Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

red_rose  

User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 11:23   

Kama_65, przez bardzo długi czas pisałam na papierze. :) Potem, gdy już zdenerwowało mnie zbyt dużo skreśleń, przerzuciłam się na laptopa, ale tak na prawdę dopiero od uprzednich wakacji. :) Po raz pierwszy zaczęłam pisać w 4 klasie podstawówki. Teraz te teksty z lat uprzednich wydają mi się strasznie infantylne, aż chciałabym je wyrzucić. :D Ale na pamiątkę trzeba zostawić, żeby było z czego się pośmiać po latach... ;) Te z czasów licealnych wydają mi się "dojrzalsze" (bo i pewnie takie są, wiadomo - poważniejsze i większy zasób słownictwa :D). Pisałam różnie - początkowo zwykłe, o codziennych problemach. Potem miałam fazę na fantasy i pisałam coś o elfach, wróżkach, etc. Parę powstało też o wampirach. Obecnie 'pracuję' nad taką pół fantasy/pół historyczną również o wampirach/księżniczkach i takie tam. :) No, streściłam całą swoją 'pisarską' historię, to teraz Twoja kolej. :)

[ Dodano: 2014-06-23, 11:32 ]
Kamisiek, przepraszam, zapomniałam odpisać na Twoje pytanie. :) Generalnie to, co piszą na różnych forach (że uczą masy niepotrzebnych i ciężkich rzeczy) i o czym wspominała Kama_65 (mianowicie, że po filologii polskiej można prędzej odnaleźć się w roli dziennikarza niż po dziennikarstwie, a i studia o wiele przyjemniejsze). Jedynie tyle. :D
_________________
"Once upon a time, in a land of myths and the time of magic..."
 

Kama_65

User


Do³±czy³: 21 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 11:55   

Ja też kiedyś pisałam na papierze, chyba, że musiałam przepisać na komputer na jakieś konkursy w podstawówce czy gimnazjum. Mnóstwo mam teraz tego w komputerze i też mnie teraz to wszystko bawi:) takie infantylne teksty:) Naprawdę widzę teraz, że mój język się zmienił, ale to zasługa tego, że tyle czytam-uwielbiam inspirować się i czerpać ze stylu pisarzy;) Niestety, jakoś teraz widzę, że niewiele ostatnimi czasy mam zapisane na laptopie, ale to z braku czasu przez ostatnie miesiące-wiadomo, matura;) Ciągle jednak tworzę sobie w głowie, codziennie powstają mi tam nowe historie, szkoda tylko, że o większości zapominam;) Kiedyś pisałam aż na telefonie, zanim miałam laptop;P Na szczęście, teraz są wakacje, mam na czym pisać, więc staram się więcej:)
Właśnie, też mnie już bardziej pociąga filologia polska, cieszę się, że ktoś potwierdza to, że po tym też można zostać dziennikarzem::
 

Kamisiek  

User


ImiÄ™: Kamila

Wiek: 27

Do³±czy³a: 16 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 12:39   

Czyli faktycznie, dziennikarstwo się raczej nie opłaca..
Jeszcze odnośnie emigracji - również mam ten problem, że nikt nie chce jechać i dlatego mam nadzieję, że poznam kogoś w końcu, z kim się polubię i wyjadę z tym kimś. :D Jak nie, to trudno, sama pojadę.
Co do pisania, ja zaczęłam podobnie jak red_rose, bo w piątej klasie podstawówki. :) W szóstej pisałam książkę i tak się w to wciągnęłam, że napisałam kilkadziesiąt stron (mój rekord). :D Później przez długi czas była cisza, może czasem jakieś krótkie opowiadanka powstawały, ale to jeszcze w gimnazjum. Takie o zranionej miłości, jak rozstałam się z chłopakiem. :v Teraz również mnie to śmieszy. :p Ostatnio znowu jakoś zaczęłam pisać, ale ciągle wena gdzieś mi ucieka. Ja zawsze pisałam w zeszytach, bardziej lubię. :) Jedynie teraz piszę na laptopie, bo zeszytu nie mam. ;p
_________________
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself, and then make a change". - M.J.
 

red_rose  

User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 13:56   

Kama_65, tak z biegiem czasu nabywamy więcej doświadczenia - więcej czytamy, poważniejsze książki i zdobywamy większy zasób słownictwa. :) Też inspiruję się stylem pisarzy, uwielbiam to! :) Oczywiście nie to, żebym ściągała z ich twórczości, po prostu urozmaicam swój styl o style innych po troszku. :) Ja też ostatnio na parę miesięcy przed maturą porzuciłam tworzenie, ale teraz znowu zabieram się do roboty - mianowicie do kontynuacji tego, co zaczęłam (nie znoszę zostawiać jakiegoś opowiadania/książki niedokończonej!) Mam tak, że jak coś zaczęłam, to muszę to skończyć. :)

Kamisiek, zawsze lubiłam pisać w zeszytach! :) Wtedy wydawało mi się, że moja 'książka' nabiera nowego znaczenia, staje się bardziej 'książkowata' ze względu na to, że jest w zeszycie, który wygląda jak książka. :D Niekiedy jeszcze sama ozdabiałam sobie okładki tych zeszytów, stylizując je tak, żeby pasowały do treści mojej książki. Obklejałam je jakimiś obrazkami, wycinkami z gazet, itp. :D
_________________
"Once upon a time, in a land of myths and the time of magic..."
 

Kama_65

User


Do³±czy³: 21 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 16:36   

red_rose, dokładnie tak jest, z czasem się rozwijamy i nasz styl też. Ja właśnie ostatnio zaczęłam coś poważnego pisać, inspiruję się bardzo Tahereh Mafi, pisarką, która napisała tę serię "Dotyk Julii"-ona stosuje takie piękne metafory, tak niesamowicie operuje językiem.. Nigdy czegoś podobnego wcześniej nie czytałam i jestem urzeczona:) ja właśnie też mam takie ambicje, chcę, żeby chociaż trochę więcej moich pomysłów było zapisane:)
Ja, niestety, często porzucam swoje zaczęte dzieła;P
Ja, jak pisałam na papierze, to kupowałam sobie różne ładne notesy, teraz mam takich kilka, każdy tylko częściowo zapisany;P
Kamisiek, właśnie, więc jak chciałabyś być dziennikarką, to serio polecam tę filologię, chociaż jakby co, to pewnie złożę też na dziennikarstwo:) Fakt, brak weny jest straszny. Siedzisz przed czystą kartką albo nowym plikiem i nie wiesz, co pisać, chociaż masz ochotę;P dla mnie zawsze najtrudniej jest zacząć:)
A, red_rose, rejestrowałaś się już na studia czy czekasz na wyniki?:)
 

Kamisiek  

User


ImiÄ™: Kamila

Wiek: 27

Do³±czy³a: 16 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 18:17   

red_rose, dokładnie z tego samego powodu lubię pisać w zeszytach. :p Co do ozdabiania okładki - nigdy tego nie robiłam, ale pomysł dobry. :D

Kama_65, Również złożę chyba też na dziennikarstwo, o ile mi się coś nie odmieni. :) Powiem Ci, że coraz bardziej zaczynasz mnie przekonywać do przeczytania tej serii "Dotyk Julii", aż chyba się skuszę. ;p Odnośnie pisania - mi też jest najciężej zacząć i właśnie dlatego, jak czuję, że nie mam co pisać, to nawet nie zaczynam. Czasem przyjdzie mi jakiś pomysł na początek, przy wykonywaniu zwykłej dziennej czynności, np. robieniu kanapek. :D Wtedy gdzieś to zapisuję. Ale bywa też tak, że zacznę pisać i napiszę już trochę, a w końcu nie wiem co napisać dalej i zostaje niedokończone. :)
_________________
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself, and then make a change". - M.J.
 

red_rose  

User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 20:06   

Kama_65, tymi pięknymi metaforami zachęciłaś mnie do tej serii. Chyba po nią sięgnę. :) Też zawsze kupowałam jakieś ładne zeszyty i w nich pisałam swoje opowiadania/książki. Co ładniejsze, to zawsze zachęca do pisania. ;) Co do uczelni, na niektóre się zarejestrowałam już, na inne się jeszcze nie da. Chociaż i tak kierunek mogę wybrać dopiero, gdy wpiszę wynik... A Ty?

Kamisiek, często tak jest, że przy wykonywaniu prozaicznych czynności, wpadają nam do głowy różne fajne pomysły. I często są one dużo lepsze od tych wykombinowanych. :)
_________________
"Once upon a time, in a land of myths and the time of magic..."
 

Kama_65

User


Do³±czy³: 21 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 22:30   

red_rose, polecam, seria jest napisana naprawdę pięknym językiem. Przynajmniej pierwsze 2 części, mam nadzieję, że ostatnia też, mam nadzieję ją w najbliższych dniach zakupić:) Ja się jeszcze nie rejestrowałam, czekam na Dzień Sądu. w sobotę, jak już sobie przetrawię to się zarejestruję:)
Kamisiek, z tym pisaniem też tak mam, tak naprawdę pomysły wpadają mi do głowy w każdych okolicznościach, często zdarza się to, gdy idę gdzieś sobie sama i tak sobie wymyślam;)
A skąd jesteście, dziewczyny? Oczywiście, nie chodzi mi o dokładne dane, wystarczy nawet, z którego regionu Polski, po prostu jestem ciekawa:)
 

red_rose  

User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 22:40   

Kama_65 Mazowsze, a Ty? :)
_________________
"Once upon a time, in a land of myths and the time of magic..."
 

Kama_65

User


Do³±czy³: 21 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-23, 23:02   

red_rose, Jeśli chodzi o województwo, to lubelskie, ale moje małe miasteczko leży gdzieś pomiędzy Podlasiem a Lubelszczyzną:P ale do Mazowsza i Warszawy nie jest wcale tak daleko, więc nie jest źle;P to tobie fajnie, masz blisko do Warszawy, w której dobrze byłoby studiować:)

[ Dodano: 2014-06-23, 23:06 ]
Kamisiek, zapomniałam, że ty też wspominałaś o tej serii, a ci na to nie odpowiedziałam, ale czasami mi już się poplącze, co kto napisał:) w każdym razie-ciebie też zachęcam, żebyś właśnie po nią sięgnęła, śmiało, nie zawiedziesz się:)
 

Kamisiek  

User


ImiÄ™: Kamila

Wiek: 27

Do³±czy³a: 16 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-24, 00:35   

Jutro chyba wybiorę się do biblioteki i poszukam na razie pierwszej części. :p

Ja również jestem z Mazowsza. :D
_________________
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself, and then make a change". - M.J.
 

red_rose  

User



Wiek: 29

Do³±czy³a: 07 Kwi 2014

   

Wys³any: 2014-06-24, 00:58   

Kama_65, o ile mi się poszczęści :) Jakby co do Lublina też aż tak daleko nie ma. ;) Może jutro skoczę po nią do biblioteki. :) Niedawno widziałam, ale miałam za dużo książek i odłożyłam na potem. Może jeszcze ją zastanę na półce. ;) Hehe mi się też już często miesza, który post kto napisał. :)

Kamisiek, oo fajnie :) A Ty o jakich uczelniach myślałaś? :)
_________________
"Once upon a time, in a land of myths and the time of magic..."
 

Kamisiek  

User


ImiÄ™: Kamila

Wiek: 27

Do³±czy³a: 16 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-24, 02:51   

O konkretnych uczelniach jeszcze nie myślałam, ponieważ mam jeszcze czas na zastanowienie, ale najprawdopodobniej będę rozważać nad tymi w Warszawie, Gdańsku, lub Olsztynie. :) Co do postów, mi też się już miesza. :D

Dziewczyny, zobaczcie jaki spam zrobiłyśmy. ;p
_________________
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself, and then make a change". - M.J.
 

Kama_65

User


Do³±czy³: 21 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-24, 10:52   

No prawda, niezły spam się nam rozwinął;D
To wychodzi na to, że wszystkie nie tak daleko od siebie mieszkamy:)
Ja mam za to nadzieję zastać w empiku ostatnią część dzisiaj, trzymajcie kciuki;D
red_rose, fajnie byłoby, jakbyśmy obie dostały się na UW:) Ja chyba mam już stres przed wynikami, miałam dzisiaj taki sen, nie bezpośrednio o wynikach, ale śniła mi się moja koleżanka, która do mnie przyszła i mówiła coś tak ogólnie, że swoje już sprawdziła, a ja sobie nagle z paniką uświadomiłam, że jeszcze nie sprawdzałam;P i jak się obudziłam, to musiałam sobie uświadamiać, że to jeszcze nie TEN dzień.;D tak wgl. to planuję już od północy siedzieć i to sprawdzać, a ty?
 

Kamisiek  

User


ImiÄ™: Kamila

Wiek: 27

Do³±czy³a: 16 Cze 2014

   

Wys³any: 2014-06-24, 13:59   

Możliwe, że nawet się kiedyś spotkamy. :D
Współczuję wam tej niepewności i stresu przed wynikami. Dobrze, że ja mam to jeszcze przed sobą, chociaż wiem, że czas baardzo szybko leci i nawet się nie obejrzę, a już sama będę przystępować do matury. Z drugiej strony może lepiej już mieć to za sobą. :)
_________________
"If you wanna make the world a better place,
Take a look at yourself, and then make a change". - M.J.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com