Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

winiwidilol

User


Do³±czy³: 18 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-09-18, 14:01   Re: Pistolet w każdym polskim domu

Jimmy FoX napisa³/a:

Co jakiś czas jak bumerang powraca temat dostępności broni palnej dla przeciętnego Kowalskiego. Ostatnio pojawił się obszerny artykuł w tygodniku Pawła Lisickiego, a na stronie internetowej można przeczytać jego fragment, w którym autor podaje dwa absurdalne argumenty, dla których Wasza babcia powinna nosić giwerę:
http://dorzeczy.pl/id,399...lskim-domu.html

A Wy co sądzicie o tym pomyśle? Jesteście za czy przeciw? Dlaczego?



Korwin sugerował, że każdy mężczyzna nosi przy sobie narzędzie gwałtu, ale to nie znaczy, że go używa. I że z pistoletem byłoby podobnie. Ale badania pokazują, że 80 czy 90% Polaków nie chce broni w domu. Ja osobiście bałbym się, że ktoś mi strzeli w twarz na ulicy - mam trudny charakter :P
_________________
Elektryka w stylu retro
 

skejCiK  

Hiper wymiatacz



Wiek: 30

Do³±czy³: 14 Mar 2010

   

Wys³any: 2014-09-19, 10:04   

$karbówka napisa³/a:

Jeden człowiek z nożem nie zrobi takich spustoszeń, bo nie ma jak - jeden z pistoletem może - jakoś jak dochodzi do masakr na campusach w USA, nie słyszy się o gościu z nożem, ale o świrze z bronią maszynową, samopowtarzalną lub powtarzalną (strzelby).



Też prawda, oczywiście, zgadzam się z faktem że broń palna może wyrządzić większe szkody niż nóż. Ale przyznaj, trzeba postawić też pytanie w sprawie Szwajcarii. Tam całe społeczeństwo jest zmilitaryzowane a do masakr nie dochodzi.
 

HCNOPS  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 19 Wrz 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 10:33   

skejCiK napisa³/a:

Ale przyznaj, trzeba postawić też pytanie w sprawie Szwajcarii. Tam całe społeczeństwo jest zmilitaryzowane a do masakr nie dochodzi.


Ja w temacie polecam dokument Michaela Moora pt. "Zabawy z bronią", gdzie analizuje dostęp do broni w różnych krajach i broni tezy jakoby problem nie leżał w dostępności do broni, lecz w mentalności społeczeństwa i społecznego podejścia do kwestii używania i przeznaczenia broni. Tutaj cały dokument:
https://www.youtube.com/watch?v=whL2LlRkhXk
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-09-19, 12:33   

skejCiK napisa³/a:

Ale przyznaj, trzeba postawić też pytanie w sprawie Szwajcarii. Tam całe społeczeństwo jest zmilitaryzowane a do masakr nie dochodzi.



W Argentynie jak skończysz 21 lat możesz kupić strzelbę półautomatyczną, w Serbii dzieciak może mieć broń, jak dostanie pozwolenie od rodziców, w Jemenie i Pakistanie można bez problemu kupić AK-47 i paradować po ulicy, w Rosji całkiem łatwo można kupić broń krótką.

O masakrach się nie słyszy.
Tyle, czy dlatego, że ich nie ma, czy że media się tymi terenami nie interesują?
Ja nie wiem, za to na pewno jest tam tzw. kultura broni, gdzie jest to wpisane w tradycję tych krajów i społeczeństw, i niejako przywykli że bron to narzędzie - "miał dziadek, miał ojciec, to mam tez ja".
Co do tej Szwajcarii to chyba jest podobnie.

Co do możliwości obrony przed świrem z bronią - to generalnie się zgadzam.
Wiadomo, też, że w USA najczęściej do strzelanin o których słyszymy w mediach dochodzi w stanach gdzie broni kupić nie można ( ot masakra w Denver, mimo, że stan Kolorado nie zezwala na kupno broni ).
Czy byłoby lepiej gdyby każdy mógł kupić broń - pewnie by takiego świra szybciej zastrzelono.
Jednak tutaj część stanów cierpi, przez nieregularne prawa stanowe - gość w Arizonie kupi sobie M4, zamiast szaleć w Arizonie gdzie by go zaraz odstrzelili - pojedzie do Kolorado i zaczyna zabijać ludzi.
To też nie jest dobre, no ale taka jest Konstytucja USA, każdy stan ustala własne przepisy.

Tylko teraz pytanie, jak by to wyglądało, gdyby przeciętny "Janusz", jakiś średnio rozgarnięty dresiarz, czy inny tłumok dostali nagle prawo do kupienia broni nawet małokalibrowej ( powiedzmy Glocka 17 ) - no mam swoją broń, idę przez park, a tam w krzakach się taki tłumok zaczaił i strzela mi w plecy?

Może to kogoś obrazi, ale uważam, że polskie społeczeństwo jest jeszcze w większości dzikie i prymitywne, i po paru przejażdżkach w tygodniu PKS-em i autobusami MPK, jestem o tym przekonany, że broń dla każdego Polaka to zły pomysł.

Oczywiście, żeby zaszczepić kulturę broni, trzeba by powoli spróbować, prawo do posiadania wprowadzić - pytanie w jaki sposób, aby nie dochodziło tutaj do "Meksyku"?
Jak ktoś mi mówi, że powinny być badania psychologiczne, zaporowe ceny broni, przeglądanie życiorysu, sprawdzania czy pacjent nie chorował na poważne choroby zaburzające świadomość, czy nie bierze takich a takich leków, czy nie był karany, uczenie go na strzelnicy co i jak - to właściwie jaki to ma sens?
Dobre są dzisiejsze regulacje, gdzie przeciętny "Janusz" broni nie dostanie.
 

Nupek369  

User


ImiÄ™: Patryk

Do³±czy³: 07 Mar 2014

   

Wys³any: 2014-10-10, 00:35   

Ja nie wiem czy to jest do końca dobry pomysł. Polska to nie Szwajcaria, tu jak spojrzysz na kogoś, to można po zębach dostać. :-D Z drugiej strony, jakby 30 milionów Polaków miało broń, to Ruscy chcąc wejść do Polski by się obsrali. :mrgreen:
 

philosophus  

Pogromca postów


Do³±czy³: 07 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-10-10, 12:04   

Nupek369 napisa³/a:

Z drugiej strony, jakby 30 milionów Polaków miało broń, to Ruscy chcąc wejść do Polski by się obsrali. :mrgreen:



Guzik prawda. Nawet gdyby wszyscy Polacy byli uzbrojeni w długą broń automatyczną (a to nierealne), to niewyszkolony cywil nie ma wielkich szans w starciu z zawodową piechotą. W stosunku do lotnictwa jego wartość bojowa wynosi zero. Z bronią pancerną też sobie nie poradzi. Po pierwsze na widok atakującego czołgu wpadnie w panikę, po drugie nie ma broni przeciwpancernej ani nie zna taktyki jej użycia, a jeszcze jednocześnie musi sobie radzić zawodową piechotą. Po trzecie, w miastach Rosjanie mogliby użyć BMPT 72 "Terminator" i guzik mu zrobisz zanim cie rozpruje działkiem szybkostrzelnym. Problemy mogłyby być dopiero przy okupacji (tak czy tak zupełnie nieopłacalnej) ale bardziej polityczne, niż wynikające z uzbrojenia społeczeństwa. Sami Polacy by mieli problemy, bo "partyzanci" by zapewne niechcący zabijali własnych cywilów, przez nieodpowiedzialne użycie broni i niecelne strzelanie. Poza tym, co jak co, ale Rosja potrafi rozbrajać i niszczyć partyzantki. Jedynie w górach sobie nie radzi. Ale tam, każda armia świata jest mało skuteczna.
_________________
"Jak można szanować kogoś, kto jest moralny tylko dlatego, że boi się kary ze strony potężnej istoty która cały czas go obserwuje?" - Richard Dawkins

Zlikwidować urzędy pracy i podatek dochodowy!
 

Andzrej  

Mega wymiatacz


Do³±czy³: 14 Lut 2013

   

Wys³any: 2014-11-19, 22:36   

http://losyziemi.pl/rosja...-bez-zezwolenia

"Obywatele Federacji Rosyjskiej mogÄ… od wtorku wejść w posiadanie broni palnej i wykorzystywać ostrÄ… amunicjÄ™ w celu samoobrony”.

Kolejne po ograniczeniu obcej propagandy mÄ…dre posuniecie Putina.
Putin działa odwrotnie niż Mikołaj II Romanow, Który myślał że podporządkowując się ocali życie a zginął z rąk Jurowskiego i Swierdłowa.
Możemy porównać działania zainstalowanej u nas agentury, która wprowadziła nam przepis o sprowadzeniu obcych sił do pałowania Polaków i Putina, który daje możliwość obrony samym obywatelom. Amerykanie dzięki temu że posiadają broń uniknęli tzw. socjalistycznych i demokratycznych rewolucji.
 

kanrunka  

Stały User



Do³±czy³: 11 Lip 2014

   

Wys³any: 2014-11-21, 15:46   

Nie wiem, czy dobre jest to, żeby Rosjanie mieli łatwy dostęp do broni. Przeglądając ich część internetu można mieć wątpliwości
 

RakRaczek

User


Do³±czy³: 01 Gru 2014

   

Wys³any: 2014-12-01, 20:33   

Temat rzeka i takie też są wszystkie głosy na tym wątku: lanie wody. Temat dostępu do broni to jest w zasadzie odpowiedź na pytanie o model państwa, jaki chcemy, jaki mamy. Państwo opiekuńcze nigdy nie pozwoli obywatelom posiadać broni, bo obywatel taki mógłby się obronić... przed państwem.

A co do tego, że "Polska to nie Szwajcaria" i że "Polacy nie dorośli do broni" itp argumentów to mam do was jedno pytanie: czy zabraniając młodej dziewczynie wchodzić do kuchni, w przyszłości z tej dziewczyny stanie się kobieta potrafiąca gotować?
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-12-01, 21:49   

RakRaczek napisa³/a:

A co do tego, że "Polska to nie Szwajcaria" i że "Polacy nie dorośli do broni" itp argumentów to mam do was jedno pytanie: czy zabraniając młodej dziewczynie wchodzić do kuchni, w przyszłości z tej dziewczyny stanie się kobieta potrafiąca gotować?



1. Jasne. Może uczęszczać na zajęcia z gotowania do jakiejś szkoły.
2. Jaki to ma zwiÄ…zek z broniÄ…?
3. Nadal nie widzÄ™ jaki to ma zwiÄ…zek z pozwoleniem wÄ…satemu Januszowi, albo Å‚ysemu debilowi Sebie na kupno broni.
4. Wiesz, że kobiety potrafią dużo więcej niż gotowanie? ( nie wiem jaki tam u was na prowincji jest jeszcze system, ale feudalizm i zakładanie babom chomąta już u nas nie jest modne ) :-D
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-12-03, 21:48   

Ja mam wiatrówkę i całkiem niezłego skilla, może nie wiele, ale zanim padnę kilka hedów sprzedam.

A tak poważnie, jestem za szerszym dostępem do broni. Muszę podawać argumenty ??
No na dobrą sprawę jeśli bym chciał kogoś ubić, tą wziąłbym całkowicie legalny nóż, piłę motorową, nie wiem..otrułbym kogoś.
A mimo to, noże ,piły i trucizny nie są zabronione. Nawet z gazówki można zabić człowieka, a nie słyszałem o takim przypadku.

ktoś tam pisał z tego co zauważyłem o glocku 17,no nawet jeśli jest to przykład. To taki glock kosztuje ponad 2 tys. jeżeli statystycznego Janusza stać na taką broń i ma zamiar czaić się w krzakach... to sorry, ale sam mam chęć cię odpalić
ręcę i .... opadają w tego typu przykładach.

I jeszcze jedno, ciągle w przykładach podajecie ruskich...ruskie to..ruskie tamto...Ktoś tu dobrze pisał, jakby ruskie chcieli wejść to ak,m4,awp, i co tam jeszcze w każdym domu nam nie pomoże...bo by ten nasz kurnik roznieśli w 15min.
Później w walce partyzanckiej to może yo, jakieś szanse by były.
Odpowiedź sobie na pytanie : czy znasz Rosjanina ,który wyrządził ci krzywdę i którego chcesz zabić??
Jak Polacy chcą się bić z Ruskimi.. to taki Sikorski niech zakłada kałacha i idzie się strzelać z Miedwiediewem
Nie myliłbym społeczeństwa Rosyjskiego z jego posraną władzą.
_________________
You know who i am
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-12-03, 23:01   

sznurek napisa³/a:

Ja mam wiatrówkę i całkiem niezłego skilla, może nie wiele, ale zanim padnę kilka hedów sprzedam.


Co najwyżej jednego sobie.
Trafienie w głowę kogoś w czasie autentycznej walki - za pomocą broni powtarzalnej - jest bardzo trudne.

sznurek napisa³/a:

A tak poważnie, jestem za szerszym dostępem do broni. Muszę podawać argumenty ??


Jak chcesz dyskutować to musisz, jak chcesz tylko sobie popisać, to nie musisz.

sznurek napisa³/a:

No na dobrą sprawę jeśli bym chciał kogoś ubić, tą wziąłbym całkowicie legalny nóż, piłę motorową, nie wiem..otrułbym kogoś.
A mimo to, noże ,piły i trucizny nie są zabronione.



Dlatego, ze rozbija się to o pewien prawny paradoks - nóż niekoniecznie jest bronią, to narzędzie.
Co innego nóż bojowy, bagnet.
Tu już mogą być problemy z wyjściem z tym na maisto, choć kupić go możesz.

Piła motorowa?
No, zabronić kupna narzędzie nie można, lecz chodzenie z włączoną po ulicy już może cię zaprowadzić na wokandę.
Art. 4. 1 ustawy o broni i amunicji zabrania - "narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu" - czyli piła spalinowa przykładowo.
Inna sprawa, jeśli masz bagnet ( broń białą ), napadnie cię koleżka z scyzorykiem szwajcarskim ( narzędziem ) - dojdzie do walki, to ty będziesz odpowiadał za użycie broni, nie on.
GÅ‚upie?
Takie jest prawo.

Inna sprawa, że jak już pisałem, gościa z nożem można łatwo obezwładnić ( jeśli zaatakuje to jego siłą jest zaskoczenie ofiary, pierwsze pchnięcia ) - w miejscu gdzie jest dużo osób, są pałki, krzesła, cegły, kamienie, kije - człowieka z bronią palną tym nie zatrzymasz, zasięg broni i jej siła rażenia na to nie pozwolą.
Stąd masakry o których się słyszy w USA dokonuje nie nóż, ale broń palna.

sznurek napisa³/a:

ktoś tam pisał z tego co zauważyłem o glocku 17,no nawet jeśli jest to przykład. To taki glock kosztuje ponad 2 tys. jeżeli statystycznego Janusza stać na taką broń i ma zamiar czaić się w krzakach


Statystyczny Janusz się nachleje, i lata z siekierą po osiedlu, albo bije żonę.
Statystyczny Janusz, żyje na kredyt - 2tys to nie problem.
Statystyczny Janusz, nie wie co to społeczeństwo obywatelskie, nie ma tradycji broni, i jest statystycznym polskim Januszem, który nie umie się nawet ku*wa zatrzymać przed przejściem dla pieszych, bo po co - on jest Janusz i ma w dupie przepisy i drugiego człowieka.

sznurek napisa³/a:

to sorry, ale sam mam chęć cię odpalić
ręcę i .... opadają w tego typu przykładach.


Napisz to po polsku, bo się zgubiłem.


I pytanie ode mnie.
Po co chcesz mieć broń palną?
Co chcesz z nią robić, i jak z niej korzystać, w świetle polskiego prawa - gdzie policjant za użycie broni, jest ciągany latami przez prokuraturę?
Po co ci broń w Polsce, z której nie zrobisz użytku, a pierwszy lepszy debil w dresie cię postrzeli?
 

Starozakonny PhD

Stały User

Pan polaków



ImiÄ™: Shlomo

Do³±czy³: 02 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-12-03, 23:04   

$karbówka napisa³/a:

Po co ci broń w Polsce, z której nie zrobisz użytku, a pierwszy lepszy debil w dresie cię postrzeli?


Dres, nie dres. Najgorsi i tak są narodowcy. Wyobraźcie sobie marsz niepodległości z uzbrojonymi w kałasznikowy przedstawicielami Ruchu Narodowego. Masakra gotowa.
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2014-12-03, 23:35   

To też.
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-12-04, 15:19   

Ja pieprze,co tak się usrałeś,tego,że każdy dres ,narodowiec i tęczowiec, będzie latał z bronią.
Jak ty mnie irytujesz człowieku.
Chciałbym mieć broń bo mogę(chociaż nie mogę) Te ... z rządku ryj sobie wycierają demokracją, a tu jest gorzej niż na Białorusi.

Zamieszki w Ferguson, słyszałeś,żeby do siebie strzelali??
Ale oczywiście w Polsce dresy i tylko dresy, (białe kołnierzyki i geje to już się nie strzelają) zaczną się mordować w biały dzień i generalnie paraliż kraju..no bo strach wyjść z domu, bo dresy ...sobie kupili ak za kilka tys.

Hehe, śmiech na sali.

Dlaczego nie chcesz kastrować mężczyzn, skoro każdy z nas posiada narzędzie gwałtu i taki Janusz tylko czeka, by się schlać, włożyć dres i gwałcić, gwałcić ahh i jeszcze raz gwałcić.

¯yje w takim posranym kraju,że mi mózg rozsadza. A gdy słucham polityka, który w jednym zdaniu używa 30282625 słowa demokracja, to mam chęć go pociąć.!!!


Nie napisałem nigdzie ,że dałbym do rąk broń,każdemu debilowi który z trudem ukończył, szkołę podstawową, gimnazjalną i wyżej...
Ale do .....nędzy, powinienem mieć prawo do posiadania broni i użycia jej w chwili zagrożenia życia.
Niech ona sobie leży i 12 lat nie używana. Nie powinno to być twoim interesem.


A zresztą, czytałem o broni wyprodukowanej dzięki drukarce 3D..myślisz,że dresy już zbierają pieniądze na drukarki??
_________________
You know who i am
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com