Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-28, 13:42   

Pralina napisa³/a:

Są tysiące hipotez i ja sobie mogę wierzyć w niewidzialnego różowego jednorożca, czy latającego potwora spaghetti, bo nikt mi nie udowodni, że nie istnieją, prawda?



Gdyby istniał dowód, to nie potrzebna byłaby wiara ;)


coddy napisa³/a:

Szej-Hulud napisa³/a:

wie o Tobie wszystko.



Czyli tak naprawdę to nie mamy wolnej woli, bo niby jak? Idę sobie zrobić herbatę, bóg dawno o tym wiedział. I jak ja mam do cholery nie iść robić tej herbaty?? to już jest z góry założone, że ją zrobię.



Nie włączaj w to pojęcia czasu i następstw chronologicznych, bo się pogubisz ;) Jakby to było takie proste pojąć czym jest BÓG to ludzie by się o to od wieków nie kłócili... jedno jest pewne - jeżeli chodzi o metafizykę, to musimy porzucić niektóre fizyczne pojęcia... w tym wypadku czas nie gra roli ;)

Nyksus napisa³/a:

Szej-Hulud napisa³/a:

Frozy napisał/a:
Dobra załóżmy, że Stalin jeszcze nikogo nie zabił. W tej chwili może albo zabić albo nie zabić. Bóg wie którą opcje wybierze?

Wie, ale nie ma na nią wpływu.



No tak. Bóg stworzył Stalina i od razu wiedział, że pozabija miliony ludzi. Faktycznie, Bóg jest bardzo miłosierny tworząc takiego kutasa.



To co doprowadziło do dojścia do władzy takiego człowieka zaczęło się o wiele wcześniej... Stalin nie był jakimś oderwanym od rzeczywistości zjawiskiem, jest wiele negatywnych zjawisk w tym świecie, więc takie jak Hitler czy Stalin są po prostu konsekwencją tego wszystkiego na co pozwalamy...
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-08-28, 14:11   

Cytat:

I w końcu spotkała naprawdę wspaniałego człowieka. Jest bardzo dobry i dla mamy i dla nas. Jej prośby zostały w końcu wysłuchane. Bóg nagrodził ją naprawdę hojnie za tą cierpliwość. Mogę szczerze powiedzieć, że to jeden z najlepszych ludzi jakich znam :)



czyli jednak nie mamy wolnej woli, bóg pokierował działaniami tego człowieka tak, aby twoja matka go spotkała

Cytat:

więc takie jak Hitler czy Stalin są po prostu konsekwencją tego wszystkiego na co pozwalamy...



aha czyli to też przeze mnie Stalin doszedł do władzy, bo mu pozwoliłem
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-28, 14:46   

Frozy napisa³/a:

aha czyli to też przeze mnie Stalin doszedł do władzy, bo mu pozwoliłem



Tak, wlasnie dokładnie to mialam na mysli ;)
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-08-28, 15:11   

LongIsland napisa³/a:

To co doprowadziło do dojścia do władzy takiego człowieka zaczęło się o wiele wcześniej... Stalin nie był jakimś oderwanym od rzeczywistości zjawiskiem, jest wiele negatywnych zjawisk w tym świecie, więc takie jak Hitler czy Stalin są po prostu konsekwencją tego wszystkiego na co pozwalamy...


nie
Hitler wykorzystał (w wielkim uproszczeniu) zły nastrój panujący u naszych sąsiadów.
A Stalin wykiwał Lenina.

Gdzie tu Bóg?

Frozy napisa³/a:

aha czyli to też przeze mnie Stalin doszedł do władzy, bo mu pozwoliłem



Jak mogłeś?
Wiesz ile osób przez ciebie zginęło?!
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-08-28, 15:15   

margola napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

To co doprowadziło do dojścia do władzy takiego człowieka zaczęło się o wiele wcześniej... Stalin nie był jakimś oderwanym od rzeczywistości zjawiskiem, jest wiele negatywnych zjawisk w tym świecie, więc takie jak Hitler czy Stalin są po prostu konsekwencją tego wszystkiego na co pozwalamy...


nie
Hitler wykorzystał (w wielkim uproszczeniu) zły nastrój panujący u naszych sąsiadów.
A Stalin wykiwał Lenina.

Gdzie tu Bóg?



Mówię o tym, że ludzie mają wolną wolę, więc to nie Bóg jest odpowiedzialny za wojny ;)
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-08-28, 15:18   

LongIsland napisa³/a:

Mówię o tym, że ludzie mają wolną wolę, więc to nie Bóg jest odpowiedzialny za wojny


A boża opatrzność?
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-08-28, 16:20   Re:

Nie oszukuj siÄ™, Margola.
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Fazikus  

Hiper wymiatacz

Starszy Inkwizytor



ImiÄ™: Adrian

Do³±czy³: 21 Lip 2010

   

Wys³any: 2010-08-28, 16:30   

Nyksus napisa³/a:

Nie oszukuj siÄ™, Margola.



Dobra ja rozumiem wszytko, masz prawo być ateistą i ok, ale nie rozumiem dlaczego próbujesz ośmieszać wszystkich wierzących. To już nie jest ateizm a antyteizm.
_________________
Kiedyś było prościej wystarczyła maczuga. Dziś trzeba Je podrywać...
 

Frozy  

Pogromca postów

The Destroyer



Wiek: 25

Do³±czy³: 16 Gru 2009

Sk±d: Redania

   

Wys³any: 2010-08-28, 16:51   

Cytat:

To już nie jest ateizm a antyteizm.



to jest jedno i drugie :P

Cytat:

Mówię o tym, że ludzie mają wolną wolę, więc to nie Bóg jest odpowiedzialny za wojny ;)



tak? poczytaj stary testament :) i zobacz co bóg nakazywał robić z kobietami i dziećmi w podbitych miastach.
_________________
"Raise your swords up high!
See the black birds fly!
Let them hear your rage!
Show no fear!
ATAAAAAAAAACK!" - Amon Amarth

http://www.formspring.me/Frozy1919
 

Nyksus  

Hiper wymiatacz

AmericanWay



ImiÄ™: Oktawian

Wiek: 31

Do³±czy³: 09 Kwi 2009

Sk±d: Wroc³aw

   

Wys³any: 2010-08-28, 17:18   

Fazikus napisa³/a:

ale nie rozumiem dlaczego próbujesz ośmieszać wszystkich wierzących.



Ja nie ośmieszam. Ale skoro faktycznie jest coś takiego jak "Boża Opatrzność" to gdzie ona się ujawnia?
_________________
@FolkFan

https://www.facebook.com/GreenWood.Folk
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-08-28, 17:47   

Cytat:

tak? poczytaj stary testament :) i zobacz co bóg nakazywał robić z kobietami i dziećmi w podbitych miastach.


No dobra ale potem się zmienił nie?Wiec jak to powiedział Aslan z Opowieści z Narni nie ma po co wracać do rzeczy przeszłych.

Przestałaś wierzyć czy zbłądziłaś?Spędz trochę czasu na myśleniu jaka jesteś,dlaczego wtedy wierzyłaś a teraz nie?

W bibli było coś o ziomku nie pamiętam Szatan zrobił taki jakby ''zakład z Bogiem'' Powiedził do Boga:Ej ten człowiek modli sie do ciebie tylko dlatego bo ma żonę,dzieci,bydło,szczęście itd. Bóg na to:Nie on modli się bo wierzy(nie pamiętam dokładnie ale coś w podobie więc proszę nie wrzucajcie mi jak coś pokręce :-) )
Diabeł:Daj mi wolną rękę a go sprawdze.Bóg:Ok możesz zrobić wszystko tylko nie wolno ci go zabić
Diabeł zabrał mu wszysto dom,rodzinę,bydło rzycił na niego różne zarazy itd.
Człowiek tracił po kolei : bydło(nie przestał się modlić),żonę(nie przestał się modlić),dzieci(nie przestał się modlić),choroby(nie przestał się modlić)Pytał Boga czemu to robi ale nie przestał go kochać wiedział że to próba.

Każde życie jest próbą tylko nie wiem czemu próby są zróżnicowane :-(
Wiara jest czymś strasznie trudnym do pojęcia zwłaszcza że według naszej(chrześcijańskiej religi)Bog nas ograniczył więc są rzeczy których nie pojmiemy
Wiesz że wiary siłą się nie narzuci to twój wybór.

PS:Frozy mołbyś mi na pw napisać coś o sobie?Z tego co wynika z profilu masz 11 lat i bardzo inteligętny mózg(ciężko mi cię zrozumieć bo ateistą ale twoja osbowość mnie zadziwia ;) )
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-08-28, 17:58   

Fazikus napisa³/a:

ok, ale nie rozumiem dlaczego próbujesz ośmieszać wszystkich wierzących.



Dlaczego nie mozna krytykowac religi jak kazdego innego pogladu????

Fazikus napisa³/a:

To już nie jest ateizm a antyteizm.



To jest NEW ATHEISM.
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

margola  

Pogromca postów



Wiek: 46

Do³±czy³a: 27 Sty 2009

   

Wys³any: 2010-08-28, 19:36   

Nyksus napisa³/a:

Nie oszukuj siÄ™, Margola.


Ja sie nie oszukuje, zastanawiam się tylko jak osoby wierzące tłumaczą to co działo/dzieje się ze światem. I gdzie w tym wszystkim ten ich wszechmogący Bóg.
_________________
Wlecze za sobÄ… morze niby zbrodniÄ™ ciemnÄ…. Cichy,
spoglÄ…da na mnie w rozpaczy. Mieszkam tutaj.
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-08-28, 20:02   

Groygle napisa³/a:


Przestałaś wierzyć czy zbłądziłaś?Spędz trochę czasu na myśleniu jaka jesteś,dlaczego wtedy wierzyłaś a teraz nie?


pytanie nie do mnie ale odpowiem.

Zostałem poddany procesowi indoktrynacji, na szczęście nieskutecznemu i udało się go przełamać.
Po prostu obraz w mojej głowie włożony w procesie indoktrynacji zaczął się różnić od rzeczywistość tak bardzo ze przełamanie poglądu końcu nastąpiło.

Groygle napisa³/a:


W bibli było coś o ziomku nie pamiętam Szatan zrobił taki jakby ''zakład z Bogiem''


ten "ziomek" to Hiob, a księga ta pokazuje w pełnej krasie egoizm Boga i jego pogardę dla życia ludzkiego.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

stewie  

Hiper wymiatacz



Wiek: 31

Do³±czy³: 29 Lis 2009

   

Wys³any: 2010-08-29, 16:54   

cretultix napisa³/a:


Zostałem poddany procesowi indoktrynacji



Chyba jak wiekszość ludzi :-P , gdyby nie indoktrynacja większość religi by nie istnialo.
_________________
Everybody loves you when you're six foot in the ground
- John Lennon
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com