Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-05-14, 11:37   

Cytat:

Nie mam zamiaru ciebie oświecać,jak już pisałem wyżej człowiek sam powinien brać za siebie odpowiedzialność.


Jestem rozczarowany. Ja jestem w stanie wziąć odpowiedzialność za to co mówię, a czy ty siejąc bajdaluki o spiskach potrafisz to zrobić? Wątpię. Oskarżacie ludzi o bardzo poważne zbrodnie, nie majac na to dowodów. To bardzo nieładnie.

Cytat:

CzujÄ™ agresjÄ™ ;)
Miśku ? Teraz to dopiero mnie uraziłeś nazywając mnie tak :mrgreen:


To źle czujesz, agresja jest mi obca. Tutaj jest irytacja, bo jak można być takim hipokrytą?

Cytat:

Zadałem ci pytanie czy jesteś katolikiem na które oczywiście nie odpowiedziałeś bo widocznie brak ci kultury ale to widać.


Brak mi kultury? Facet, samo twoje pytanie było niekulturalne, bo nie kierowała tobą ciekawość tylko chęć ośmieszenia mnie ze względu na moje wyznanie. I oczywiście że udzieliłem odpowiedzi, tylko tobie NIE CHCIA£O SIÊ CZYTAÆ TEMATU. Dlatego, specjalnie dla pana " nie chce mi się czytać" wklejam to co napisałem wcześniej:

Cytat:

Wiedziałem że zaatakujesz racjonalizm, ale chybiłeś w odniesieniu do mnie bo ja z religii, z katolicyzmu czerpię akurat wartości jedynie ( lub aż ). Więc można powiedzieć, że wierzę w chrześcijańskie wartości, są one po prostu dla mnie elementem samookreślenia się, punktem identyfikacji. To czy Jezus robił figle z wodą i winem, czy wstał z grobu to już mnie szczerze mówiąc mało obchodzi. Umrę, to się przekonam. A religia jest po to, żeby w życiu kierować się wartościami. Jestem racjonalistą, ale nie jestem skrajnym racjonalistą bo taka postawa jest niemożliwa, jak Popper mówił, racjonalizm zakłada wiarę w umysł i cedowanie na ten umysł obowiązku poznawania, a umysł ludzki w swej istocie jest irracjonalny. To się nazywa racjonalizm krytyczny. Polecam takie podejście, bo oszczędza ono wielu rozczarowań. Tak samo jak ty się rozczarujesz kiedyś. Co się zaś tyczy ufo, to po prostu nie wierzę w to, że ukrywa się jego istnienie. To są naprawdę tanie historie, na kiepskie książki.


Powiedz mi, nie jest ci najzwyczajniej w świecie, tak po ludzku, głupio i wstyd, że komentujesz moje wypowiedzi nie znając ich?

Cytat:

Ty w to wierzysz,że świat jest dobry,stąd porównanie do bajki.


W którym miejscu napisałem, że świat jest "dobry"? To, że neguję pewne tezy ( spiski ), nie oznacza iż tak myślę ( że świat jest dobry ). Bo widzisz, zdaję sobie sprawę jacy są ludzie i co nimi kieruje. A opisane w tym temacie rewelacje są: 1) niemożliwe to wykonania, bez "rypnięcia się sprawy" 2) politycznie nieopłacalne. To są kryteria.

Cytat:

Naprawdę ci muszę wszystko rozpisywać dokładnie.


Naprawdę, zamiast "rozpisywać mi dokładnie" zacznij czytać. Bo wleciałeś tutaj bez zapoznania się z tym co pisałem, ale oczywiście komentujesz wszystko w najlepsze.

Cytat:

Znowu przepraszam że nie mam czasu siedzieć 24/h na dobę ale mam własne życie.


Jak każdy. Przeczytanie wątku zajmuje 15 minut. Jak rozmawiasz z kimś w cztery oczy, a on ci wytyka to że nie masz elementarnej wiedzy, też mówisz iż nie miałeś czasu nad czymś posiedzieć, bo "masz własne życie"?

Cytat:

Ale bardzo dużo cech mają wspólnych.


W końcu to rodzaj ludzki. Co w związku z tym?

Cytat:

Bajki o uczciwym rzÄ…dzie.


Cytat. Gdzie tak napisałem?

Cytat:

Dlaczego przez skutki uboczne mają umierać ludzie?
Jak ty mnie już dobrze znasz.
A mamy jakieś inne wyjście ?


Ludzie umierają, bo tak już jest. Ja od swojego rządu wymagam jedynie tego, żebym to ja i moi bliscy, dalej rodacy nie umierali. To jest proste. Chcę w przyszłości zaprowadzić swoje dzieci do szkoły i nie martwić się o to czy ktoś nie podłoży tam bomby np. Tego wymagam o ludzi na których łożę podatki. Oni są szkoleni do tego, mają przeróżne narzędzia do wykonywania tej roboty i nie wnikam w to. Bo widzisz, ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że oni i ty de facto gracie w jednej drużynie.

Cytat:

Miśku :-D to samo mogę powiedzieć o tobie.


Jakieś przykłady?

Cytat:

Może w ogóle powinienem się odciąć od internetu bo tam są same bzdety i zero prawdy,


To by było dla ciebie najbardziej rozsądne rozwiązanie. Internet to bardzo przydatne narzędzie. Ale trzeba korzystać rozsądnie, jak z wszystkiego w życiu.

Cytat:

Jestem ciekawy czy tak samo sceptycznie podchodzisz do ludzkich marzeń ?


A jaki to ma zwiazek?

Cytat:

Nie wierze ;)


Nie obchodzi mnie to. Za to ciebie chyba bardzo obchodzi to w co ja wierzę, prawda? Bo wypytywałeś się natarczywie.

Do tematu o zabiciu bin Ladena. Wytłumaczcie mi proszę, czemu sama Al Kaida potwierdziła śmierć Osamy ( jeśli jak tutaj się utrzymuje - nie zabito go ) i czemu dokonano zamachu odwetowego w Pakistanie?
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Damio22  

User


ImiÄ™: Damian

Do³±czy³: 12 Maj 2011

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2011-05-14, 12:49   

Uesugi napisa³/a:

Do tematu o zabiciu bin Ladena. Wytłumaczcie mi proszę, czemu sama Al Kaida potwierdziła śmierć Osamy ( jeśli jak tutaj się utrzymuje - nie zabito go ) i czemu dokonano zamachu odwetowego w Pakistanie?


Amerykanie zabili bin Ladena, Al Kaida to potwierdziła i dokonała odwetu.

Tylko nie rozumiem, dlaczego w internecie są zdjęcia zabitego bin Ladena, skoro Amerykanie zdecydowali się nie publikować ich. Niektórzy umieszczają takie zdjęcia pokazując, że to fotomontaż i twierdzą, że śmierć bin Laden to oszustwo...
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-05-14, 12:55   

Cytat:

Amerykanie zabili bin Ladena, Al Kaida to potwierdziła i dokonała odwetu.


Wytłumacz to panom wyżej.

Cytat:

Tylko nie rozumiem, dlaczego w internecie są zdjęcia zabitego bin Ladena, skoro Amerykanie zdecydowali się nie publikować ich. Niektórzy umieszczają takie zdjęcia pokazując, że to fotomontaż i twierdzą, że śmierć bin Laden to oszustwo...


Zdjęcia są fałszywe, Amerykanie już uprzedzali.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2011-05-14, 13:58   

Fedorowicz napisa³/a:


Te korzyści zawdzięczają rządowi jedynie nieliczni.Większość "zawdzięcza" jedynie ciągłą drożyznę, pogarszające się warunki życia i przerzucanie smutnych rezultatów błędów,nieudolnych i antypracowniczych działań i obciążeń niewydolnego systemu na wyzyskiwanych.



Ale mam komputer i mogę Ciebie czytać!
_________________
#truestory
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-05-15, 17:37   

Krit napisa³/a:


Ale mam komputer i mogę Ciebie czytać!

Panie Krit, jedno pytanie, kto skasował mój post ?
 

stubarwny  

Pogromca postów

Ten zły



Wiek: 18

Do³±czy³: 13 Pa¼ 2008

   

Wys³any: 2011-05-15, 17:42   

Panie Federowicz, Pan udziela się na temat, a nie sieje w każdym temacie offtopu opartego o socjalistyczne wątki, wszechobecną burżujsko- nazistowską propagandę. Nie pasuje Panu forum młodzieżowe to proponuję zagnieździć się na politycznych. Tam z pewnością znajdzie Pan godnych sobie rozmówców i bogactwo tematów. No chyba, że łatwiej Panu dyskutować z młodzieżą. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
 

Fedorowicz  

Pogromca postów


Do³±czy³: 06 Sty 2011

   

Wys³any: 2011-05-15, 17:55   

stubarwny napisa³/a:

Panie Federowicz..No chyba, że łatwiej Panu dyskutować z młodzieżą. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Panie stubarwny,dlaczego udaje pan zwykłego usera?

Panie Federowicz ile można siać offtop?

//s.
 

James  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 32

Do³±czy³: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-15, 18:10   

Uesugi napisa³/a:

Jestem rozczarowany. Ja jestem w stanie wziąć odpowiedzialność za to co mówię, a czy ty siejąc bajdaluki o spiskach potrafisz to zrobić? Wątpię. Oskarżacie ludzi o bardzo poważne zbrodnie, nie majac na to dowodów. To bardzo nieładnie.



Z tego co zauważyłem w bardzo dużo rzeczy wątpisz panie Racjo.
Informacje na ten temat są,tylko oczywiście nie brane pod uwagę bo ludzie tacy jak ty uważają że wszystko co na ten temat jest napisane w internecie to bzdury i bzdety bo mógł to napisać każdy.
Jestem ciekawy czy obejrzałeś ten link, który poleciłem?
'' http://www.youtube.com/watch?v=gUCWklH-hgk - polecam. ''
I za nim skreślisz faceta to mógłbyś najpierw wysłuchać co ma do powiedzenia i wtedy obalać jego dowody.

James napisa³/a:

To źle czujesz, agresja jest mi obca. Tutaj jest irytacja, bo jak można być takim hipokrytą?



Co masz na myśli ? :-/
Jak już mnie nazywasz hipokrytą to chociaż rozpisz się na ten temat o co ci chodzi.


Cytat:

Brak mi kultury? Facet, samo twoje pytanie było niekulturalne, bo nie kierowała tobą ciekawość tylko chęć ośmieszenia mnie ze względu na moje wyznanie. I oczywiście że udzieliłem odpowiedzi, tylko tobie NIE CHCIA£O SIÊ CZYTAÆ TEMATU. Dlatego, specjalnie dla pana " nie chce mi się czytać" wklejam to co napisałem wcześniej:



Zapomniałem że ty każdego znasz i wszystko już wiesz, i siedzisz w mojej głowie.
Jestem tolerancyjny i nie miałem zamiaru śmiać się z twojej wiary a ciekawiło mnie że tak sceptycznie podchodzisz do wszystkiego a do wiary katolickiej nie.
Przeczytałem temat ''Polityka globalna - teorie spiskowe.'' I tyle mi wystarczyło do wypowiedzenia się na ten temat.
Dlaczego miałem czytać twoje wcześniejsze wypowiedzi skoro to nie była moja dyskusja?
Skoro dyskutujesz z kimÅ› to mniej szacunek do tej drugiej osoby.
Nie jestem pierwszą i ostatnią osobą, która ci to wypomina.
Zresztą z tego co widzę to tobie brakuje tolerancji, ty się śmiejesz z tego w co my wierzymy.

Uesugi napisa³/a:

A religia jest po to, żeby w życiu kierować się wartościami



Religia jest po to aby dzielić ludzi i modlić się do dziadka z brodą o lepsze życie zamiast samemu wziąć za nie odpowiedzialność.
Ale w przeciwieństwie do ciebie ja się nie śmieje z ludzi wierzących bo oceniam ludzi po ich osobie.Nie obchodzi mnie ich wiara,ubiór czy kolor skóry skoro są dobrymi ludźmi do warto ich poznać.

Uesugi napisa³/a:

Jak każdy. Przeczytanie wątku zajmuje 15 minut. Jak rozmawiasz z kimś w cztery oczy, a on ci wytyka to że nie masz elementarnej wiedzy, też mówisz iż nie miałeś czasu nad czymś posiedzieć, bo "masz własne życie"?



A jak ty z kimś rozmawiasz w cztery oczy i ktoś ci zadał pytanie, a ty na te pytanie odpowiadałeś już wiele razy komuś innemu.To odsyłasz tą osobę do tych ludzi,którym już odpowiedziałeś na to pytanie ?

Uesugi napisa³/a:

W końcu to rodzaj ludzki. Co w związku z tym?



Nie rozumiesz że łatwiej być tym złym w życiu niż dobrym.

Uesugi napisa³/a:

Ludzie umierają, bo tak już jest. Ja od swojego rządu wymagam jedynie tego, żebym to ja i moi bliscy, dalej rodacy nie umierali. To jest proste. Chcę w przyszłości zaprowadzić swoje dzieci do szkoły i nie martwić się o to czy ktoś nie podłoży tam bomby np. Tego wymagam o ludzi na których łożę podatki. Oni są szkoleni do tego, mają przeróżne narzędzia do wykonywania tej roboty i nie wnikam w to. Bo widzisz, ty chyba nie zdajesz sobie sprawy z tego, że oni i ty de facto gracie w jednej drużynie.



Tak,ludzie umierają ale gdyby nie było wojen albo różnych chorób stworzonych przez człowieka to ludzi by umierało zdecydowanie mniej.Na prawdę uważasz że człowiek może brać taką odpowiedzialność za drugiego człowieka?
Ludzie w rządzie nie mogą być dobrzy bo dobry człowiek nie wytrzymał by tego psychicznie,do polityki się pchają ludzie którzy pragną władzy.
Nie rozumiesz że ty dla rządu czy ja jesteśmy jak zwykłe papierki po czekoladzie,które wyrzuca się do kosza.
Ale proszę cię bardzo wierz sobie w te bzdury że rząd chcę dla ciebie jak najlepiej
bo przecież nie ma na to dowodów że jest inaczej.
Po panu Komorowskim widać że jest szkolony do robienia błędów ortograficznych :-D .

Cytat:

To by było dla ciebie najbardziej rozsądne rozwiązanie. Internet to bardzo przydatne narzędzie. Ale trzeba korzystać rozsądnie, jak z wszystkiego w życiu.



Błagam cię nie mów co by było dla mnie rozsądnym rozwiązaniem,nie decyduj o życiu innych no chyba że w przyszłości zamierzasz zostać politykiem.

Cytat:

A jaki to ma zwiazek?



Bo są ludzie którzy psują marzenia innych.

Cytat:

Do tematu o zabiciu bin Ladena. Wytłumaczcie mi proszę, czemu sama Al Kaida potwierdziła śmierć Osamy ( jeśli jak tutaj się utrzymuje - nie zabito go ) i czemu dokonano zamachu odwetowego w Pakistanie?



A dlaczego ja mam tobie tłumaczyć skoro ty nie potrafisz?
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.

— Oscar Wilde
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-05-15, 18:59   

Cytat:

Informacje na ten temat są,tylko oczywiście nie brane pod uwagę bo ludzie tacy jak ty uważają że wszystko co na ten temat jest napisane w internecie to bzdury i bzdety bo mógł to napisać każdy.


Boże, zaraz z krzesła spadnę. Wywiad, który zamieściłeś, początkowo ukazał się w TELEWIZJI, a potem w necie. Zauważyłeś to? Jak to siema do teorii o wszechogarniajacej cenzurze i manipulacjach w mediach?

Cytat:

Jestem ciekawy czy obejrzałeś ten link, który poleciłem


Obejrzałem. Trzy czwarte wywiadu stanowi jego użalanie się nad sobą, jak to ludzie okrzyknęli go dziwakiem. Potem krótki powrót do rewelacji o "ukrytej energii w Ziemi, która musi znaleźć ujście", oraz aktualne rewelacje o wszechmocnych, pradawnych rodzinach które rządzą światem. I to twój idol, przyjmuje pozycję "WIEM WSZYSTKO". ( ciekawe skąd wie o tych pradawnych rodach? ) Nie podaje żadnego źródła, on po prostu wie. Do tego jest bezczelny i chamski.

Cytat:

Co masz na myśli ? :-/
Jak już mnie nazywasz hipokrytą to chociaż rozpisz się na ten temat o co ci chodzi.


To mało tutaj było hipokryzji? Zarzucanie mi że jestem otumaniony przez media ( wniosek w ogóle kosmiczny ), a samemu rżnięcie wszystkiego jak leci z Internetu. Zarzucanie mi, że nie znam czyiś poglądów, a same to ci sienie chciało nawet tematu czytać. Przecież to przekracza już wszelkie granice dobrego smaku.

Cytat:

Zapomniałem że ty każdego znasz i wszystko już wiesz, i siedzisz w mojej głowie.


Nie, nie. Ty David Icke i inni wiecie wszystko.

Cytat:

Jestem tolerancyjny i nie miałem zamiaru śmiać się z twojej wiary a ciekawiło mnie że tak sceptycznie podchodzisz do wszystkiego a do wiary katolickiej nie.


No to mam nadzieję, że już wiesz na czym polega mój "katolicyzm".

Cytat:

Przeczytałem temat ''Polityka globalna - teorie spiskowe.'' I tyle mi wystarczyło do wypowiedzenia się na ten temat.
Dlaczego miałem czytać twoje wcześniejsze wypowiedzi skoro to nie była moja dyskusja?


Gościu, zadajesz mi OSOBISTE PYTANIE i dziwisz się, że odsyłam cię do swoich wcześniejszych wypowiedzi?

Cytat:

Religia jest po to aby dzielić ludzi i modlić się do dziadka z brodą o lepsze życie zamiast samemu wziąć za nie odpowiedzialność.


Hahaha, w ten sposób właśnie dzielisz ludzi. Takie stanowisko z góry zakłada, że ci którzy wierzą są gorsi. Wiec o co ci chodzi? Kto tutaj pluje jadem? Ja biorę z religii WARTO¦CI i nie znam religii ( nie mówie o sektach ), która nawoływałaby do przemocy. To ludzie popadają w fanatyzm.

Cytat:

Ale w przeciwieństwie do ciebie ja się nie śmieje z ludzi wierzących bo oceniam ludzi po ich osobie.Nie obchodzi mnie ich wiara,ubiór czy kolor skóry skoro są dobrymi ludźmi do warto ich poznać.


Gdzie ja wyśmiewam inne wyznania? Fanatyzm - tak, wyśmiewałem i zwalczałem niejednokrotnie. Wyznań nigdy.

Cytat:

A jak ty z kimś rozmawiasz w cztery oczy i ktoś ci zadał pytanie, a ty na te pytanie odpowiadałeś już wiele razy komuś innemu.To odsyłasz tą osobę do tych ludzi,którym już odpowiedziałeś na to pytanie ?


Widzisz, różnica jest taka że ten ktoś NIE MIA£ WCZE¦NIEJ MO¯LIWO¦CI z takim poglądem się zapoznać, bo moje wypowiedziane w rozmowach z kimkolwiek słowa, nie są archiwizowane i zapisywane w żadnej bazie danych poza ludzką pamięcią, a ta by działała, wymaga obecności właściciela mózgu podczas rozmowy. Zauważasz tę "delikatną" różnicę?

Cytat:

Nie rozumiesz że łatwiej być tym złym w życiu niż dobrym.


W polityce światowej kategorie dobra i zła nie istnieją, nie są one wyznacznikiem ( lub są w minimalnym stopniu ) działań.

Cytat:

Tak,ludzie umierają ale gdyby nie było wojen albo różnych chorób stworzonych przez człowieka to ludzi by umierało zdecydowanie mniej.


Masz pretensje do ludzi że są ludźmi? Idź dalej, gdyby nie było ludzi to nie byłoby chorób wywołanych przez nich i ludzie by nie umierali. Bo by ich nie było. Problem z głowy.

Cytat:

Na prawdę uważasz że człowiek może brać taką odpowiedzialność za drugiego człowieka?


Taką odpowiedzialność, czyli jaką?

Cytat:

Ludzie w rządzie nie mogą być dobrzy bo dobry człowiek nie wytrzymał by tego psychicznie,do polityki się pchają ludzie którzy pragną władzy.


!!!!!!! Na rany Chrystusa. Gdzie ja napisałem, że ci przy sterach maja być dobrzy (moralnie)? Dopowiadasz sobie pewne rzeczy. Jasno napisałem, że mają być SKUTECZNI.

Cytat:

Ale proszę cię bardzo wierz sobie w te bzdury że rząd chcę dla ciebie jak najlepiej


Patrz wyżej. I przestań dopowiadać sobie pierdoły.

Cytat:

Bo są ludzie którzy psują marzenia innych.


Tak? Kto? Ogólnoświatowy spisek rządów? ¯ydzi? Wielkei rodziny przy władzy? Na kogo ty i inni sfrustrowani jeszcze będziecie zwalać winę za własne niepowodzenia? Nikt nie zepsuje lepiej twoich marzeń niż ty sam. Jeśli już teraz w wieku 19 lat nastawiłeś sie tak, że ktoś tam na górze zepsuje ci marzenia, to nic nie osiągniesz, już przegrałeś. Tylko proszę cię, nie rozprzestrzeniaj tego defetyzmu na innych.

Cytat:

A dlaczego ja mam odpowiadać na pytanie skoro ty nie potrafisz?


Ja już na to pytanie sobie odpowiedziałem, czekam tylko na uzasadnienie wg zwolenników teorii spiskowych.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

James  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Marcin

Wiek: 32

Do³±czy³: 04 Maj 2011

   

Wys³any: 2011-05-15, 20:38   

Nie wiem czy warto tracić czas na dyskusje z tobą,bo to się będzie ciągnęło w nieskończoność jak widać ty nie masz życia prywatnego i odpowiadasz na moje komentarze błyskawicznie jak Flash z DC.
Ostatnia moja wypowiedź w tym temacie i pisz sobie co chcesz.
Jestem tylko ciekaw czy dowartościowujesz się w ten sposób
obrażając ludzi przez internet.
I nie pisz teraz że nic takiego nie robisz bo jak widać część ludzi się na ciebie skarży.

Uesugi napisa³/a:

Boże, zaraz z krzesła spadnę. Wywiad, który zamieściłeś, początkowo ukazał się w TELEWIZJI, a potem w necie. Zauważyłeś to? Jak to siema do teorii o wszechogarniajacej cenzurze i manipulacjach w mediach?



Może powinieneś się w końcu od niego odkleić.
Ale ten człowiek nie jest już żadnym dziennikarzem czy prezenterem telewizji.
Został zaproszony ponownie do tego programu zapewne żeby prezenter telewizyjny mógł go znowu ośmieszyć tylko że wyszło odwrotnie.


Uesugi napisa³/a:

Obejrzałem. Trzy czwarte wywiadu stanowi jego użalanie się nad sobą, jak to ludzie okrzyknęli go dziwakiem. Potem krótki powrót do rewelacji o "ukrytej energii w Ziemi, która musi znaleźć ujście", oraz aktualne rewelacje o wszechmocnych, pradawnych rodzinach które rządzą światem. I to twój idol, przyjmuje pozycję "WIEM WSZYSTKO". ( ciekawe skąd wie o tych pradawnych rodach? ) Nie podaje żadnego źródła, on po prostu wie. Do tego jest bezczelny i chamski.



I znowu siedzisz mi w głowie.
David Icke nie jest żadnym moim idolem i nie uważam żeby ktokolwiek nim był.
Ale facet mądrze gada,był w 40 krajach.
Pisałem żebyś zapoznał się z jego materiałami,może wtedy dowiesz się skąd wie o tych pradawnych rodach.
W taki sam sposób jak nie gorszy potraktował go ten prezenter telewizyjny 16 lat temu.
To samo mogę napisać o tobie że jesteś bezczelny i chamski w stosunku do nas.

Uesugi napisa³/a:

Hahaha, w ten sposób właśnie dzielisz ludzi. Takie stanowisko z góry zakłada, że ci którzy wierzą są gorsi. Wiec o co ci chodzi? Kto tutaj pluje jadem? Ja biorę z religii WARTO¦CI i nie znam religii ( nie mówie o sektach ), która nawoływałaby do przemocy. To ludzie popadają w fanatyzm.



To może ty tak uważasz?
Bo ja nic takiego nie miałem na myśli.
Przestań mi Panie Racjo wchodzić do głowy i mówić za mnie co ja myślę.
Jakie wartości niby(przepraszam że zadaję ci osobiste pytanie :-( ) ?

¯e ludzie powinni uprawiać sex bez gumki i być bardziej podatni na choroby weneryczne
a może że ludzie którzy chorują nie mają prawa się leczyć bo skoro umierają to mają umrzeć bo taki jest plan boży ?

Uesugi napisa³/a:

W polityce światowej kategorie dobra i zła nie istnieją, nie są one wyznacznikiem ( lub są w minimalnym stopniu ) działań.



Czyli uważasz że w polityce są roboty bez uczuć ?

Uesugi napisa³/a:

Masz pretensje do ludzi że są ludźmi? Idź dalej, gdyby nie było ludzi to nie byłoby chorób wywołanych przez nich i ludzie by nie umierali. Bo by ich nie było. Problem z głowy.



To już mogłeś sobie darować ;)

Mam pretensje że są zachłanni i bardziej liczą się zyski materialne od człowieka.
¯e niektórzy ludzie umierają z głodu bo nie mają głupich papierków,które można podrzeć.


Uesugi napisa³/a:

Widzisz, różnica jest taka że ten ktoś NIE MIA£ WCZE¦NIEJ MO¯LIWO¦CI z takim poglądem się zapoznać, bo moje wypowiedziane w rozmowach z kimkolwiek słowa, nie są archiwizowane i zapisywane w żadnej bazie danych poza ludzką pamięcią, a ta by działała, wymaga obecności właściciela mózgu podczas rozmowy. Zauważasz tę "delikatną" różnicę?



Naprawdę uważasz że napisałem to na poważnie,skoro siedzisz mi w głowie to powinieneś wiedzieć że to zdanie miało brzmieć ironicznie.

Uesugi napisa³/a:


Taką odpowiedzialność, czyli jaką?



Taką że odpowiadają za cały kraj.
I nie pisz mi że my ludzie mamy na coś wpływ.
W naszym świecie liczą się pieniądze i dobrze o tym wiesz.

Uesugi napisa³/a:

!!!!!!! Na rany Chrystusa. Gdzie ja napisałem, że ci przy sterach maja być dobrzy (moralnie)? Dopowiadasz sobie pewne rzeczy. Jasno napisałem, że mają być SKUTECZNI.



Skuteczni dla kogo ?
Dla nas ?
Dla zwykłych ludzi ?

Uesugi napisa³/a:

Tak? Kto? Ogólnoświatowy spisek rządów? ¯ydzi? Wielkei rodziny przy władzy? Na kogo ty i inni sfrustrowani jeszcze będziecie zwalać winę za własne niepowodzenia? Nikt nie zepsuje lepiej twoich marzeń niż ty sam. Jeśli już teraz w wieku 19 lat nastawiłeś sie tak, że ktoś tam na górze zepsuje ci marzenia, to nic nie osiągniesz, już przegrałeś. Tylko proszę cię, nie rozprzestrzeniaj tego defetyzmu na innych.



I proszę bardzo znowu Pan Racja wchodzi mi do głowy.
Wygląda na to że teraz ty masz krótką pamięć.

''Polityka odpowiada za to co siÄ™ dzieje w kraju ale z jednym siÄ™ zgodzÄ™ nie zwalajmy na kogoÅ› winny za nasze niepowodzenie.''

Nie chodziło mi teraz o politykę tylko o ciebie.
A dokładniej o twój sceptycyzm.
Czy jak ktoś ci powie o swoim marzeniu to obalasz je logicznym myśleniem ?

Uesugi napisa³/a:

Ja już na to pytanie sobie odpowiedziałem, czekam tylko na uzasadnienie wg zwolenników teorii spiskowych.



Gratulacje jesteśmy z ciebie dumni,wychodzi na to że jesteś samowystarczalny i znasz na wszystko odpowiedź.

Dyskusje są coraz bardziej monotonne i koledzy przede mną chyba to zauważyli że rozmowa z Panem Racją do niczego nie prowadzi ;)
I za nim napiszesz że nie mam argumentów czy dowodów na dalszą dyskusje to może najpierw przemyśl czy przypadkiem nie miałem racji na darowanie sobie rozmowy z socjopatą.
Uprzedziłem fakty ?
Fajna zabawa wchodzenie w czyjąś głowę :-D


PS.Przepraszam że cię oceniłem.
_________________
Kłamstwo nie staje się prawdą tylko dlatego, że wierzy w nie więcej osób.

— Oscar Wilde
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-05-15, 23:30   

Cytat:

Nie wiem czy warto tracić czas na dyskusje z tobą,bo to się będzie ciągnęło w nieskończoność jak widać ty nie masz życia prywatnego i odpowiadasz na moje komentarze błyskawicznie jak Flash z DC.


I po takim wstępie, masz czelność mówić ¯E:

Cytat:

I znowu siedzisz mi w głowie.


¯e ci siedzę w głowie! Natomiast ty co robisz? Bo jak widać jesteś świetnie poinformowany o tym kim jestem, co robię itd.

Cytat:

Jestem tylko ciekaw czy dowartościowujesz się w ten sposób
obrażając ludzi przez internet.


Poproszę przykład. Gdzie kogoś obrażam? Bo zdaje mi się, że na końcu tej wypowiedzi nazwałeś mnie socjopatą. Więc kto kogo obraża?

Cytat:

Może powinieneś się w końcu od niego odkleić.
Ale ten człowiek nie jest już żadnym dziennikarzem czy prezenterem telewizji.
Został zaproszony ponownie do tego programu zapewne żeby prezenter telewizyjny mógł go znowu ośmieszyć tylko że wyszło odwrotnie.


Ten człowiek był między innymi dziennikarzem sportowym. Widocznie nie odpowiadała mu ta praca skoro zaczął się bawić w teorie spiskowe. Podam ci przykład z polskiego podwórka. Tomasz Lis był reporterem faktów, tworzył ten program od podstaw. Kiedy pojawiły się pogłoski o jego rzekomym starcie w wyborach prezydenckich i kiedy Lis ich nie zdementował w sposób jasny, stracił pracę w TVN. Czemu? Bo taka sytuacja uderzała w rzetelność stacji. Dlatego cholernie mnie nie dziwi, że pan Icke został z pewnych środowisk wywalony gdy zaczął bawić siew tego typu niczym niepoparte historie. I co do tego wywiadu i prezentera - moim zdaniem zachował się idealnie, zachował klasę. Spłynęły po nim chamskie odzywki Ickego i to że praktycznie śmiał mu się w twarz.

Cytat:

I znowu siedzisz mi w głowie.
David Icke nie jest żadnym moim idolem i nie uważam żeby ktokolwiek nim był.


Ale czerpiesz pełnymi garściami z jego "twórczości", ten człowiek wyrabia ci opinie.
Co z tego że 40 krajów odwiedził? Kapuściński odwiedził pewnie z dwa razy więcej, a jakoś nie przyszła mu do głowy historia o ludziach jaszczurach. Są ludzie, którzy po prostu szanują to co robią.

Cytat:

To samo mogę napisać o tobie że jesteś bezczelny i chamski w stosunku do nas.


Bo mówię, że takie teorie są sprzeczne z wszystkimi prawami które rządzą ludzkim życiem, a nawet sprzeczne same ze sobą?

Cytat:

Jakie wartości niby(przepraszam że zadaję ci osobiste pytanie :-( ) ?


Wartości chrześcijańskie, chyba wiesz jakie?

Cytat:

¯e ludzie powinni uprawiać sex bez gumki i być bardziej podatni na choroby weneryczne
a może że ludzie którzy chorują nie mają prawa się leczyć bo skoro umierają to mają umrzeć bo taki jest plan boży ?


Bez komentarza, bo to było już dno po prostu z twojej strony.

Cytat:

Czyli uważasz że w polityce są roboty bez uczuć ?


W polityce kierowanie się uczuciami i moralnością indywidualną przynosi efekty odwrotne od zamierzonych. Chcesz dobrze, a wychodzi źle.

Cytat:

Mam pretensje że są zachłanni i bardziej liczą się zyski materialne od człowieka.
¯e niektórzy ludzie umierają z głodu bo nie mają głupich papierków,które można podrzeć.


Niestety ten świat nie jest doskonały, nie da się zrobić tak by każdy miał cacy.

Cytat:

Naprawdę uważasz że napisałem to na poważnie,skoro siedzisz mi w głowie to powinieneś wiedzieć że to zdanie miało brzmieć ironicznie.


A ja zadałem ci poważnie pytanie, wiec jeśli nie umiesz/nie chcesz odpowiadać to nie odpowiadaj w ogóle, a nie zasłaniasz się "ironią".

Cytat:

Taką że odpowiadają za cały kraj.
I nie pisz mi że my ludzie mamy na coś wpływ.
W naszym świecie liczą się pieniądze i dobrze o tym wiesz.


Właśnie, odpowiadają za CA£Y kraj.

Cytat:

Skuteczni dla kogo ?
Dla nas ?
Dla zwykłych ludzi ?


MAJ¡ być skuteczni, ja nie mówię że są. Co to znaczy "zwykli ludzie"? ¯aden rząd nie przyniesie ci gwiazdki z nieba, zapomnij. Sam sobie taką gwiazdkę musisz zerwać.

Cytat:

''Polityka odpowiada za to co siÄ™ dzieje w kraju ale z jednym siÄ™ zgodzÄ™ nie zwalajmy na kogoÅ› winny za nasze niepowodzenie.''


No właśnie, więc po co ten tekst wyżej o zwykłych ludziach?

Cytat:

Czy jak ktoś ci powie o swoim marzeniu to obalasz je logicznym myśleniem ?


Nigdzie tutaj nie niszczyłem niczyich marzeń, wiec bez takich wycieczek. Bo przecież twoim marzeniem na pewno nie jest ( mam nadzieję) to, by teorie spiskowe były FAKTEM, prawda? Byłoby to iście destrukcyjne, smutne i dołujące marzenie.

Cytat:

I za nim napiszesz że nie mam argumentów czy dowodów na dalszą dyskusje to może najpierw przemyśl czy przypadkiem nie miałem racji na darowanie sobie rozmowy z socjopatą.


Ach to moje chamstwo! Tutaj je widać jak na dłoni! Ojej, to nie ja?

Cytat:

PS.Przepraszam że cię oceniłem.


Daruj sobie już te puste słowa.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2011-05-16, 01:58   

Uesugi napisa³/a:


Cytat:

Kto Ci daje prawo do traktowania w ten sposób ludzi? :przestraszony:


Prawo prawdy.



A co to za prawo? Poznaj mnie z tym, bo to może być sposób na to, aby Cie zrozumieć i zacząć z Tobą rozmawiać, tak abyś nie musiał nikogo poniżać...?

Uesugi napisa³/a:

A czym ty się różnisz od katolika, muzułmanina, buddysty, szintoisty? Oni wierzą w bóstwa, ty wierzysz w spiski. Bo to już jest religia. ¯yjesz w rzeczywistości internetowej, pełnej bajek, spisków, podejrzeń. To jest nowa religia ludzi sfrustrowanych i nastolatków. Ci pierwsi potrzebują kozła ofiarnego by zwalić na kogoś winę za swoje niepowodzenia. I na co tutaj zwalać winę? Kościół? Nie to już było. Kapitalizm? To też już wymyślono. Hmm niech będzie zatem wszechświatowy spisek rządów, masonerii, żydostwa, mediów itd. Oni są winni temu że nam sie nie udało, oni nami kierują, traktują nas jak baterie, wysysają kasę tłamszą naszą wolność!



Na jakiej podstawie twierdzisz ze to religia? Co wg Ciebie cechuje ludzi interesujacych sie teoriami spiskowymi?

Uesugi napisa³/a:

A drudzy - ludzie bardzo młodzi? Ich bardzo denerwuje to, że MUSZ¡ coś robić. Trzeba się uczyć, potem trzeba pracować, a jeszcze wcześniej słuchać rodziców, nauczycieli, władzy. Etap buntowania się przeciwko wszystkiemu i wszystkim to nie jest żadna nowość.



Umysl sie zawsze buntuje przeciwko nienaturalnemu dla niego środowisku.

Uesugi napisa³/a:

Ja mówię o DZIENNIKARSTWIE. A nie o pisaniu o tym jak to "Ufo mnie oszukało", "Pasztetowa chciała mnie zabić" ( Fakt ) i innych pierdołach, jak Ludzie Jaszczury.



Aha, to dziennikarze to sa tylko Ci, ktorzy pracuja dla mass mediow, a wszyscy ktorzy zbieraja rozne informacje ze swiata, poszukuja ich w roznych starych ksiazkach i bibliotekach, to sa ludzie nie warci tego zeby sprawdzic co mowia, bo nie pracuja dla korporacji i te informacje nie sa sprawdzane przez redaktorow naczelnych?

Damio22 napisa³/a:

Tylko nie rozumiem, dlaczego w internecie są zdjęcia zabitego bin Ladena, skoro Amerykanie zdecydowali się nie publikować ich. Niektórzy umieszczają takie zdjęcia pokazując, że to fotomontaż i twierdzą, że śmierć bin Laden to oszustwo...



Wydaje mi sie, że te zdjecia zostaly zrobione dla Amerykanow, żeby mogli świętować zwycięztwo. Ten naród czasem wydaje mi sie tresowany jak małpy...

Jako ze James napisał, że to jego ostatni post w temacie, to chciałabym odpowiedzieć na to co piszesz Uesugi.

Uesugi napisa³/a:

Poproszę przykład. Gdzie kogoś obrażam?



Poczytaj se pod tym kątem swoje własne wypowiedzi.

Uesugi napisa³/a:

I co do tego wywiadu i prezentera - moim zdaniem zachował się idealnie, zachował klasę. Spłynęły po nim chamskie odzywki Ickego i to że praktycznie śmiał mu się w twarz.



Pokazal to samo co Ty pokazujesz - zamkniecie sie na inne sposoby myslenia, "bo prawda, którą znam jest inna". I myślisz, że możesz sie śmiać i obrażać ludzi którzy myślą inaczej niż Ty.

Uesugi napisa³/a:

Ale czerpiesz pełnymi garściami z jego "twórczości", ten człowiek wyrabia ci opinie. Co z tego że 40 krajów odwiedził? Kapuściński odwiedził pewnie z dwa razy więcej, a jakoś nie przyszła mu do głowy historia o ludziach jaszczurach. Są ludzie, którzy po prostu szanują to co robią.



Pomówienie ;-) Gdzie on napisał, że on czerpie akurat z tego czlowieka najwięcej wiedzy? Skąd wiesz kto jest jego autorytetem, idolem, liderem, przyjacielem? ;-)

Uesugi napisa³/a:


W polityce kierowanie się uczuciami i moralnością indywidualną przynosi efekty odwrotne od zamierzonych. Chcesz dobrze, a wychodzi źle.



Więc dlaczego miałoby to działać na nasze dobro? A skoro nie działa to na nasze dobro to po co nam ta polityka..? :mrgreen:

Uesugi napisa³/a:

Niestety ten świat nie jest doskonały, nie da się zrobić tak by każdy miał cacy.



Eee, co Ty.. jesteś pewien, że sie nie da? Jakie masz na to dowody?
¯artuje, przeciez wiem, że się nie da. Musielibyśmy zacząć inaczej myśleć, a to bardzo trudne.

Uesugi napisa³/a:

MAJ¡ być skuteczni, ja nie mówię że są. Co to znaczy "zwykli ludzie"? ¯aden rząd nie przyniesie ci gwiazdki z nieba, zapomnij. Sam sobie taką gwiazdkę musisz zerwać.



Ale nie ma tak, że każdy se zerwie, bo jak jedni sobie wemą więcej to dla innych zabraknie.

Uesugi napisa³/a:

Nigdzie tutaj nie niszczyłem niczyich marzeń, wiec bez takich wycieczek. Bo przecież twoim marzeniem na pewno nie jest ( mam nadzieję) to, by teorie spiskowe były FAKTEM, prawda? Byłoby to iście destrukcyjne, smutne i dołujące marzenie.



Haha, myśle że to rzeczywiście byłoby dołujące, więc masz racje - lepiej o tym nie myślec. Lepiej marzyć o tym, żeby mi samemu było dobrze, a inni niech se sami radzą, nie mamy na nich wpływu.

A TERAZ MOJ INTENETOWY KOLEGO DLA CIEBIE NAJWYRAZNIEJ JAK POTRAFIE

Dwa momenty pokazały bardzo Twoj problem z komunikowaniem sie z ludzmi:

Uesugi napisa³/a:

To ja tutaj jestem sceptykiem, z tego wszystkiego pomieszały ci się role. Więc wybacz, ale to chyba ty i inni sądzicie że wiecie wszystko. Toż to kuriozalna sytuacja, jesteście lepiej poinformowani niż służby specjalne.



Nie wiedziec czemu postrzegasz to dokladnie odwrotnie. Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak Ty, prawdopodobnie ja i tu duża większość na pewno tak samo jak Ty chodzili do szkoly, kosciola, czytali książki i ogladali polsat jezdzili za granice na wycieczki itp., My twierdzimy ze niewiele wiemy, dlatego poszukujemy prawdy. Ty natomiast wszystkiemu co mowimy zaprzeczasz, co by mogło wskazywać na to, że Ty sądzisz, że wiesz wszystko!

Uesugi napisa³/a:

Cytat:

PS.Przepraszam że cię oceniłem.


Daruj sobie już te puste słowa.



A tutaj wyraźne chamstwo. Człowiek Cie przeprasza, a Ty go oskarżasz o bycie fałszywym! Nie masz prawa, no chyba że udowodnisz nam istnienie Twojego prawa prawdy.. :cool:
 

Uesugi  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³: 02 Pa¼ 2009

Sk±d: £dz

   

Wys³any: 2011-05-16, 15:03   

Cytat:

A co to za prawo? Poznaj mnie z tym, bo to może być sposób na to, aby Cie zrozumieć i zacząć z Tobą rozmawiać, tak abyś nie musiał nikogo poniżać...?


Jeżeli ktoś w sposób bezczelny i perfidny kłamie, nie zważając na podstawowe fakty, udokumentowane historycznie to nie bawię się w eufemizmy i nazywam go tak, jak się w języku polskim nazywa takie osoby: kłamcą. Chyba ze twierdzisz, iż rewelacje federowicza na temat zbrodni komunistycznych są prawdą?

Cytat:

Na jakiej podstawie twierdzisz ze to religia? Co wg Ciebie cechuje ludzi interesujacych sie teoriami spiskowymi?


Bo nie są oparte na faktach, tylko na wyobrażeniach. Jeżeli ktoś uznaje za prawdę, coś na co nie ma dowodu ( jak np. Ludzie Jaszczury (sic), Ogólnoświatowy spisek wielkich, prastarych rodzin, czy zmartwychwstanie Chrystusa ), to czy jest to WIEDZA, czy może WIARA?

Cytat:

Umysl sie zawsze buntuje przeciwko nienaturalnemu dla niego środowisku.


Co jest niby nienaturalne? Nauka? Praca?

Cytat:

Aha, to dziennikarze to sa tylko Ci, ktorzy pracuja dla mass mediow, a wszyscy ktorzy zbieraja rozne informacje ze swiata, poszukuja ich w roznych starych ksiazkach i bibliotekach, to sa ludzie nie warci tego zeby sprawdzic co mowia, bo nie pracuja dla korporacji i te informacje nie sa sprawdzane przez redaktorow naczelnych?


Rewelacje z tabloidów zostały może wyszukane w starych bibliotekach? Przeczytaj raz jeszcze co napisałem, bo wniosku wysuwasz kuriozalne.

Cytat:

Aha, to dziennikarze to sa tylko Ci, ktorzy pracuja dla mass mediow, a wszyscy ktorzy zbieraja rozne informacje ze swiata, poszukuja ich w roznych starych ksiazkach i bibliotekach, to sa ludzie nie warci tego zeby sprawdzic co mowia, bo nie pracuja dla korporacji i te informacje nie sa sprawdzane przez redaktorow naczelnych?


Jasne, ale oczywiście o tym że to najpierw pakistańskie media pokazały tę fotkę nie wspomniałaś. I o tym, że RZ¡D USA od razu powiedział, że to jest fotomontaż.

Cytat:

Poczytaj se pod tym kątem swoje własne wypowiedzi.


Wiem co piszę, więc dzięki za radę. Przykłady?

Cytat:

Pokazal to samo co Ty pokazujesz - zamkniecie sie na inne sposoby myslenia, "bo prawda, którą znam jest inna". I myślisz, że możesz sie śmiać i obrażać ludzi którzy myślą inaczej niż Ty.


Jak wyżej.

Cytat:

Pomówienie ;-) Gdzie on napisał, że on czerpie akurat z tego czlowieka najwięcej wiedzy? Skąd wiesz kto jest jego autorytetem, idolem, liderem, przyjacielem? ;-)


Przejrzyj temat raz jeszcze i zobaczysz jak często powołuje się na to nazwisko.

Cytat:

Więc dlaczego miałoby to działać na nasze dobro? A skoro nie działa to na nasze dobro to po co nam ta polityka..? :mrgreen:


Chodzi o to, że moralność indywidualna, taką jak kierują się w życiu jednostki, nie ma zastosowania w polityce, rozumiesz?

Cytat:

Eee, co Ty.. jesteś pewien, że sie nie da? Jakie masz na to dowody?
¯artuje, przeciez wiem, że się nie da. Musielibyśmy zacząć inaczej myśleć, a to bardzo trudne.


I tak to nic nie zmieni, bo w większości sytuacji trzeba robić inaczej niż się myśli.

Cytat:

Ale nie ma tak, że każdy se zerwie, bo jak jedni sobie wemą więcej to dla innych zabraknie.


No to chyba wiadome, rywalizacja to rzecz naturalna w przyrodzie.

Cytat:

Lepiej marzyć o tym, żeby mi samemu było dobrze, a inni niech se sami radzą, nie mamy na nich wpływu.


Bo tak jest na tym najniższym poziomie samorealizacji, rozwijania samego siebie.Np. idąc na jakikolwiek egzamin nie martwisz się przecież o to jak wypadną inni, tylko o swój wynik w pierwszej kolejności. Zaprzeczysz?

Cytat:

My twierdzimy ze niewiele wiemy, dlatego poszukujemy prawdy. Ty natomiast wszystkiemu co mowimy zaprzeczasz, co by mogło wskazywać na to, że Ty sądzisz, że wiesz wszystko!


I na podstawie tej niewielkiej wiedzy jak sama piszesz, WIECIE iż tego typu wręcz niewyobrażalne do zrealizowania spiski mają miejsce? Czy to nie fascynujące?

Cytat:

A tutaj wyraźne chamstwo. Człowiek Cie przeprasza, a Ty go oskarżasz o bycie fałszywym! Nie masz prawa, no chyba że udowodnisz nam istnienie Twojego prawa prawdy.. :cool:


Udowodnię. Bo jeślibyś nie była stronnicza i nie traktowała wszystkich wypowiedzi wybiórczo to zauważyłabyś, że cały wątek prowadził w sposób ironiczny oraz że LINIJKÊ wyżej nazwał mnie socjopatą. Więc jak sama widzisz, takie przeprosiny mam w nosie, są żałosne. Chyba że ciebie zadowala taka sytuacja, kiedy najpierw zostaniesz zwyzywana od najgorszych, a potem na odchodne ktoś rzuci "przepraszam" od niechcenia i jest cacy?
I żeby nie było, spływa to po mnie. Po prostu mówię że to puste słowa.
_________________
花は 桜木 人は 武士
 

pablopavo  

Hiper wymiatacz


Wiek: 33

Do³±czy³: 28 Sie 2010

   

Wys³any: 2011-05-16, 17:42   

Uesugi napisa³/a:

Jeżeli ktoś uznaje za prawdę, coś na co nie ma dowodu ( jak np. Ludzie Jaszczury (sic), Ogólnoświatowy spisek wielkich, prastarych rodzin, czy zmartwychwstanie Chrystusa ), to czy jest to WIEDZA, czy może WIARA?


Ale to ty wierzysz, że świat jest taki, jak podają to w telewizji politycy. Czego nie ma w TV to przyjmujesz, że jest bzdurą. Zrozum, że telewizja służy do sterowania i manipulacji ludźmi. MEDIA K£AMI¡. I jeśli wierzysz, że jest inaczej, to jesteś po prostu naiwny.
Przeczytaj to choćby po to, by uświadomić sobie, że media realizują swoje własne cele, i niezbyt są zainteresowane przekazywaniem prawdy ludziom. Ludziom podaje się tylko to, co powinni wiedzieć. Nic więcej
Kto zarządza polskimi mediami? Jakie osoby mają wpływ na światopogląd Polaków? Czy polskie media są mediami prawdomównymi? Czym są media i do czego służą?

Według definicji środki masowego przekazu (mass media, publikatory) są środkami społecznej komunikacji o szerokim zasięgu. Zalicza się do nich prasę, radio, telewizję, internet a w szerszym znaczeniu także książki, filmy, plakaty i kino. ¦rodki masowego przekazu są elementem kultury masowej.

¦wiatopogląd człowieka kreowany jest na podstawie informacji ponieważ informacje zawsze służą jako argumenty. Kiedy chcemy komuś coś udowodnić, przekazujemy mu informację (argument) która potwierdza naszą tezę. A jeżeli informacja jest nieprawdziwa i zmanipulowana? Argument staje się bzdurą.

Wystarczy obejrzeć jakikolwiek dziennik informacyjny by zauważyć, jaki typ dezinformacji stosuje się w danej stacji. Przeczytać artykuły z pierwszej strony gazety, usłyszeć wiadomości w radiu a następnie porównać je z prawdziwymi informacjami. Człowiek nawet drogą własnej dedukcji często zauważa, gdy poprzez informację narzuca mu się opinię. Jednak każda stacja TV lub radiowa czy gazeta musi bazować na prawdziwych informacjach, ponieważ linia między prawdą a manipulacją jest bardzo cienka i możliwa do zauważenia, gdy polegamy na własnym umyśle. Bardzo dobrą drogą weryfikacji prawdziwości informacji i dostrzeżenia manipulacji jest wiedza, kto odpowiada za ich rozpowszechnianie.

Popularne media w Polsce są ze sobą powiązane dzięki osobom wywodzącym się głównie z lewicy.. Oto przegląd istotnych informacji na temat osób odpowiedzialnych za nie.

TVN – stacja telewizyjna utworzona i sponsorowana przez wÅ‚adzÄ™ PRL w celach propagandowych. Pierwszym prezesem oraz wÅ‚aÅ›cicielem byÅ‚ Mariusz Walter, czÅ‚onek PZPR, dziennikarz TVP w czasach PRL, rekomendowany przez Jerzego Urbana do zespoÅ‚u propagandowego PRL. Obecnie stanowisko prezesa obejmuje syn. Mariusz Walter jest współwÅ‚aÅ›cicielem holdingu ITI, jeden z najbogatszych polaków.

Polsat – ogólnopolska telewizja komercyjna, wÅ‚aÅ›ciciel Zygmunt Solorz-¯ak (pseudonim Zeg). ByÅ‚y agent SB. WspółpracowaÅ‚ z Departamentem I MSW PRL, jeden z najbogatszych polaków.

KRRiTV – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Część uprawnieÅ„: powoÅ‚ywanie rad nadzorczych TVP, publicznej radiofonii – Polskie Radio S.A oraz 17 spółek regionalnych, udzielanie koncesji na nadawanie sygnaÅ‚u telewizyjnego i radiowego. CzÅ‚onkowie: Jan Dworak (byÅ‚y czÅ‚onek PO, zasiadaÅ‚ przy obradach OkrÄ…gÅ‚ego StoÅ‚u, na czÅ‚onka KRRiTV powoÅ‚any przez BronisÅ‚awa Komorowskiego, byÅ‚y poseÅ‚), Witold GraboÅ› (byÅ‚y czÅ‚onek PZPR, SLD, byÅ‚y senator), SÅ‚awomir Rogowski (rekomendowany przez klub poselski Lewica), Krzysztof Luft (rzecznik prasowy rzÄ…du Jerzego Buzka, byÅ‚y czÅ‚onek PO, rekomendowany przez BronisÅ‚awa Komorowskiego) i Stefan Pastuszka (senator, czÅ‚onek PSL, rekomendowany przez PO).

Superstacja – stacja telewizyjna, informacyjno-rozrywkowa. Jej 100% udziałów należy do spółki Ster, której wÅ‚aÅ›cicielem jest Zygmunt Solorz-¯ak.

TV4 – stacja telewizyjna, należąca do holdingu Polskie Media, wiÄ™kszość udziałów należy do telewizji Polsat i w mniejszej części TVN. Dyrektorem programowym jest Adam Stefianik, Å‚Ä…czÄ…cy tÄ… funkcjÄ™ z prezesurÄ… Superstacji.

Agora S.A. – spółka akcyjna, prowadzÄ…ca dziaÅ‚alność medialnÄ…. WÅ‚aÅ›ciciel „Gazety Wyborczej”, bezpÅ‚atnych dzienników, kilkunastu magazynów „kolorowych”, 29 rozgÅ‚oÅ›ni radiowych (m.in. Radia ZÅ‚ote Przeboje), gazety „Metro” i wielu innych. Redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej” jest Adam Michnik – socjalista, dziaÅ‚acz opozycyjny w czasach PRL. Popierany wielokrotnie przez Tadeusza Mazowieckiego (premiera rzÄ…du PRL), zasiadaÅ‚ przy obradach OkrÄ…gÅ‚ego StoÅ‚u, zgodnie z którymi powstaÅ‚a „Gazeta Wyborcza”. Pochodzi z żydowskiej, komunistycznej rodziny.

„Rzeczpospolita” – ogólnopolski dziennik należący w 51% do Medcom Group, podobnie jak „¯ycie Warszawy”, „Gazeta GieÅ‚dy Parkiet” oraz kilkudziesiÄ™ciu gazet regionalnych (np. „Echa Dnia”). Redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej” jest PaweÅ‚ Lisicki, który byÅ‚ przeciwny zwolnieniu BronisÅ‚awa Wildsteina z „Rzeczpospolitej” (masona, byÅ‚ego publicysty „Gazety Wyborczej”, pracownika „Wprost”, byÅ‚ego prezesa TVP). PrzygotowywaÅ‚ „¯ycie Warszawy”, dziennik powstaÅ‚y z inicjatywy socjalistów z PRL.

„Wprost” – polski tygodnik. Redaktorem naczelnym jest Tomasz Lis (dziennikarz Polsatu, TVN, obecnie TVP).

„Fakt” – dziennik, należący do koncernu medialnego Axel Spring AG otwarcie popierajÄ…cego dziaÅ‚ania syjonistycznego Izraela. W gazetach koncernu wielokrotnie obozy koncentracyjne byÅ‚y nazywanie „polskimi”. Redaktorem naczelnym jest Grzegorz Jankowski, byÅ‚y pracownik „¯ycie Warszawy” oraz byÅ‚y zastÄ™pca redaktora naczelnego w „Newsweek Polska”, byÅ‚y wydawca „Dziennika”.

„Newsweek Polska” – tygodnik. Wydawany przez Axel Springer Polska. Redaktorem naczelnym jest Wojciech Maziarski, szef serwisu informacyjnego „SolidarnoÅ›ci” oraz Wschodnioeuropejskiej Agencji Informacyjnej. PracowaÅ‚ w „Gazecie Wyborczej” oraz w „Przekroju”.

„Polityka” – tygodnik utworzony na polecenie Sekretariatu Centralnego PZPR. StanowiÅ‚ organ PZPR. Redaktorem naczelnym jest Jerzy BaczyÅ„ski. CzÅ‚onek Komisji Trójstronnej, SolidarnoÅ›ci, byÅ‚y pracownik „¯ycia Warszawy”.

„Przekrój” – tygodnik. Byli redaktorzy naczelni: Jacek Kowalczyk (w latach 1989-1995 sekretarz redakcji „Gazety Wyborczej”), Mariusz Ziomecki (byÅ‚y redaktor naczelny „Super Expressu”).

RMF FM – rozgÅ‚oÅ›nia radiowa, należy do Grupy Bauer Media. Jeden z najwiÄ™kszych wydawców prasy w naszym kraju.

Radio Maryja – katolicka rozgÅ‚oÅ›nia radiowa, prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk, do którego należą takie przedsiÄ™wziÄ™cia jak TV Trwam i „Nasz Dziennik”, niektóre zwiÄ…zane umowami z TVP.
_________________
„ (...) w zasadzie najważniejsze jest samo życie. A jak już jest życie, to najważniejsza jest wolność. A potem oddaje siÄ™ życie za wolność. I już nie wiadomo, co jest najważniejsze.” M. Edelman
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2011-05-16, 17:45   

Uesugi napisa³/a:

Bo nie są oparte na faktach, tylko na wyobrażeniach. Jeżeli ktoś uznaje za prawdę, coś na co nie ma dowodu ( jak np. Ludzie Jaszczury (sic), Ogólnoświatowy spisek wielkich, prastarych rodzin, czy zmartwychwstanie Chrystusa ), to czy jest to WIEDZA, czy może WIARA?



Tylko Ty wrzucasz do jednego wora wszystko i przyklejasz łatke "teoria", a mówmy także o rzeczach na które są jasne dowody, a nie tylko o UFO czy Reptilianach... juz łapiesz?

Uesugi napisa³/a:

Cytat:

Umysl sie zawsze buntuje przeciwko nienaturalnemu dla niego środowisku.

Co jest niby nienaturalne? Nauka? Praca?



Nauka i praca są elementem systemu społecznego, a nie natury człowieka.

Uesugi napisa³/a:

Cytat:

Aha, to dziennikarze to sa tylko Ci, ktorzy pracuja dla mass mediow, a wszyscy ktorzy zbieraja rozne informacje ze swiata, poszukuja ich w roznych starych ksiazkach i bibliotekach, to sa ludzie nie warci tego zeby sprawdzic co mowia, bo nie pracuja dla korporacji i te informacje nie sa sprawdzane przez redaktorow naczelnych?


Rewelacje z tabloidów zostały może wyszukane w starych bibliotekach? Przeczytaj raz jeszcze co napisałem, bo wniosku wysuwasz kuriozalne.



Ale ja nie mówiłam o tabloidach ;-)

Uesugi napisa³/a:

Przejrzyj temat raz jeszcze i zobaczysz jak często powołuje się na to nazwisko.



Ale co z tego????? Przecież ja o czymś innym napisałam!!!!! ;-)

Uesugi napisa³/a:

Cytat:

Więc dlaczego miałoby to działać na nasze dobro? A skoro nie działa to na nasze dobro to po co nam ta polityka..? :mrgreen:


Chodzi o to, że moralność indywidualna, taką jak kierują się w życiu jednostki, nie ma zastosowania w polityce, rozumiesz?



Co mi na przykład podsuwa wniosek, że to nie dobrze, że rządzą nami ludzie, którzy mają za nic nasze życie i zdrowie. A Ty na pewno myślisz, że skoro tak zawsze było to znaczy, żę tak ma być, co nie? ;-)

Uesugi napisa³/a:

I tak to nic nie zmieni, bo w większości sytuacji trzeba robić inaczej niż się myśli.



A co to za teoria znowu? ;-) Dlaczego niby nie można robić tak właśnie jak się myśli?

Uesugi napisa³/a:

Cytat:

Ale nie ma tak, że każdy se zerwie, bo jak jedni sobie wemą więcej to dla innych zabraknie.


No to chyba wiadome, rywalizacja to rzecz naturalna w przyrodzie.



Ja nie mówie o rywalizacji tylko o wyzysku. Tym sie różnimy od zwierząt, że mamy intelekt i potrafimy ocenić skutek jakie przynosi nasze działanie.

Uesugi napisa³/a:

Cytat:

My twierdzimy ze niewiele wiemy, dlatego poszukujemy prawdy. Ty natomiast wszystkiemu co mowimy zaprzeczasz, co by mogło wskazywać na to, że Ty sądzisz, że wiesz wszystko!


I na podstawie tej niewielkiej wiedzy jak sama piszesz, WIECIE iż tego typu wręcz niewyobrażalne do zrealizowania spiski mają miejsce? Czy to nie fascynujące?



Nie chodzi o to. Chodzi o to, ze kłamiesz bezczelnie i wmawiasz nam coś czego ani ja ani James nie powiedział. A wrzucasz nas do szufladki: wierza w ufoludki i nie traktujesz z należytym szacunkiem nas jaki rozmówców ;-)

Uesugi napisa³/a:

Cytat:

A tutaj wyraźne chamstwo. Człowiek Cie przeprasza, a Ty go oskarżasz o bycie fałszywym! Nie masz prawa, no chyba że udowodnisz nam istnienie Twojego prawa prawdy.. :cool:


Udowodnię. Bo jeślibyś nie była stronnicza i nie traktowała wszystkich wypowiedzi wybiórczo to zauważyłabyś, że cały wątek prowadził w sposób ironiczny oraz że LINIJKÊ wyżej nazwał mnie socjopatą.[..]



A jak inaczej Ciebie można traktować, skoro nie dopuszczasz rozmówcy do głosu i nie odpowiadasz na to co się mowi tylko przekręcasz wszystko tak, zeby wyszło na Twoje, Panie Racjo? ;-) Troche pokory sugeruje... ;-)
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com