Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-14, 12:58   

Cytat:

Boję się czy za 10 lat nie pójdę do lekarza i nie powie mi - niestety tutaj wykryto guza.


Do mnie lekarz już tak powiedział. Dlatego przestrzegam wszystkie dziewczyny przed faszerowaniem się pigułkami antykoncepcyjnymi - nie warto dla kilku dni przyjemności w miesiącu musieć później latami diagnozować się w klinikach, rezygnować ze studiów i pracy.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-14, 15:01   

Nataniel napisa³/a:

Dlatego przestrzegam wszystkie dziewczyny przed faszerowaniem się pigułkami antykoncepcyjnymi - nie warto dla kilku dni przyjemności w miesiącu musieć później latami diagnozować się w klinikach, rezygnować ze studiów i pracy.


Nie przesadzaj już, aż tak bardzo. Nie można popadać z jednej skrajności w drugą, a Ty właśnie popadałaś w drugą, że przez tabletki antykoncepcyjne kobiety będę miały guza, raka.
Z takiego założenia można wyjść do całej farmakologii. Nie bież tego, bo będziesz miał wrzody żołądka, nie bierz tego, bo będziesz miał guza, nie bierz tego, bo wpływa negatywnie na serce itp i tak można wymieniać aż do śmierci.

Nie widziałem jednoznacznych badań medycznych, które by głosiły, że tabletki antykoncepcyjne powodują raka u każdej osoby zażywającej. Zresztą nowotwór każdy z nas "nosi", bo to patologiczna komórka, która przekształca się ze zdrowej.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-14, 16:53   

Cytat:

Nie można popadać z jednej skrajności w drugą, a Ty właśnie popadałaś w drugą, że przez tabletki antykoncepcyjne kobiety będę miały guza, raka.


Co nie zmienia faktu, że znacznie zwiększa ryzyko i temu nie zaprzeczysz, bo nawet specjaliści zajmujący się leczeniem raka piersi biją na alarm. Gdybym to ja była facetem w związku, w życiu nie pozwoliłabym swojej dziewczynie na stosowanie antykoncepcji hormonalnej - bo gdyby potem okazało się, że jest ona przyczyną jej guza czy raka, nie potrafiłabym spojrzeć jej w oczy ze świadomością, że przez ten czas cieszyłam się, że się do niego doprowadza, bo zdejmowało to ze mnie odpowiedzialność ewentualnego rodzicielstwa. Dla mnie to głupota - skoro odpowiednio dobrane metody naturalne wykazują skuteczność podobną do pigułek, to jaki jest sens w faszerowaniu kobiety hormonami jak kurczak? Już pomijając nawet względy etyczne czy światopoglądowe.

I wierz mi, życie ze świadomością posiadania guza przy jednoczesnej bezradności lekarzy potrafi bardzo boleć. Z pewnością tych kilka chwil przyjemności z uprawiania seksu nie jest tego warta.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Kabitka17  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Gru 2009

Sk±d: T.... - czarnobyl :D

   

Wys³any: 2010-11-14, 18:32   

Mizantrop napisa³/a:

Nie widziałem jednoznacznych badań medycznych, które by głosiły, że tabletki antykoncepcyjne powodują raka u każdej osoby zażywającej. Zresztą nowotwór każdy z nas "nosi", bo to patologiczna komórka, która przekształca się ze zdrowej.



ALe też nie możesz zaprzeczyć ,że nie nasila powstania raka :P To co piszesz ma dwa końce.

Nataniel podziwiam Cię za upór. Do większości i tak się nie przemówi,z prostej przyczyny - reklama robi swoje i kusi.
_________________
"¯yjemy tutaj tylko po to aby doświadczyć całego bezsensu istnienia"...

"Illuminati want my mind, soul and my body
Secret Society trying to keep their eye on me
But I'm a stay incogni' in places they can't find me
Make my moves strategically"
 

Einmana  

Pogromca postów


Wiek: 33

Do³±czy³a: 12 Pa¼ 2010

   

Wys³any: 2010-11-14, 22:27   

Cytat:

Nataniel podziwiam Cię za upór. Do większości i tak się nie przemówi,z prostej przyczyny - reklama robi swoje i kusi.


To chyba nie żaden upór a samoświadomość. Większości się wydaje, że jest gotowym na seks. Tutaj mamy przykład kobiety, która nie tylko czuje co chce, ale myśli o tym czego chce. To dość proste. Ktoś nie jest gotowy, to się po prostu nie bierze za seks. W tym przypadku ona nie jest w pełni gotowa, to się nie bierze. Logiczne dość. I całkiem zwyczajne.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-14, 22:33   

Nataniel napisa³/a:

Co nie zmienia faktu, że znacznie zwiększa ryzyko i temu nie zaprzeczysz, bo nawet specjaliści zajmujący się leczeniem raka piersi biją na alarm.


Owszem. Dlatego proponuje również Tobie nie oddychać idąc miastem. Przecież smog, toksyny również wpływają na raka, są czynnikami kancerogennymi. Takim podejściem nic nie powinno się prawie robić, bo wszystko powoduje jakieś choroby.

Nataniel napisa³/a:

Gdybym to ja była facetem w związku, w życiu nie pozwoliłabym swojej dziewczynie na stosowanie antykoncepcji hormonalnej - bo gdyby potem okazało się, że jest ona przyczyną jej guza czy raka, nie potrafiłabym spojrzeć jej w oczy ze świadomością, że przez ten czas cieszyłam się, że się do niego doprowadza, bo zdejmowało to ze mnie odpowiedzialność ewentualnego rodzicielstwa.


A jak udowodnisz, że to przez tabletki jest rak, bo ciekawy jestem. Dziwnym trafem wielu ludzi, którzy nigdy nie palili, prowadzili zdrowy tryb życia okazuje się, że mają raka płuc. Ciekawe.

Nataniel napisa³/a:

Dla mnie to głupota - skoro odpowiednio dobrane metody naturalne wykazują skuteczność podobną do pigułek, to jaki jest sens w faszerowaniu kobiety hormonami jak kurczak?


Bo hormonalna jest pewniejsza ? bo nie trzeba tyle czekać ? Jakoś nie widzę zastosowania metod naturalnych u młodych dziewczyn gdy ich okres jeszcze nie jest regularny. Zresztą nawet u dorosłej kobiety często nie jest on regularny.

Kabitka17 napisa³/a:

ALe też nie możesz zaprzeczyć ,że nie nasila powstania raka :P To co piszesz ma dwa końce.


Patrz wyżej co napisałem - nie oddychaj, bo oddychanie powoduje raka płuc.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-11-14, 22:37   

Ryzyko wystąpienia raka jest znikome.Poza osobami obciążonymi genetycznie.Dlatego wcześniej należy także zrobił mały wywiad rodzinny.
Nataniel, wyznawane przez nas wartości powinny iść w parze chociaż z nutą obiektywizmu.
_________________
Drugs&hugs.
 

Kabitka17  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Gru 2009

Sk±d: T.... - czarnobyl :D

   

Wys³any: 2010-11-15, 16:00   

Mizantrop chyba nie zrozumiałeś do końca to co Ci napisałam.
Twoje myślenie polega na tym,że piszesz ,że tabletka nie musi wywoływać raka ale też nie możesz zaprzeczyć,że tego nie powoduje :P I koniec dyskusji.
Piszesz coś co ma dwa końce.Ty akurat bronisz tej metody i masz do tego prawo(a bronisz jej bo metoda ta jest szybka,łatwa i skuteczna) ale to,że ktoś ma odmienne zdanie bo przykładowo nie wierzy w coś takiego jak "cud" tabletka też nie powinno być dla Ciebie niczym dziwnym i z pewnością nie jest.
Jest masa rzeczy,które potęgują wywołanie raka ale myślę ,że jeżeli komuś bardzo zależy to może poświęcić jakiś nowy temat na tą kwestie o ile takowa się tutaj znajduje.
Ale na dowód można poczytać :
W opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia wykazie czynników rakotwórczych znalazły się hormony estrogenowe. W załączeniu wymienione są: doustne środki antykoncepcyjne stosowane w terapii sekwencyjnej, doustne złożone środki antykoncepcyjne, estrogeny terapii substytucyjnej, estrogeny sterydowe i niesterydowe. (Załącznik do "Rozporządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej w sprawie czynników rakotwórczych ..." z dn. 11 września 1996r.)
I jeszcze:
Wzrost częstości zachorowań na raka piersi jest związany ze składową estrogenną preparatów antykoncepcyjnych. Efekt ten jest tak wyraźny, że udowodniono większą częstość zachorowania na raka piersi nawet u kobiet stosujących hormonalną terapię zastepczą, choć dawki hormonów w HTZ są znacznie mniejsze, niż w preparatach antykoncepcyjnych. Dodatkowym czynnikiem ryzyka jest brak ciąży do 30 roku życia.

To co tutaj dałam to garść informacji. Tabletki antykoncepcyjne mają także inne skutki uboczne np. zawał serca,udar czy zmiany zakrzepowo-zatorowe.
_________________
"¯yjemy tutaj tylko po to aby doświadczyć całego bezsensu istnienia"...

"Illuminati want my mind, soul and my body
Secret Society trying to keep their eye on me
But I'm a stay incogni' in places they can't find me
Make my moves strategically"
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-15, 16:13   

Kabitka17 napisa³/a:

z dn. 11 września 1996r.)


Uhm. A teraz, który mamy rok ? 2010. I sądzisz, że od tamtej pory nic się nie zmieniło ?
Booże, każde tabletki mają skutki uboczne, czy to tak trudno pojąć ? żrąc ketonal masz większe ryzyko powstania wrzodów żołądka, dwunastnicy. Lecz jeśli masz takie bóle, to nie patrzysz na to, tylko chcesz uśmierzyć ból, co jest normalnym działaniem człowieka.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Kabitka17  

Mega wymiatacz


ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 12 Gru 2009

Sk±d: T.... - czarnobyl :D

   

Wys³any: 2010-11-15, 17:06   

Mizantrop tak ale w tym momencie nie możesz napisać,że NIE powodują.
Druga sprawa to taka,że nie musisz na siłę powtarzać jednego i tego samego.
Piszesz jak do ciemnych mas,które rzekomo nie zdają sobie sprawy z tego,że jest wiele różnych innych czynników wpływające na powstanie raka.
Równie dobrze mogłeś podać banalny przykład taki jak : jedzenie i dodane do niego konserwanty.Szkoda,że jeszcze tego nie napisałeś ; )

1996 - niezależnie od roku musisz sobie uświadomić jeden fakt że, w każdym roku żyją ludzie wybitnie inteligentni. Przyszłość wcale nie musi oznaczać niczego lepszego.
Rozumiem ,że twój tok myślenia polega na tym,że im coś dawniej było tym było gorsze :P Co wcale nie jest prawdą i myślę,że w 1996 roku Ci ludzie nie odkryli niczego nowego a wręcz utwierdzili się w przekonaniu,że tabletki antykoncepcyjne mają skutki uboczne.
_________________
"¯yjemy tutaj tylko po to aby doświadczyć całego bezsensu istnienia"...

"Illuminati want my mind, soul and my body
Secret Society trying to keep their eye on me
But I'm a stay incogni' in places they can't find me
Make my moves strategically"
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-15, 17:28   

Kabitka17, podziwiam Cię za hart ducha, ale wierz mi - ludziom z klapkami na oczach niczego nie wytłumaczysz, bo im jest dobrze w powtarzaniu chwytliwych sloganów bez patrzenia na to, jak bezsensowne argumenty na ich podstawie budują. Dla przykładu dla Mizantropa pigułki antykoncepcyjne są tak samo niezbędne do życia, jak powietrze. Powietrzem musimy oddychać takim a nie innym, bo nie mamy na nie większego wpływu. Możemy wybrać za to inną metodę antykoncepcyjną, która wymaga wprawdzie większego wysiłku własnego, ale za to pozbawia nas wielu (często bardzo daleko idących) skutków ubocznych. Przeziębienie możemy też leczyć, żrąc antybiotyki lub mniej inwazyjne środki bez recepty wspierane metodami domowymi - efekt byłby ten sam. Ale po co, skoro - jak napisał Mizantrop., lepiej żyć łatwiej, wygodniej, nie wkładać w nic wysiłku, nie wymagać od siebie, powiedzieć dziewczynie: To co, że przy braniu pigułek ryzyko raka zwiększa się o prawie 200%, łykaj je, bo ja chcę z tobą uprawiać seks, bo tak jest wygodniej. Normalnie ręce mi opadają.

PS. ¯eby nie było - nie zamierzam obrażać Mizantropa, ale zwrócić uwagę na jego sposób argumentacji i sposób myślenia wielu zwolenników antykoncepcji, którzy podają podobne argumenty.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-15, 18:23   

Kabitka17 napisa³/a:

Mizantrop tak ale w tym momencie nie możesz napisać,że NIE powodują.


Owszem. Ale nawijanie w kółko przez Nataniel, że "biorąc tabletki masz 100% raka" jest bujdą na wielkich resorach. Gdzie masz badania w których pisze, że biorąc tabletki anty na pewno będziesz miała raka ? bo ja się z takimi nie spotkałem.

Kabitka17 napisa³/a:

1996 - niezależnie od roku musisz sobie uświadomić jeden fakt że, w każdym roku żyją ludzie wybitnie inteligentni. Przyszłość wcale nie musi oznaczać niczego lepszego.
Rozumiem ,że twój tok myślenia polega na tym,że im coś dawniej było tym było gorsze :P Co wcale nie jest prawdą i myślę,że w 1996 roku Ci ludzie nie odkryli niczego nowego a wręcz utwierdzili się w przekonaniu,że tabletki antykoncepcyjne mają skutki uboczne.


Medycyna, farmakologia od 96' roku poszła do przodu, zapewniam Ciebie. Ok, udowodnili, że w 96' roku tabletki anty mają skutki uboczne, lecz tamte tabletki były sprzed X lat, i myślę, że teraz są nowsze, inne.

Nataniel napisa³/a:

Dla przykładu dla Mizantropa pigułki antykoncepcyjne są tak samo niezbędne do życia, jak powietrze. Powietrzem musimy oddychać takim a nie innym, bo nie mamy na nie większego wpływu. Możemy wybrać za to inną metodę antykoncepcyjną, która wymaga wprawdzie większego wysiłku własnego, ale za to pozbawia nas wielu (często bardzo daleko idących) skutków ubocznych.


Podałem przykład, bo Ty ciągle utwierdzasz wszystkich w przekonaniu, że pigułki anty = rak...i każda kobieta będzie miała raka, która bierze te pigułki. Chcesz, to bierz sobie metodą kalendarzyka, ale nie rozpowszechniaj takiej bzdury, że anty = rak.

Nataniel napisa³/a:

Mizantrop., lepiej żyć łatwiej, wygodniej, nie wkładać w nic wysiłku, nie wymagać od siebie, powiedzieć dziewczynie: To co, że przy braniu pigułek ryzyko raka zwiększa się o prawie 200%, łykaj je, bo ja chcę z tobą uprawiać seks, bo tak jest wygodniej. Normalnie ręce mi opadają.


Hm...no bo tak, tabletki anty powodują, że całe życie jest łatwiejsze i nie trzeba do siebie wymagać :facepalm: Mnie ręce opadają również jak czytam Twoje przekonywania o tym, że każda kobieta będzie miała raka, która zażywa tabletki anty. Bo to bzdura.

Nataniel napisa³/a:

PS. ¯eby nie było - nie zamierzam obrażać Mizantropa, ale zwrócić uwagę na jego sposób argumentacji i sposób myślenia wielu zwolenników antykoncepcji, którzy podają podobne argumenty.


Nooo tak. A zwolennicy metod naturalnych podają więcej i lepszych argumentów. RAK! Nowa kampania ruszy "Zażywasz tabletki antykoncepcyjne ? RAK to twoja przyszłość"

PS. rozumiem, że masz takie zdanie, przyzwyczaiłem się, że masz odmienne zdanie w każdym temacie, lecz nie wciskaj wszystkim swojego przekonania o raku.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-15, 18:44   

Cytat:

Mnie ręce opadają również jak czytam Twoje przekonywania o tym, że każda kobieta będzie miała raka, która zażywa tabletki anty.


Zacytuj, proszę, wypowiedź, w której wyraźnie napisałam, że zażywanie pigułek oznacza na STO PROCENT wystąpienie raka. Bo póki co wydaje mi się, że wspomniałam tylko kilka razy o tym, że MO¯E być przyczyną wystąpienia raka i SPORO ZWIÊKSZA możliwość zachorowania na raka. Jeśli nie rozróżniasz tych pojęć, to już nie mój problem.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-11-15, 19:12   

Nie napisałaś tego dostanie. Lecz w każdym poście nawiązujesz do tego, wszędzie tylko guz, rak, guz, rak i w kółko leci. Skoro MO¯E być przyczyną dlaczego na siłę piszesz o tym raku ? nie wiem, chcesz wywrzeć wrażenie na osobach które to czytają tak by nie tknęły tabletek ?
To tak jak z papierosami. Mogą zwiększać ryzyko. A osoba, która nie używa papierosów/tabletek anty i tak może mieć raka. I dlatego nawiązywałem do tego, że czy bierzesz czy nie, to i tak raka możesz mieć, to dlaczego nie brać ? a branie nie oznacza raka.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-11-15, 19:31   

Cytat:

A osoba, która nie używa papierosów/tabletek anty i tak może mieć raka. I dlatego nawiązywałem do tego, że czy bierzesz czy nie, to i tak raka możesz mieć, to dlaczego nie brać ?


Choćby dlatego, żeby niepotrzebnie nie zwiększać ryzyka, na dodatek ładując w to kupę kasy. Są zdrowsze, tańsze, równie skuteczne metody alternatywne.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com