Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-01-02, 12:06   

MGXP napisa³/a:

Oprócz tego w razie wojny mielibyśmy kilkudziesięciomilionową armię


No, tyle, że nie żyjemy w czasach wojny secesyjnej, gdzie każdy farmer ze strzelbą był cennym nabytkiem w armii, a obdartusy z Południa tłukły ile wlazło regularną armię USA.

Może ktoś nie wie, ale pojawiły się czołgi, lotnictwo, walka elektroniczna, broń automatyczna, rakietowa - a Polacy wystawią milionową armię uzbrojoną w broń krótką i wiatrówki - a zamiast samolotów, cytując miłościwie panującego Bronisława - "drzwi od stodoły" i dużo "bulu i nadzieji"? :-D
 

¦piÄ…cy  

Wymiatacz

wieczny śpioch



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 34

Do³±czy³: 24 Sty 2012

Sk±d: wawa

   

Wys³any: 2015-01-02, 12:35   

$karbówka - no w sumie to prawda. Mamy 2015, a nie 1915. Plus nie mamy niedźwiedzi za oknem, także i ten argument odpada. Ale mamy umysłowe kwiatki np. pogląd, że prawo do posiadania broni powinno być...prawem człowieka zdaniem niektórych. Mam nadzieję, że do tego nigdy niedojdzie.
 

MGXP  

User


ImiÄ™: Marcin

Wiek: 25

Do³±czy³: 23 Gru 2014

   

Wys³any: 2015-01-02, 12:58   

$karbówka napisa³/a:

MGXP napisa³/a:

Oprócz tego w razie wojny mielibyśmy kilkudziesięciomilionową armię


No, tyle, że nie żyjemy w czasach wojny secesyjnej, gdzie każdy farmer ze strzelbą był cennym nabytkiem w armii, a obdartusy z Południa tłukły ile wlazło regularną armię USA.

Może ktoś nie wie, ale pojawiły się czołgi, lotnictwo, walka elektroniczna, broń automatyczna, rakietowa - a Polacy wystawią milionową armię uzbrojoną w broń krótką i wiatrówki - a zamiast samolotów, cytując miłościwie panującego Bronisława - "drzwi od stodoły" i dużo "bulu i nadzieji"? :-D



Nie dokładnie mi o to chodziło. Po prostu gdyby doszło do zajęcia naszego kraju (myślę, że bomby atomowej użyto by dopiero w ostatniej fazie wojny), to nie doszłoby do takich łatwych represji jak podczas IIW¦. Każde gospodarstwo domowe mogłoby się bronić, działać przeciwko najeźdźcy...
 

$karbówka  

VIP

Najwyższy Autorytet



Do³±czy³: 08 Pa¼ 2013

   

Wys³any: 2015-01-02, 13:35   

MGXP napisa³/a:

Nie dokładnie mi o to chodziło. Po prostu gdyby doszło do zajęcia naszego kraju (myślę, że bomby atomowej użyto by dopiero w ostatniej fazie wojny), to nie doszłoby do takich łatwych represji jak podczas IIW¦. Każde gospodarstwo domowe mogłoby się bronić, działać przeciwko najeźdźcy...



1) zostawmy bombę atomową, to jest akurat najczęściej wspominany przez laików czynnik, który paradoksalnie szanse na zaistnienie ma najmniejsze ( atak na Japonię był w czasach kiedy do końca jeszcze nie zdawano sobie sprawy z konsekwencji, USA było jedynym krajem mającym takową broń, nie było groźby odwetu, ludzie byli w tej kwestii jeszcze dość głupi - ot, w planowanej operacji "Coronet" czyli desancie na Japonię bomba miała być użyta w ataku na Jokohamę a w 24H później miały tam lądować dywizję marines :] )
Ten rodzaj broni, zbyt często bierze udział w dyskusjach

Gdyby wszystko miało zależeć od "o panie tyra to atom rzucom i po sprawie" - to najpotężniejsze kraje świata nie ładowałyby miliardów na broń konwencjonalną.

2) Partyzantka.
Faktem jest, że w czasie II wojny AK cierpiała nie tyle na brak rekruta, co słabe uzbrojenie - jednak wtedy ludzie paradoksalnie mieli i tak więcej broni niż społeczeństwo dzisiaj.
Obrona własna?
To jest już jakiś konkretny argument - pytanie tylko czy przy obecnych środkach i specyfice Polski ( teren, ludność, infrastruktura, warunki pogodowe ) nawet uzbrojone grupy partyzanckie byłyby w stanie powtórzyć kontrakcję z pacyfikacji Zamojszczyzny czy obronę wiosek jak w Wietnamie przed bandami Viet Congu lub zdemoralizowanej ARW.
Moim zdaniem, dzisiaj o wiele trudniej bawić się w partyzantkę i bieganie po lasach i wsiach jak dziadkowie.
Niemniej podyskutować można.

¦piÄ…cy napisa³/a:

Ale mamy umysłowe kwiatki np. pogląd, że prawo do posiadania broni powinno być...prawem człowieka zdaniem niektórych. Mam nadzieję, że do tego nigdy niedojdzie.


Niestety, dopóki w Polsce prawo do obrony nie będzie tylko paragrafem, a egzekwowalnym prawem - marzenia Januszy o własnej Beretta, muszą zostać chłopięcymi marzeniami.
 

mwuri  

User


Wiek: 54

Do³±czy³a: 02 Cze 2015

   

Wys³any: 2015-06-02, 09:04   

To się nie sprawdzi. Polacy się narwańczy.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com