanawiania się nad nimi. Myśle, że to duży problem. Tacy ludzie nie żyją wg nauk Chrystusa, ponieważ nie było nigdy w ich życiu rozważania tych nauk, świadomego wyboru czy chce się pewne zasady przyjąć za własne i stosować.

Większość zasad moralnych czy nawet prawnych jest zgodnych z zasadami chrześcijańskimi, pisaliśmy już o tym.



Nie rozumiesz o czym mówię, co nie? :oczami:
Chodzi mi o to, że człowiek staje się członkiem grupy religijnej nie będąc jeszcze świadomym co się z nim dzieje. A to szkodzi nie tylko temu człowiekowi, ale nam wszystkim.

ojzu napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Język jest neutralnym światopoglądowo narzędziem komunikacji. Religia nie ma tej cechy. No i nie jest niezbędna do przetrwania w dzisiejszym świecie, a język tak.


I co z tego ? Pisałem o absurdzie dawania dzieciom praw wyboru w wieku który nie nadaje się do tego.



Co z tego, że pisałeś? Pisanie z Tobą sprowadza się do zaprzeczania faktom, czepiania się słów, wysuwaniu przeciwko normalnym twierdzeniom kosmicznych argumentów. ;) Ty nie chcesz w ogóle zrozumieć co druga osoba ma na myśli, co nie? ;) No więc, nie dziw się, że nikomu się nie chce Ciebie rozumieć i pamiętać co o czym pisałeś ;-)
Popracuj nad komunikacjÄ…! :chytry:
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-15, 13:47   

ojzu napisa³/a:

Nie umiesz nawet poprawnie zinterpretować tego pojęcia w tym temacie.


To pojęcie w tym temacie użyłem ja i pod tym zwrotem umieściłem wszystkie te rzeczy które dziecko przyswaja w początkowej fazie swojego życia, gdy jeszcze nie ma zdolność do decydowania o sobie, to czy w przypadku gdy jednostka nie ma zdolność o decydowaniu o sobie, lub czy ma czy nie jakieś przekonania które są zastępowane jest bez znaczenia dla tej dyskusji, ale ponieważ ty nie masz żadnych merytorycznych argumentów na poparcie tego co mówisz postanowiłeś zacząć prowadzić analizę językową moich wypowiedzi.

ojzu napisa³/a:


Jaśniej - porównujesz coś na czym opiera się prawo i większość zasad moralnych,które jest legalne do ideologii której głoszenie jest zabronione. Zrozumiałeś już ?


nie robiłem takiego porównania, ja jedynie udowadniałem że rodzice nie mają wolność jeśli chodzi o kwestie tego co mogą nauczać dzieci

ojzu napisa³/a:


Dodam jeszcze, że zabronione jest publiczne głoszenie owych treści, dlatego w kwestii wychowania dziecka i tak gówno Ci daje ten przepis.


jak pisałem, nauczaj swoje dzieci takich treści i zobaczymy czy ten przepis daje gówno.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-09-15, 22:49   

cretultix napisa³/a:

ale ponieważ ty nie masz żadnych merytorycznych argumentów na poparcie tego co mówisz postanowiłeś zacząć prowadzić analizę językową moich wypowiedzi.

Niestety jestem do tego zmuszony, ponieważ używasz słów nieodpowiednich do sytuacji i dodatkowo wyolbrzymiających (na własne potrzeby) całą sprawę. To jedyne co masz do powiedzenia, że nie "bo nie" ?

cretultix napisa³/a:

nie robiłem takiego porównania, ja jedynie udowadniałem że rodzice nie mają wolność jeśli chodzi o kwestie tego co mogą nauczać dzieci

Owszem mają, bo konstytucja nie zabrania tego. A porównanie zrobiłeś nieformalnie, biorąc za przykład nauczanie o białej rasie jednocześnie stawiając znak równości między nim a chrześcijańskim wychowaniem nazywając to wszystko ideologią - oto ten znak równości, więc nie wciskaj mi i innym kitu.

cretultix napisa³/a:

ak pisałem, nauczaj swoje dzieci takich treści i zobaczymy czy ten przepis daje gówno.

Mam własne koncepcje nauczania, to nie temat na to.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-16, 01:28   

ojzu napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

ale ponieważ ty nie masz żadnych merytorycznych argumentów na poparcie tego co mówisz postanowiłeś zacząć prowadzić analizę językową moich wypowiedzi.

Niestety jestem do tego zmuszony, ponieważ używasz słów nieodpowiednich do sytuacji i dodatkowo wyolbrzymiających (na własne potrzeby) całą sprawę.



Zmusza Cie do tego brak argumentów ;-) Każdy używa słów najlepiej jak umie, aby wytłumaczyć drugiemu co ma na myśli. To, że te słowa są nieodpowiednie do sytuacji albo wyolbrzymione to Twoja prywatna opinia, bo np. ja tego nie zauważyłam czytając co on pisze ;-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com