Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

em's  

Wymiatacz



Do³±czy³: 07 Mar 2010

Sk±d: Katowice

   

Wys³any: 2010-03-28, 11:26   

slow, to co napisałaś może dowodzić co najwyżej tego że potrafią się integrować z kulturą regionalną, patrząc w ujęciu całego kraju, meczety i muzułmanie są obcy naszej kulturze.
_________________
"Ej, nienawidzisz mnie to fajnie, twój hate tylko mi sił dodaje, jak tu stałem, stać tu będę dalej..."
 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2010-03-28, 11:32   

em's napisa³/a:

slow, to co napisałaś może dowodzić co najwyżej tego że potrafią się integrować z kulturą regionalną, patrząc w ujęciu całego kraju, meczety i muzułmanie są obce naszej kulturze.


Właśnie dlatego przywołałam te miejscowości by udowodnić jednak,że nie do końca.Zauważ,że nie są to nowe wioski, ani,że nie powstały także w wyniku przesiedleń.Ale tak masz rację patrząc w ujęciu całego kraju jest to nam obca cywilizacja,aczkolwiek w temacie jest zbyt dużo uogólnień.Mało kto wie,że na wschodzie naszego kraju,zwłaszcza na pograniczu z Litwą meczety i synagogi w miasteczkach są czymś naturalnym.
_________________
Drugs&hugs.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-03-28, 13:02   

wcale nie taka obca kultura, wy lepiej zobaczcie jak ubierała się średniowieczna szlachta polska, toż to stroje importowane wprost z krajów islamskich, swego czasu też wcale nie mało było muzułmanów w Polsce.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sarmatyzm

To raczej kultura zachodnia jest w Polsce obca, takie garnitury, dżinsy i tego typu obiór jest w Polsce bardzo młodym elementem kultury.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-28, 15:50   

slow napisa³/a:

Mało kto wie,że na wschodzie naszego kraju,zwłaszcza na pograniczu z Litwą meczety i synagogi w miasteczkach są czymś naturalnym.

Są pozostałością po Tatarach i są dorobkiem ich kultury a nie naszej.

cretultix napisa³/a:

swego czasu też wcale nie mało było muzułmanów w Polsce.

We wschodnich województwach, które same do końca nie były polskie, bo były to ziemie podbite. Trzon polskiej kultury oraz zaludnienie stanowiły na zachód od tych miejsc.

[ Dodano: 2010-03-28, 15:53 ]

Rorschach napisa³/a:

Synagogi na pewno nie sÄ… obce naszej kulturze...

W porządku, obce do końca nie, ale nie stanowią jej części.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-28, 16:06   

ojzu napisa³/a:

We wschodnich województwach, które same do końca nie były polskie, bo były to ziemie podbite

A co oprócz ścisłych okolic Gniezna nie jest ziemiami podbitymi?

Srsly, masz bardzo dziwne, i śmiem rzec, że niewłaściwe, pojęcie "naszości" kultury.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-28, 17:42   

Rorschach ale to akurat ma najmniejsze znaczenie czy były rdzenne czy podbite. Chodzi o to ile taki teren skupia ludności.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-03-28, 18:51   

ojzu napisa³/a:


W porządku, obce do końca nie, ale nie stanowią jej części.



dobra w takim razie jakie kryterium stosujesz do rozpoznania tego co jest elementem naszej kultury od tego co nim nie jest??
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-28, 23:23   

cretultix napisa³/a:

dobra w takim razie jakie kryterium stosujesz do rozpoznania tego co jest elementem naszej kultury od tego co nim nie jest??

Powszechność, popularność - kultura to rzecz elastyczna i należy ją odróżnić od cech narodowych.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

sydnej  

Pogromca postów

Last White Hope



Wiek: 34

Do³±czy³: 29 Pa¼ 2009

Sk±d: Leszno

   

Wys³any: 2010-03-28, 23:26   

Niezbyt orientuję się w całej sytuacji. ale jeżeli meczet budowany jest z prywatnych pieniędzy to nie widzę przeszkód, aby powstał, jeżeli łoży zaś na niego państwo - jestem w 100% przeciwny. To samo tyczy się też kościołów, synagog itp.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-28, 23:42   

ojzu napisa³/a:

Powszechność, popularność - kultura to rzecz elastyczna

Aha, czyli polska kultura składa się w 90% z gówna, bo ono jest popularne i powszechne? Jakoś do mnie ta teoria nie przemawia...
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-28, 23:51   

Rorschach napisa³/a:

Aha, czyli polska kultura składa się w 90% z gówna, bo ono jest popularne i powszechne? Jakoś do mnie ta teoria nie przemawia...

Tego nie napisałem, nie wiem skąd dorobiłeś sobie teorię o gównie, na podstawie obserwowanego środowiska ? Mamy ich wiele. Tak czy siak, to społeczeństwo dominujące stanowi o kulturze państwa a nie mniejszość narodowa.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Rorschach  

Pogromca postów

socjopata



Do³±czy³: 31 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-29, 00:11   

ojzu napisa³/a:

na podstawie obserwowanego środowiska ?

Oui.

ojzu napisa³/a:

to społeczeństwo dominujące stanowi o kulturze państwa a nie mniejszość narodowa.

Tego nikt nie neguje. Tylko że społeczeństwo dominujące jest mocno osadzone na kulturze żydowskiej, wobec czego mówienie, że synagogi są nam obce jest bez sensu.
 

ojzu  

Pogromca postów

.|.



Imię: Lesław

Do³±czy³: 05 Gru 2009

   

Wys³any: 2010-03-29, 00:23   

Rorschach napisa³/a:

Tego nikt nie neguje. Tylko że społeczeństwo dominujące jest mocno osadzone na kulturze żydowskiej, wobec czego mówienie, że synagogi są nam obce jest bez sensu.

Kompletnie na odwrót. To żydzi się w bardzo małym stopniu zasymilowali, zatem nie można twierdzić że nasze kultury wymieszały się, ponieważ oni stanowili odrębność z własnej woli, taką samą o której pisałem wcześniej. Naturalną konsekwencją ich mniejszości, mogłyby być jedynie izolacja lub asymilacja. Dlatego nasze kultury są różne. Jeśli natomiast mówić o aspektach religijnych to mogę się zgodzić.
_________________
You are not in the sudoers file. This incident will be reported.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2010-03-29, 01:37   

cretultix napisa³/a:

wcale nie taka obca kultura, wy lepiej zobaczcie jak ubierała się średniowieczna szlachta polska, toż to stroje importowane wprost z krajów islamskich, swego czasu też wcale nie mało było muzułmanów w Polsce.



Raczej to nie oznacza wkraczania kultury islamu a raczej wzajemnego przenikania. Tudzież adaptacji cudzych rozwiązań. Zaznaczę przy okazji, zę tradycyjny strój szlachecki mamy z Węgier ;)

Na antagonizm Islamu i sarmatyzmu mamy wystarczająco wiele dowodów. Zmyślna adaptacja nie oznacza przyjęcia kultury ;)
_________________
#truestory
 

Adrianos16

User


Do³±czy³: 14 Cze 2009

   

Wys³any: 2010-03-29, 15:13   

Idźcie postawić kościół w islamie to was zajebią nie dawać się bo później w Polsce sami terroryści będą a tak przynajmniej nie ma .A po co oni tu chcą stawiać meczety nie mają ich dość a w Polsce nie ma tyle Muzułmaninów
 

Ostatnio zmieniony przez Adrianos16 2010-03-29, 15:33, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com