Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

TQIT  

VIP


Do³±czy³: 22 Gru 2008

   

Wys³any: 2010-03-25, 15:25   

Nataniel napisa³/a:

A znasz inne przykazania: Grzeszących upominać i Nieumiejętnych pouczać?


Bóg dał wszystkim wolną wolę, upominać trzeba ale nie zabraniać.
_________________
"I dam wam serce nowe i ducha nowego tchnę do waszego wnętrza, odbiorę wam serce kamienne, a dam wam serce z ciała." Ez 36, 26
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-25, 15:29   

[n]TQIT[/b] - zobacz, jak na tym wyszły inne kraje, tolerując muzułmanów. Wybacz, ale nie zmierzam dostosowywać swojego stylu życia w pracy, aby nie urazić przypadkiem jakiegoś muzułmanina. Czasami trzeba postawić sprawę jasno i równie jasno określić zasady.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-25, 15:54   

o czym ty bredzisz, Nataniel?
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-03-25, 19:27   

Nataniel, mają Oni takie same prawo do wyznawania swojej religii jak ty do wyznawania religii chrześcijańskiej oraz wszystkiego co się z tym wiąże łącznie z jej uzewnętrznianiem w życiu publicznym poprzez wznoszenie świątyń etc.Nie oznacza to jednak tego,że są osobami uprzywilejowanymi ze względu na swoją religię,jednakże nie powinni być z jej powodu dyskryminowani o ile swoim działaniem nie łamią prawa ,bądź też ograniczają wolność drugiego człowieka.A z tego co mi wiadomo na razie to osoby wierzące wykazały się chęcią ograniczenia praw zagwarantowanych przez konstytucję mniejszością wyznaniowym.Jeśli zamierzamy ograniczyć działalność organizacji bierzmy wzór z Francji i stwórzmy państwo o charakterze radykalnie świeckim.Gwoli ścisłości w takich relacjach istnieje zakaz uzewnętrzniania jakichkolwiek przekonań religijnych oraz światopoglądowych obywateli.
_________________
Drugs&hugs.
 

MÅ‚odyDuchem  

Pogromca postów


Wiek: 32

Do³±czy³: 02 Mar 2009

Sk±d: Kêty/Lublin

   

Wys³any: 2010-03-25, 23:33   

Cytat:

Znam dużo muzułmanów i muszę powiedzieć


Europejskich, czy tych, żyjących na Bliskim Wschodzie :?:

Cytat:

5 meczet, a kościołów jest chyba z 20 razy więcej niż powinno


Skąd wiesz :?: Kościoły powstają, gdy ludzie tego chcą, więc sorry. Jak kościół przestaje być potrzebny, to się go sprzedaje (np w Europie Zachodniej)

Cytat:

nie zgadzał się na budowę.


Masz do tego pełne prawo.

Cytat:


W Dubaju w każdym hotelu masz kaplicę dla chrześcijan.


Niestety Bliski Wschód to nie tylko Dubaj...

Cytat:

taa... z tym, że jest zapis w NASZEJ konstytucji o ROZDZIELNO¦ÆI kościoła i pańswa, w Arabii Saudyjskiej tego NIE MA


Cytat:

Tyle,że w tych krajach religia jest ściśle związana z państwem i podporządkowuje wszystkie dziedziny życia społecznego oraz prywatnego poprzez szariat.


I to upoważnia do mordowania chrześcijan :?: To ja jestem ciekaw co powiecie, gdy Kościół wyjdzie z kryzysu i np znów zaczną powstawać katolickie państwa wyznaniowe.
_________________
“Nie mam co do tego żadnej wÄ…tpliwoÅ›ci, że Å›wiat istnieje tylko dziÄ™ki modlitwie chrzeÅ›cijan”. (Arystydes z Aten)


Macie takich księży, jakich sobie wymodliliście.

http://spes-moritur-extrema.blogspot.com
 

Constantine  

Pogromca postów

Odszedł.


Wiek: 37

Do³±czy³: 19 Sty 2010

   

Wys³any: 2010-03-25, 23:44   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

Skąd wiesz :?: Kościoły powstają, gdy ludzie tego chcą, więc sorry.

Społeczność muzułmańska chce meczetu, więc mają prawo go wybudować. Tak samo jak Katolicy mają prawo budować swoje kościoły czy prawosławni. ¯yjemy w wolnym kraju i wolnej europie.
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-03-26, 05:53   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:

I to upoważnia do mordowania chrześcijan To ja jestem ciekaw co powiecie, gdy Kościół wyjdzie z kryzysu i np znów zaczną powstawać katolickie państwa wyznaniowe.


A ,czy ja coś takiego napisałam ?
Są organizacje zajmujące się przypadkami łamania podstawowych praw człowieka,a takie rzeczy są nagminne w krajach muzułmańskich.I nie tylko chrześcijanie są tam mordowani,ale i także osoby ich wiary.Prawo stanowi szariat,co za tym idzie w wielu państwach nie ma czegoś takiego jak świeckie sądy etc ,które w jakiś sposób chroniłyby mieszkańców.
Drugiej części nawet nie skomentuje.Jeśli zamierzasz uczestniczyć w dyskusji staraj utrzymywać swoje wypowiedzi na poziomie i nie prowokuj do odpowiedzi w stylu "i co zaczniecie mordować innowierców" ?
Niemniej nie potrafię zrozumieć takiej postawy,ponieważ jest ona dość infantylna
"bo ich pobratymcy robią w swoich krajach to i to ,więc ich religia nie zasługuje na uzewnętrznianie w życiu publicznym,bo oni nas tam mordują no !".Jesteśmy w Europie.W kraju gdzie wierz mi,ale nikt nagle was nie zacznie mordować.A ograniczanie wolności zapewnionej przez konstytucję jest przejawem dyskryminacji.
_________________
Drugs&hugs.
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-26, 07:57   

Cytat:

Jesteśmy w Europie.W kraju gdzie wierz mi,ale nikt nagle was nie zacznie mordować.A ograniczanie wolności zapewnionej przez konstytucję jest przejawem dyskryminacji.


Naprawdę masz aż tak naiwne spojrzenie na świat i takiż sam stosunek do świata? Sądzisz, że jak pozwolisz muzułmanom (nie tylko muzułmanom, ale jakiejkolwiek uprzywilejowanej na Zachodzie grupie) do budowania świątyń (to na początek), obejmowania urzędów, a w końcu podporządkowania ich religii życia społecznego, to nie będzie to miało żadnego wpływu na naszą spuściznę kulturową, tradycję i politykę? Muzułmanie w ostatnich latach znacząco rozprzestrzenili się na ziemiach Europy, co już poniosło za sobą wiele zmian w sposobie funkcjonowania danego państwa (np. we Włoszech). Politycy boją się urazić muzułmanów jak ognia i jest to niewątpliwie grupa uprzywilejowana na tle innych wyznań. Wybaczcie, ale wydaje mi się, że nawet w przypadku tolerancji (a nawet szczególnie w przypadku tolerancji) trzeba zachować rozsądek i umieć wyciągać wnioski.

Poza tym śmieszy mnie jedno. Z jednej strony zwolennicy współczesnej pseudo-tolerancji w odniesieniu do katolików często powtarzają, że traktują ich tak, jak oni nich (przykład Constantine'a: jak ktoś jest katolikiem to z miejsca jest skreślony) i zioną nienawiścią za to, co Kościół robił paręset lat temu. A jeśli sprawa tyczy się muzułmanów? Cóż, podejrzewam, że to wyznanie jest w chwili obecnej w modzie psudo-tolerancyjnej i pomimo tego, że muzułmanie współcześnie mordują innowierców, wyciąga się do nich ramiona i mówi: Ależ tak, na Zachodzie tak modnie jest was tolerować, więc my też chcemy być "trędi". Brak mi słów i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, ze demokracja (dyktatura niewykształconej większości) jest najgorszym i najbardziej zbliżonym do socjalizmu systemem politycznym.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-26, 08:39   

Constantine napisa³/a:

Społeczność muzułmańska chce meczetu, więc mają prawo go wybudować.

Ta, a jak komuś się ten pomysł nie podoba to ma prawo protestować, tym samym zaświadczając o swojej zaściankowości, małomiasteczkowości i wąskich horyzontach. Oczywiście wtedy kilka "uprzejmych" osób będzie ekstrapolować zachowanie tej grupy na całą społeczność np. wyznającą daną wiarę i w ten sposób właśnie dyskutuje się o religii w internecie ;]
 

Nataniel

Pogromca postów

BORN TO BE



Wiek: 34

Do³±czy³: 28 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-03-26, 09:05   

Rorschach, to nie wiesz jeszcze, na czym polega współczesna pseudo-tolerancja? Na tolerowaniu tylko tych, którzy myślą tak, jak my i mają takie same poglądy. Tych o odmiennych tolerancja nie obejmuje, a szacunek to już broń Boże.

Swoją drogą, żeby nie odbiegać od tematu - skoro mordowanie w imię religii w przypadku, kiedy państwo jest państwem wyznaniowym, jest okej, to niby dlaczego próbuje się krytykować krucjaty? W średniowieczu większość Europy była "wyznaniowa" wszak. No chyba, że religii chrześcijańskiej logika w tym przypadku nie obejmuje, to przepraszam.
_________________
nie daj zapomnieć
chleba i wody
zapachu i smaku

nie daj zapomnieć
piękna i prawdy
leżących na progu


GG: 25676781
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-26, 09:29   

Cytat:

Rorschach, to nie wiesz jeszcze, na czym polega współczesna pseudo-tolerancja?

Wiem na czym polega. Tolerancja stała się nową religią, znacznie bardziej nietolerancyjną niż jakakolwiek inna religia w historii.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-03-26, 12:11   

MÅ‚odyDuchem napisa³/a:


I to upoważnia do mordowania chrześcijan :?: To ja jestem ciekaw co powiecie, gdy Kościół wyjdzie z kryzysu i np znów zaczną powstawać katolickie państwa wyznaniowe.



prędzej zaczną powstawać buddyjskie państwa wyznaniowe, i buddyjskie placówki kontemplacyjne, w zasadzie to tych już całkiem sporo na zachodzie.

[ Dodano: 2010-03-26, 12:17 ]

Nataniel napisa³/a:


Swoją drogą, żeby nie odbiegać od tematu - skoro mordowanie w imię religii w przypadku, kiedy państwo jest państwem wyznaniowym, jest okej, to niby dlaczego próbuje się krytykować krucjaty? W średniowieczu większość Europy była "wyznaniowa" wszak. No chyba, że religii chrześcijańskiej logika w tym przypadku nie obejmuje, to przepraszam.



ponieważ ja wole wroga o którym wiem że czyha na moje życie i mówi to otwarcie niż pseudo przyjaciela który głosi hasełka miłości i tolerancji a jak człowiek odwrócić głowę to gwałci pali i morduje.

Islam gra w otwarte karty, robi to co nakazuje mu religia, Chrześcijanie głoszą jedno robią drugie.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

em's  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Mar 2010

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-03-26, 12:30   

cretultix, "A kto zabił niewinnego człowieka, to tak jakby unicestwił cały rodzaj ludzki". Oni nie robią tego co nakazuje mi religia. Wielu z nich, to ludzie niewykształceni łatwi do zmanipulowania przez pseudo religijnych przywódców.
_________________
"Ej, nienawidzisz mnie to fajnie, twój hate tylko mi sił dodaje, jak tu stałem, stać tu będę dalej..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-03-26, 16:22   

Nataniel napisa³/a:

Sądzisz, że jak pozwolisz muzułmanom (nie tylko muzułmanom, ale jakiejkolwiek uprzywilejowanej na Zachodzie grupie) do budowania świątyń (to na początek), obejmowania urzędów, a w końcu podporządkowania ich religii życia społecznego, to nie będzie to miało żadnego wpływu na naszą spuściznę kulturową, tradycję i politykę? Muzułmanie w ostatnich latach znacząco rozprzestrzenili się na ziemiach Europy, co już poniosło za sobą wiele zmian w sposobie funkcjonowania danego państwa (np. we Włoszech). Politycy boją się urazić muzułmanów jak ognia i jest to niewątpliwie grupa uprzywilejowana na tle innych wyznań. Wybaczcie, ale wydaje mi się, że nawet w przypadku tolerancji (a nawet szczególnie w przypadku tolerancji) trzeba zachować rozsądek i umieć wyciągać wnioski.


Owszem jednakże stanowią w naszym kraju Oni mniejszość.I nie sądzę,aby powstanie meczetu wpłynęło na zmianę ustroju naszego kraju.Co więcej mowa tu o jednym meczecie.W Polsce istnieje wioska,w której mieszkają tylko osoby owego wyznania i doprawdy nie knują żadnego spisku.
Poza tym sprawa jest prosta jesteśmy krajem,który w konstytucji zapewnił wolność wyznaniową oraz możliwość uzewnętrzniania swych przekonań religijnych.Więc mają takie samo prawo do stawiania świątyń,jak chrześcijanie..Jednakże nie czyni to z nich grupy uprzywilejowanej,mieszkając w Polsce podlegają nie tylko przywilejom,lecz także i obowiązującym zasadom oraz prawu.
_________________
Drugs&hugs.
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-03-26, 17:46   

Cytat:

a, a jak komuś się ten pomysł nie podoba to ma prawo protestować, tym samym zaświadczając o swojej zaściankowości, małomiasteczkowości i wąskich horyzontach.



a czy przy budowie kościołów ktoś protestuje?

Nataniel, myślisz, że wy, chrześcijanie jesteście jakimiś nadludźmi?
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com