Panel logowania

Nie masz jeszcze konta na e-Mlodzi.com?

Zarejestruj siê!

Zapomnia³eœ has³a?

Przypomnij je

Autor

Wiadomo¶æ

Johny987  

User


Do³±czy³: 21 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-10-12, 14:11   

Trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny. Pamiętaj, że antykoncepcja nigdy nie jest do końca skuteczna.
 

SzymekHołownia

User


Do³±czy³: 30 Wrz 2014

   

Wys³any: 2014-10-12, 17:06   

Antykoncepcja to jednak bardzo dobry sposób "zabezpieczenia". Wciąż są jednak pary które zabezpieczają się metodami typu stosunek przerywany czy kalendarzyk które są bardzo nieodpowiedzialne. W razie "zajścia" mezczyzna z reguly panikuje i odchodzi, wówczas nastoletnia dziewczyna zostaje samotną matką, mimo że sama jest jeszcze dzieckiem. Co gorsza za seks często biorą się ludzie w wieku 13-14 lat którzy nawet nie wiedzą skąd się biorą dzieci.
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-10-12, 21:05   

Nigdy? Jest wiele sposobów a jednak ludzie wpadaja bo sie bawia w przerywane i prawda jest taka, że czasami dla takiego młodego człowieka to dziecko bedace najpierw przeklenstwem jest wybawieniem. Widzę po swoich znajomych, którym wpadka tak naprawę pomogła.

SzymekHoÅ‚ownia napisa³/a:

W razie "zajścia" mezczyzna z reguly panikuje i odchodzi, wówczas nastoletnia dziewczyna zostaje samotną matką, mimo że sama jest jeszcze dzieckiem.


Nie spotkałam sie z tym jeszcze, a kilku moich znajomych wpadło.. jak dziewczyna nie wiem z kim sypia, to potem ojca znaleźć może i nie może, ale mowmy tu o normalnych zwiazkach gdzie ludzie sie kochaja i dobrze znają.
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-10-13, 11:30   

KCN napisa³/a:

SzymekHołownia napisał/a:
W razie "zajścia" mezczyzna z reguly panikuje i odchodzi, wówczas nastoletnia dziewczyna zostaje samotną matką, mimo że sama jest jeszcze dzieckiem.

Nie spotkałam sie z tym jeszcze, a kilku moich znajomych wpadło.. jak dziewczyna nie wiem z kim sypia, to potem ojca znaleźć może i nie może, ale mowmy tu o normalnych zwiazkach gdzie ludzie sie kochaja i dobrze znają.


Ja osobiście też nie znam przypadku samotnej matki, która została porzucona przez faceta, kiedy tylko dowiedział się o ciąży. Natomiast wśród moich znajomych było już kilka rozwodów- było pięknie- ślub, pojawiło się dziecko, pełna rodzina. No ale coś nie wypaliło- w jednym przypadku facet stwierdził, że jedna kobieta na całe życie to za mało, a dwóch kolejnych, jak to bardzo ładnie orzekli- "niezgodność charakterów".

Oczywiście nie jest łatwo w żadnym małżeństwie: ani tym wyczekiwanym, ani tym nieplanowanym. W tym i w tym chodzi o jedno i to samo: szacunek i zrozumienie, a z tym bywa różnie.
Wnioski opieram również na własnych doświadczeniach.
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-10-13, 18:25   

Antykoncepcja jest na poziomie, owszem, człowiek kiedy słyszy procenty od 90 w górę praktycznie przyrównuje je do stu. Taka wysoka skuteczność? Nie ma szans na wpadkę! A jednak. Przy najskuteczniejszych metodach (stosowanych skrupulatnie) wpada średnio jedna na tysiąc kobiet. Wydaje się, że to mało, ale tak naprawdę to jest dużo. Pomijając ogólnie raczej niekorzystny wpływ na ciało tych najskuteczniejszych metod (hormonalnych). Gdyby ludzie mieli pełną świadomość na temat blasków i cieni antykoncepcji, to myślę, że podchodziliby do tematu mniej rozrywkowo. Inne pieszczoty to tylko fizyczna przyjemność, tutaj dochodzą do głosu poważniejsze sprawy i antykoncepcja nie daje nikomu prawa aby je lekceważyć.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-10-14, 10:38   

Trzeba zakładać te nieszczęsne gumki i tyle. Ta jedna setna procenta bierze się pewnie od ludzi którzy kupują gumki na bazarze :-P
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

KCN

Hiper wymiatacz



Do³±czy³: 23 Sie 2013

   

Wys³any: 2014-10-14, 12:24   

Damn napisa³/a:

Przy najskuteczniejszych metodach (stosowanych skrupulatnie) wpada średnio jedna na tysiąc kobiet. Wydaje się, że to mało, ale tak naprawdę to jest dużo.


szkoda tylko, ze to tez może lezeć od czynnikow zewnetrznych jak lekkie osłabienie organizmu czy po prostu zapomniecie wziecia tabletki. Ale przecież po co czytac ulotki i porozmawiac z lekarzem, lepiej mówic o nieskuteczności :)
 

Hella  

Pogromca postów



Do³±czy³a: 03 Sie 2014

Sk±d: Warszawa

   

Wys³any: 2014-10-14, 15:42   

Tak sobie właśnie zdałam sprawę, czytając ten temat i wypowiedzi tutaj, że matka natura zrobiła nam pewnego rodzaju krzywdę. W jakim wieku człowiek w dzisiejszych czasach może założyć rodzinę? Wtedy kiedy zarabia, ma własne choćby małe mieszkanko i jest w stanie utrzymać siebie i potencjalne dziecko bez większego problemu. A kiedy następuje taki moment? Mniej więcej w wieku 25 lat. Oczywiście to zależy od wielu czynników, ale przyjmijmy, że jednak w wieku 25 lat jakoś da radę, nawet jeśli będzie to z niewielką pomocą finansową ze strony rodziców.
I tutaj pojawia się problem. Matka natura zrobiła nam psikusa, powodując, że dojrzewamy za wcześnie. Bo pierwsze potrzeby fizyczne pojawiają się, załóżmy, w wieku tych 15 lat. Oczywiście pierwsze potrzeby nie oznaczają jeszcze wskakiwania do łóżka przy pierwszej lepszej okazji, ale już parę lat później, w wieku 17-19 lat wiele osób jest już w związkach, a potrzeby dają znać o sobie o wiele bardziej... I na tym polega problem. Szkoda, że nie da się opóźnić dojrzewania o jakieś 5 lat. Wtedy wiele problemów związanych z nastoletnim współżyciem i, co gorsza, ciążami zniknęłoby samych.
Niestety matki natury nie zmienimy, więc cóż pozostaje w tym wieku? Silna wola. I nic więcej.
 

sznurek  

Pogromca postów

Defqon1 Festival!



ImiÄ™: M

Wiek: 32

Do³±czy³: 28 Pa¼ 2012

Sk±d: Pó?nocny-Wschód

   

Wys³any: 2014-10-14, 16:23   

aragorn napisa³/a:

Witam. Myślę, że to ciekawy temat do wysłuchania argumentów i podyskutowania. Jak myślicie? Od jakiego wieku "można" uprawiać seks?


Temat seksu tak nachalnie pcha się w mass media,że już wielokrotnie miałem wrażenie,iż dostałem spoconym **** po twarzy.To już na prawdę nie jest ciekawe :-( Wydaję mi się,że od 15 roku życia można się już kotłować,naprawdę jest mi to wszystko jedno kto, z kim, jak , i w jakim wieku.

aragorn napisa³/a:

Zgodzilibyście się?

nie wiem. Teraz jest to wykluczone.
_________________
You know who i am
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-10-14, 17:45   

Cytat:

szkoda tylko, ze to tez może lezeć od czynnikow zewnetrznych jak lekkie osłabienie organizmu czy po prostu zapomniecie wziecia tabletki. Ale przecież po co czytac ulotki i porozmawiac z lekarzem, lepiej mówic o nieskuteczności :)



Znowu gadasz od rzeczy, zresztą jak i w większości tematów. Taka dyskusja jest pozbawiona sensu. Fakty są takie, że antykoncepcja statystycznie wciąż często zawodzi i często nie można temu zapobiec. Geneza tego problemu jest BEZ ZNACZENIA. Jeśli ktoś zakłada że zabezpieczenie wyeliminuje ryzyko ciąży to jest on po prostu w błędzie. Z tego powodu uprawianie seksu w gimnazjum jest godne potępienia nawet niekoniecznie dlatego, że to są po prostu szczyle ale dlatego, że nie ogarniają tematu rodzicielstwa, którego całkowicie pomijać w tym kontekście nie można i koniec kropka. A i nie chodzi tu wyłącznie o nieukształtowaną psychikę takiego właściwie jeszcze dziecka, ale też o to, że ciąża w wieku poniżej 18 lat może zwiększać ryzyko pewnych komplikacji czysto fizycznych, co po nałożeniu na rozbuchanie i niedojrzałość emocjonalną i często problemy w domu ogólnie niesie zagrożenie.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-10-14, 18:16   

Damn napisa³/a:

Geneza tego problemu jest BEZ ZNACZENIA


Wcale nie jest bez znaczenia. Jeżeli nie stosujesz się do wskazań, to się nie dziw, że ta ciąża się jednak pojawiła.

Damn napisa³/a:

Fakty są takie, że antykoncepcja statystycznie wciąż często zawodzi


Konsekwentne przestrzeganie sposobu użycia daje wysokoprocentową skuteczność zabezpieczenia przed ciążą.
I każdy z nas wie doskonale, co oznacza słowo "statystycznie".
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Damn  

Pogromca postów

Queen Dude



Wiek: 28

Do³±czy³a: 10 Kwi 2010

   

Wys³any: 2014-10-14, 22:00   

Nie stuprocentową, i o tym cały czas mówię, ale najwyraźniej jest to zbyt trudne.

Cytat:

Wcale nie jest bez znaczenia. Jeżeli nie stosujesz się do wskazań, to się nie dziw, że ta ciąża się jednak pojawiła.



Och jasne. A jesteś w stanie sobie tak zaufać, aby wiedzieć, że niczego nieświadomie nie zlekceważysz ani nie przeoczysz? Jasne, że błąd ludzki jest istotną składową ewentualnego niepowodzenia. Jednak jest on niezbywalny więc dlaczego chcecie to traktować całkowicie osobno? Poza tym mówimy tu o małolatach, więc tym bardziej to jest nie do rozdzielenia... Wszyscy powinni wiedzieć, że antykoncepcja ma swoje blaski i cienie i że samo jej stosowanie nie sprawi, że będzie różowo i beztrosko. Dlatego argumentacja, że można się zabawiać niezależnie od wieku bo przecież jest antykoncepcja, dla mnie osobiście jest po prostu głupia. Prawdopodobieństwo błędu jest integralną częścią jej stosowania.
No ludzie nie lubią statystyk. Ale w tak ścisłym zagadnieniu mówią one bardzo dużo.
_________________

If you don't wanna see that sunset,
stop looking in a demon's eye

Temporarily online
 

slajd  

User



Wiek: 31

Do³±czy³: 14 Pa¼ 2014

Sk±d: Gdañsk

   

Wys³any: 2014-10-14, 23:49   

aragorn napisa³/a:

Co byście zrobili/-ły gdyby jakiś np. chłopak lub dziewczyna w wieku 16-18 lat( założmy, że wy też macie tyle) zaproponował/-a wam współżycie? Zgodzilibyście się?



A w życiu. Fuj.

Nupek369 napisa³/a:

Moim zdaniem nie ma granicy wieku, ponieważ niektórzy mając 16 lat są bardziej odpowiedzialni niż 25



Tak, bo pewnie, kur*a, sam masz 16 lat.

DeSade napisa³/a:

E tam, seks to po prostu seks. I nic więcej.
Co prawda seks łamie mnie w sensie takim, że lepiej się po nim rozmawia.
Ja jestem ubawiona i mówię na przykład "Cały dowcip polega na tym".
Tak więc należy.
Powiedziałabym, że to wspaniała, wspaniała, wspaniała rzecz.
I bardzo mnie zbliża.
Natomiast brzydzÄ™ siÄ™, a zatem mam jednego partnera,
I kiedy myślę seks, to tylko w połączeniu z pewną wizją. Mianowicie tylko wyobrażam sobie wtedy ręce mojego partnera, piękne jego dłonie.
Czy to nie jest absurdalne.
Kiedy jeszcze ma się odpowiednie ciało powinno się z tego korzystać, albowiem potem może być z tym już problem, ja to pisała Jasnorzewska.
I wtedy naprawdę mam ochotę powiedzieć: "kocham cię".



Nie wiem co fajnego ćpałaś, ale pozdrawiam Cie serdecznie.

DeSade napisa³/a:

Po słodyczach się tyje. Natomiast po seksie wiele się traci.



Godność i szacunek.

KCN napisa³/a:

wiem ze zrobilam to z odpowiedniÄ… osobÄ… (choc juz nie jestesmy razem)



W takim razie czemu odpowiednia? Odpowiednio delikatnie Cie wydymał, czy jak? Cieszysz się z faktu, że dałaś się jakiemuś ziomkowi, którego prawdopodobnie już nigdy więcej nie zobaczysz?
_________________
:)
 

krul umiÅ‚owany  

Hiper wymiatacz



Imię: Rafał

Wiek: 32

Do³±czy³: 22 Lut 2014

   

Wys³any: 2014-10-15, 01:37   

Damn w końcu i Tobie ktoś zapusci mrowkojada a wtedy przestaniesz pieprzyc te swoje wywody o Genezie prawdopodobieństwa
_________________
"Chooy w dupe wszystkim modom i adminom"
~Steve Jobs

"Każdy powinien radzić sobie z problemami na tyle na ile potrafi. Mi w dzieciństwie stary wchodził do wanny, a po forach nie płakałem."
~$karbówka
 

metalmummy  

Junior Admin

MATKA



ImiÄ™: Karolina Magdalena

Wiek: 32

Do³±czy³a: 28 Gru 2010

   

Wys³any: 2014-10-15, 07:40   

Damn napisa³/a:

Nie stuprocentową, i o tym cały czas mówię, ale najwyraźniej jest to zbyt trudne.


Nie jest też na tyle niska, żeby nie miała w ogóle sensu. A po Twoich wypowiedziach mam wrażenie, że nie muszę wydawać 40zł miesięcznie na tabletki, ponieważ prawdopodobieństwo jest takie, że i tak zajdę w ciążę, to przynajmniej zaoszczędzę pieniądze.

krul umiÅ‚owany napisa³/a:

Damn w końcu i Tobie ktoś zapusci mrowkojada a wtedy przestaniesz pieprzyc te swoje wywody


xD
_________________
przestrzegaj regulaminu młody człowieku.
 

Forum m³odzie¿owe e-Mlodzi.com