Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Scars on Broadway  

Stały User

Bloger



Do³±czy³: 24 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-17, 17:16   Patriotyzm, a nienawiść?

Przedstawienia teatralne, dzieła literackie lub nawet filmy patriotyczne często skupiają się na nienawiści i okrucieństwie zaborców, mówię tu o II Wojnie ¦wiatowej. Moim zdaniem miłość do Ojczyzny, którą pośrednio jest patriotyzm, powinna być przedstawiana w utworach pod postacią waleczności i bohaterstwie Polski, jej żołnierzy czy dowódców.. Niestety z patriotyzmem idzie w parze także nienawiść do Niemiec i Rosji, można to nawet określić mianem szowinizmu, który maskuje pojęcie wartości naszego kraju i miłości do niego.

Drodzy forumowicze jak Wy interpretujecie współczesne dzieła patriotyczne, czy uważacie, że powinny one ukazywać w jak największym stopniu postawę Polaków, czy okrutną agresję zaborców i ich metody?

Zależy mi, żebyście wyrazili też swoją opinię na temat naszych "sojuszników" z IIW¦. Oni w tej chwili postrzegani są za tych co mają w 'głębokim poważaniu' naszą Polskę.
Czekam na Wasze odpowiedzi,
pozdrawiam.
_________________
Czy wiesz jak wywrzeć magnetyzujący wpływ już podczas pierwszej rozmowy?
Pobierz darmowy raport
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-11-18, 09:09   

Historii też nie można zapomnieć.
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-11-18, 10:24   

Zaznaczając okrucieństwo zaborców wobec nas, zaznaczana jest także wielkość patriotyzmu. Traktowali nas tak jak traktowali, a my mimo wszystko walczyliśmy, choć teoretycznie powinniśmy się poddać.
Myślę, że tak jak jest jest dobrze.

Sojusznicy? Olali nas, nie pomogli, gdy ich pomoc była najbardziej potrzebna. Mimo to poradziliśmy sobie.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-11-18, 13:19   

stubarwny napisa³/a:

Historii też nie można zapomnieć.



Ale jaki jest sens żywić nienawiść? Przeciez to do niczego nie prowadzi.
 

Zorina

Wymiatacz

nonkoformistka



ImiÄ™: Iwona

Wiek: 36

Do³±czy³: 03 Wrz 2010

Sk±d: z wyobra¼ni

   

Wys³any: 2010-11-18, 13:33   Patriotyzm a nienawiÅ›c

TrochÄ™ czym innym jest patriotyzm a czym innym nacjonalizm.
Będąc patriotką kocham swój kraj mimo jego wad ,ale nie jestem tak zaślepiona by wielbić tylko swój naród a pogardzać innymi.
Trzeba pamiętać o historii -z tym się zgadzam.
Naród bez historii bez korzeni -nie jest prawdziwym narodem.
Ale -chyba ważniejsze jest to co jest tu i teraz a nie to co się wydarzyło 70 lat temu.
Nie zmienimy już tego co było.
_________________
"Marzenie o czymÅ› nieprawdopodobnym ma swojÄ… nazwÄ™.
Nazywamy je nadziejÄ… "
 

Ostatnio zmieniony przez Zorina 2010-11-18, 13:55, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2010-11-18, 13:53   

LongIsland, można pamiętać o narodowym socjaliźmie, Hitlerze można też p... szwabów. Zależy jak kto do tego podejdzie...
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-11-18, 14:49   

stubarwny napisa³/a:

LongIsland, można pamiętać o narodowym socjaliźmie, Hitlerze można też p... szwabów. Zależy jak kto do tego podejdzie...



Oczywiscie, wolna wola, można mieć przekonania jakie sie chce, nie kwestionuje tego.
Ale fakt jest taki, że jeżeli większość Pokaków karmi się nienawiścią do sąsiadów, za to co nam kiedyś zrobili, to nie tworzy to dobrej atmosfery dla rozwoju. Natomiast, gdyby Polacy w większości umieli wybaczyć i zbratać się z Niemcami, na pewno przyspozyloby nam to samych korzyści.
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-11-18, 15:02   

Cytat:

Natomiast, gdyby Polacy w większości umieli wybaczyć i zbratać się z Niemcami, na pewno przyspozyloby nam to samych korzyści.


Pewnie i tak, ale należy zauważyć, że sytuacja i tak wygląda lepiej niż jakiś nieco dłuższy czas temu. Kiedyś u dzieciaków było zakorzeniona nienawiść do Niemców i Rosjan, a im takie dziecko było starsze tym ta nienawiść się rozwijała. Teraz już tak nie jest. Znaczy gnojki gadają, że nienawidzą szwabów i ruskich, ale to tylko takie kozaczenie. Także jest lepiej mimo wszystko.
Jednak wydaje mi się, że w pełni nigdy się nie zbratamy ani z Niemcami, ani z Rosjanami, bo nasza mentalność na to nie pozwala. Można wybaczyć (choć czegoś takiego się nie wybacza), ale nie zapomnieć.
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-11-18, 15:32   

LongIsland napisa³/a:

Natomiast, gdyby Polacy w większości umieli wybaczyć i zbratać się z Niemcami, na pewno przyspozyloby nam to samych korzyści



Nie wybacza się czegoś co jest niewybaczalne tylko dla indywidualnego / ogólnego rozwoju. Podejrzewam, że chodziło Ci o korzyści dla Państwa Polskiego. Ja nie wybaczam, nie zapominam. Nie żywię nienawiści, żywię niesmak do Niemców i Ruskich.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-11-19, 18:12   

Nyksus napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Natomiast, gdyby Polacy w większości umieli wybaczyć i zbratać się z Niemcami, na pewno przyspozyloby nam to samych korzyści



Nie wybacza się czegoś co jest niewybaczalne tylko dla indywidualnego / ogólnego rozwoju.



Taaak? ;-)
A myślałam, że w Chrześcijaństwie, a najwięcej Chrześcijan mamy w Polsce, jedną z zasad jest bezwgzlędne wybaczanie...

Nyksus napisa³/a:

Podejrzewam, że chodziło Ci o korzyści dla Państwa Polskiego. Ja nie wybaczam, nie zapominam. Nie żywię nienawiści, żywię niesmak do Niemców i Ruskich.



No i co masz z tego niesmaku? Sory, ale dla mnie rasizm jest chory.

mist napisa³/a:


Jednak wydaje mi się, że w pełni nigdy się nie zbratamy ani z Niemcami, ani z Rosjanami, bo nasza mentalność na to nie pozwala. Można wybaczyć (choć czegoś takiego się nie wybacza), ale nie zapomnieć.



A nie sądzisz, że powinniśmy? Przecież na współpracy o wiele więcej byśmy zyskali niż na ciągłym podejrzewaniu się o coś czy dyskretnym uwłaczaniu sobie. Ja uważam, że powinniśmy zacieśniać współprace ze wszystkimi sąsiadami, położenia geograficznego sobie nie wybraliśmy, ale na stosunki między Polska a państwami ościennymi mamy duży wpływ. A im lepiej sie dogadujemy i rozumiemy w regionie, tym silniejsi wszyscy jesteśmy./
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-11-19, 19:17   

Ja nie jestem uprzedzona do Niemców.
Oczywiście nie zapomniałam o przeszłości, ale przecież czemu jest winny dzisiejszy (nie wiem czy to jest poprawnie napisane) obywatel niemiecki, czy też nawet władza?

Co do rusków, tu sprawa wygląda trochę inaczej, język rosyjski ubóstwiam, zawsze chciałam pojechać do Rosji i do przeciętnego rosyjskiego obywatela podchodzę neutralnie. Tylko inna sprawa jest w władzą.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

mist  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 31 Sie 2010

   

Wys³any: 2010-11-19, 19:33   

LongIsland napisa³/a:

Sory, ale dla mnie rasizm jest chory.


co ma do tego rasizm? Chyba pojęcia pomyliłeś.
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-19, 20:31   

Cytat:

Historii też nie można zapomnieć.


Jak dla mnie to jest klucz do wszystkiego. Owszem, nawet nie powinno się zapominać. Ale przede wszystkim nie można nią żyć dalej. W takich czasach w jakich żyjemy teraz, powinniśmy starać się odciąć od polityki przeszłości.
Miłość do ojczyzny jest piękna, niestety niszczona jest przez zaślepienie i hipokryzję.
 

Straho  

Pogromca postów



Imię: Jacław

Wiek: 35

Do³±czy³: 04 Wrz 2008

   

Wys³any: 2010-11-19, 21:13   

Einmana napisa³/a:

Ale przede wszystkim nie można nią żyć dalej.


Co ty brałaś, bo to dobre musiało być.

Kiedyś tam miałem neutralny stosunek do niemców, poglądy się mi zmieniły i nienawidzę ich. Czemu tylko o niemcach piszę? Bo tylko ich nienawidzę.
Tak usesugi, ty wiesz lepiej.
_________________
https://www.photoblog.pl/straho
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-11-19, 21:23   

Straho napisa³/a:

Kiedyś tam miałem neutralny stosunek do niemców, poglądy się mi zmieniły i nienawidzę ich. Czemu tylko o niemcach piszę? Bo tylko ich nienawidzę.
[..]



Takie głupie pytanie. Co z tego masz? ;-) Nienawiść to bardzo destrukcyjne uczucie, prowadzące najczęściej do destrukcyjnych zachowań. Nie podejrzewam Cię o terroryzm wobec Niemców, ale już samo trzymanie w sercu nienawiści, raczej nie przysporzy Ci żadnych pozytywnych doświadczeń.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com