Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-27, 10:17   

TQIT napisa³/a:


Było ciekawe. Nie jest ciekawe. I wolę filmy nowe filmy amerykańskie aniżeli polskie. Tyle że te dobre filmy, a nie kiczowate.


PieniÄ…dz.
Zarówno w produkcjach polskich jak i tych amerykańskich dostrzega się coraz mniejszy odsetek filmów wartościowych, czasem nawet trudnych i niezrozumiałych.

Ma być ciekawie, ma być akcja. Widzem mają kierować przeróżne emocje (do czego dochodzi dodatkowo efekt 3D jeśli mówimy o wersjach kinowych).
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-27, 17:33   

Daleko od szosy-jesli seriale sie licza :evil:
 

merlin m.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Magdalena

Wiek: 29

Do³±czy³a: 16 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-09-28, 22:47   

Wcześniej wymieniany Job jest tak bezsensownym filmem, że aż mnie mi się spodobał ;)

Skazany na bluesa, 33 sceny z życia (produkcja polko-niemiecka, ale reżyserka polska), Kto nigdy nie żył
_________________
'kontrasty są potrzebne, by czuć smak życia'
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 10:13   

Justencja napisa³/a:

Zarówno w produkcjach polskich jak i tych amerykańskich dostrzega się coraz mniejszy odsetek filmów wartościowych, czasem nawet trudnych i niezrozumiałych.


Kino amerykańskie? Słyszałam opinię, że mało tam wartościowych filmów, wnoszących coś do naszego życia poza bezsensowna łupanką. Podobno dużo ambitniejsze kino reprezentuje Europa. Tyle, ze kinem słabo się interesuję, choc teraz jak się zastanowic, to jaki dobry amerykański film wyszedł ostatnio?

W polskim kinie odsuwając na bok coś czym nas zawalają i co igra na granicy zabawy i kiczu można znaleźc prawdziwe perełki.
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 12:14   

Szekle napisa³/a:

Tyle, ze kinem słabo się interesuję, choc teraz jak się zastanowic, to jaki dobry amerykański film wyszedł ostatnio?



Wychodzą cały czas, trzeba się tylko rozglądać. W tej chwili poluję na "Inglorious bastards".
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-05, 12:57   

poem sometimes napisa³/a:

Szekle napisa³/a:

Tyle, ze kinem słabo się interesuję, choc teraz jak się zastanowic, to jaki dobry amerykański film wyszedł ostatnio?



Wychodzą cały czas, trzeba się tylko rozglądać. W tej chwili poluję na "Inglorious bastards".


proszę o inny przykład bo moim zdaniem ten film był tragiczny. Podobno takie jest kino Tarantino, ale on do mnie kompletnie nie przemawia. W sumie jak dla mnie to była zwykła łupanka z nadmuchanym Pittem. Nie wytrwałam do końca bo mnie denerwował.
no ale dobra ostatni dobry amerykański film "Siedem dusz".
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 01:51   

Szekle napisa³/a:

proszę o inny przykład bo moim zdaniem ten film był tragiczny. Podobno takie jest kino Tarantino, ale on do mnie kompletnie nie przemawia. W sumie jak dla mnie to była zwykła łupanka z nadmuchanym Pittem. Nie wytrwałam do końca bo mnie denerwował.
no ale dobra ostatni dobry amerykański film "Siedem dusz".



A ile znasz z Tarantino? Bo nie wiem za bardzo, czy jesteśmy w stanie się dogadać. Pup fiction? Wściekłe psy? Grindhouse? Za Kill Billem nie przepadam, ale tamte tytuły są świetne. Nowego nie widziałem, ale napalam się bardzo po obejrzeniu trailerów, zwłaszcza, że Pitt jest jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia i czuję, że w tej roli świetnie się sprawdzi (komediowo swój ogromny potencjał potwierdził m.in. w "Snatch"). Poczekam jednak z wdawaniem się w polemikę do czasu obejrzenia, bo zawsze istnieje jakaś tam niewielka szansa, że film mnie zawiedzie.

Co do "Siedmiu dusz", to powiedzmy sobie szczerze - Will Smith wybitnym aktorem nie jest i nigdy nie był. Dlatego nie zachwycam się tym filmem jakoś szczególnie, no może być. Trudno mi mówić w kategoriach czasowych, bo nigdy nie zwracam uwagi na to, z którego roku jest film, więc nie umiem sypnąć z głowy hitami z 2009. Z rzeczy, na które jeszcze bardzo mocno czekam, to na pewno to

http://www.filmweb.pl/f12...klyn,2010/opisy

nie może być słabe.

P.s. Swoją drogą zawsze uważałem, że Tarantino robi filmy wyłącznie dla facetów, więc reakcja nie powinna mnie dziwić :-P
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 09:26   

poem sometimes napisa³/a:

A ile znasz z Tarantino? Bo nie wiem za bardzo, czy jesteśmy w stanie się dogadać. Pup fiction? Wściekłe psy? Grindhouse? Za Kill Billem nie przepadam, ale tamte tytuły są świetne.


Nic poza "Bękarty wojny" nie oglądałam, dlatego pisałam "podobno takie jest jego kino" ;-)

poem sometimes napisa³/a:

Co do "Siedmiu dusz", to powiedzmy sobie szczerze - Will Smith wybitnym aktorem nie jest i nigdy nie był. Dlatego nie zachwycam się tym filmem jakoś szczególnie, no może być. Trudno mi mówić w kategoriach czasowych, bo nigdy nie zwracam uwagi na to, z którego roku jest film, więc nie umiem sypnąć z głowy hitami z 2009.


Ja też nie, ale od czego jest filmweb :hyhy:
A film ("Siedem dusz") był cudowny. Dawno się tak nie rozczuliłam na filmie.


Aj przepraszam. Polskie kino nadal żyje i produkuje.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 09:39   

A wracając do tematu polskie kino nie ma sie dobrze te "hity" mnie dobijają... gdzie się podziały dobre polskie filmy??

Co do "bękartów wojny" Pitt wcale nie jest złym aktorem, ba.. uważam że jest jednym z lepszych... A co do Tarantino... Jedni go kochają inni nienawidzą ponieważ jego filmy sa wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju przez nie pozostawiają widza obojętnym.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 09:53   

Taurie napisa³/a:

A wracając do tematu polskie kino nie ma sie dobrze te "hity" mnie dobijają... gdzie się podziały dobre polskie filmy??


Są, wystarczy poszukać.
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 10:12   

Cytat:

Są, wystarczy poszukać.



Podaj tytuły.
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

Szekle  

Stały User



ImiÄ™: Justyna

Wiek: 30

Do³±czy³a: 03 Pa¼ 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 10:26   

"Jasne błękitne okna" "Kto nigdy nie żył" "Pianista" "Trzy kolory"(to trzy filmy są) "¯ycie jako śmiertelna choroba..." a ostatnio mam ochotę obejrzeć coś z naprawdę starego polskiego kina "Paweł i Gaweł" dajmy na to lub coś z Bodo http://www.youtube.com/watch?v=2xlKRtF9FkE (ach, jaki to ma urok)
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 10:51   

Taurie napisa³/a:

nie ma sie dobrze te "hity" mnie dobijają... gdzie się podziały dobre polskie filmy??



Szekle napisa³/a:

Są, wystarczy poszukać.



Taurie napisa³/a:

Podaj tytuły.



Szekle napisa³/a:

"Trzy kolory"(to trzy filmy są) "¯ycie jako śmiertelna choroba..."



Nie powiem, uśmiechnąłem się :-P "Trzy kolory" są z lat 90-tych, a "¯ycie..." z 2000 roku. No i filmy Polańskiego niezbyt świadczą o kondycji polskiego kina ;)
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Taurie  

Mega wymiatacz

Włóczęga



ImiÄ™: Sylwia

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Maj 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 10:52   

Raczej cztery.

Szekle napisa³/a:

"Pianista"



Akurat ten film nie jest polski, w produkcji tego filmu byliśmy wymieniani jako przedostatni... Zresztą jest to film anglojęzyczny. Potrafisz wymienić dobry film polski z tego roku?

Szekle napisa³/a:

"Jasne błękitne okna"



Nie oglądałam, ale wątpię aby mi sie spodobał.

Szekle napisa³/a:

"Kto nigdy nie żył"



Oglądałam w miarę interesujący. Ale i tak nie nazwę go świetnym.

Z tych które wymieniłaś tylko "Pianista" mnie urzekł. :-)
_________________
I queta ar umë lastaina, ómalóra ná.

"Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim" - S. King
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-10-06, 10:57   

Taurie napisa³/a:

Akurat ten film nie jest polski, w produkcji tego filmu byliśmy wymieniani jako przedostatni... Zresztą jest to film anglojęzyczny.



No nie róbmy sobie jaj. Reżyser jest Polakiem. Fakt, że nie ma on wiele wspólnego z polskim kinem tego nie zmieni.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com