Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

truskawka17.18  

Wymiatacz

katarzyna


Wiek: 38

Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2010-06-18, 22:20   Aseksualizm

Skoro są wątki o homoseksualizmie ,biseksualizmie-to moze co powiecie cos o aseksualizmie? :-) ( braku popędu seksualnego ,zarowno do osob przeciwnej plci ,jak i tej samej) .Jest on coraz czesciej uwazany za 4 normalna orientacje seksualna.
A Wy co o tym myslicie?
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-18, 22:21   

Jak najbardziej spoko, szczególnie u mężczyzn.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-06-18, 22:22   

truskawka17.18 napisa³/a:

Jest on coraz czesciej uwazany za 4 normalna orientacje seksualna.


A jak może być nie uważany za orientację lub za orientację nienormalną?
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-06-18, 22:23   

Moja koleżanka uparcie twierdzi że jest aseksualna. Echh...

Ja jestem tolerancyjna całkowicie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-18, 22:25   

Cytat:

Moja koleżanka uparcie twierdzi że jest aseksualna.


Ile ma lat?
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-06-18, 22:27   

podobno to jest objaw depresji :D
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

slonko

User


Do³±czy³: 18 Cze 2010

   

Wys³any: 2010-06-18, 23:02   hmm

Moim zdaniem to już nie jest orientacja skoro orientacje określamy właśnie po dobrze partnerów, jeśli nie jesteśmy zainteresowani żadną z grup to jak w ogóle można mówić o niej. Nie mam nic przeciwko takim ludziom, ale wydaje mi się że nie można nazwać się aseksualistą, bo nasze preferencje zawsze mogą się zmienić.
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-18, 23:06   

Cytat:

Nie mam nic przeciwko takim ludziom, ale wydaje mi się że nie można nazwać się aseksualistą, bo nasze preferencje zawsze mogą się zmienić.


W sumie racja. Gdzies czytalam (mozliwe ze na wiki) iz aseksualnym mozna byc nawet uprawiajac seks. Jakkolwiek moze sie to zgadzac z kobietami, to zdaje sei ze nijak ma się to do panów.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-06-18, 23:31   

Nie postrzegam aseksualizmu jako orientacji seksualnej.
Zwłaszcza,że przy braku pożądania seksualnego do,którejkolwiek z płci rzeczą niemożliwą jest jrj określenie.Aseksualizm jest często jednym z objawów zaburzeń psychicznych,czy też chorób o tym samym podłożu.Najczęściej wiąże się z brakiem akceptacji własnej osoby.Swojej seksualności,ciała,czy też ambiwalencji uczuciowej.Niemniej z pewnością nie są to zdrowe reakce naszego ciała.Nawet jeżeli ktoś tłumaczy,że jako istota myśląca,wysoce rozwinięta potrafi zapanować nad biologicznym uwarunkowaniem swojego ciała,jest w błędzie.Nie sądzę,by także dana osoba bez konsultacji z psychiatrą była w stanie stwierdzić,że w jej przypadku aseksualizm jest wrodzony,nie jest wynikiem żadnych przeżyć/wydarzeń z przeszłości.Tym bardziej nastolatek,który nie przeżył inicjacji seksualnej nie powinien traktować swojej niechęci do intymnych kontaktów z drugą osobą jako aseksualizmu.
_________________
Drugs&hugs.
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-06-19, 00:19   

A co mam o tym myśleć?
Nie przeszkadza mi, jak kto sobie chce. Podobnie jak homoseksualiści.
Czy nazwałabym to orientacją? Nie. Ale nazewnictwo to rzecz drugorzędna.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2010-06-19, 00:43   

Frozy napisa³/a:

to jest objaw depresji :D


Pewnie i też kompleksów.

¯adna tam orienatcja, jakieś ubzduranie sobie i afiszowanie się z tym. Cho-ro-ba tak jak homoseksualizm.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-19, 09:32   

farbenka napisa³/a:

Cho-ro-ba tak jak homoseksualizm.


homoseksualizm jest chorobÄ…?

Co do tematu to hmm jeśli ktoś mówi "jestem aseksualny" do czasu kiedy nie znajdzie sobie chłopaka/dziewczyny to oznacza, że po prostu mu się wydawało(?) albo też chciał uzasadnić to dlaczego niema pięćdziesiątej połówki.

A do tych prawdziwych ludzi aseksualnych nic nie mam, jest to nawet pociÄ…gajÄ…ce.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Irma  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 01 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-06-19, 10:11   

Myślę, że aseksualizm nie powinien być postrzegany jako wada. Są ludzi z nadmiernym popędem, jak i tacy, którzy go nie mają, choć z biologicznej natury człowieka popęd jest rzeczą całkowicie przypisaną osobie. Można zauważyć, że biologia nie na każdym odbija się tak samo. Aseksualizm zawsze jest czymś lepszym, niżeli nadmierny popęd seksualny, który może przynieść więcej szkody.
_________________
Tylko w pochłaniającej wszystko pustce samotności, w ciemnościach zacierających kontury świata zewnętrznego można odczuć, że się jest sobą aż do granic zwątpienia, które uprzytamnia nagle własną nicość w rosnącym przeraźliwie ogromie wszechświata.
 

Marcheline  

Hiper wymiatacz

Lover of Beauty.



Wiek: 33

Do³±czy³a: 03 Mar 2009

Sk±d: Almost Heaven :)

   

Wys³any: 2010-06-19, 10:12   

Nigdy nie spotkałam osoby aseksualnej, więc nie mam bezpośrednich doświadczeń w kontaktach z takimi ludźmi. Jestem jednak przekonana, że aseksualność danej osoby nie rzutowałaby na nasze relacje. Mówię tu o relacjach czysto przyjacielskich, nie partnerskich. ;)


slow napisa³/a:

Nawet jeżeli ktoś tłumaczy,że jako istota myśląca,wysoce rozwinięta potrafi zapanować nad biologicznym uwarunkowaniem swojego ciała,jest w błędzie


Co za bzdura.
_________________
"To love means loving the unlovable. To forgive means pardoning the unpardonable. Faith means believing the unbelievable. Hope means hoping when everything seems hopeless." (G. K. Chesterton)
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-06-19, 10:32   

Marcheline napisa³/a:

slow napisał/a:
Nawet jeżeli ktoś tłumaczy,że jako istota myśląca,wysoce rozwinięta potrafi zapanować nad biologicznym uwarunkowaniem swojego ciała,jest w błędzie


Co za bzdura.


Bzdura ?
Przytoczyłam jedynie jeden z argumentów osób aseksualnych,który kiedyś dość mocno rzucił mi się w oczy.Nie sądzę,by moja krytyka była bezpodstawna.Popęd seksualny jest normalną oraz jak najbardziej zdrową reakcją naszego ciała.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com