Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

apaszka  

User

melek



ImiÄ™: Ala

Do³±czy³a: 27 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-27, 23:01   

Ja jestem zdecydowanie szczęśliwa. Lubię moje życie, bo czuję, że mam nad nim kontrolę. Jedyną rzeczą jakiej mi brakuje to zdrowie, ale trzeba być pozytywnie nastawionym, więc jestem pewna, że to się w najbliższym czasie zmieni.
Człowiek jest szczęśliwy gdy ma poczucie bezpieczeństwa.
_________________
TIME TO ACT IS NOW!!!

Save the Planet, Kill Yourself!

"Co zrobisz gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi a ty akurat dostaniesz czkawki?" - Woody Allen
 

SweetGirl  

Pogromca postów

nie taka słodka



Wiek: 29

Do³±czy³a: 18 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-03-27, 23:02   

O zdrowie trzeba dbac bo zdrowia sie nie da kupic..
_________________
` jedziemy żółtą ciężarówką... jest droga i same możliwości `
 

lipunia22  

User

nic nie wpisze


ImiÄ™: kasia

Wiek: 37

Do³±czy³a: 25 Mar 2009

Sk±d: Przemy¶l

   

Wys³any: 2009-03-31, 19:23   

jedni mają szczęście a drudzy rozum!!!
_________________
k_a_t_a_r_y_n_k_a
 

poem sometimes  

Pogromca postów


Do³±czy³: 15 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-03-31, 23:39   

Samo zdrowie to tak naprawdę nic, bo możemy być zdrowi na ciele, ale czuć się samotni czy niespełnieni. Szczęście w życiu osiąga się poprzez osiągnięcie uczucia spełnienia. Dla mnie to jest miłość, dla kogoś innego może to być osiągnięcie czegoś w sporcie, zostanie muzykiem czy aktorem. Każdy ma własną listę piorytetów. Nie tę przymyślaną i zapisaną, ale tę w sercu, rzeczy których pragniemy szczerze i bez nich nie poczujemy pełni szczęścia.
_________________
"wiemy, że Bóg umarł, powiedziano
nam o tym, czytając ciebie nie byłem tego całkiem pewny."
 

truskawka17.18  

Wymiatacz

katarzyna


Wiek: 38

Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-02, 15:59   

Mi szczerze mówiąć brakuje szczescia.Nie czuje sioe bezpiecznie czy kontroli nad zyciem.Czym jest szczescie??
Szczescie to sposób myslenia odbierania świata.
kazdy w zyciu ma powody do uśmiechu i płaczu .Liczy sie na czym sie skupiamy.
:-P
a tak szczerze mówiąć to szcescie nie zalezy od wyglądu,kasy czy innym takich.Sa modelki które są nieszczesliwe,a biedni ludzie z masą problemów którzy sie usmiechają caly czas i ciesza zsie z tego co mają .
 

Nirnaeth  

Hiper wymiatacz



Do³±czy³a: 14 Mar 2009

   

Wys³any: 2009-04-03, 19:56   

A ja myślę, że pełnia szczęścia istnieje. Ale z drugiej strony nie do końca - można być bowiem szczęśliwym nie tylko dzięki czemuś, ale również i pomimo czegoś. Trzeba rozróżnić życie idealne od szczęśliwego życia, bo idealne nie istnieje, a szczęśliwe może istnieć pomimo wielu niedoskonałości.
Zatem czego potrzeba mi do szczęścia?
Przede wszystkim chciałabym utrzymywać lepsze stosunki z rodzicami i bratem, to aktualne są gorsze niż tragiczne. Chciałabym również móc lepiej się uczyć i zdobywać wyższe oceny (wiem, że to jest możliwe, bo w podstawówce byłam najlepszą, wzorową uczennicą). Dobrze by było też pozbyć się największej wady, którą w moim przypadku jest lenistwo. I po prostu być lepszym człowiekiem.
A jeżeli chodzi o przyszłość, to do szczęścia potrzebny mi wspaniały mężczyzna, dobra praca, dziecko, przytulny dom... typowe. Nie oczekuję od życia dróg posłanych płatkami róż. :)
 

wronka  

Mega wymiatacz



ImiÄ™: Lena

Wiek: 31

Do³±czy³a: 04 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-09, 20:16   

Kiedyś myślałam, ze jestem szczęśliwa, ale to nei było to.. Teraz do szczęścia brakuje mi tylko Niego.
_________________
¯aden dzień sie nie powtórzy,
Nie ma dwóch podobnych nocy,
Dwóch tych samych pocałunków,
Dwóch jednakich spojrzeń w oczy.
 

Panna M.  

User

z przymrużeniem



ImiÄ™: M.

Wiek: 34

Do³±czy³a: 12 Kwi 2009

Sk±d: sercem z ¯.

   

Wys³any: 2009-04-12, 19:25   

Najważniejsze by widzieć szczęście w drobnych szczegółach swojego życiu. Nie sądzę, że mogę uznać się za osobę szczęśliwa, czynie to dopiero przy końcu swojego życia.
_________________
Niebo? tu nie ma nieba,
jest prześwit między wieżowcami.
A serce to nie serce,
to tylko kawał mięsa.
No a życie - jakie życie?
poprzerywana linia na dłoniach.
A Bóg? nie ma Boga,
są tylko krzyże przy drogach.
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-04-13, 02:33   

poem sometimes napisa³/a:

Samo zdrowie to tak naprawdę nic, bo możemy być zdrowi na ciele, ale czuć się samotni czy niespełnieni. Szczęście w życiu osiąga się poprzez osiągnięcie uczucia spełnienia.



no tak.. zgodze sie z tym, że uczucie spełnienia pomaga w osiągnięciu w życiu szczęścia.. ale co z tego jak nie ma się tego zdrowia i nie mamy okazji doświadczyć uczucia spełnienia? z tym spełnieniem to nie jest tak chop siup.. że sie chce i sie ma.. zazwyczaj potrzebny jest do tego czas.. osoba ciężko chora, mogąca równie dobrze odliczać dni do swojej śmierci tego czasu nie posiada.. więc jednak zdrowie odgrywa tutaj bardzo ważną role..
_________________
be high, fly away..
 

Missy  

Pogromca postów

Gwiazdka



Wiek: 31

Do³±czy³a: 22 Sty 2009

Sk±d: uæ

   

Wys³any: 2009-04-13, 16:18   

Easy, łączysz tutaj zdrowie i czas, że to jedne z głównych czynników, które wpływają na spełnienie, ale sama uważam, że nie zależnie od tego można je uzyskać.
Podałaś przykład osoby chorej śmiertelnie. A co jeśli nie będzie odliczała tego czasu do śmierci i zatraci się w sobie, w tym pozytywnym znaczeniu, oraz będzie szła tam gdzie czuje, że poczuje się szczęśliwa?
Wtedy przynajmniej myśl o śmierci nie będzie dominować nad jej pragnieniami. Wręcz zapomni w pewnych momentach, że nie wiele czasu jej pozostało. I tak nie spodziewanie spełni się w tym co tyle trudności jej kiedyś niosło. Ważne, żeby nie było tego stresu, bo kiedy on się pojawia, to wtedy nie ma szans na ukojenie w taki czy inny sposób.
_________________
ona umrze martwa.
 

easy  

Hiper wymiatacz



Wiek: 33

Do³±czy³a: 02 Lut 2009

Sk±d: pomorze

   

Wys³any: 2009-04-13, 18:04   

Missy napisa³/a:

łączysz tutaj zdrowie i czas, że to jedne z głównych czynników, które wpływają na spełnienie, ale sama uważam, że nie zależnie od tego można je uzyskać.
Podałaś przykład osoby chorej śmiertelnie. A co jeśli nie będzie odliczała tego czasu do śmierci i zatraci się w sobie, w tym pozytywnym znaczeniu, oraz będzie szła tam gdzie czuje, że poczuje się szczęśliwa?



i ja sie z toba zgadzam.. to, że uważam, że to jedne z ważniejszych czynników wpływających na spełnienie nie znaczy, że bez nich nie można go uzyskać.. owszem można.. ale to właśnie już zależy od człowieka.. chciałam tylko wykazać, że w wielu przypadkach zdrowie odgrywa jednak bardzo znaczącą role..
przykład ludzi, którzy pomimo choroby potrafia 'pozytywnie zatracic sie w sobie' to jest inna kwestia.. i na pewno są ludzie, którzy mając właśnie takie podejście mimo wszystko osiągnęliby uczucie spełnienia.. niestety są i tacy, u których śmierć jednak będzie dominować nad pragnieniami i sprawi, że czas który im pozostał nie będzie wystarczający.. jak mówie wszystko zależy tutaj od człowieka i jego nastawienia..
_________________
be high, fly away..
 

Inferior  

Mega wymiatacz

Ludź chyba...



ImiÄ™: Ola ;)

Wiek: 31

Do³±czy³a: 21 Kwi 2009

Sk±d: Zabrze! :]

   

Wys³any: 2009-04-25, 10:18   

Co mi daje szczęście w życiu?
Przyjaciele.

No, może jeszcze troszku miłości z drugiej strony(facet), ale wszystko w swoim czasie :-)
_________________
 

Iskra

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 20 Gru 2008

   

Wys³any: 2009-04-25, 13:21   

najważniejsze to nie doszukiwać sie problemów, życie od razu staje sie kolorowsze i mniej uciążliwe.
Czy jestem szczęśliwa?
Chyba zgrzeszyłabym, gdybym odpowiedziała, że nie ;-)
Szczęście
to rodzina, którą kocham,
to przyjaciele, na których moge liczyć,
to zdrowie,
to chłopak, który mnie wkurza, ale mimo to nadaje mojemu życiu sens,
to możliwość trenowania, tego co kocha,
to kasa, której mi nie brakuje i dzieki temu moge spełniąc swoje marzenia
to całkiem niezłe wyniki w nauce i fajna szkoła, którą niestety wczoraj skończyłam ;/
to otoczenie, w którym mieszkam.

CzegoÅ› mi jeszcze brakuje?
_________________
Bazgram na czystej BIA£EJ kartce, nie chce wprowadzać poprawek.

¯yje bez brudnopisu.
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-04-25, 16:12   

Cytat:

Czego Wam brakuje do pełnego szczęścia? Albo już je osiągnęliście... Co Wam je dało? A może tak naprawdę w życiu nie ma takiego czegoś jak pełne szczęście..?



Pełne szczęście osiągnę jak odejdę z tego świata. Zasnę i odpocznę za wszystkie czasy...
A co mi brakuje do szczęści (nie pełnego) wiele rzeczy za dużo by pisać.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

zielona  

Pogromca postów



ImiÄ™: Monika

Wiek: 30

Do³±czy³a: 18 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-04-25, 17:10   

zawsze kiedy najdzie mnie chec zeby ponarzekac na brak szczescia to staram sobie przypomniec, ze jestem zdrowa, mam dwie rece i dwie nogi , nie jestem sama na swiecie, wiec w czym problem ?? to dziala naprawde. a potem jeszcze przypomina sie duzo innych szczesliwych spraw. a czlowiekowi ktory czuje sie szczesliwy nie brakuje szczescia w zyciu.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com