Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-30, 13:07   

Oczywiście, że tak. Ale mi lekarz w klinice otwarcie powiedział, że endokrynologia jest stosunkowo młodą dziedziną medycyny i dlatego trzeba naprawdę bardzo rozważnie przyjmować jakiekolwiek hormony, bo jak się rozreuluje układ hormonalny, to przywracanie go do jako takiego stanu używalności może trwać latami. I rzeczywiście bardzo duża ilość pacjentek na oddziałach klinik to właśnie te, które przyjmowały leki hormonalne. Dlatego dziwi mnie, że wielu lekarzy tak pochopnie je przepisuje, mi kiedyś leki na tarczycę próbował przepisać pediatra (!).
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-11-30, 15:52   

Cytat:

Ci pacjenci zachowują się w określony sposób, ponieważ wiedzą, że da to efekt. Gdyby lekarze bardziej rozważnie przepisywali leki, takie sytuacje miałyby miejsce dużo rzadziej. Moim zdaniem pacjent to nie klient, a gabinet lekarski nie powinien być sklepem osiedlowym, do którego się przychodzi, bierze na co się ma ochotę i wychodzi.



Tak, przychodzi do lekarza baba i mówi, że chce to, to bo na nią to działa a jak wiadomo lekarze przepisuje leki najwięcej tych, z których sami mają zyski - kontrakty z firmami. Ja idą do lekarza rodzinnego również mogę sugerować, że wolałbym to, bo tamten brałem kiedyś i nic nie pomagał.
Kiedyś też miałem przypadek, że przez lekarstwa się dusiłem, bo lekarz mi przepisał a jak się okazało byłem uczulony na składnik danego lekarstwa i musiało do mnie pogotowie przyjechać, bo doznałem obrzęku Quinckego, ale nie mam pretensji do lekarza. Lekarz też człowiek, też popełnia błędy choć jego błędy czasami mogą skończyć się tragicznie.
Co do drugiej części wypowiedzi, że to nie sklep-zgadzam się, ale realia się inne.

Bo hormony to takie gówno, które oddziaływuje na cały organizm, bo wszystko jest połączone. Skopie się coś z przysadką mózgową to i skopie się z tarczycą albo gonady.

Nataniel napisa³/a:

Dlatego dziwi mnie, że wielu lekarzy tak pochopnie je przepisuje, mi kiedyś leki na tarczycę próbował przepisać pediatra


Jak się zrobi badania na TSH i będą nieodpowiednie to powinno się samemu zapisać się endokrynologa. Lekarza pierwszego kontaktu ew. może powiedziecie, że hm to za wysokie albo to za niskie, proszę skierowanie do specjalisty. Przecież lekarz np. pediatra nie będzie leczył kogoś na chroniczne bóle głowy, bo od tego jest lekarz inne dziedziny.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-30, 16:01   

Właśnie mi wyszło coś nie tak z TSH i pediatra zamiast wypisać skierowanie chciał leczyć sam. Teraz mam problemy z TSH, testosteronem (duże problemy), ACTH, DHEA-S, kortyzolem. Wszystko leci. Dlatego na własnej skórze jest mi dane doświadczyć, że ingerencja w układ hormonalny nie jest tak bezpieczna, jak się wydaje.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-11-30, 16:22   

Cytat:

Właśnie mi wyszło coś nie tak z TSH i pediatra zamiast wypisać skierowanie chciał leczyć sam. Teraz mam problemy z TSH, testosteronem (duże problemy), ACTH, DHEA-S, kortyzolem. Wszystko leci. Dlatego na własnej skórze jest mi dane doświadczyć, że ingerencja w układ hormonalny nie jest tak bezpieczna, jak się wydaje.


Ja tu cały czas czytam i czytam, i pewne niejasności mi nachodzą na myśl. A minowicie (jesli w ogóle można spytac) skoro piszesz, że masz problemy z układem hormonalnym. To chciałam sie zapytac, czy Ty zażywałaś pigułki antykoncepcyjne i one Ci zakłóciły cały układ, i teraz przestrzegasz innych, że są niebezpieczne, czy po prostu zawsze miałaś z tym problemy i po prostu lekarze Ci źle dobrali leki?
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-11-30, 16:31   

farbenka, na początku wyszły problemy z tarczycą, ale były normalnie leczone, poziom innych hormonów w porządku. Potem zaczęłam mieć nieregularne miesiączki, ale ponieważ miałam dobre wyniki badań, endokrynolog polecił mi zażywać przez kilka miesięcy pigułki antykoncepcyjne. Po tym zwaliło mi się już wszystko. Przez "wyrównywanie" poziomu hormonów po zażywaniu tych pigułek udało mi się zawalić szkołę (kilka miesięcy pobytu w szpitalu), studiować iść też musiałam zaocznie bo ze względu na częste pobyty w szpitalu nie dałabym rady z obecnościami na dziennych. Dowiedziałam się ponadto, że mogę w przyszłości nie mieć dzieci. Niezbyt ciekawa sytuacja.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-12-01, 19:04   

Rozumiem. Wiem, że to banalnie zabrzmi, ale przykro mi, bo dla kobiety to straszna i na pewno nie wymarzona sytuacja. Czyli po prostu ta początkowa pomyłka lekarza najbardziej przyczyniła się do tych skutków, jakich doświadczyłaś i nadal doświadczasz?! W sumie teraz pewnie w każdym lekarzu dostrzegasz mankament i im nie ufasz. To na pewno może byc przestrogą (bynajmniej dla mnie), że występuja pewna chronologia: najpierw badania, potem diagnoza ODPOWIEDNIO dobrana do "potrzeb" pacjenta. I sam/a pacjent/ka powinien/a o to zadbac.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-01, 19:52   

Cytat:

Czyli po prostu ta początkowa pomyłka lekarza najbardziej przyczyniła się do tych skutków, jakich doświadczyłaś i nadal doświadczasz?!


Podejrzewam, że tak, ale nie mogę powiedzieć Ci tego na pewno. Aby to stwierdzić, potrzeba dodatkowych, zamiawianych z zagranicy testów - czekam na nie już od kilku miesięcy, ale nie zamierzam zrezygnować, bo ich wyniki z pewnością zadecydują o dalszym moim życiu.

Cytat:

W sumie teraz pewnie w każdym lekarzu dostrzegasz mankament i im nie ufasz.


Nie w każdym. Ale takich, którzy są ostrożni, a przy tym zależy im na dobrej i możliwie szybkiej diagnozie pacjenta, znam bardzo niewielu.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

farbenka  

Hiper wymiatacz



Wiek: 32

Do³±czy³a: 14 Lis 2009

Sk±d: Honolulu

   

Wys³any: 2009-12-01, 20:11   

Nataniel napisa³/a:

Podejrzewam, że tak, ale nie mogę powiedzieć Ci tego na pewno. Aby to stwierdzić, potrzeba dodatkowych, zamiawianych z zagranicy testów - czekam na nie już od kilku miesięcy, ale nie zamierzam zrezygnować, bo ich wyniki z pewnością zadecydują o dalszym moim życiu.


Pewnie takie specjalistyczne badania sporo kosztują. Ale czego się nie robi dla życia...

Cytat:

Nie w każdym. Ale takich, którzy są ostrożni, a przy tym zależy im na dobrej i możliwie szybkiej diagnozie pacjenta, znam bardzo niewielu.


Ale niekiedy musi minąc trochę czasu (te pare wizyt), aby zauwazyc szczerą troskę o dobro i zdrowie pacjenta. Bynajmniej ja jestem bardzo roztropna i zaufaniem nawet najlepszych specjalistów nie dażę, nawet jak zrobili na mnie dobre wrażenie. Ale to zainteresowanie się pacjentem zależy też od tego, czy wybiera się na wizytę z kasy chorych czy prywatnie. Nie wiem , czy to też zauwazyłaś.
_________________
Nie wiem jaki jestem, ale cierpiÄ™, gdy mnie deformujÄ…... Wbrew wszystkiemu chcÄ™ być sobÄ…. — Witold Gombrowicz
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2009-12-01, 21:50   

Cytat:

Pewnie takie specjalistyczne badania sporo kosztują. Ale czego się nie robi dla życia...


Podejrzewam, że kosztują zbyt dużo, aby przeciętny Kowalski mógł sobie na nie pozwolić. Na ich sprowadzenie potrzeba zgody Ministra Zdrowia, dlatego to tak długo trwa. Ale niestety, wykryto u mnie niedawno guza (powstałego na tle hormonalnym) i aby móc cokolwiek zacząć leczyć i podać kolejne dawki hormonó potrzeba właśnie takich badań.
Dlatego właśnie proszę o ostrożność wszystkich, którzy zamierzają brać jakiekolwiek leki hormonalne.

Cytat:

Ale niekiedy musi minÄ…c trochÄ™ czasu (te pare wizyt), aby zauwazyc szczerÄ… troskÄ™ o dobro i zdrowie pacjenta.


Przyznam szczerze, że wystarczyło mi raz pójść do ginekologa w klinice, aby nabrać do niego zaufania. Po prostu facet był konkretny: powiedział, co widzi i jakie ma podejrzenia, jakie leki mógłby przepisać (gdyby nie ten nieszczęsny guz). Poza tym był bardzo miły i nawet chciał odprowadzić mnie z powrotem na mój oddział, gdybym miała nietrafić (no niestety, klinika to labirynt, ale po kilku wizytach udało mi się ją dosyć dobrze poznać :] ).

Cytat:

Ale to zainteresowanie się pacjentem zależy też od tego, czy wybiera się na wizytę z kasy chorych czy prywatnie. Nie wiem , czy to też zauwazyłaś.


Różnie z tym bywa. Moja koleżanka poszła prywatnie do zastępcy ordynatora naszej kliniki. Dał jej skierowanie na badania. Jak przyjechała i opowiadała, z czym przyszła, to wielu lekarzy się z niej śmiało, bo przyszła z jakimś niewielkim problemem. I choć ten zastępca cały czas wtedy był, to ani jej nie wsparł, ani nie zlecił specjalistycznych badań, tylko po kilku dniach wypisał do domu praktycznie bez niczego :-x . Za to jeden z lekarzy państwowo tak się mną zajął, że w trybie pilnym miałam wszystkie potrzebne badania i kazał mi zgłaszać każdą dolegliwość (ból głowy, katar itp.), a przy tym był tak miły i sympatyczny, że każdy chciał, aby opiekował się jego salą :-D .

Ale mam wrażenie, że robimy offa. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to pisz na PW, a chętnie odpowiem.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

księżniczka.  

Stały User



Do³±czy³a: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-05, 11:16   

ja biorę tabsy prawie od dwóch lat i generalnie ciągle szukam tych idealnych.
w swojej karierze brałam novynette, po których spadło mi libido na łeb i na szyję, potem zostałam króliczkiem doświadczalnym i brałam yaz, po którym okres stał się bolącym koszmarem, aktualnie przerzuciłam się na regulon i mam wrażenie, że jajniki mi wypadają także we wtorek idę do gina zmienić tabsy.
a co do innych skutków ubocznych to po novy miałam straszne wahania nastrojów i przez yaz też, a dopiero regulon to ogarnął.
a co do wagi to niestety po żadnych z nich nie przytyłam.:]


ale to i tak na każdego tabsy działają zupełnie inaczej.
_________________
Babe
In
Total
Control of
Herself
 

Kinia06669

User


Do³±czy³: 02 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-07, 10:30   

Jesli dziewczyna w wieku 16 lat chce brac tabletki anty to powodzenia. Chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co bedzie w przyszlosci. Moze miec spore problemy z zajsciem w ciaze. Najpeirw dorosnij dziewczynko a pozniej sie kochaj.
 

marmi  

Pogromca postów

kamikadze



Wiek: 41

Do³±czy³: 20 Lip 2009

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2009-12-07, 10:55   

Kinia06669 napisa³/a:

Jesli dziewczyna w wieku 16 lat chce brac tabletki anty to powodzenia. Chyba nie zdaje sobie sprawy z tego co bedzie w przyszlosci. Moze miec spore problemy z zajsciem w ciaze. Najpeirw dorosnij dziewczynko a pozniej sie kochaj.

chyba trochÄ™ przesadzasz z ta opiniÄ…...
Według mnie to dobrze ze chce brac tabletki przynajmniej pozniej nie będzie płacuz że '' jestem w ciąży'' a według opini po odstawieniu tabletek łatwiej zajsć w ciąże..
_________________
Twój uśmiech...to już nie wróci...
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-07, 15:11   

Kinia06669 napisa³/a:

Moze miec spore problemy z zajsciem w ciaze


Ciekawe jest to co piszesz..zwłaszcza,że branie tabletek ułatwia planowanie ciąży zwłaszcza,że reguluje cykl..
_________________
Drugs&hugs.
 

Kinia06669

User


Do³±czy³: 02 Gru 2009

   

Wys³any: 2009-12-07, 15:33   

Pewnie ze reguluje cykl ale nie kazda kobieta czuje sie po nich dobrze i nie wszystko jest pozniej ok. Po kazdej metodzie anty sa jakies problemy z ciaza. Jak nie z zajsciem to pozniej z dzieckiem. W dodatku to nie prawda, ze po tabletkach sie nie tyje. Owszem sa takie ale sa i takie po ktorych cialka przybywa. A ta 16- letnia dziewczyna calkiem nie dorosla, wezmie hormony i pozniej bedzie miala problemy ze zdrowiem.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2009-12-07, 15:42   

Kinia06669, gadasz od rzeczy..
Rynek tabletek antykoncepcyjnych jest bogaty i lekarz bez problemu może dostosować tabletki do osób z różnymi problemami hormonalnymi,czy osoby będącej w wieku dojrzewania.

Kinia06669 napisa³/a:

Po kazdej metodzie anty sa jakies problemy z ciaza


Jestem ciekawa na jakiej podstawie twierdzisz,że zażywanie tabletek antykoncepcyjnych =problem z ciążą,mogę poprosić o dane statystyczne ?
O tak dziecko rodzi się zdeformowane ma dwie głowy i jaaaśminową grypę...
Zresztą każdej ? Trochę to nielogiczne,czy jeśli używam prezerwatyw z partnerem to moje dziecko urodzi się spowite w lateks ?
Jestem ciekawa ,czy taka niewiedza bierze się z napisów na szkolnych kiblu ,czy z opowieści sąsiadek. Od tego jest ginekolog,aby wymienił wszystkie wady i zalety tejże metody antykoncepcyjnej oraz uświadomił pacjęntkę co do zażywania tabletek i późniejszych skutków pozytywnych/negatywnych.
Zwłaszcza ,że wierz mi ginekolog nie daje Ci poprostu recepty w łapę..

Kinia06669 napisa³/a:

A ta 16- letnia dziewczyna calkiem nie dorosla, wezmie hormony i pozniej bedzie miala problemy ze zdrowiem.


Każda! i umrze.
Ponieważ hormony są niezbadane ,dzikie i niebezpieczne,ponieważ nic nie wiemy,zwłaszcza lekarz ,o ich składzie,dawkowaniu etc.
_________________
Drugs&hugs.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com