Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-19, 17:37   BDSM.

BDSM - w wielkim skrócie "wiązanie" (B-bondage), "dominacja" (D-Domination), "sadyzm"/"uległość" (S-sadism, tudzież S-submission) oraz "masochizm" (M-masochizm).

Rodzaj specyficznych relacji - nie tylko seksualnych, ale również zwykłego bytowania człowieka z człowiekiem, gdzie jedna osoba jest "Nad-istotą", a druga stworzona jest tylko i wyłącznie ku jej uciesze do spełniania zachcianek czy najdziwniejszych żądań. Naturalnie, można to i rozczłonkować na stosowanie tylko jednego/kilku słówek ze skrótu...

Ktoś praktykował/praktykuje? I ogólnie jakie zdanie macie w tym temacie?
 

Norbs93  

Pogromca postów

the boy next door



ImiÄ™: Norbu$

Wiek: 30

Do³±czy³: 10 Cze 2009

   

Wys³any: 2009-09-19, 17:45   

jestem dziewica w meskim odpowiednniku prawiczeM,wiec NIE :!:
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-19, 17:47   

Co "nie"? Rozumiem, że nie praktykujesz - aczkolwiek bdsm samym seksem nie stoi, ale może masz jakieś zdanie na ten temat?
 

enchantment  

VIP

osobliwy wypadek



ImiÄ™: Jakub

Do³±czy³: 28 Kwi 2009

   

Wys³any: 2009-09-19, 18:04   

Norbs93 napisa³/a:

jestem dziewica w meskim odpowiednniku prawiczeM,wiec NIE :!:


Wybacz, ale muszę stwierdzić. jesteś idiotą.

A ostio, szczerze przyznam, że nie wiem za bardzo o co chodzi : )
_________________
"Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi. Przede wszystkim to jednak tylko woda." - Albert Einstein
 

Justencja  

Pogromca postów



ImiÄ™: Justyna

Do³±czy³a: 16 Wrz 2008

   

Wys³any: 2009-09-19, 18:25   

Cytat:


jestem dziewica w meskim odpowiednniku prawiczeM,wiec NIE

Nawet jeśliby chodziło o sprawy seksu, to być może jakieś fantazje masz.

Co do mnie?
W życiu takie sytuacje trzeba traktować jednostkowo. Choć człowiek jest człowiekiem i jego naturalną potrzebą jest bycie "Kimś" osobnikiem szanowanym i nie anonimowym.

To są jednak typy charakterów, które nadają się właśnie do takich ról. Osoby niezdecydowane, mało odważne itd. dla których idealną sytuacją jest byciem podwładnym np. pracy, życiu.


Co do znaczenia w seksie. Narazie nie ciÄ…gnie mnie do tego, nie mam partnera.
Choć uważam, że mogłoby to być ciekawe przeżycie...I podobno wiele mężczyzn ma takie fantazje, niekoniecznie w roli dominatora. ;)
_________________
(...)
"Wyszedł w samą porę. A jednak on jest za inteligentny, aby być czymś dzisiaj: żeby dziś czegoś dokonać, trzeba być trochę durniem jednak."
'Szewcy' S.I Witkiewicz

http://www.lastfm.pl/user/Justencja
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-09-19, 18:39   

Przełożenie niepowodzeń, kompleksów na strefę seksu i najintymniejszych kontaktów międzyludzkich. Tak to chyba należy interpretować, ale psychologiem nie jestem. Tylko trochę Freuda liznąłem :-P

"Czyli według psychoanalizy ten materac jest wielką waginą, do której chciałbym wejść". Kto powie z jakiego serialu? :]
_________________
#truestory
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-19, 18:46   

Krit napisa³/a:

Przełożenie niepowodzeń, kompleksów na strefę seksu i najintymniejszych kontaktów międzyludzkich



Jeżeli ktoś pełni rolę dominującą w takim układzie (Pan/Pani/Domina itp), to taką rolę pełni również w życiu zawodowym itd. Trochę inaczej ma sie sprawa z osobą uległą (Suka/Pies/Smieć itd), kiedy to do takich ról schodza osoby wysoko postawione w społeczeństwie.

O przełożeniu niepowodzeń można mówić (a i tak jest to bardzo zły zwrot) w momencie, jeśli Pani miała zły dzień w pracy i chce się zwyczajnie na psie wyżyć, a on jej jeszcze za to podziękuje.

Prędzej są to osobiste uwarunkowania, gdzie nie ma mowy o zmuszaniu do samego rozpoczęcia takiego układu.
 

Krit  

Pogromca postów



Do³±czy³: 23 Maj 2009

Sk±d: Górny ¦l±sk

   

Wys³any: 2009-09-19, 18:50   

Ostia napisa³/a:

Jeżeli ktoś pełni rolę dominującą w takim układzie (Pan/Pani/Domina itp), to taką rolę pełni również w życiu zawodowym itd.



Jakie są na to dowody? Autokreacja może istnieć i w sferze seksu.

Ostia napisa³/a:


O przełożeniu niepowodzeń można mówić (a i tak jest to bardzo zły zwrot) w momencie, jeśli Pani miała zły dzień w pracy i chce się zwyczajnie na psie wyżyć, a on jej jeszcze za to podziękuje.



Przełożenia pochodzące z najgłębszej podświadomości, a nie przypadki dnia codziennego. ;)

I nie mówię, że taka jest zasada. Tak może być.
_________________
#truestory
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2009-09-19, 18:53   

Cytat:

Jakie są na to dowody? Autokreacja może istnieć i w sferze seksu.


No dowodem jest poznanie takiej Dominy czy Pana i zobaczenia, że są osobowościami dominującymi lub chociaż silnymi również poza alkową.
Autokreacja w sferze seksu jest tu obecna, ale raczej pod postacią jeszcze większego wzmocnienia charakteru układu Nadistota-śmieć.

Krit napisa³/a:

Przełożenia pochodzące z najgłębszej podświadomości,


A z czegóż innego bierze się nasza osobowość...O tym piszę.
 

motyl  

Moderator

gryzÄ™.



Wiek: 34

Do³±czy³a: 13 Cze 2009

Sk±d: Wielkopolska

   

Wys³any: 2009-09-19, 21:36   

Słyszałam o tym i na dzień dzisiejszy wydaje mi się, że jednak nie potrafiłabym czerpać przyjemności z dominacji, uległości, odczuwania bólu. Nie;x. To chyba nie dla mnie. Ale przeciez fantazje są różne, tak jak ludzie;).
_________________
"Nadal wierzę w marzenia z dzieciństwa.
W niewysłane listy, że nadejdą...
Wierzę, że pijąc wódkę za błędy nigdy nie powiem "żałuję" i wciąż nowe popełniać będę...
W numery telefonów, które w słuchawkach nigdy nie zamilkną..."
 

herger  

Stały User



Wiek: 38

Do³±czy³: 16 Wrz 2010

   

Wys³any: 2010-09-19, 16:08   

Czasami w BDSM nie trzeba nawet zadawać bólu. Kwestia może być sama dominacja rozkazanie czegoś. Nikt nikomu nie każe robić nie wiadomo czego, wszak bardzo często to jest kwestia dogadania. Osoby preferujące takie zabawy na co dzień mogą być z soba nie nawiązująć do dominacja. Moim skromnym zdanie w wielu wypadkach mamy złe przekonanie czym to na prawde jest.
 

Pokrak  

Stały User

Illuminatus



Do³±czy³: 27 Wrz 2009

   

Wys³any: 2010-09-19, 19:27   

enchantment napisa³/a:

Norbs93 napisa³/a:

jestem dziewica w meskim odpowiednniku prawiczeM,wiec NIE :!:


Wybacz, ale muszę stwierdzić. jesteś idiotą.

A ostio, szczerze przyznam, że nie wiem za bardzo o co chodzi : )



Zaiście dobrze prawisz, a Tych wszystkich zboczeńców do gara i na bigos!
_________________
 

Ostia  

VIP


Do³±czy³a: 02 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-19, 20:33   

Pokrak napisa³/a:

Zaiście dobrze prawisz, a Tych wszystkich zboczeńców do gara i na bigos!


Prowokacja? Proszę, powiedz, że tak -.-
 

Mizantrop  

VIP

Pstrykacz-amator



Wiek: 33

Do³±czy³: 22 Lut 2009

   

Wys³any: 2010-09-19, 20:37   

Pokrak napisa³/a:

Zaiście dobrze prawisz, a Tych wszystkich zboczeńców do gara i na bigos!


:facepalm:

Ostia napisa³/a:

Ktoś praktykował/praktykuje? I ogólnie jakie zdanie macie w tym temacie?


Praktykować, nie praktykowałem.
Powiem tak. Jeśli ktoś takie relacje lubi, sprawiają mu przyjemność, to mnie nic do tego. I jeśli obojgu to nie przeszkadza, to mogą tak sobie urozmaicać życie.
_________________
"Z radością witaj poważne, trudne i skomplikowane problemy. To w nich kryją się największe możliwości" - Ralph Marston

,,Może nie najważniejsze jest chcieć iść z kimÅ› do łóżka, ale chcieć wstać nastÄ™pnego dnia rano i zrobić sobie nawzajem herbatÄ™.”
-Janusz Leon Wiśniewski
 

Isair  

VIP

Arcykapłan



Wiek: 35

Do³±czy³: 12 Maj 2010

   

Wys³any: 2010-09-19, 20:47   

Tak na prawdę BDSM to bardzo szerokie pojęcie zachowań seksualnych. Na pewno są one ze sobą powiązane jednak jedne zachowania tego worka mogą nam się podobać, a drugie nie.
Nigdy nie próbowałem niczego innego oprócz bondage, aczkolwiek to robienia takich fajnych węzłów/wiązań trzeba mieć odpowiednie przygotowanie i wiedzę. Ważne są także miejsca węzłów na ciele itd.
_________________
O upadku tego kraju świadczy fakt, że najpoczytniejsza książką jest Komentarz do ustawy o podatku VAT
Mój blog
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com