Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Jimmy FoX  

VIP



ImiÄ™: Tomasz

Wiek: 33

Do³±czy³: 26 Lip 2008

Sk±d: Birmingham

   

Wys³any: 2010-08-29, 18:17   

Btw, w Boga należy wierzyć. Bogu - niekoniecznie.
_________________
Kadrowanie wspomnień
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-08-29, 18:37   

cretultix Ale później się ZMIENI£!I teraz jest spoko.Ja nie zostałem poddany indoktrynacji
Mi rodzice nie mówili chódź do kościła i wierz bo sami rzadko chodzili.Ale ja poprostu czułem że On jest.
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-02, 16:54   

Frozy napisa³/a:

tak? poczytaj stary testament :) i zobacz co bóg nakazywał robić z kobietami i dziećmi w podbitych miastach.



I jaka jest Twoja interpretacja tych słów? Rozumiem, że dosłowna ;-)

margola napisa³/a:

Nyksus napisa³/a:

Nie oszukuj siÄ™, Margola.


Ja sie nie oszukuje, zastanawiam się tylko jak osoby wierzące tłumaczą to co działo/dzieje się ze światem. I gdzie w tym wszystkim ten ich wszechmogący Bóg.



To, że Bóg jest 'wszechmogący' to tylko cecha mu przypisywana...
Ja akurat nie jestem chrześcijanką, więc wg mnie nie musi tak być koniecznie...
Jeśli jednak tak jest.. to..
Wszechmogący Bóg stworzył wszechmogący lud ;-) Może i Bóg mógłby zatrzymać w tej chwili wojny, głód, ból i cierpienie, ale czy wtedy byśmy wyciągneli z tego wnioski? Czy byśmy się czegoś nauczyli? ;-)
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-02, 22:46   

LongIsland napisa³/a:

Frozy napisa³/a:

tak? poczytaj stary testament :) i zobacz co bóg nakazywał robić z kobietami i dziećmi w podbitych miastach.



I jaka jest Twoja interpretacja tych słów? Rozumiem, że dosłowna ;-)



których słów?? opisów tego co robiono po podbiciu miast czy też innych ludów?? bo to są nieliczne elementy które należy czytać dosłownie właśnie, hebrajczycy to był niezwykle wojowniczy i bezlitosny lud.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-09-03, 17:09   

LongIsland napisa³/a:

Ja akurat nie jestem chrześcijanką



Tu mnie dobiłaś :rozpacz: Kurde no...Ale wierzysz w Boga?

LongIsland napisa³/a:

Wszechmogący Bóg stworzył wszechmogący lud ;-) Może i Bóg mógłby zatrzymać w tej chwili wojny, głód, ból i cierpienie, ale czy wtedy byśmy wyciągneli z tego wnioski? Czy byśmy się czegoś nauczyli? ;-)



Wszechmogący Bóg stworzył inteligentny lud który robi co sobie chce...
Oczywiście że by mógł ale właśnie musimy wyciągnąć z tego wnioski.

cretultix napisa³/a:

których słów?? opisów tego co robiono po podbiciu miast czy też innych ludów?? bo to są nieliczne elementy które należy czytać dosłownie właśnie, hebrajczycy to był niezwykle wojowniczy i bezlitosny lud.



Robiono ale już tak nie będzie nigdy bo Bóg ''zrozumiał' że to było złe''
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-03, 21:48   

Groygle napisa³/a:


Robiono ale już tak nie będzie nigdy bo Bóg ''zrozumiał' że to było złe''



ta Bóg zrozumiał....

Od kolejny dowód na to ze Bóg jest wymysłem ludzi i odzwierciedla ich cechy i zachowania, ludzie nabierają ogłady i humanitaryzmu ich Bóg również to robi.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-14, 02:01   

Groygle napisa³/a:

LongIsland napisa³/a:

Ja akurat nie jestem chrześcijanką



Tu mnie dobiłaś :rozpacz: Kurde no...Ale wierzysz w Boga?



no

Groygle napisa³/a:

cretultix napisa³/a:

których słów?? opisów tego co robiono po podbiciu miast czy też innych ludów?? bo to są nieliczne elementy które należy czytać dosłownie właśnie, hebrajczycy to był niezwykle wojowniczy i bezlitosny lud.



Robiono ale już tak nie będzie nigdy bo Bóg ''zrozumiał' że to było złe''



Bóg nie musiał nic zrozumieć, bo to nie On się ma tu czegoś uczyć ;-) No ale, czy to akurat byl jedyny fragment, który należy czytać dosłownie, to jednak swobodna interpretacja, bo wg niby jakiej zasady?

cretultix napisa³/a:

Od kolejny dowód na to ze Bóg jest wymysłem ludzi i odzwierciedla ich cechy i zachowania, ludzie nabierają ogłady i humanitaryzmu ich Bóg również to robi.



Ale co, Twoim zdaniem to jest dowód na to, że nie ma Boga?
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 10:45   

LongIsland napisa³/a:


cretultix napisa³/a:

Od kolejny dowód na to ze Bóg jest wymysłem ludzi i odzwierciedla ich cechy i zachowania, ludzie nabierają ogłady i humanitaryzmu ich Bóg również to robi.


Ale co, Twoim zdaniem to jest dowód na to, że nie ma Boga?




Moje zdanie napisałem bardzo precyzyjnie, aż dziwie się ze nie zrozumiałaś.


nigdy nie podam ci dowodu na nieistnienie Boga, ponieważ nieistnienia się nie udowadnia, jeśli ktoś coś postuluje to on ma udowodnić istnienie tej rzeczy, bez takiej zasady popadli byśmy w obłęd.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Veyana  

User



ImiÄ™: Magda

Do³±czy³a: 09 Wrz 2010

Sk±d: Pi³a

   

Wys³any: 2010-09-14, 11:49   

Też nie wierzę... Za dużo wycierpiałam w życiu, były momenty, że kompletnie nie dawałam sobie rady. Wcześniej wierzyłam, śpiewałam w kościele, byłam na każdej mszy... Zawsze mi tam wmawiano "Bóg jest dobry, ma wielką moc, wierz w niego, a nie stanie Ci się krzywda" - trele morele...
 

LongIsland  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 26 Lip 2010

Sk±d: Szczecin

   

Wys³any: 2010-09-14, 12:09   

cretultix napisa³/a:

Moje zdanie napisałem bardzo precyzyjnie, aż dziwie się ze nie zrozumiałaś.



Wiem co napisałeś, chciałam dopytać, czy idziesz dalej, że tak powiem, w swoim rozważaniu, postulując na podstawie tego co piszesz, nieistnienie Boga. Uważam, nie wiem czy się z tym zgodzisz, że ludzie opisali Boga na rozne sposoby, nadali mu cechy, co przelozylo sie na ustanowienie zasad, wg ktorych trzeba postępować i tak powstały religie. Nie dowodzi to jednak tego, że Boga nie ma ;-)


cretultix napisa³/a:

nigdy nie podam ci dowodu na nieistnienie Boga, ponieważ nieistnienia się nie udowadnia, jeśli ktoś coś postuluje to on ma udowodnić istnienie tej rzeczy, bez takiej zasady popadli byśmy w obłęd.



No i o to mi własnie chodziło, dziękuję ;-)
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 12:40   

Nie postuluje nieistnienia Boga, ale postuluje ze Boga i religie wymyślili ludzie, wskazuje na to wiele czynników a jednym z nich jest właśnie sposób opisu Boga.
Mówimy tu o historii, a w tej nigdy nie ma 100% można powiedzieć jaki przebieg wydarzeń był najbardziej prawdopodobny i dlaczego, ale nigdy nie będzie 100% pewność.
Ja widzę ze najbardziej prawdopodobnym scenariuszem zdarz en było wymyślenie idei Boga przez człowieka, mężczyznę.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Groygle  

Wymiatacz

Lost Soul



Imię: £ukasz

Wiek: 30

Do³±czy³: 05 Maj 2010

Sk±d: Z mitow

   

Wys³any: 2010-09-14, 19:29   

Veyana napisa³/a:

Też nie wierzę... Za dużo wycierpiałam w życiu, były momenty, że kompletnie nie dawałam sobie rady. Wcześniej wierzyłam, śpiewałam w kościele, byłam na każdej mszy... Zawsze mi tam wmawiano "Bóg jest dobry, ma wielką moc, wierz w niego, a nie stanie Ci się krzywda" - trele morele...



Heh... I TYLKO DLA TEGO?! Ja odkąd się urodziłem nie mam sensu życia.Chciałbym umrzeć ale nie mogę.Jedyne co mnie utrzymuje przy życiu to instynkty zwierzęce mojej drugiej osobowości.Aby Bóg ci pomagał musisz go zrozumieć a nie tylko w niego wierzyć.Znowu to piszę ty nie jesteś Osobą niewierzącą tylko ''zbłąkaną owcą''.Spróbuj poczuć więź z Bogiem wtedy moze się czegoś dowiesz.

Cytat:

nigdy nie podam ci dowodu na nieistnienie Boga, ponieważ nieistnienia się nie udowadnia, jeśli ktoś coś postuluje to on ma udowodnić istnienie tej rzeczy, bez takiej zasady popadli byśmy w obłęd.



Ale to ty twierdzisz że on nie istnieje.Jak to się nie daje?Co ty gadasz musisz jakoś potwiedzić że coś nie istnieje a nie ze powiesz:Ej ludzie kosmici nie istnieją nie wierzcie w to.Aha i już dawno popadliśmy w obłęd ale tego nie zauważyliśmy i teraz nikt się z tym nie zgodzi.

cretultix napisa³/a:

Nie postuluje nieistnienia Boga, ale postuluje ze Boga i religie wymyślili ludzie, wskazuje na to wiele czynników a jednym z nich jest właśnie sposób opisu Boga.



A jeśli by opisali Boga jako kiszonego ogórka to też byś w to wierzył?

cretultix napisa³/a:

Ja widzę ze najbardziej prawdopodobnym scenariuszem zdarz en było wymyślenie idei Boga przez człowieka, mężczyznę.



Czemu przez męszczyznę?A może właśnie przez Kobietę :hyhy: Ale Bóg nie wytępuje tylko w naszej religi więc to mało prawdopodobne żeby w różnych miejscach świata wpadli na ten sam pomysł.
 

Hiu  

Stały User

Hiu



ImiÄ™: Marek

Wiek: 29

Do³±czy³: 10 Lis 2008

Sk±d: £ód¼

   

Wys³any: 2010-09-14, 19:33   

ja juz dawno nie wierze w boga
zazwyczaj wierze w to co zobacze no chyba ze mowimyo istotach i zjawiskach paranormalnych to juz inna historia. Ale zaczolem odbiegac od tematu
Ja naprzyklad wierze ze zycie nasze konczy sie z naszÄ… smierciÄ… i odchodzimy w zapomnienie nie ma zycia w niebie czy piekle takie jest moie zdanie zreszta wiele razy w zycie przekonalem sie ze mozna liczyfc tylko na siebie ( nie wszyscy tak maja farciarze:) )
nigdy nikogo nie poprosilem o pomoc z wyjatkiem boga i to byly najtragiczniejsze momenty mojego zycia jednk
Od kilku lat (to czy on istnieje czy nie jest mi obojetne) wiem jedno że ja noigdy nawet jezeli tam jest nie porosze go o pomoc bo Przekonalem sie ze tam nikogo niee ma a jezeli jest to nasz los jest mu obojetny i w zyciu mozna wierzy w siebie i tylko w siebie
CHyba że on tam ma jakis wybrańców których stawia na pierszym miejscu takich pupilkow
_________________
Czas nie leczy ran lecz przyzwyczaja do bólu
 

cretultix  

Pogromca postów



Wiek: 36

Do³±czy³: 05 Lip 2009

   

Wys³any: 2010-09-14, 22:19   

Groygle napisa³/a:


Ale to ty twierdzisz że on nie istnieje.Jak to się nie daje?Co ty gadasz musisz jakoś potwierdzić że coś nie istnieje a nie ze powiesz:Ej ludzie kosmici nie istnieją nie wierzcie w to.Aha i już dawno popadliśmy w obłęd ale tego nie zauważyliśmy i teraz nikt się z tym nie zgodzi.


Ja nie wiem czy Bóg istnieje czy nie, jednak nie spotkałem się z żadnymi dowodami potwierdzającymi jego istnienie, co więcej widzę masę poszlak, wskazujących na to że idee Boga wymyślił człowiek.

Gorygle, w takim razie jak udowodnisz ze krasnoludki nie istnieją?? a smerfy, smoki, elfy, różowe jednorożce?? ze nie ma przejścia do mitycznej Krajny w mojej szafie??

Gdyby nieistnienie czegoś trzeba by udowadniać, to nie robili byśmy nic innego jak udowadniali ze produkty bujnej wyobraźni ludzi nie istnieją, obłęd w czystej postaci.

I takim samym obłędem jest udowadnianie ze Boga nie ma, co innego postulowanie ze idea Boga została stworzona przez człowieka.


Groygle napisa³/a:


Czemu przez męszczyznę?A może właśnie przez Kobietę :hyhy:


Bo człowiek to od początku swojego powstania gatunek patriarchalny, w czasach gdy religia powstawała to kobieta miała tyle do powiedzenia co żyd za okupacji, wtedy rządził najsilniejszy samiec a do swojej dyspozycji miał cały harem samic, natomiast jakiemuś słabsze sfrustrowanemu samcowi który nie miał szans na kopulacje z samicą w przerwie między jednym mamutem namalowanym na ścianie a drugim mogło coś takiego przyjść do głowy.
umiejętność tłumaczenia niezrozumiałych zjawisk mogła mu dać władze i samice.

Zresztą samo słowo Bóg jest rodzaju męskiego ( sadzę ze kobieta by wymyśliła boginie), w większość religij kapłanami są wyłącznie faceci, to raczej wskazuje na to ze oni go wymyśliła, owszem może w jakimś matriarchalnym społeczeństwie Boga wymyśliła kobieta ale reguła był facet.

Groygle napisa³/a:


Ale Bóg nie wytępuje tylko w naszej religi więc to mało prawdopodobne żeby w różnych miejscach świata wpadli na ten sam pomysł.



przeczytałeś ty co napisałem?? na świecie bez przerwy ludzie wpadają na te same pomysły, na rolnictwo wpadliśmy chyba 4 razy, na pismo podobnie, druk przynajmniej 2 razy w odstępie 2000 lat.

Mamy ten sam mózg, istnieje ogromna szansa ze w tych samych warunkach 2 różne osoby wpadną na identyczny pomysł, gdy mamy tysiące rożnych osób, idea musi się powielić.
_________________
Jedynymi ludźmi na ziemi, którzy nie widzieli Chrystusa i jego nauk jako przekazu pokoju są chrześcijanie.

Mohandas Karamchand Gandhi
 

Wench  

Stały User

damn pirate



Wiek: 31

Do³±czy³: 30 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-09-14, 23:24   

Groygle napisa³/a:

Znowu to piszę ty nie jesteś Osobą niewierzącą tylko ''zbłąkaną owcą''


Nie kumasz że piszać takie żeczy wk****asz ludzi? Mimo że to nie było do mnie to udało ci się mnie zdenerwować bo nie możesz nikomu pisać kim jest jak nic o nim nie wiesz.

Groygle napisa³/a:

A jeśli by opisali Boga jako kiszonego ogórka to też byś w to wierzył?


Wg nie katolickie opisy boga nie są wiele madrzejsze od postaci kiszonego ogórka, i co?

Bardziej to tematu, kryzys wiary nie jest niczym dziwnym widząc jak większość osób myślacych racjonalnie jest niewierząca lub posiadaja własne wizerunki boga np. jako energii. Największym problemem chrześcijan jest to że nie żyją tak jak głoszą żeby zyć... jak tu wierzyć w boga którego wyznają takie osoby?
_________________
LAST.FM Problem?
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com