Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Dejw93

Stały User


Do³±czy³: 30 Lis 2013

   

Wys³any: 2014-01-09, 21:56   

Ja jestem z Zabrza. Już tu chyba ktoś tu robił antyreklamę memu miastu :-) . Sporo zgiełku i brudu, ale to gdzieś w nich kryje się autentyczność i dusza tego dawniej wielkoprzemysłowego miasta.
Najbardziej chyba mi się podobają tutaj nieczynne, odrestaurowane kopalnie węgla. Niemcy i Francuzi byli ponoć wprost zachwyceni, gdy tu przyjechali :-D No i niemało zieleni - a mówią, poza ¦ląskiem, że to betonowa-asfaltowo-ceglana pustynia. Ja mimo, że mieszkam tu od urodzenia, odkrywam je na nowo do dziś.
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-01-10, 18:00   

Lublin
Kiedy jeszcze chodziłam do szkoły w Lublinie, uwielbiałam spacery po Starym Mieście, nocą szczególnie, albo wieczorem, zimą.
I ten zapach jedzenia z pobliskich restauracji, barów zawsze mnie przyciągał.
Parkingi nocą, szczególnie są niezwykle puste, często jeżdżę na rolkach przed jakimś marketem. Jeżeli ktoś chciałby się umówić na rolki to zapraaszam. Bo drogi raczej nie nadają się.
Ogólnie to wspaniałe miasto. Ten moment, kiedy siedzę na murku, prawdopodobnie pod oknem mieszkania Pana Palikota, byłego.
I macham nogami, wpatrzona w piękne budowle i światła.
Czy też teatr, który robi ponoć wrażenie. Chociaż nigdy nie było mi danego go zobaczyć, ze względu na wadę wzroku. Ilekroć tam byłam, tylekroć zapominałam okularów.
Ostatnio w święta. Tłumy ludzi w gruncie rzeczy, ale nie przeszkadza.
Po 3, ulice Lublina są praktycznie puste, z wyjątkiem nocnego autobusu, którym nikt nie jeździ. I z wyjątkiem człowieka pakującego w plastikowy worek czyjeś zwłoki o 3 nad ranem.
Poza tym teraz podjęto takie przedsięwzięcia z tego, co słyszałam, że oho hooo.
Lublin to z pewnością bezpieczne miasto, bardzo proste. Takie proste i przyjazne ludziom.

Bywam tak raz w miesiącu. Bo mieszkam obecnie w Poznaniu, a raczej niedaleko Poznania, to jest Przeźmierowo, ale nie jest warto o tym pisać, bo nie ma tam w gruncie rzeczy niczego ciekawego.
Nie mam teraz na myśli samego Poznania, lecz Przeźmierowo.
_________________
W miękkim futrze kota
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-01-10, 19:50   

Malutka miejscowosc, liczaca raptem 14 domow. Pola, brak sÄ…siadow, za oknem las, ale kocham ten spokoj i cos czuje, ze przezyje szok jak wyprowadze siÄ™ na studia.

Natomiast wiekszość czasu spędzam w Kaliszu, fajne miasto na maks 1 dzien. Zero fajnych clubow, kilkna fajnych kawiarni i lodowisko, no i bardzo duzo supermarketów ! :)
 

BiaÅ‚y diabeÅ‚  

Pogromca postów



Wiek: 29

Do³±czy³: 16 Maj 2012

Sk±d: z Polski

   

Wys³any: 2014-01-10, 21:46   

Piekło jest całkiem spore, są tu i bandyci i kłamcy, mordercy, degeneracji i wariacji, komuniści i złodzieje, pederaści i pedofile... wszyscy smażą sie w kotłach. Pod które muszę dokładać ognia.. żeby nie zamarzli... bo jak sie rozchorują to umrą na zapalenie płuc... są też puste kotły, które czekają na grzeszników z tego forum... . Nie ma tu nadziej i miłości.. jest głód, gorąco i halucynacje z bólu,cierpienia i nie dożywienia...
_________________
Lepiej być martwym niz czerwonym
 

DeSade  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 20 Lip 2011

   

Wys³any: 2014-01-12, 11:26   

No i taksówki są drogie, ale to wszędzie z tego, co mi wiadomo.
Jeżdżenie taksówką się nie opłaca. Lecz czasami muszę te dziesięć kilometrów.
Ale są świetne zniżki. Ósmy raz taksówką- za darmo!!!
_________________
W miękkim futrze kota
 

Boreae  

Mega wymiatacz

Faust



Wiek: 30

Do³±czy³: 16 Cze 2011

Sk±d: Stalowa Wola

   

Wys³any: 2014-01-12, 20:20   

KCN napisa³/a:

Malutka miejscowosc, liczaca raptem 14 domow. Pola, brak sÄ…siadow, za oknem las, ale kocham ten spokoj i cos czuje, ze przezyje szok jak wyprowadze siÄ™ na studia.


Zazdraszczam :-P . Chętnie bym w takiej okolicy kiedyś zamieszkał...

Sam mieszkam w małej miejscowości jakieś 17 km od StW. 1000 mieszkańców, wieczory dość spokojne, a jak autosan na rynek w nocy zajeżdża z hutnikami to hamulce słyszę u siebie w pokoju. Jedynym minusem są dziki które dość często spotykam wracając piechotą przez sąsiednią wieś od dziewczyny. Takie spotkanie z dziką zwierzyną do przyjemnych nie należy :hyhy: .
_________________
11.07.2013 <3 .

"Wilcze spojrzenie na świat."
Zapraszam do odwiedzenia ;>.
 

scrappy  

User



ImiÄ™: Karolina

Wiek: 29

Do³±czy³a: 12 Sty 2014

Sk±d: Sosnowiec

   

Wys³any: 2014-01-12, 20:24   

Pochodzę z Jastrzębia - Zdroju. Miasto praktycznie wymarłe, sypialnia górników, zero rozrywki wieczorami ;)
Mimo wszystko mam sentyment do tego miejsca i lubię tam wracać.
 

gemello  

Stały User

Dziadzia



Imię: Rafał

Do³±czy³: 12 Sty 2014

Sk±d: Gdañsk-Katowice

   

Wys³any: 2014-01-12, 21:08   

Ja jestem z Gdańska :) Fajne miasto z tego wzgledu ze jest takie czyste, zadbane, jest full kasy na różne remonty i utrzymywanie zabytków w dobrym stanie :D Jest mnóstwo miejsc gdzie można sie "zabawić".

Jest tez gdzie pojsc z dziewczyna na spacer :)
Generalnie idealne miejsce dla spokojnego życia :D
 

Neon  

User


Imię: Michał

Wiek: 26

Do³±czy³: 25 Lut 2014

Sk±d: Garwolin

   

Wys³any: 2014-02-25, 02:00   

Garwolin - Co tu dużo o nim mówić. Mała miejscowość 60 km od Warszawy w kierunku na Lublin, który jest oddalony o 100km. Mi się tu ogólnie podoba, przyczepić się mogę do kilku szczegółów: dużo supermarketów, za dużo jak na tak małe miasto, brak śmietników przez co ogólnie miejscami jest spory syf, w niedziele jest mniejszy ruch niż Czarnobylu. Ale za to że tu tłumów nie ma Garwolin lubię, idziesz przez miasto spotykasz dużo znajomych osób praktycznie wszędzie blisko. ¯yć nie umierać, tylko gdyby nie te supermarkety. Nie wiesz do którego masz iść :D
 

MiÅ›ka09  

User


Do³±czy³a: 12 Sty 2014

Sk±d: Kraina Marzeñ

   

Wys³any: 2014-02-25, 12:45   

Mszczonów- małe, duże zadupie :P 20 km od Nadarzyna. Generalnie podoba mi się tu, bo nie jestem fanką wielkich miast, aczkolwiek od czasu do czasu lubie skoczyć na kilka dni do większych miejscowości :)
 

habajdziok  

User

Cichy pesymista



Imię: Michał

Wiek: 28

Do³±czy³: 19 Lut 2014

Sk±d: Lublin

   

Wys³any: 2014-02-25, 19:32   

Jestem z Lublina. Smutne i nudne miasto, ludzie wiecznie niezadowoleni, masa marketów i centrów handlowych, brak pracy i perspektyw. Jedynie to studenci napędzają to miasto. Może Lublin i jest "Miastem Inspiracji", ale mnie inspiruje, by stąd uciec po studiach :)
_________________

 

slow  

Moderator



Wiek: 33

Do³±czy³a: 15 Gru 2008

Sk±d: Barcelona

   

Wys³any: 2014-03-07, 15:03   

Barcelona. Codziennie zapiera mi dech w piersiach. Nie wiem, czy zachwyt nad tym miastem kiedykolwiek mi przeminie. Zwłaszcza, że mieszkam zaledwie dwie minuty od plaży.
Weekendy spędzam w niewielkim miasteczku niedaleko Barcelony- Ripollet. Gdybym mogła, to bez wahania zamieszkałabym tam na stałe.
_________________
Drugs&hugs.
 

Barzini  

Wymiatacz

Cicho Ciemni



ImiÄ™: Piotr

Wiek: 28

Do³±czy³: 28 Sty 2014

Sk±d: GOLD'S GYM

   

Wys³any: 2014-03-07, 21:29   

Czestochowa zapchlone i brudne miasto gdzie w kazdej bramie czeka problem. Poza tym nie ma raczej nic ciekawego metropolia jak kazda inna ja na szczescie mieszkam na uboczach...
_________________
Białasy nie wierzę w nic już! Może łykać to nowicjusz!
Zamiast k***a na Mauritius najpierw idź już pit złóż w pizdu!
Znów miał być Lexus z zysków, to go sobie wrzuć w cudzysłów!
Czuwa nad tym Jezus Fiskus - zostaje nam skuć turystów!
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-08-05, 15:11   

Warszawa. Stolica Polski, duże miasto, sporo się w nim dzieje, choć ja tego nie odczuwam - mieszkam na obrzeżach. Dzięki temu mogę cieszyć się względnym spokojem i zielenią wokół, ale gdy potrzebuję czegoś z centrum - dzięki dobrej komunikacji jestem w stanie dojechać i coś w miarę szybko załatwić.
 

darelajn  

Stały User

Victim of Ritual



ImiÄ™: Dominika

Wiek: 28

Do³±czy³a: 04 Sty 2015

Sk±d: 50°15'N 19°00'E

   

Wys³any: 2015-01-08, 19:22   

Kocham moje miasto - Katowice. Tu się urodziłam, wychowałam, uczę się, przeżywam wiele wspaniałych chwil w życiu. Czyli: tu mieszkałam, tu mieszkam i tu mieszkać będę, bo nigdzie nie jest mi tak dobrze, jak tutaj, nie mam zamiaru się nigdzie przeprowadzać. Jestem dumna, że mieszkam w tak wspaniałym mieście! Jako że interesuję się fotografią często je fotografuję. Nawet założyłam specjalnego fotobloga, na którym publikuję tylko katowickie zdjęcia. Fotografując staram się pokazać inne spojrzenie na miasto, ze swojej perspektywy - to, co nam na co dzień umyka, na co nie zwracamy uwagi, a także to, co już bardzo dobrze znamy, jednak w nieco innej wersji, łamiąc stereotypy. Wówczas i ja sama odkrywam Katowice na nowo.
Ulubione miejsca? - Oczywiście moja dzielnica (taka, która się kończy na literkę "a" :P), Osiedle Tysiąclecia, Osiedle Paderewskiego, Dolina Trzech Stawów, Nikiszowiec, Strefa Kultury (szczególnie teren Muzeum ¦ląskiego).
Nasze Katowice to piękne miasteczko! :-D
_________________
For my dreams I hold my life, for wishes I behold my night...
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com