Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Caramel  

Stały User

.ABG.



Do³±czy³a: 04 Mar 2010

Sk±d: Kraków

   

Wys³any: 2010-03-22, 22:47   

"Czas nie leczy ran, on przyzwyczaja nas do bólu" - według mnie tekst jak najbardziej prawdziwy. O pewnych sprawach, sytuacjach po prostu nie da się zapomnieć, wymazać ich z pamięci, serca. Może nam się wydawać, że już nie pamiętamy, że nas to już nie boli, ale tak na prawdę są chwile, kiedy to wszystko wraca i ta zabliźniona rana znowu boli, otwiera się.
Wszystko jednak zależy od "wielkości" tej rany. Jeśli to była jakaś błaha, z perspektywy nic nie znacząca sprawa, to czas może nam pomóc, możemy zapomnieć, nie przejmować się tym, co się wydarzyło kiedyś-tam.. Ale jeżeli to było coś ważnego, nie mamy szans stać się wobec tego obojętnym.
_________________

Zarabiaj przeglÄ…dajÄ…c forum lub... nic nie robiÄ…c. :)
 

alpen.  

Pogromca postów

małe duże dziewczę.



ImiÄ™: Klaudia.

Do³±czy³a: 09 Sty 2010

Sk±d: Wadowice.

   

Wys³any: 2010-03-23, 03:04   

Caramel napisa³/a:

"Czas nie leczy ran, on przyzwyczaja nas do bólu"


Mądre i bardzo trafne słowa.
_________________
jak Cie odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać
 

cytrynka16  

User

Anielica



ImiÄ™: Iza

Wiek: 34

Do³±czy³a: 26 Mar 2010

Sk±d: Czêstochowa

   

Wys³any: 2010-03-26, 10:13   

Według mnie czas nie leczy ran. On je tylko zamyka w Nas, i pomaga z nimi żyć.Ale nie sprawi, że mniej to będzie bolało, że zapomnimy.
A sformowania " Czas nie leczy ran, on przyzwyczaja do bólu" według mnie nie jest trafne. Jak możemy przyzwyczaić się do bólu?? Czy przestaniemy czuć, przeżywać, nasze porażki, złe chwile w życiu? Czy nasze serce zamieni w bryłę lodu, która nic nie czuje, i nie ruszają jej nawet negatywne uczucia. A gdzie łzy, gdzie takie odczucia jak gorycz, smutek, żal, depresja itp.Czas może tylko sprawić, że My i te wydarzenia nauczą nas tego, staniemy się silniejsi( ale nie zawsze, są takie wydarzenia w życiu, gdzie nie da się przyzwyczaić do bólu np. śmierć osoby bliskiej, a nawet do bólu fizycznego)
_________________
"Nikt nie stoi wszyscy dobrze się bawią, a może właśnie teraz na pewno ktoś umiera i w czyiś ramionach wylewa łzy. Może on, może ona. Najważniejsze, ze nie Ty.
 

malgonia18  

Mega wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 18 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-03-26, 15:04   

Tak czas, przyzwyczaja do bólu. I jakoś wtedy mniej to odczuwamy.
_________________
Ja mam to coÅ›, czego nie ma nikt inny! ;]
 

Darcia  

Pogromca postów



ImiÄ™: Daria

Wiek: 29

Do³±czy³a: 10 Sie 2009

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2010-03-27, 14:47   

Nie, czas nie leczy ran, on je tylko zabliźnia, sprawia, że w pewnym momencie potrafimy nie "katować się" myślami o tym, co złe było kiedyś, bo po prostu przychodzą nowe, bardziej radosne chwile, doświadczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że co się zdarzyło, to się zdarzyło i nie można tego cofnąć, to w głębi nas zawsze będzie siedzieć, tylko już będziemy myśleć o tym stopniowo coraz mniej.
_________________
Hey, believe me: our dreams really can come true!
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-03-27, 14:52   

Po jakimś czasie będziemy myśleć o tym mniej, ale nie zapomnimy o tym.
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

Li.  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lidia

Do³±czy³a: 05 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-27, 18:30   

Czas leczy rany, ale jak to po większości ran, pozostaje brzydka blizna, która w odpowiednich momentach potrafi nam o tym przypomnieć oraz rozdrapać ją. Przynajmniej tak jest w moim wypadku, potrafię nie myśleć o pewnej sprawie przez dłuugi czas, ale rana się otwiera patrząc na rzecz związaną z tym wydarzeniem - "bliznę".
 

Heartwork  

Mega wymiatacz

all right now



ImiÄ™: Mateusz

Wiek: 35

Do³±czy³: 29 Mar 2010

Sk±d: Wadowice

   

Wys³any: 2010-04-01, 21:05   

Czas goi rany, ale ich nie czyści, nie zakłada szwów, ani nie zmienia opatrunków;-) Zatem nie ma co na niego liczyć w stu procentach. Lepiej od razu konfrontować się z problemem, wyżalić komuś zaufanemu, wysłuchać rad, rozkleić do poduszki, wypić flaszkę, rozłożyć problem na części pierwsze, by w końcu wziąć się w garść i iść do przodu. Amen.

P.S Ale lepiej, oczywiście, po prostu nie dać się zranić. I pamiętać, by nie ranić innych.
 

agusiek  

Pogromca postów



Wiek: 31

Do³±czy³a: 07 Lip 2009

Sk±d: Rzeszów

   

Wys³any: 2010-04-01, 21:15   

Mhm czas leczy rany,ale nie formatuje pamięci.
_________________
" Cza­sem człowiek sądzi, że uj­rzał już dno stud­ni ludzkiej głupo­ty, ale spo­tyka ko­goś, dzięki ko­mu do­wiaduje się, że ta stud­nia nie ma jed­nak dna. "
 

amazing.  

User

;)


ImiÄ™: Natalia

Wiek: 29

Do³±czy³a: 31 Mar 2010

   

Wys³any: 2010-04-01, 21:19   

wydaje mi się że czas leczy rany ale nie wszystkie , niektóre rany bolą zawsze tak samo np. po stracie najbliższej osoby. Inne rany bolą mniej ale nie zapominamy o nich jeszcze przez długi czas. ;<
_________________
- szara rzeczywistość w krainie fantazji ;D
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-04-01, 21:55   

to nie czas leczy rany, sami je leczymy poprzez swoje przemyślenia etc
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2010-04-01, 23:21   

Niektóre rany są tak poważna, że potrzeba specjalisty. o niektórych sprawach nie chcemy o nich pamiętać i dusimy emocje w sobie
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

shesatanek  

Mega wymiatacz

O N A



ImiÄ™: Adolfa

Wiek: 59

Do³±czy³a: 01 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-04-16, 16:07   

W leczeniu głęboki ran 'wojennych' gów.no pomoże czas. Dlatego ja się nie przejmuje byle czym i często mam wszystko w pupce :)
_________________
www.top-radio.info kanał Rock Zapraszam
 

Hannah1912  

Hiper wymiatacz

Dekadentka



Do³±czy³a: 19 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-04-22, 16:36   

Myślę, że to stwierdzenie jest słuszne. Czas leczy rany, z czasem zapominamy o naszych porażkach i niepowodzeniach. Z czasem wszystko mija i po jakimś czasie wydaje się nam to coraz mniej ważne.
_________________
"Carpe diem. [...] Napisał tak, ponieważ jesteśmy tylko pokarmem dla robactwa. Ponieważ jest nam dane ujrzeć tylko kilka wiosen i kilka jesieni."
 

Ower  

Hiper wymiatacz



Wiek: 27

Do³±czy³: 08 Lut 2010

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2010-04-22, 16:41   

agusiek napisa³/a:

Mhm czas leczy rany,ale nie formatuje pamięci.


tak.
Mozna wyleczyć i sformatować, jeżeli mamy prawdziwe oparcie w drugiej osobie, ktora nam zawsze pomoże, jeżeli nie to mozemy sie tylko przyzwyczajać..
_________________
[...] samotność nie jest naszym przeznaczeniem, a samych siebie poznajemy tylko wtedy, kiedy możemy się przejrzeć w oczach innych ludzi.

P.C
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com