Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

shesatanek  

Mega wymiatacz

O N A



ImiÄ™: Adolfa

Wiek: 59

Do³±czy³a: 01 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-01, 13:47   

psychopathicwizard napisa³/a:

wiec nie jest prawda, ze 'blizna/uraz' zostaja na zawsze i nie daja sie wymazac.



muszę Cię zaskoczyć, bo moich ran czas nie zabliźnił i sama ich także nie próbuję rozdrapywać. Nie wszystko czas da radę naprawić i ja mogę to potwierdzić. Moja rana ma duży staż .
_________________
www.top-radio.info kanał Rock Zapraszam
 

psychopathicwizard

Pogromca postów



Wiek: 30

Do³±czy³: 22 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-05-01, 15:16   

Przeciez napisalam 'niektorych'.
_________________
Zacznę od tego, czego nie ma. Nie ma wspólnego dyskursu.


Potem pomyÅ›laÅ‚em 'pier****™!" i przeleżaÅ‚em caÅ‚y miesiÄ…c...ćpaÅ‚em, oglÄ…daÅ‚em telewizjÄ™, lizaÅ‚em rany. ByÅ‚o fajnie.
 

Veilea  

Stały User



Wiek: 33

Do³±czy³a: 23 Kwi 2010

   

Wys³any: 2010-05-01, 15:42   

Moim zdaniem to zależ od tego co nas tak bardzo zraniło. Są rzeczy, które odbijają się na naszej psychice już na zawsze. Ale większość ran zabliźnia się. To tylko kwestia odpowiedniej ilości czasu... No i siły charakteru. Jak ktoś jest słaby psychicznie, to się tak szybko nie pozbiera.
_________________
Bo prywatne słonko świeci najmocniej...
 

NoSiema

User



Do³±czy³: 28 Maj 2013

   

Wys³any: 2013-05-28, 19:29   

Czas na pewno leczy rany ale blizna pozostaje :)
 

justa55  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 23 Lut 2010

   

Wys³any: 2013-07-20, 17:42   

Czasz nie leczy całkowicie ran, no może lekkie zadrapania na duszy. Te poważniejsze zranienia czas zabliźnia, choć też nie zawsze, bo są takie rany, które nigdy się nie "zakleją". Pomimo, że jakaś zadra się zaleczy, to zdarza się, że ból się od czasu do czasu odzywa. Często jest tak, że zabliźnione rany na duszy, się otwierają na nowo i zaczynają krwawić.
_________________
"Nie ma rzeczy bardziej niewiarygodnej od rzeczywistości."
Fiodor Dostojewski
 

Disarray  

Stały User

Chaos myśli...



Do³±czy³a: 13 Wrz 2013

Sk±d: Ma³opolska

   

Wys³any: 2013-09-13, 16:28   

Tak, czas leczy rany, ale nie sprawia, że one się całkowicie zarastają. Na pewno nie są aż tak widoczne, ale pozostają zawsze. Nie da się wymazać tego, co sprawiło, że zostaliśmy zranieni, ale z czasem po prostu nie myślimy już o tym, tworzymy nasze życie na nowo...
_________________
"Everything that kills me, makes me feel alive."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2013-09-13, 21:45   

Nie zawsze.
Czasem wręcz odwrotnie. Czas odsłania nasze słabości związane z wydarzeniami w przeszłości. Dla mnie jest to jedynie kwestia zmiany nastawienia. Po pewnym czasie łatwiej jest zaakceptować swoje wybory, czy zachowanie w danej sytuacji. Niektóre emocje tracą na intensywności i swoistej wyrazistości. Ja jednak nie jestem w stanie zapomnieć.
_________________
Drugs&hugs.
 

T0ksyczna  

Mega wymiatacz

poprostu



ImiÄ™: Marta

Wiek: 31

Do³±czy³a: 19 Sie 2013

Sk±d: Hiszpania

   

Wys³any: 2013-09-14, 18:23   

Czas sprawia ze zapominasz, przestaje to być już takie ważne jak kiedyś. Rany się goja ale niestety zawsze zostają blizny...
_________________
`

Mentes huecas, vacíos los corazones.
 

Merkitty  

Stały User

ekscentryczka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 14 Wrz 2013

   

Wys³any: 2013-09-15, 00:05   

Chciałabym,żeby tak było. Czas tylko znieczula,jak chwilowy zastrzyk. Rana zawsze zostaje,tak jak mówicie. Mniej lub bardziej zagojona. Ból zawsze pozostanie bólem,w większym lub mniejszym stopniu. Tak samo uczucia będą mniej bądź bardziej intensywne. Zwykle łączy się to u mnie z przeszłością. A od niej nie uciekniesz. Zawsze się będzie za Tobą skradała.
_________________
 

destrukcyjna  

Pogromca postów



Wiek: 35

Do³±czy³a: 05 Maj 2009

Sk±d: Berlin.

   

Wys³any: 2013-09-16, 12:53   

Wydaje mi się, że czas nigdy nie "wyleczy" w stu procentach. Po sobie widzę, że upływające miesiące i lata przytępiają pewne emocje i uczucia, sprawiają, że zapominam niektóre szczegóły z minionych wydarzeń, odbierają im nieco ostrości i intensywności koloru. Nie sprawia to jednak, że zapominam.
Widząc osobę, z którą łączy mnie jakieś nacechowane silnymi emocjami wspomnienie, nie przejdę obok niej tak, jak obok przypadkowej osoby na ulicy. Przecież nie ma możliwości, żeby te kilka lat wymazało wszystko do zera. Zwykle odczuwam jeszcze jakieś delikatne ukłucie w takim momencie, wraca kilka wyrywkowych obrazów z przeszłości, chwilowe przygnębienie, jednak szybko się z tego otrząsam.

Nikt mi nie wmówi, że po jakimś czasie jesteśmy w stanie pozostawić to, co nas kiedyś bolało, tak po prostu za sobą i nigdy więcej się nie odwracać..
_________________
meow
 

Kerosine  

User

Des Wahnsinns



Do³±czy³a: 15 Gru 2012

   

Wys³any: 2013-11-09, 16:15   

Leczy albo przemienia je w coś innego, z pozoru zaskorupiałego i wyglądającego na bliznę, a od środka gnijącego i będącego źródłem ropnej wydzieliny, która sącząc się zatruwa wnętrze.
_________________
Cold sterile rivers
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2013-11-09, 19:25   

W wakacje bardzo mocno skaleczyłem się w palec i po 2 tyg. palec się zagoił:wniosek
Czas leczy rany(chociaż teraz mam bliznę)
_________________
You know who i am
 

lexie  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Ola

Wiek: 31

Do³±czy³a: 28 Sty 2012

   

Wys³any: 2013-11-10, 10:23   

Czas nie leczy ran, on tylko przyzwyczaja nas do bólu - takie zdanie kiedyś usłyszałam i chyba coś w tym jest. Choć powiedziałabym, że wszystko zależy od tego, jak głęboka jest ta rana.
 

Peacee96  

User

Peace


ImiÄ™: Aneta

Wiek: 27

Do³±czy³a: 04 Sty 2014

   

Wys³any: 2014-01-04, 22:20   

Czas nie leczy ran , czas pomaga nam sie pogodzic z tym co bylo , z tym czego juz nie ma ... z pewnymi sprawami musimy sobie radzic sami , ale najlepiej zrobic cos co pomogloby nam choc troche zapomniec o tym co bylo kiedys ;)
 

tigersuit  

Hiper wymiatacz



ImiÄ™: Lilia

Wiek: 27

Do³±czy³a: 19 Lip 2012

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2014-01-11, 23:22   

Nie sądzę, by czas leczył rany. Z czasem możemy przyzwyczaić się do obecnego stanu rzeczy, pogodzić się z tym, że kogoś straciliśmy bądź ktoś nas zranił, ale to wciąż będzie siedzieć w naszych myślach, w naszym sercu. Wciąż będziemy o tym pamiętać. Na szczęście to nie będzie tak bardzo boleć, jak na początku, ale znów ta rana nie będzie wyleczona. I dobrze.
_________________
"Stworzyłem wszechświat, ale proszę, nie wiń mnie za to. Bolał mnie brzuch."
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com